[t25] Tempomat

Wszystko o wnętrzu, jego elementach i dodatkowych akcesoriach...
Awatar użytkownika
TJ812
Mistrz
Mistrz
Model: Avensis T25

Re: [t25] Tempomat

Post autor: TJ812 »

:smutas: jak na razie z tempomatu lipa ;-( na pocieszenie zostaje skórzana kiera w dobrym stanie.
Odnośnie tego tematu mam pytanko do was drodzy forumowicze: czy moglibyście sprawdzić w swoich avenach dwie kostki z kablami? Jedna biała pod obudową kierownicy. Trzeba odkręcić raptem 3 śrubki. Druga to kostka od ECU. Komp znajduje się za schowkiem od strony pasażera. Dokładnie tam gdzie filtr kabinowy. Poniżej wrzucam fotki jak to wygląda u mnie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Autostradą do zwycięstwa. Tak blisko a jednak wciąż daleko.
IS200 ==>> 6 ==>> Legacy ==>> Avensis

Awatar użytkownika
rabsonic
Stara się...
Stara się...

Post autor: rabsonic »

nie wiem czy da Tobie coś zdjęciebz ON ale zamieszczam

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
RTA96-C ... 80,080 kW = 107,390 hp it makes you feel small

Awatar użytkownika
TJ812
Mistrz
Mistrz

Post autor: TJ812 »

Wielkie dzięki :piwo: niestety nie wiele mi pomogło.
Autostradą do zwycięstwa. Tak blisko a jednak wciąż daleko.
IS200 ==>> 6 ==>> Legacy ==>> Avensis

baldrick
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: baldrick »

Witam,
Mam pytanie bo strasznie mało samochodów po lifcie się przewija tutaj, tak samo jak silników 2.2 D4D.
Troszkę mnie zaciekawił temat, bo nie ukrywam, że brakuje mi tempomatu w Toyocie, w poprzednim miałem i dość często był używany.
Stąd mój post i pytanie.
Jeśli na toyodiy.com mam ten wpis:

4-SPOKE, LEATHER, CRUISE CONTROL-WITH, DK.GRAY, TRIM1*, 4*

To jest 100% pewności, że wystarczy podmienić kierownice? Bo jeśli tak to w tygodniu zamówię albo podjadę gdzieś na szrot blisko zapytać czy nie mają.

Pozdrawiam Adrian.

luk984
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: luk984 »

Witam !

Temacik bardzo ciekawy - nie sądziłem, że wymiana kierownicy wystarczy do dołożenia tempomatu.

Jestem w posiadaniu Ave 2004r. 2.0 D4D 1CD-FTV z PL salonu. Wg. Toyodiy tempomat w moim modelu występuje. Z lektury rozumiem, że powinienem jeszcze sprawdzić kable przy pedałach. Pytanko czy ma ktoś może foto jak taka instalacja powinna wyglądać aby mieć już 99-100% pewności odnośnie posiadania kompletnej instalacji ?

Drugi temacik - na necie są dostępne kierownice z tempomatem natomiast 99% to kierownice poliftowe. Rozumiem, że w przypadku wymiany samej osłony + dołożeniu manetki nie ma znaczenia jaką kierownicę zakupie ? Chyba, że występuje jakaś różnica w maskownicy uniemożliwiająca podmianę ?

Ewentualnie gdyby ktoś z was miał do sprzedania kierownicę przedliftową z tempo to proszę o info ;-)

Z góry dzięki za pomoc.

luk984
Nowicjusz
Nowicjusz

luk984 pisze:Witam !

Temacik bardzo ciekawy - nie sądziłem, że wymiana kierownicy wystarczy do dołożenia tempomatu.

Jestem w posiadaniu Ave 2004r. 2.0 D4D 1CD-FTV z PL salonu. Wg. Toyodiy tempomat w moim modelu występuje. Z lektury rozumiem, że powinienem jeszcze sprawdzić kable przy pedałach. Pytanko czy ma ktoś może foto jak taka instalacja powinna wyglądać aby mieć już 99-100% pewności odnośnie posiadania kompletnej instalacji ?

Drugi temacik - na necie są dostępne kierownice z tempomatem natomiast 99% to kierownice poliftowe. Rozumiem, że w przypadku wymiany samej osłony + dołożeniu manetki nie ma znaczenia jaką kierownicę zakupie ? Chyba, że występuje jakaś różnica w maskownicy uniemożliwiająca podmianę ?

Ewentualnie gdyby ktoś z was miał do sprzedania kierownicę przedliftową z tempo to proszę o info ;-)

Z góry dzięki za pomoc.
Aktualizacja:

Przewody wyglądają OK: 6 gaz, 4 hamulec, 2 sprzęgło. Kierownica zamówiona poliftowa. Prawdopodobnie wymienię całą kierownicę (wygląda na lepiej utrzymaną od mojej).

Chciałbym jednak zostawić sobie przyciski z wersji przedliftowej. Przeczytałem cały wątek i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi czy zabieg taki wymaga jakiejś dodatkowej ingerencji, cięcia kabli itp ? Prosiłbym o zwięzłą instrukcję w tym temacie gdzie i jak podpiąć wszystkie kabelki aby całość działała ? Z góry dzięki :-)

esgiee
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: esgiee »

luk984 pisze:
luk984 pisze:Witam !

Z góry dzięki za pomoc.
Aktualizacja:

Przewody wyglądają OK: 6 gaz, 4 hamulec, 2 sprzęgło. Kierownica zamówiona poliftowa. Prawdopodobnie wymienię całą kierownicę (wygląda na lepiej utrzymaną od mojej).

