Zakup Toyoty Avensis T27...

Dane techniczne i inne informacje
ODPOWIEDZ
hagi

Post autor: hagi »

germi pisze: Pamietaj zlotą zasadę - najlepsza Toyota to Toyota na gwarancji.
Potem ... no coż, pominę tę część.
Ja zawsze kupuję zaraz po gwarancji Toyoty i tak już zostanie, bo nie nauczony jest to tracenia kasy za frajer. Mówisz kolego jak pracownik ASO po praniu mózgu od szkoleń sprzedażowych (bez urazy)

Co do powyższego testu T27, to również uważam, że to gniot zamówiony przez konkurencję.

Awatar użytkownika
xdauser
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27
Silnik: 2.2 D-CAT + BOX

Post autor: xdauser »

germi pisze:[ Dodano: 2009-04-20, 22:23 ]
xdauser, zastanawiales sie na podjechaniem do hamowni i sprawdzeniem mocy/momentu obrotowego?

Jakbys byl z Warszawy/okolic to z czystej ciekawosci nawet bym pokryl Ci czesc kosztów hamowni :)
Chetnie bym to sprawdzil ale jestem w 3-miasta takze do Warszawy troche dymania by mnie czekalo. Dzieki za oferte jak bede w Wa-wie to na pewno sie odezwe :tak:

Moje spostrzerzenia odnosnie spalania (na tempomacie wg wskazan komputra pokladowego):
120 - 140km/h: 6.5l - 6.7l
160 km/h: 7.7l - 8.4l
180km/h: 9.0l - 10.3l
200km/h: 11.5 i wiecej

Trasa PL-UK testowane na autostradzie w Belgi
Vmax: 235km/h
194KM + 466Nm = :diabel:

germi
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis
Silnik: 2,2 D-CAT 177KM

Post autor: germi »

VMAX mieezyles z nawigacja czy obserwowales licznik?
Bo jak obserwowales licznik to odejmij od wyniku 5-6%. Czyli przy takiej predkosci nawet 15km/h.

Jak wrazenia z jazdy? Odczuwasz turbodziure - czyli brak dynamiki zaraz po zmianie biegu na wyzszy?
Jest roznica przy pokonaniu 2000 obr/min? Wciska w fotel?
Czy dwójka jest krótka?

biker01
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T25
Silnik: 1AZ-FSE, 2.0 benzyna

Post autor: biker01 »

Info na temat sprzedaży nowej ave w Polsce.

http://moto.onet.pl/1553482,1,toyota-de ... tml?node=6

Pełen sukces. :ok:

Awatar użytkownika
wawa69
Coś wie...
Coś wie...
Model: AVENSIS T27
Silnik: 1,8 BENZ

Post autor: wawa69 »

Najfajniejsze są komentarze,większość piszących pewnie nie ma nawet prawa jazdy :-D ,
porównywać Avensis z Dacią Logan :hihihi:

Awatar użytkownika
xdauser
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 2.2 D-CAT + BOX

Post autor: xdauser »

germi pisze:VMAX mieezyles z nawigacja czy obserwowales licznik?
Bo jak obserwowales licznik to odejmij od wyniku 5-6%. Czyli przy takiej predkosci nawet 15km/h.

Jak wrazenia z jazdy? Odczuwasz turbodziure - czyli brak dynamiki zaraz po zmianie biegu na wyzszy?
Jest roznica przy pokonaniu 2000 obr/min? Wciska w fotel?
Czy dwójka jest krótka?
Predkosc bralem z zegara.

Turbodziura jest odczuwalna do okolo 2000 obr/min. Jakis wirus powinien cos na to zaradzic, ale w to bede sie juz bawil po gwarancji.

Od 2000 obr/min jest cudownie. :-D. Auto dostaje poteznego kopa jakby sie nagle obudzilo.
Jedynka i dwojka jakby ciut za krotkie. Byc moze przyzwyczajenie z poprzedniego auta ale wedlug mnie moglyby byc dluzsze. Dalej w gore bez zastrzezen. Zestopniowanie dobre. Na piateczce bezproblemowo i bezstresowo sie wyprzedza.

Kultura pracy silnika bardzo wysoka chociaz jak go sie gwaltownie przydusi to potrafi zaryczec niczym Mondeo. W normalnych warunkach brzmienie z charakterem bardzo przyjemne dla ucha.
194KM + 466Nm = :diabel:

sitekfz1
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: sitekfz1 »

xdauser pisze:
germi pisze:[ Dodano: 2009-04-20, 22:23 ]
xdauser, zastanawiales sie na podjechaniem do hamowni i sprawdzeniem mocy/momentu obrotowego?

