[T25] Radio 2din na Androidzie - w końcu jest!

Nagłośnienie w Avensis
Medrit
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: T25
Silnik: D4D

Re: [T25] Radio 2din na Androidzie - w końcu jest!

Post autor: Medrit »

Witam,
Montowalem jakis czas temu u siebie, radio Joying 2gb (Android 5.1, teraz jest up do 6.1)
Dziala swietnie, sterowanie etc wszystko super. Boot trwa z zimnego silnika jakies 5 sekund :)

Pytanie co do ramki, kupilem na allegro i nie wydaje sie byc idealnie spasowana, tak jakby wieksza jest.
W tych z aliexpress macie to samo?

Awatar użytkownika
kierownik
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27 FL
Silnik: 1.8 V-Matic CVT

Post autor: kierownik »

Medrit pisze:Witam,
Montowalem jakis czas temu u siebie, radio Joying 2gb (Android 5.1, teraz jest up do 6.1)
Dziala swietnie, sterowanie etc wszystko super. Boot trwa z zimnego silnika jakies 5 sekund :)

Pytanie co do ramki, kupilem na allegro i nie wydaje sie byc idealnie spasowana, tak jakby wieksza jest.
W tych z aliexpress macie to samo?
Ja miałem a aliexpress i pasowała idealnie. Czytaj w opisie, na pewno są podane dokładne wymiary.
"Panie władzo ma pan rację. Niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość.
Zdaję sobie sprawę z tego,że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo...ale jechałem szybko,gdyż.... lubię zapierdalać..."

prentas1
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T25
Silnik: 1CD-FTV

Post autor: prentas1 »

Kolego od radia Joying 2gb
Jak oceniasz te radyjko ? Masz podpięty modem po usb ? Istnieje opcja podpięcia dodatkowych monitorów ? Jak same radyjko ? Zacina się ?

Medrit
Nowicjusz
Nowicjusz

prentas1 pisze:Kolego od radia Joying 2gb
Jak oceniasz te radyjko ? Masz podpięty modem po usb ? Istnieje opcja podpięcia dodatkowych monitorów ? Jak same radyjko ? Zacina się ?
Jedyny problem mialem z glosem radia gdy dzialala nawigacja (albo jedno albo drugie), ale sciagnalem aktualizacje ze strony zainstalowalem (prosta sprawa) rozwiazalo problem.
Samo radio 0 zawieszen, chodzi bardzo plynnie.
Modemu nie mam podpietego, mysle nad tym, ale nie wiem czy chce wydawac z 300 zl na to skoro mam 40gb w telefonie a udostepnie wifi to chwila.

Ma zewnatrzna antene GPS ktora fajnie trzyma sygnal nawet bez internetu, mikrofon zewnetrzny rowniez jest ok (co słyszałem w wielu radiach jest problemem) nikt nie skarzyl sie ze mnie nie slychac czy coś.

Co do dodatkowych monitorow z tego co pamietam sa wyjscia wiec powinno sie dać aczkolwiek nie testowałem.
Kamera podłaczona do ramki dziala super :)
Na wielki + napewno kwestia uruchamiania, jest blyskawiczne, mysle ze nie wolniej niz standardowe :)

Ogolnie jestem baardzo zadowolony. Jedynie ramka mnie wkurza bo niestety ciut za bardzo wystaje, ale to nie kwestia radia.
Jeszcze teraz testuja bete androida 6.1 do tego radia, pewnie niedlugo sprwadze czy warto :)

Edit: kupilem dokladnie to :https://pl.aliexpress.com/item/Newest-J ... 30051.html

prentas1
Nowicjusz
Nowicjusz

A próbowałeś może podpiąć sterowanie z kierownicy ? W radiu można instalować aplikacje ze sklepu play?

Awatar użytkownika
kierownik
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27 FL
Silnik: 1.8 V-Matic CVT

Post autor: kierownik »

Oczywiście że sterowanie można podpiąć. Prawdopodobnie trzeba będzie lutować 3 kabelki. Nic skomplikowanego. Radio jest na androidzie więc aplikacje że sklepu play instalujesz jak na normalnym tablecie.
"Panie władzo ma pan rację. Niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość.
Zdaję sobie sprawę z tego,że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo...ale jechałem szybko,gdyż.... lubię zapierdalać..."

Medrit
Nowicjusz
Nowicjusz

prentas1 pisze:A próbowałeś może podpiąć sterowanie z kierownicy ? W radiu można instalować aplikacje ze sklepu play?
Tak, bez problemu, przydalo by sie wiecej przyciskow :)
Mam podpiete volume up/down, Source pod menu, pause/play i skip forward.
Dziala to fajnie, mam np odpalone mamy w tle spotify i moge w kadej chwili dac play/stop czy skip to next :)

Aplikacje ze sklepu jak wyzej, bez problemowo, mam spotify, yanosik, google maps i pare innych ;)

prentas1
Nowicjusz
Nowicjusz

A ten start taki krótki wyNika z tego ze jest radio w trybie uśpienia czy one po prostu zawsze tak się uruchamia? I próbowałeś może odpalać filmy full HD ?

Medrit
Nowicjusz
Nowicjusz

Nie wiem jak to jest zrobione, chyba cos jest w stylu uspienia, ale zimnym resecie to jest okolo 10-15sec wiec jest bardzo dobrze.