Chciałbym jednak zostawić sobie przyciski z wersji przedliftowej. Przeczytałem cały wątek i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi czy zabieg taki wymaga jakiejś dodatkowej ingerencji, cięcia kabli itp ? Prosiłbym o zwięzłą instrukcję w tym temacie gdzie i jak podpiąć wszystkie kabelki aby całość działała ? Z góry dzięki :-)
Nie jestem pewien ale chyba czytałem gdzieś tutaj na forum, że zmieniając kierę z przedliftowej na poliftową trzeba przepiąć/odpiąć jeden przewód.
Obrazek

luk984
Nowicjusz
Nowicjusz

Czy ktoś może mi powiedzieć jak rozpinować wtyczkę od kierownicy ? Chcę dorzucić do obecnej sam tempomat ale nie mogę wyciągnąć pinów z kupionej kiery ? Podważam ten biały plastik ale wychodzi on tylko około 1,5 mm do góry i się blokuje a piny ani drgną :/ Nie chce tego urwać bo wtedy będzie po zabawie...

luk984
Nowicjusz
Nowicjusz

OK mały Update - wymiana zakończona tempomat działa (Avensis D4D 1CD-FTV 2004 PL SOL). Postanowiłem dać szansę przyciskom z kierownicy poliftowej (wyciągnięcie pinów z kostki graniczy z cudem). Jeżeli się nie sprawdzą to pozostaje cięcie i lutowanie kabli. Zgodnie z wcześniejszymi opisami dodatkowy kabel przy kierownicy poliftowej (bodajże czarny) należy wpiąć do masy i wszystko działa jak należy.

Pomijając ewentualną zabawę z kostką wymiana jest prosta, jedyne co to trzeba się porządnie posiłować przy ściąganiu kierownicy (jeżeli ktoś twierdzi, że schodzi lekko po odkręceniu śruby to musi mieć świadomość, że pewnie ktoś przed nim już przy niej grzebał - moja nie była ruszana od nowości i na prawdę ciężko było ją ściągnąć).

Reasumując polecam wszystkim montaż tempomatu :)

P.S. Przekładka pomiędzy przed- i poliftową kierownicą wymaga cięcia kabli lub anielskiej cierpliwości przy wyciąganiu pinów. Na pewno nie jest to operacja Plug&Play

Awatar użytkownika
robertpolice
Coś wie...
Coś wie...
Model: avensisT25

Post autor: robertpolice »

Witam ,jest ktoś ze Sszczecina lub okolic,aby pomóc mi w podmiance kiery?
Kupiłem,ale jestem tzw.analfabetą mechanicznym :-D

Awatar użytkownika
robertpolice
Coś wie...
Coś wie...

Witam,czyżby temat umarł.Kierownica przyszła,mam wrażenie,że dam radę sam przełożyć.Mam jedno pytanie-w kierownicy,która przyszła nie ma tych śubek trzymających poduszkę
(tych po bokach),czy da się je przełożyć?

Awatar użytkownika
awachowski
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: awachowski »

Da się ;) tylko jest trochę zabawy z nimi

Awatar użytkownika
awachowski
Coś wie...
Coś wie...

W sumie ja jestem ze szczecina ;) o której Ci pasuje?

Awatar użytkownika
robertpolice
Coś wie...
Coś wie...

Juz rozkminiłem,gosc chyba nieumiejetnie wyciągal poduche bo pękły te uchwyty plastikowe co trzymają te śrubki.Dzisiaj nie moge,jestem po nocce,nic jeszcze nie spałem i na nocke ide.Jutro moge sie dopasowac. ;-)

Awatar użytkownika
awachowski
Coś wie...
Coś wie...

Jutro to gdzieś do godziny 12 lub wieczorem jakoś ;)

Awatar użytkownika
robertpolice
Coś wie...
Coś wie...

Daj nr.na PW. zdzwonimy sie.

Awatar użytkownika
robertpolice
Coś wie...
Coś wie...

Założona,działa,oprócz przycisku display.Wiem,że gdzieś w tym temacie było co zrobić,ale nie chce mi się już wertować od początku.W sumie i tak rzadko go używałem.

Marcin91
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis

Post autor: Marcin91 »

Wczoraj przewertowałem ten temat 2 razy. Tak mnie zainteresował, że postanowiłem sprawdzić czy posiadam odpowiednią ilość kabli przy pedałach sprzęgła, hamulca i gazu. Skończyło się na tym, że na szybkości wczoraj zamówiłem kierownicę z tempomatem za 160zł, dzisiaj do mnie przyszła i już mam ją zamontowaną - wszystko śmiga aż miło. Avensis T25 FL - wersja wyposażenia prawdopodobnie SOL (+ tempomat :-D ) z Belgii.

Awatar użytkownika
krzysztofk145
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: krzysztofk145 »

Od wczoraj i ja jestem szczęśliwym posiadaczem tempomatu :) koszt całej operacji 220zł i 30 minut w garażu :)

W związku z tym że zakupiłem kierownicę poliftingową - bo była tańsza :D to pozostał mi problem niedziałające przycisku DISP. Czy może ktoś podpowiedzieć który dokładnie kabelek trzeba podłączyć do masy? Wiem że wcześniej w tym wątku były już zdjęcia ale niestety jakoś jest kiepska i nadal nie wiem który podłączyć do masy :/.

Z góry dziękuje za pomoc :)

suchy_lub
Stara się...
Stara się...
Model: T25 FL

Post autor: suchy_lub »

Jestem posiadaczem T25 FL jednak nie ma u mnie tempomatu.
Czy jeżeli kupie kierownice do modelu poliftowego z tempomatem wystarczy tylko przepiąć wtyczki?
Czy coś trzeba będzie ciąć żeby tempomat działał?

ODPOWIEDZ