Jakbys byl z Warszawy/okolic to z czystej ciekawosci nawet bym pokryl Ci czesc kosztów hamowni :)
Chetnie bym to sprawdzil ale jestem w 3-miasta takze do Warszawy troche dymania by mnie czekalo. Dzieki za oferte jak bede w Wa-wie to na pewno sie odezwe :tak:

Moje spostrzerzenia odnosnie spalania (na tempomacie wg wskazan komputra pokladowego):
120 - 140km/h: 6.5l - 6.7l
160 km/h: 7.7l - 8.4l
180km/h: 9.0l - 10.3l
200km/h: 11.5 i wiecej

Trasa PL-UK testowane na autostradzie w Belgi
Vmax: 235km/h
Do Kosakowa na hamownie V-techa masz blisko ;-)
Avensis T27 Sedan . No i moja perełka do zabawy FZ1 Fazer.
Obrazek

germi
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis
Silnik: 2,2 D-CAT 177KM

Post autor: germi »

Do D-CATów nie ma wirusów ;)
Są skrzynki :D

Eboll
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 1.6 benzyna

Post autor: Eboll »

Wawa69 ja kupiłem takie aluśki 16
Obrazek
Resztę zdjęć znajdziesz tam. Cena około 400 zł od sztuki.
ja wiem ??

Awatar użytkownika
wawa69
Coś wie...
Coś wie...

Eboll pisze:Wawa69 ja kupiłem takie aluśki 16
[url=http://images39.fotosik.pl/96/0debfee2374e31efm.jpg]Obrazek[/URL]
Resztę zdjęć znajdziesz tam. Cena około 400 zł od sztuki.
Ja się chyba skuszę na firmowe Levana 16",jeszcze nie wiem ile kosztują ale pewnie z 5 stówek za sztukę.Będę intensywnie myślał jak auto będzie do odbioru,na razie czekam(szlag by ich trafił) :jacipokaze: ,mogła by się ta Avensis gorzej sprzedawać to mieli by większy szacunek dla klienta a tak będę czekał do usr..ej śmierci :nuda:

Awatar użytkownika
toyman
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 2,0 benzyna

Post autor: toyman »

wawa69 pisze:na razie czekam(szlag by ich trafił) ,mogła by się ta Avensis gorzej sprzedawać to mieli by większy szacunek dla klienta a tak będę czekał do usr..ej śmierci
Ja też czekam. Samochód jest już u dealera i go sobie obejrzałem. Do zarejestrowania brakuje mi tylko jeden papierek. Podobno od marca nie zarestruje się samochodu bez dokumentu potwierdzającego zapłacenie akcyzy i na to właśnie czekam.
Syrena 105=>Fiat 125p (najgorszy samochód jaki miałem)=>Hyundai Pony (pierwsza nówka) =>Honda Civic=>Skoda Octavia=>Toyota Yaris=>Toyota Corolla=>Avensis T27

Awatar użytkownika
Schwefel
Guru
Guru
Model: T22 & T27
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE

Post autor: Schwefel »

Ja się chyba skuszę na firmowe Levana 16",jeszcze nie wiem ile kosztują ale pewnie z 5 stówek za sztukę.
I tu cię zdziwię, niestety na minus. Lavana 16" kosztuje 1081,69zł za szt.

Awatar użytkownika
KN
Coś wie...
Coś wie...
Model: Outback
Silnik: 2.5i boxer, CVT

Post autor: KN »

toyman pisze:Podobno od marca nie zarestruje się samochodu bez dokumentu potwierdzającego zapłacenie akcyzy i na to właśnie czekam.
Podobno w różnych urzędach komunikacji jest różnie. Mnie się udało zarejestrować, tylko na fakturze musiała być adnotacja o zapłaceniu akcyzy z podaną kwotą akcyzy.

A propos różnic między wersjami T27 - tak mi dzisiaj przyszło do głowy - to jedną z niewymienionych w folderach różnic między Sol Plus i Prestige jest oświetlenie przestrzeni na nogi kierowcy i pasażera. Sol Plus tego nie ma, a Prestige ma.

Awatar użytkownika
wawa69
Coś wie...
Coś wie...

Schwefel pisze:
Ja się chyba skuszę na firmowe Levana 16",jeszcze nie wiem ile kosztują ale pewnie z 5 stówek za sztukę.
I tu cię zdziwię, niestety na minus. Lavana 16" kosztuje 1081,69zł za szt.
:wow: :wow: :wow: jeszcze się dobrze dzień nie zaczął i już dostałem obuchem w głowę
na otrzeźwienie :glupek: co za naiwność,widziałem w salonie parę modeli felg i wszystko w granicach 500 zł i tak sobie wymyśliłem,że te też mogą tyle kosztować.Trzeba będzie szukać na własną rękę.

