Power boxy dla D-4D

Modyfikacje mechaniczne/elektroniczne.
Awatar użytkownika
75max
Stara się...
Stara się...
Model: Avensis

Re: Power boxy dla D-4D

Post autor: 75max »

s3Rnick
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T25 D4D

Post autor: s3Rnick »

Nieaktualne :D

popi2009
Mistrz
Mistrz
Model: niemamjuztoyoty

Post autor: popi2009 »

Również mam do sprzedania:

RaceChip pro2 do toyot z silnikiem BMW
RaceChip ultimate do toyot z silnikiem BMW
V-tech najnowszej generacji (koniecznosc przerobienia wtyczki na toyotowską - cena w Vtech 120zl)
Obrazek

Awatar użytkownika
MKKB
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T25
Lokalizacja: najczęściej 100-lica, rzadziej Suwałki albo Przemyśl

Post autor: MKKB »

Giełda jest chyba w innym dziale... Zaraz się tu b#rdel zrobi

Wysłane z komórki (za stodołą) przy użyciu LTE (sąsiada)
"Filateliści zbierają znaczki, a fetyszyści paznokcie i włosy zmarłych. Nie da się tego wytłumaczyć. Nigdy nie rozumiałem, jak można zbierać znaczki." F. Mulder

Nasza Silver Lady - http://avensis.info/viewtopic.php?f=63&t=23076

popi2009
Mistrz
Mistrz
Model: niemamjuztoyoty

Post autor: popi2009 »

nie kazdy przeglada gielde
Obrazek

slajders25
Stara się...
Stara się...

Post autor: slajders25 »

A czy ktoś stosował power boxa firmy ickservice do d4d 116km
http://allegro.pl/chip-tuning-powerbox- ... 08408.html

Miłosz
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: IS220D

Post autor: Miłosz »

Serio jeszcze sobie ktoś boxami głowe zawraca jak jest już możliwość dłubania sterowików denso :o ?

Awatar użytkownika
piokli
Spamer
Spamer
Model: T25FL

Post autor: piokli »

Serio, bo dłubią tylko nowsze D4D,
i w praktyce BOX wychodzi 2x taniej.

Miłosz
Zaawansowany
Zaawansowany

W zależności od miasta cena od 1400 do 2200 zł (soft , egr off , dpf off) U mnie "stage1" robiony na MagPro X17
http://www.magicmotorsport.com/pl/magpr ... -released/

A co do interfejsów to powstał już nawet "prostszy układ" o którym kiedyś wspominałem na sąsiednim forum
http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=38&t=13221
Działa na 100% ludzie w świecie używają go.
A boxy hmm , polecam jeden odcinek Miłośnicy czterech kółek -zrób to sam gdzie testowali boxa na hamowni ;) Nie wiem czy "oszukiwanie" czujników jest dobre dla motoru. Dodam że miałem możliwość zakupu boxa od vtg, ale odpuściłem bo jednak 2ad nie jest pancerną jednostką i jeśli już coś dłubać to z głową. Oczywiście to tylko moje zdanie ;)

Awatar użytkownika
MKKB
Coś wie...
Coś wie...

Miłosz pisze:A boxy hmm , polecam jeden odcinek Miłośnicy czterech kółek -zrób to sam gdzie testowali boxa na hamowni ;) Nie wiem czy "oszukiwanie" czujników jest dobre dla motoru. Dodam że miałem możliwość zakupu boxa od vtg, ale odpuściłem bo jednak 2ad nie jest pancerną jednostką i jeśli już coś dłubać to z głową. Oczywiście to tylko moje zdanie ;)
Twoje zdanie jest błędne. Przypadkowo przedwczoraj oglądałem ten odcinek - mówią wyraźnie o "boxach" za 50 zł, które zmieniają rezystancję i oszukują pompę i podkreślają różnicę między nimi, a boxami z prawdziwego zdarzenia, pod konkretne silniki, czyli właśnie V-Tech.
Dziwna wypowiedź tym bardziej, że powołujesz się na film, w którym to wyjaśniali, a podajesz błędne tezy.

"Filateliści zbierają znaczki, a fetyszyści paznokcie i włosy zmarłych. Nie da się tego wytłumaczyć. Nigdy nie rozumiałem, jak można zbierać znaczki." F. Mulder

Miłosz
Zaawansowany
Zaawansowany

MKKB pisze:
Miłosz pisze:A boxy hmm , polecam jeden odcinek Miłośnicy czterech kółek -zrób to sam gdzie testowali boxa na hamowni ;) Nie wiem czy "oszukiwanie" czujników jest dobre dla motoru. Dodam że miałem możliwość zakupu boxa od vtg, ale odpuściłem bo jednak 2ad nie jest pancerną jednostką i jeśli już coś dłubać to z głową. Oczywiście to tylko moje zdanie ;)
Twoje zdanie jest błędne. Przypadkowo przedwczoraj oglądałem ten odcinek - mówią wyraźnie o "boxach" za 50 zł, które zmieniają rezystancję i oszukują pompę i podkreślają różnicę między nimi, a boxami z prawdziwego zdarzenia, pod konkretne silniki, czyli właśnie V-Tech.
Dziwna wypowiedź tym bardziej, że powołujesz się na film, w którym to wyjaśniali, a podajesz błędne tezy.

