Zakup Toyoty Avensis T27...

Dane techniczne i inne informacje
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Model: Avensis T22
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv

Post autor: wrc »

czerwony nie jest sprowadzany w zbyt duzych ilosciach, nie jest obecnie zbyt popularnym kolorem, w innych kolorach autko sie szybko znalazlo :auto:

pozdr :-D

Awatar użytkownika
Schwefel
Guru
Guru
Model: T22 & T27
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE

Post autor: Schwefel »

KN pisze:Jak chciałem czerwoną to mi powiedzieli, że za trzy miesiące i prawdopodobnie po wyższej cenie, bo "Toyota nie przyjmuje na razie zamówień na nowe samochody".
No to pewnie dlatego, że ja za dużo wydziwiałem (oczywiście teoretycznie, bo nie planowałem zakupu), miał być kolor oliwkowy metalik, do tego jasne wnętrze, silnik 1.8 manual, + pakiety chrome i life, felgi TTE, błotniki i ochrony na światła, lusterko z ekranem parkowania. Hehe to chyba wszystko :diabel:

karlito_26
Coś wie...
Coś wie...
Model: t25
Silnik: 1.8

Post autor: karlito_26 »

KN pisze:Kupiłem dziś T27 2.0i wagon, sol plus, cvt, navi. Odbiór do 27 marca.

Pozdrawiam,
KN.
Gartuluje :-) oby nie bylo z avka problemow co z T25 w sensie wymiany reflektorow na gwarajci i uklady kierowniczego te usteri byly w tych samochodach w latach 2003 - 2005/06 kiedy nastapi face lifting to wtedy to poprawili. SZEROKIEJ DROGI
Karlito

ATS

Awatar użytkownika
wawa69
Coś wie...
Coś wie...
Model: AVENSIS T27
Silnik: 1,8 BENZ

Post autor: wawa69 »

Podepnę się do tematu gdyż w najbliższym czasie mam być użytkownikiem nowego T27 1.8 kombi Luna grafit-metalik.Miała być w kwietniu ale z racji tego że weszły modele z homologacją na ciężarowe,zrezygnowałem z modelu bez kratki i będę musiał chyba trochę dłużej poczekać.
Przy okazji czy ktoś z forumowiczów orientuje się jak wygląda sprawa montaży tejże kratki.
W ASO powiedzieli mi,że oni nie montują.Czy kratki dla toyoty montuje jedna firma na całą Polskę, a później trafiają one do dealerów?

Portal
Ostatnio zmieniony 20 mar 2009, 16:33 przez wawa69, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Schwefel
Guru
Guru

wawa69 pisze:Czy kratki dla toyoty montuje jedna firma na całą Polskę, a później trafiają one do dealerów?
Prawdopodobnie kratki będą montowane na "placu" w Mszczonowie gdzie przyjeżdżają wszystkie Avensisy. Informacja niepotwierdzona, bo to świeża sprawa a w salonie gość nie wiedział na 100%.

Awatar użytkownika
xdauser
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27
Silnik: 2.2 D-CAT + BOX

Post autor: xdauser »

Rada dla kupujacych w miesiacach zimowych. Proscie o zalozenie zimowych kapci, bo domyslnie auto przychodzi na letnich. Ze jest to dobry pomysl przekonalem sie parokrotnie jak zaparkowane auto zaczelo mi sie zssuwac z zasniezonej lekkiej gorki. Bylem w szoku! Parokrotnie tez o malo co nie zaliczylem dzwona, ale to juz inna historia. Chcialem zmienic felgi z oponami na zimowki ale sa dwa problemy. Pierwszy - w magazynach hula wiatr, drugi jeszcze zadne inne felgi niz Toyota made nie maja homologacji. Wiec zostaje mi przemeczyc sie na letnich kapciach do wiosny ktora coraz blizej, co nie zmienia faktu ze jeszcze nie jeden raz moze sypnac sniegiem.
194KM + 466Nm = :diabel:

Awatar użytkownika
toyman
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 2,0 benzyna

Post autor: toyman »

Czy ktoś może wie jakie są śruby mocujące felgi.
Niedługo odbieram T27 na 18"
Mam Corollę na alu 15"i do niej specjalne śruby "przeciwkradzieżowe". Jeżeli pasowałyby, to przekładam je z E12 do T27.
Syrena 105=>Fiat 125p (najgorszy samochód jaki miałem)=>Hyundai Pony (pierwsza nówka) =>Honda Civic=>Skoda Octavia=>Toyota Yaris=>Toyota Corolla=>Avensis T27

Awatar użytkownika
toyman
Coś wie...
Coś wie...