Filmy HD na YT smigaja plynie :)
Na dobra sprawe ten sprzet ma bardzo mocne parametry wiec nie moglo byc inaczej.

Jimi
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis
Silnik: 2.0

Post autor: Jimi »

Pany,
a macie może jakiś link do ramek do T25 na radio 2din na aliexpress?? Nie mogę tam nic znaleźć co by było tańsze od tego co widzę na Allegro.

i 2-gie pytanie. Ile maksymalnie przycisków z kierownicy można wykorzystać w takim radiu??
U siebie mam w sumie 6 (volume +/-, next, previus, mute i ten z prawej strony kierownicy) a sam przymierzam się do tego modelu: http://allegro.pl/nawigacja-radio-andro ... 89054.html - jakieś opinie, porady??

Awatar użytkownika
golum777
Stara się...
Stara się...
Silnik: 2.2

Post autor: golum777 »

Jimi pisze:Pany,
a macie może jakiś link do ramek do T25 na radio 2din na aliexpress?? Nie mogę tam nic znaleźć co by było tańsze od tego co widzę na Allegro.

i 2-gie pytanie. Ile maksymalnie przycisków z kierownicy można wykorzystać w takim radiu??
U siebie mam w sumie 6 (volume +/-, next, previus, mute i ten z prawej strony kierownicy) a sam przymierzam się do tego modelu: http://allegro.pl/nawigacja-radio-andro ... 89054.html - jakieś opinie, porady??
nie kupuj tych ramek z allegro bo niestety nie pasują.
co do przycisków to możesz zaprogramować tak jak pisałeś volume +/-, next, previus, mute, ten po prawej jest od wyświetlacza komputera i nie da się go zmienić.
ja na przycisku od zmiany radia na cd miałem ustawione odbieranie połączeń.
a to radyjko nie będzie za słabe ?? 4x45W
no i trochę mnie martwi ten zapis: Przedmiotem aukcji jest produkt wraz z usługą zamówienia tego produktu od producenta z Chin w imieniu Kupującego.

Jimi
Nowicjusz
Nowicjusz

A jakas inną ramkę polecasz?? A co do mocy to mi wystarczy... Nie bede tam robil dyskoteki. Chyba ze masz jakas inna propozycje do 1000 pln

Awatar użytkownika
golum777
Stara się...
Stara się...
Silnik: 2.2

Post autor: golum777 »

Jimi pisze:A jakas inną ramkę polecasz?? A co do mocy to mi wystarczy... Nie bede tam robil dyskoteki. Chyba ze masz jakas inna propozycje do 1000 pln
z wyborem Ci niestety nie pomogę, Kierownik ściągał ramkę i mu spasowała to musiał byś się jego zapytać. Ja akurat zostałem przy fabrycznym radiu ze zmieniarką bluetooth, testowałem radyjko na androidzie ale mi nie podeszło i odpuściłem temat.

Jimi
Nowicjusz
Nowicjusz

https://pl.aliexpress.com/item/Joying-U ... 0.0.it4LSH

Ktoś coś o tym radiu?? Ile może mnie wynieść cło w tym przypadku? Cena jak za te parametry to chyba strzał w 10??

dinara
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27
Silnik: 2.0 benzyna CVT

Post autor: dinara »

Kup z wysyłką z Niemiec i nic więcej nie zapłacisz, z chin loteria i w razie W wyjdzie napewno więcej.

cyberda
Stara się...
Stara się...
Model: Avensis T3X
Silnik: 1ZZFE

Post autor: cyberda »

Kolega ma rację - a co jak sprzęt padnie - gdzie odeślesz do naprawy gwarancyjnej. Koszt wysyłki do Chin będzie wyższy niż wartość sprzętu. Na Ebay tego sprzętu jest sporo.

Jimi
Nowicjusz
Nowicjusz

Zrobiłem tak jak radzicie i zamowilem: Najnowszy JOYING 2 GB RAM 32G ROM Pokój 2Din Android 6.0 Universal Car Radio Audio Stereo Nawigacji GPS Odtwarzacz Multimedialny Taśmy rejestrator
http://s.aliexpress.com/VvueiYNF
(from AliExpress Android) oczywiście z Niemiec. Teraz musze kupić ramkę i okleinę

dinara
Coś wie...
Coś wie...

Jeżeli chodzi o gwarancje to niestety też do Chin, ale koszt nie jest taki spory jakbyś myślał ;]

cyberda
Stara się...
Stara się...
Model: Avensis T3X
Silnik: 1ZZFE

Post autor: cyberda »

Wyślesz padnięty sprzęt do Chin i tylko się modlić aby wrócił, a jak nie to co zrobisz - pojedziesz do Chin go szukać. Kolego - przesyłka do Chin - miesiąc w jedną stronę to nawet jakby ci od razu wymienili na nowy to i tak będziesz jeździć 2 miechy bez sprzętu (w baaaaardzo optymistycznej wersji).
Jesli kupisz towar z terenu UE to obowiązują przepisy Europejskie, a z Chin ... nie obowiązują żadne ...

dinara
Coś wie...
Coś wie...

Ale to masz tylko wysyłane z Niemiec, płacisz i kupujesz w Chinach. Według mnie nie ma co się stresować. Trochę rzeczy kupuję na ali i nic nie musiałem odsyłać.

ODPOWIEDZ