Spryskiwacz nie działa, naprawa, nowa pompka z lanosa

Wszystko o nadwoziu i jego elementach...
abpel
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T25
Silnik: 1,8 Pb

Re: Spryskiwacz nie działa, naprawa, nowa pompka z lanosa

Post autor: abpel »

Witam,
Jako nowy uzutkownik (od 21.03) Avensis t25 kombi chciałbym się przwitać.
Po zakupie autka wracając chciałem przetrzeć tylna szybę (wycieraczka ok ale sprysku -brak) po zajechaniu na stację uzupełniłem płyn weszlo ok 2 litrów przednie spryskiwacze ok a tylne sucho. Okazało sie ze w miejscu tylnej lotki tuz oko 3 swiatła stopu gdzie powinna być zamontowana dysza jest tylko otwór. Dzieki temu wątkowi wiem gdzie znajdune sie pompka tylnego spryskiwacza i jaki jest jej zamiennik Proszę o info jak mozna sie dostać do miejsca (od wewnatrz) gdzie powinien być montowany spryskiwacz zeby zobaczc co jest grane

Awatar użytkownika
AVE
Guru
Guru
Model: T22,T27 jest T27 FL
Silnik: 1.8 147 KM (2ZR-FAE)

Post autor: AVE »

było już wiele opisów w tym wątku jak sie dostać do silniczków

Awatar użytkownika
lutek
Spamer
Spamer
Model: T27
Silnik: 2.0 D4D 124KM

Post autor: lutek »

AVE.....wstawaj!!!!!!!!!nie śpij!!!! :-D .....tu chodzi koledze o koncówkę spryskiwacza w kombi nad tylną szybą....otwór jest a sprysku niet :niewiem:

Kod: Zaznacz cały

https://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/94228
„Oszustwo będzie tak olbrzymie, tak obszerne, że ujdzie ludzkiej uwadze.
Ci, którzy je dostrzegą będą uważani za szaleńców.”

Awatar użytkownika
AVE
Guru
Guru
Model: T22,T27 jest T27 FL
Silnik: 1.8 147 KM (2ZR-FAE)

Post autor: AVE »

a sry coś nie zajarzyłem

abpel
Nowicjusz
Nowicjusz

Otóż to jak sie dostać do miejsca gdzie powinna być montowana dysza tylnego spryskiwacza......zamontować nowa dysze podłaczyć wezyk i szukać dalej co jest grane- profilaktycznie silniczek od lanosa zakupiony....jakies dostep powinien byc tam jest 3 stop (ewntualna wymiana elementów swiecacych)
Mam jeszcze pytnko apropo zamiennika pompki z lanosa - na którym pinie jest + zasilaniana , bo wycieciu przegrody wtyczke mozna załozyc dowolnie a niechciał bym uszkodzić silnika pompki

Corel
Stara się...
Stara się...
Model: Avensis T27
Silnik: 2.2 D4D

Post autor: Corel »

Na oryginalnej pompce powinieneś mieć zaznaczony plus i minus. Bynajmniej ja tak miałem :)

abpel
Nowicjusz
Nowicjusz

Wydajność pompki zamiennika od lanosa jest zdecydowanie słabsza od oryginału.....po zamianie oryginał tył (czerwona) na przód a zamiennik na tył strumien sprysku tylnej szyby (w kombi) ledwo ledwo. Obawaiam sie ze zima przy gesciejszym płynie moze byc problem z uzyskaniem jakiegokolwiek strumienia na tylnej szybie chyba skonczy sie na zakupie uzywanej oryginalnej.......jak wyglada wydajnosc pompki zamiennika w porównaniu z oryginałem u Was

Awatar użytkownika
sunlux
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis II T25 Wagon
Silnik: 1AZ-FSE 2L benzyna

Post autor: sunlux »

abpel pisze:Wydajność pompki zamiennika od lanosa jest zdecydowanie słabsza od oryginału.....po zamianie oryginał tył (czerwona) na przód a zamiennik na tył strumien sprysku tylnej szyby (w kombi) ledwo ledwo. Obawaiam sie ze zima przy gesciejszym płynie moze byc problem z uzyskaniem jakiegokolwiek strumienia na tylnej szybie chyba skonczy sie na zakupie uzywanej oryginalnej.......jak wyglada wydajnosc pompki zamiennika w porównaniu z oryginałem u Was
Było opisywane kilka postów wyżej, zobacz na post z niedziela, 27 lip 2014, 00:44
TOYOTA AVENSIS II T25 WAGON 1AZ-FSE 2005 2L benzyna D-4 solo 147KM

Spalanie w trasie (100-120km/h) - 6,7L/100km
Spalanie mieszane - 8,6L/100km

Przebieg : 167tys.

adilfc
Stara się...
Stara się...
Model: Avensis
Silnik: 1998 benzyna

Post autor: adilfc »

Witam,
mam dość nietypowy problem związany ze spryskiwaniem przedniej szyby:
w momencie, gdy ustawiam dysze na maksa w górę to mam bardzo dobre ciśnienie, lecz spryskuje mi wtedy tylną szybę i dach :D, natomiast jeżeli opuszczę je choć minimalnie to płyn ledwie dolatuje do szyby. Sprawa dotyczy wszystkich 4 wylotów płynu.
Macie jakieś pomysły? Czy to raczej silniczek, czy dysze do wymiany? A może coś innego?

Urban_84
Stara się...
Stara się...
Silnik: 1ADFTV

Post autor: Urban_84 »

Witam,

Panowie mam problem ze spryskiwaczami reflektorów(T25), mianowicie - przestały działać tj. "wysuwać" się ze zderzaka. Płyn jest, spryskiwacze szyby przedniej, tylnej działają bez zarzutów. Macie pomysł co może być powodem nagłej absencji?

