Zestaw głośnomówiący T25

Wszystko o elektryce i elektronice...
Gonziak
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: T 25

Zestaw głośnomówiący T25

Post autor: Gonziak »

Cześć,

Noszę się z zamiarem kupna zestawu głośnomówiącego, ponieważ bardzo się do niego przyzwyczaiłem w poprzednim samochodzie. Najprostszym rozwiązaniem byłby zakup zewnętrznego zestawu montowanego na osłonie słonecznej, ale może jest lepsze rozwiązanie. Wyczytałem, że wiele osób poleca NOKIA CK-7W. Czy ktoś ma taki zestaw u siebie i montował osobiście? Zależy mi na tym, aby zestaw współpracował z radiem, czyli jak tel dzwoni radio wycisza się, a rozmowa puszczana jest na głośniki. Czy taki zestaw pasuje PLUG&PLAY czy trzeba coś kombinować dodatkowo? Może macie inne lepsze rozwiązanie mojego problemu?

Radio to model CD/MP3.

Będę wdzięczny za wszelkie sensowne propozycję i porady.

Gonziak
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Zestaw głośnomówiący T25

Nikt nie przerabiał tematu. Może jakiś inny zestaw ktoś montował ?

Awatar użytkownika
KJN
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T25

Post autor: KJN »

Ja montowalem Parrota 3000.
Przejściówka miała zamieniony plus po stacyjce z tym od akumulatora. Działa, ale ten model ma problemy z uszkadzaniem oprogramowania w centralce, wiec należy nauczyć się jego wgrywania.

Gonziak
Nowicjusz
Nowicjusz

KJN pisze:Ja montowalem Parrota 3000.
Przejściówka miała zamieniony plus po stacyjce z tym od akumulatora. Działa, ale ten model ma problemy z uszkadzaniem oprogramowania w centralce, wiec należy nauczyć się jego wgrywania.
Zestaw zakładałeś sam? Rozumiem że pomijając plus-a o którym piszesz całość była bez ingerencji (lutowanie, wpinanie się) w fabryczną instalację? Czy teraz jak ktoś do Ciebie dzwoni to radio samoczynnie się wycisza? Czy zestaw korzysta z głośników w aucie czy ma jakiś swój osobny głośniczek?

Problem jest w uszkodzeniu oprogramowania w centralce auta czy Parrota?

Awatar użytkownika
KJN
Coś wie...
Coś wie...

Gonziak pisze:Zestaw zakładałeś sam?
Tak
Gonziak pisze:Rozumiem że pomijając plus-a o którym piszesz całość była bez ingerencji (lutowanie, wpinanie się) w fabryczną instalację?
Tak, tylko wtyczki ISO.
Gonziak pisze:Czy teraz jak ktoś do Ciebie dzwoni to radio samoczynnie się wycisza?
Tak
Gonziak pisze:Czy zestaw korzysta z głośników w aucie czy ma jakiś swój osobny głośniczek?
Zestaw używa głośników z radia.
Gonziak pisze:Problem jest w uszkodzeniu oprogramowania w centralce auta czy Parrota?
Parrota

Gonziak
Nowicjusz
Nowicjusz

A orientowałeś się przy zakupie na temat innych modeli głośnomówiących? Czemu zdecydowałeś się na Parrot-a?

Awatar użytkownika
KJN
Coś wie...
Coś wie...

Parrota wybrałem, bo używałem wcześniej innych modeli na osłonę przeciwsłoneczną oraz zależało mi na małym sterowniku na kablu.

Gonziak
Nowicjusz
Nowicjusz

Dzięki za pomoc. Zobaczę co się uda wykombinować u mnie :)

ODPOWIEDZ