I każdy silnik jest w takiej samej kondycji i ma deklarowany przelot jak na zegarach ;) i nie ważne że wyjściowo do serii brakuje 50 koni, no ale mam cip boxa i on wszystko naprawi. Dla mnie dalej to nie jest mądre rozwiązanie. Zdanie Roberta z tuneupa nt takich rozwiązań znam bo pytałem go oto po zakupie swojego auta. Zresztą ostatnio byłem u niego na hamowni bo jeszcze coś nie tak miałem z mocą, ale obecnie jest już wg mnie wszystko ok.
Zgadzam się jedynie z Tobą że box jest pod dany silnik, ale tylko na papierze. Firma v-tech z tego co ostatnio obserwuje to coś za często zaczyna wychwalać boxy, czyżby idą na łatwiznę ? Zobacz sobie projekty firmy TC-performance głównie lubują się w bmw, ale i sterowniki denso też dłubią.

PS nie pamiętam tylko czy testowali boxa w turbo elicie czy w tuneupie, bo już trochę tych testów mieli.

Awatar użytkownika
piokli
Spamer
Spamer
Model: T25FL

Post autor: piokli »

Miłosz pisze:W zależności od miasta cena od 1400 do 2200 zł (soft , egr off , dpf off) U mnie "stage1" robiony na MagPro X17
http://www.magicmotorsport.com/pl/magpr ... -released/
Do starego D4D używany BOX Vtechu kupisz za 300-500zł i silnik zbiera się wyraźnie chętniej,
a EGR "wyłączysz" sam ściągając wężyk lub wtyczkę, a DPFa tam często nie ma.
Dlatego wiele osób chętnie korzysta z BOXów.

Oczywiście w nowszych D4D jeżeli możemy wydłużać czas otwarcia wtryskiwaczy, a nie tylko zwiększać ciśnienie paliwa i jeszcze można posterować łopatkami turbiny, to oczywiście zdecydowanie warto modyfikować oprogramowanie silnika.

Każdy silnik podkręcony obojętnie czy programem czy BOXem można szybko usmażyć (zarżnąć) jeżdżąc w okolicy Vmax długie trasy niemieckimi autostradami. Nie da się więc powiedzieć jednoznacznie, że każdy BOX zepsuje silnik większym ciśnieniem, a program pozwoli oszukać producenta auta i bezpiecznie dla silnika korzystać z ponadznamionowej mocy.

Awatar użytkownika
MKKB
Coś wie...
Coś wie...

Jeszcze inna sprawa - masz służbowy, chcesz jeździć ciut żwawiej, ale nie dłubać w kompie. Kupujesz boxa, po jakimś czasie sprzedajesz za prawie tę samą cenę.

Miłosz
Zaawansowany
Zaawansowany

Sterowniki denso z tego co obserwuje, są problematyczne aczkolwiek już od jakiegoś czasu zostały złamane, nie wiem natomiast jak jest ze starymi. Dla przykładu podam, że sam miałem okazję podziałać w temacie. Nie pisałem map , a jedynie przygotowałem auto do zabiegu. Czyli diagnostyka + zlogowanie auta podczas jazdy, odczytanie mapy przez galletto, potem jej wgranie i ponownie zlogowanie auta. Koszt zabawy soft 300zł (w tym było 6 plików bo właściciel w międzyczasie pozbywał sie katów, zrobił downpipe, jakis inny IC cos tam jeszcze) + interfejs 60-70zł. Softy zrobił kolega z forum. Na sam koniec auto trafiło na hamownie, która potwierdziła, że wszystko się udało. Obecnie 9 miesięcy na programie i auto chodzi bez zarzutu.
Jeśli chodzi o tego boxa to jakbym miał iść najtańszym rozwiązaniem to i tak samo bym postąpił jak powyżej, a nie tylko podłączył i jeździł :) Chyba że starsze sterowniki dałoby radę ugryźć takim galleto czy mppsem to wtedy bym wolał znaleźć kogoś z wiedzą, doświadczeniem i zrobić soft.
W moim przypadku niestety koszt samego zakupu interfejsu to chory wydatek, także nie było innej możliwosci, a boxa po prostu nie chciałem.

jokas
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T27

Post autor: jokas »

Czesc szukam powerboxa do swojego avensisa.
Doradzcie prosze czy ponizszy powerbox jest ok czy to bubel?

http://allegro.pl/chip-tuning-box-toyot ... 85450.html

Dzieki z gory za odp.

Awatar użytkownika
75max
Stara się...
Stara się...

Post autor: 75max »

Szukaj V-TECHA miałem i polecam sprawdzony

jokas
Nowicjusz
Nowicjusz

W takim razie może ktoś ma na sprzedaż to chętnie kupię red box V-TECH do Avensisa 2.0 diesel T27, 91kw.

Awatar użytkownika
MKKB
Coś wie...
Coś wie...

jokas
Nowicjusz
Nowicjusz

nie spamuj

kozelka
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T25 liftback

Post autor: kozelka »

a EGR "wyłączysz" sam ściągając wężyk lub wtyczkę,
A czy będę miał choinkę jesli odłączę to ustrojstwo?

ODPOWIEDZ