Eboll
Coś wie...
Coś wie...

Te moje felgi z salonu. Za zakup auta dostałem jakieś punkty i wewaliłem je w te felgi.
Z tym gratisem zapłaciłem coś koło 1250?? Jakoś tak. Felgi prezentują się nie najgorzej. Tylko nie spytali mnie o te czarne silikonki z napisem Toyota i mi to wkleili. Widać na fotkach. Bez tego wyglądały by chyba lepiej.
ja wiem ??

Awatar użytkownika
toyman
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 2,0 benzyna

Post autor: toyman »

KN pisze:A propos różnic między wersjami T27 - tak mi dzisiaj przyszło do głowy - to jedną z niewymienionych w folderach różnic między Sol Plus i Prestige jest oświetlenie przestrzeni na nogi kierowcy i pasażera. Sol Plus tego nie ma, a Prestige ma.
Czekam na Prestige i na razie mam tylko instrukcję. Doczytałem się, że w Prestige po wyłączeniu "stacyjki" unosi się do góry i cofa kierownica dla ułatwienia wysiadania i ustawia z powrotem po włączeniu "stacyjki". Potwierdzę jak odbiorę samochód.
Kolego KN widze że masz CVT. Czy można zostawić samochód z pracującym silnikiem w położeniu N ? i np wyjść z niego.
Syrena 105=>Fiat 125p (najgorszy samochód jaki miałem)=>Hyundai Pony (pierwsza nówka) =>Honda Civic=>Skoda Octavia=>Toyota Yaris=>Toyota Corolla=>Avensis T27

Awatar użytkownika
wawa69
Coś wie...
Coś wie...

Eboll pisze:Te moje felgi z salonu. Za zakup auta dostałem jakieś punkty i wewaliłem je w te felgi.
Z tym gratisem zapłaciłem coś koło 1250?? Jakoś tak. Felgi prezentują się nie najgorzej. Tylko nie spytali mnie o te czarne silikonki z napisem Toyota i mi to wkleili. Widać na fotkach. Bez tego wyglądały by chyba lepiej.
Czyli Twoje też wstępnie kosztowały 1000 zł za sztukę?
Jak to jest z tymi punktami,wiem że to jest program lojalnościowy ale szczegółów miałem się dowiedzieć przy odbiorze auta.

Eboll
Coś wie...
Coś wie...

Wstępnie 415 zł od sztuki. To nie są te fabryczne.
ja wiem ??

Awatar użytkownika
KN
Coś wie...
Coś wie...
Model: Outback
Silnik: 2.5i boxer, CVT

Post autor: KN »

toyman pisze:Doczytałem się, że w Prestige po wyłączeniu "stacyjki" unosi się do góry i cofa kierownica dla ułatwienia wysiadania i ustawia z powrotem po włączeniu "stacyjki". Potwierdzę jak odbiorę samochód.
Tak właśnie jest.
toyman pisze:Czy można zostawić samochód z pracującym silnikiem w położeniu N ? i np wyjść z niego.
Oczywiście, że można. Można go zostawić nawet w położeniu Drive (jeśli zaciągniesz hamulec ręczny to nie odjedzie), tylko że jak wysiądziesz, samochód będzie piszczał wewnątrz i na zewnątrz. Piszczał zresztą będzie w każdej sytuacji (również przy zgaszonym silniku) jeśli wysiądziesz, nie zostawiając skrzyni biegów w położeniu P.
Wszystkie stany, w których samochód będzie protestował piskiem, opisane są w instrukcji na stronach 49-51.

Pozdrawiam,
KN.

Awatar użytkownika
wawa69
Coś wie...
Coś wie...

O felgach już wiem wszystko ;-) ,a teraz o spalaniu bo widzę,że wywołuje dużo emocji.
Avensis 1.8 sol plus manual pierwsze 1700 km,średnie spalanie 7l/100km,średnia prędkość 50 km/h,przed pierwszą wymianą oleju.Wskazanie w/g komputera.Większość km przejechane po drogach gminnych i powiatowych,do tego małe miasto i jeden dłuższy wyjazd po drogach krajowych,także jazda w 90% bez korków z tego co wiem cały czas z włączoną klimą.Myślę,że całkiem niezły wynik.Samochód nie mój ale źródło jak najbardziej wiarygodne a jeszcze jedno właściciel jeździł zgodnie ze strzałkami podpowiadającymi zmianę biegu.

ODPOWIEDZ