toyman pisze:Czy ktoś może wie jakie są śruby mocujące felgi.
Są takie jak na 7 stronie tego katalogu -> http://www.toyota.pl/images/akcesoria_a ... atalog.pdf
Widziałem. Natomiast moje sprowadzało się do tego czy śruby z E12 będą pasowac do T27.
Syrena 105=>Fiat 125p (najgorszy samochód jaki miałem)=>Hyundai Pony (pierwsza nówka) =>Honda Civic=>Skoda Octavia=>Toyota Yaris=>Toyota Corolla=>Avensis T27

Awatar użytkownika
KN
Coś wie...
Coś wie...
Model: Outback
Silnik: 2.5i boxer, CVT

Post autor: KN »

toyman pisze:Widziałem. Natomiast moje sprowadzało się do tego czy śruby z E12 będą pasowac do T27.
Nie wiem jak wyglądają śruby E12. Śruby antykradzieżowe do T27 dostałem gratis od dilera.

sambi
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: sambi »

Hmm - mi link działa ale ...

... może lepiej zacząć od początku z wyszukiwarką akcesoriów --> TUTAJ

Awatar użytkownika
Schwefel
Guru
Guru

No to zwracam honor sitekfz1. Faktycznie 114,3
tu jest poprawny link -> http://newata.toyota-europe.com/ata/acc ... eId=153346

A tak przy okazji to też bym nieźle wtopił bo miałem zamawiać 17" z T25 a tam benzyna miała normalne 5x100 :nuda:

tomek85_85
Moderator
Moderator

Post autor: tomek85_85 »

http://newata.toyota-europe.com/ata/acc ... kSearch.do link dziala
prosze sobie tylko wybrac model, wersje silnikowa, i wyskoczy potrzebne info
opcja SZUKAJ Twoim przyjacielem...

Awatar użytkownika
toyman
Coś wie...
Coś wie...

Backonik
Mistrz
Mistrz
Model: T25
Silnik: 1AZ-FSE

Post autor: Backonik »

U mnie dalej error 500 ale działa początek http://newata.toyota-europe.com i tam mam możliwość wyboru...
Obrazek

sambi
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: sambi »

W każdym razie chyba należą mi się piwka. Bo co poniektórym pomogłem ;).

adriano
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: adriano »

Witam,

Jako nowy pozdrawiam wszystkich użytkowników. I mam pytanko czy wszystkie salony toyoty spóźniają się z wydaniem nowego auta czy tylko Chodzeń. Niestety zamówilem u nich auto miesiąc temu. Nadmieniłem że mi się spieszy i poprosiłem o propozycję auta którą dostanę jak naszybciej. zamuwiłem Ave w kombi 2.0 benzynke w wersji prestige. Miałem ją dostac po 2 tygodniach ale umowa zostawiała furtkę salonowi że dostanę do 24 marca. Niestety do tej pory nie dostałem. Według mnie porażka mam nadzieję że z auta będę zadowolony. Ciekawi mnie tylko jak sprawuję sie ten silnik, zamowilem manuala. Może kolega KN coś opowie. Rozumiem że masz z cvt ale mimo wszystko ciekawi mnie Twoja opinia.

Pozdro

Awatar użytkownika
KN
Coś wie...
Coś wie...
Model: Outback
Silnik: 2.5i boxer, CVT

Post autor: KN »

adriano pisze:Miałem ją dostac po 2 tygodniach ale umowa zostawiała furtkę salonowi że dostanę do 24 marca. Niestety do tej pory nie dostałem. Według mnie porażka
No pewnie, że porażka! Najprawdopodobniej ich wina - po prostu nie zarezerwowali tego samochodu w systemie, ktoś im sprzątnął sprzed nosa i teraz czekają na następny. No albo w ogóle blefowali, że będzie w dwa tygodnie, a chcą przytrzymać klienta. Masz prawo do zwrotu zaliczki i ja bym na Twoim miejscu ich olał, wziął zaliczkę i kupił gdzie indziej. Może nawet szybciej będzie?
adriano pisze:Ciekawi mnie tylko jak sprawuję sie ten silnik
Nie wiem co chciałbyś wiedzieć. Na razie mam go niecałe dwa tygodnie i przejechane 900 km, ale wszystko w mieście (nie licząc wyjazdów do Pruszkowa i Sulejówka). O awaryjności nic Ci więc nie powiem. Silnik jest niesamowicie cichy. Gorącego silnika na biegu jałowym kompletnie nie słychać, chyba że wokół jest cisza, a Ty stoisz przy masce. Nawet wentylator jest cichutki.