Pzdr

Awatar użytkownika
Zupens
Mistrz
Mistrz
Silnik: 1AD+V-tech

Post autor: Zupens »

Pompka padla, sprawdz bezpiecznik a pozniej pompke na krotko. Przy zbiorniku sa 3 sztuki.

Kipcior
Nowicjusz
Nowicjusz
Silnik: 1,8 benzyna

Post autor: Kipcior »

Witam,

autko to Avensis T27 Sedan 1.8 2009 rok. Padła mi pompka spryskiwacza przedniej szyby, wczoraj byłem w ASO na wymianie klocków i przy okazji poprosiłem o diagnozę - padnięty silniczek. Cena za nową pompkę bez robocizny to 620 PLN - spadłem z krzesła prawie!!!!! Wobec czego postanowiłem poszukać czegoś na allegro i trafiłem na takie coś:

http://allegro.pl/pompka-avensis-t27-au ... 93704.html

Z opisu jak i ze zdjęć wygląda mi na to, że powinna pasować, ale przeszukałem net używając podanego tam kodu części (NR OE- 85330-02030) i natrafiłem na strony z częściami z analizy których wynikało, że akurat do tego modelu nie pasuje. Czy mogę Was prosić o pomoc? Po pierwsze czy będzie pasować, po drugie czy warto to brać, czy może lepiej szukać używki oryginalnej - pytanie? (pod kątem jakości) W sumie za te niecałe 100 z przesyłką, porównując do 620 w ASO to i tak mega róznica i chyba warto zaryzykować nawet jeśli okaże się gorsze, ale może ktoś od razu wie i może doradzić.

Awatar użytkownika
jozef01
Mistrz
Mistrz
Model: WOŁGA T25
Silnik: 2,0 D4D 1CD

Post autor: jozef01 »

zerknij na aukcję
http://allegro.pl/pompka-spryskiwacza-a ... 04728.html
wygląda tak jak oryginał

Obrazek

Zaryzykowałbym te czterdzieści kilka zł (z przesyłką).

Kipcior
Nowicjusz
Nowicjusz

Zamówiłem za poradą kolegi. Już przyszła, wygląda ok. Teraz do mechanika i zobaczymy czy temat będzie załatwiony. Swoją drogą pamiętam, że gdzieś była instrukcja obrazkowa jak się dobrać do tej pompki, ale jakoś nie mogę teraz znaleźć :(

Wektorek
Nowicjusz
Nowicjusz
Silnik: 2.0 diesel

Post autor: Wektorek »

Witam,
Podczas postoju samochodu (wyłączona stacyjka, zamknięty samochód, wyłączony silnik) po ok. 20 minutach bez przyczyny sam się włącza spryskiwacz reflektorów przednich. Wypryskuje on całą zawartość.
Nawet włączenie/ wyłączenie przycisku do spryskiwacza reflektorów silniczek spryskiwacza dalej chodzi (silnik włączony). Powoduje to szybkie wyładowanie akumulatora.
Co może być tego przyczyną:
- spalony przekaźnik,
- zwarcie,
- spalony włącznik/ wyłącznik spryskiwacza?

Dodatkowo w nocy bez przyczyny włączają się światła mijania, przy wyłączonym silniku.

Awatar użytkownika
piokli
Spamer
Spamer
Model: T25FL
Silnik: ADFTV

Post autor: piokli »

Przetarta któraś wiązka przewodów pod maską robi zwarcie - do obejrzenia wiązki.

Ewentualnie coś się przetarło/zwarło przy manetkach za kierownicą - odłącz pod kierownicą wiązki od manetek, jak będzie ok to szukaj tam zwarcia, a jak nic to nie poprawi zwarcie masz zapewne gdzieś pod maską, oglądaj wiązki kabli.

Kipcior
Nowicjusz
Nowicjusz

No i jestem po wymianie pompki. Reasumując:
pompka zamówiona z allegro za poradą kolegi jozef01. Łączny koszt z przesyłką niecałe 50 PLN. Koszt wymiany u mechanika 30 PLN czyli łącznie 80 PLN. Wszystko działa bez zarzutu.

Dla przypomnienia ASO chciało mnie za to samo wydymać na 620 PLn za samą pompeczkę plus min 100 za wymianę.

Jak powiedziałem mechanikowi jaką cenę podali w ASO to nie mógł uwierzyć i pytał się 4 razy myśląc, że robię sobie jaja. Stwierdził, że branie ponad 600 za plastikowe gówno z silniczkiem od dziecięcych zabawek to kryminał. Ja powiem szczerze, że trudno się nie zgodzić, że różnica kosztów w tym przypadku jest chora i nieusprawiedliwia tego przezroczysta szyba w serwisie, darmowa kawa w poczekalni czy tez obsługa w garniturach. Złodziejstwo w biały dzień.

Awatar użytkownika
Zupens
Mistrz
Mistrz

Kipcior ale za te kilka stowek mialbys zapis w historii serwisowej :-) zart oczywiscie, ja sam u siebie wstawilem pomke z lanosa a roznice przepilem ze szwagrem.

Awatar użytkownika
pawelk
Coś wie...
Coś wie...
Model: Aensis II
Silnik: 1.8 B+G

Post autor: pawelk »

Panowie, muszę wymienić pompkę spryskiwacza tylnego. Kupę od lanosa. Wtyczkę wiem jak odpiąć ale nie wiem jak wypiąć starą pompkę ? czy ciągnąć do tyłu?
dzięki za porady

Awatar użytkownika
Zupens
Mistrz
Mistrz

pompka siedzi na gumowej uszczelce, mocniej pociągniesz i wyjdzie, tylko płyn spuść przed wyciągnięciem bo pójdzie w glebe.

ODPOWIEDZ