Poprzednio miałem Nissana Primerę, też 2.0. benzyna. Zrobiłem nim 300 tysięcy km przez 9 lat i przez ten czas nikt się nawet nie dotknął do silnika. Po prostu 100% bezawaryjny. Mam nadzieję, że ten też taki będzie. Co do charakterystyki, to nie rozkręcałem go jeszcze specjalnie, ale wydaje się być identyczny wręcz jak ten w Primerze (w Ave ma o ok. 10% wyższy moment obrotowy i moc, no ale Ave jest też o ok. 10% cięższa).

Generalnie jak na razie jestem z tego auta bardzo zadowolony, wręcz nim oszołomiony. System elektronicznego kluczyka jest rewelacyjny. Pilota/kluczyka nie używam - kupiłem na niego mały skórzany futeralik i noszę w zamkniętej na stałe kieszeni.
Samych schowków w bagażniku pod powierzchnią przestrzeni ładunkowej mam tyle, że mieszczą się wszystkie bambetle (apteczka, gaśnica, trójkąt, kamizelka, pompka, klucze, narzędzia, żarówki i co kto tam jeszcze lubi wozić) i wreszcie w bagażniku nie miotają się żadne skrzynki. Ja mam dojazdówkę. Ty będziesz miał zestaw naprawczy - trochę gorzej, ale za to jeszcze więcej miejsca tam będzie.

Pozdrawiam,
KN.

Awatar użytkownika
wawa69
Coś wie...
Coś wie...
Model: AVENSIS T27
Silnik: 1,8 BENZ

Post autor: wawa69 »

adriano pisze:Witam,

Jako nowy pozdrawiam wszystkich użytkowników. I mam pytanko czy wszystkie salony toyoty spóźniają się z wydaniem nowego auta czy tylko Chodzeń. Niestety zamówilem u nich auto miesiąc temu. Nadmieniłem że mi się spieszy i poprosiłem o propozycję auta którą dostanę jak naszybciej. zamuwiłem Ave w kombi 2.0 benzynke w wersji prestige. Miałem ją dostac po 2 tygodniach ale umowa zostawiała furtkę salonowi że dostanę do 24 marca. Niestety do tej pory nie dostałem. Według mnie porażka mam nadzieję że z auta będę zadowolony. Ciekawi mnie tylko jak sprawuję sie ten silnik, zamowilem manuala. Może kolega KN coś opowie. Rozumiem że masz z cvt ale mimo wszystko ciekawi mnie Twoja opinia.

Pozdro
To Cię pocieszę,ja auto zamówiłem pod koniec lutego a termin odbioru mam na koniec czerwca :nuda:

Awatar użytkownika
toyman
Coś wie...
Coś wie...

wawa69 pisze:
adriano pisze:Witam,

Pozdro
To Cię pocieszę,ja auto zamówiłem pod koniec lutego a termin odbioru mam na koniec czerwca :nuda:
A ja zamówiłem - SD 2,0 CVT Prestige - 10 lutego z dostawy kwietniowej (we wcześniejszych dostawach nie było modelu i koloru który chciałem) z terminem odbioru do końca kwietnia.
Na mój e-mail TMP odpowiedziała mi dzisiaj że samochód jest już w porcie w Belgii. Mam nadzieję, że na weekend majowy wyjadę T27.
To że nowe samochody są do odbioru za tydzien albo dwa, to chyba bajki. Tydzien temu dealer powiedział mi,że teraz zamawiane samochodu może do lata będą.

Kolego KN napisz o wrażeniach z jazdy miejskiej z przekładnią CVT.

Awatar użytkownika
Fans
Guru
Guru
Model: Insignia
Silnik: 2.0 CDTI 160 KM 4x4

Post autor: Fans »

wawa69 pisze:To Cię pocieszę,ja auto zamówiłem pod koniec lutego a termin odbioru mam na koniec czerwca
W którym to salonie takie terminy są?
Rugenwalde ?? - Darłowo czyli pewnie w Koszlinie ?? Zgadza się?

P.S. Fajnie jest w Darłowie -> Darłówku nad morzem :) Byłem już napewno powyżej 5 razy :)
Opel Vectra 2.0 GT 91r. ---> Opel Vectra 1.8 CD 96r. ---> Toyota Avensis 2.0 D4D 00r. ---> Mazda 6 2.0 MZR-CD (CiTD) 04r. ---> Nissan X-trail 2.2dci 04r. ---> Opel Insignia 2.0 CDTI 4x4 2013r.

Pozdrawiam Lukatoari

ODPOWIEDZ