fotoradar

Inne tematy motoryzacyjne
euzebiuszek
Coś wie...
Coś wie...
Model: T25
Silnik: 2,2 D-Cat

Re: fotoradar

Post autor: euzebiuszek »

Bebol pisze:Wszystko pięknie tylko błagam popraw ten błąd ortograficzny, bo wali po oczach :) Wierzę, jak wiara ;-)
No kurde. Nie zauważyłem a już za późno na poprawę. No chyba, że uśmiechnę się do Moderatora o poprawę ;-)
esgiee pisze:... W innych miejscach zwyczajnie nie przeginam, po mieście nie zapieprzam jak głupi, zawsze przekraczam prędkość ale tak żeby nie stwarzać zagrożenia i do tej pory się udaje nie załapać mandatu.
Podsumowując nie czuje presji policji i się nie boję kontroli. Jeździć trzeba z głową i będzie wszystko OK.
I właśnie o to chodzi. Każdy łamie przepisy, ale nie zawsze jest to piratowanie. Niestety czasami masz pecha i akurat stoją. Dlatego pisanie, że należy jeździć zgodnie z przepisami jest trochę fałszywe.

Awatar użytkownika
AVE
Guru
Guru
Model: T22,T27 jest T27 FL
Silnik: 1.8 147 KM (2ZR-FAE)

Post autor: AVE »

tak z obserwacji to pewnie jakie 95 % kierowców łamie przepisy codziennie,
ale z drugiej strony przekroczenie o 15-25 km/h to żadne piratowanie

piotras_sliwa
Stara się...
Stara się...
Model: Avensis T22
Silnik: 7AFE 1.8 +LPG

Post autor: piotras_sliwa »

Ludzie trzymajcie mnie...Każdy łamie przepisy(jak ktoś jedzie zgodnie z nimi, to jest wasz wróg, bo przecież można jechać szybciej, a on jedzie jak pi...a) przekroczenie o 15-25km/h to nie jest piratowanie- takim określeniem możecie nazwać przekroczenie o 5-7 km/h...(w cywilizowanych krajach bardzo rzadko ktoś przekracza prędkość, bo wiedzą, że to złe i jest to wstyd. W Holandii za takie przekroczenie jest wysoki mandat. Jedźcie koło szkół waszych dzieci i jedź jak pokazują znaki(nagłe hamowanie w razie czego), a jedźcie 65 lub 75km i zróbcie to samo. Zaraz polecą pomyje, że pokazuje jakieś dziwne przykłady, ale właśnie na takich się opieram. Dla mnie szczytem debilizmu jest jechać przez miasto, gdzie powiedzmy jest podniesienie administracyjne do 70 np: 100km/h- "bo kto mi zabroni, mam dobre auto, jestem dobrym kierowcą, ja nie popełniam błędów one zdarzają się innym nie mnie"!

esgiee
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T25
Silnik: 1.8 benzyna

Post autor: esgiee »

Jeździć trzeba z głową i będzie wszystko OK.
To by w sumie mówiło wszystko o przekraczaniu prędkości.
Gdzie można to można i rozumny człowiek wie, że przy szkole jedzie się bezpiecznie, w miarę wolno a i to zależy czy teren szkoły czy drogi jest ogrodzony, oddzielony pasem zieleni zasiekami i rowem...
Jeździć trzeba z głową, myślenia nie zastąpi żaden znak, nakaz czy zakaz.
Obrazek

neder
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis II
Silnik: 2.0 ON

Post autor: neder »

piootr pisze:
nie wiem czy coś się zmieniło ale, SM nie jest oskarżycielem publicznym z zakresu niewskazania kierującego. taki wniosek może złożyć Policja - tylko policja. na anulujmandat są wyroki uniewinniające z powodu: wniosek o ukaranie złożony był przez organ nieuprwaniony.... więccej bujania ale wyjście jest coby nie oplacić

U mnie teraz pójdzie wniosek do Sądu od SM. Od maja zeszłego roku bujam się z mandatem. Podałem 3 potencjalnych kierujących, ale żaden się nie chce przyznać (w sumie to się nie dziwię) i ostatnio wezwali mnie na przesłuchanie. Mówili, że złożą wniosek do Sądu. Ciekaw jestem czy rzeczywiście to zrobią.

maniek32
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis
Silnik: 1AD-FTV

Post autor: maniek32 »

neder pisze:
piootr pisze:
nie wiem czy coś się zmieniło ale, SM nie jest oskarżycielem publicznym z zakresu niewskazania kierującego. taki wniosek może złożyć Policja - tylko policja. na anulujmandat są wyroki uniewinniające z powodu: wniosek o ukaranie złożony był przez organ nieuprwaniony.... więccej bujania ale wyjście jest coby nie oplacić

U mnie teraz pójdzie wniosek do Sądu od SM. Od maja zeszłego roku bujam się z mandatem. Podałem 3 potencjalnych kierujących, ale żaden się nie chce przyznać (w sumie to się nie dziwię) i ostatnio wezwali mnie na przesłuchanie. Mówili, że złożą wniosek do Sądu. Ciekaw jestem czy rzeczywiście to zrobią.

To chyba się trochę spóźnili: https://anuluj-mandat.pl/blog/post/zacz ... i-gminnych

Awatar użytkownika
ene
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: D-cat

Post autor: ene »

mialem Zabawna sprawe z tą organizacja bankowo/przestepcza
niechcieli mi wysłac zdjęcia z domiemanego złamania prawa , wysyłałem z 5 pism, z prosbą o udostepnienie mi zdjęć, nie pomogł nawet paragrafy, listy od adwokata... co prawda , sprawa wylądowałą w sądzie zostalem skazany, musialem zapłącic 300 zł, jednak ze, zabawne jest to iż nie było mnie w tym czasie nad morzem (rewal) , co smieszniejsze, nie było mnie w polsce , co dziwne...nie mam BMW

Awatar użytkownika
pafcio
Spamer
Spamer
Model: Rav4,Verso,Yaris
Silnik: 2ZRFAE

Post autor: pafcio »

I nie odwoływałeś się od tego wyroku?

Awatar użytkownika
matrix
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 1 CDFTV

Post autor: matrix »

Ja z wami sie podzielę moją opinią jak działają fotoradary np w Niemczech.
Niedawno mój znajomy (bardziej mój klient) :-D podczas gdy przewoził ludzi swoim busikiem w Niemczech gdzieś pod francuską granicą - przez gapiostwo lub pośpiech - nie wiem nie przyznał się :-D przekroczył prędkość o 10 km - i za niedługi czas przyszło mu do domu pismo tu UWAGA - PISMO ZE ZDJĘCIEM ! Czyli takie jak wysyła nasza kochana ITD o wskazanie kierującego. I od razu blankiecik do zapłaty mandatu.
Na zdjęciu była ewidentnie jego twarz - dał się rozpoznać.

A u nas kto widział takie pismo ze zdjęciem ??? ITD bawi się we wskazanie kierującego !
Ile u nas jest mandatu za przekroczenie prędkości o 10 km ??? Bo w Niemczech 10 Euro to 10 E x 4,20= ok 50 zł. Czyli nas i tak biednych polaków państwo jeszcze bardziej łoji ze skóry :jacipokaze:

Irys
Stara się...
Stara się...
Silnik: 1,8 benzyna

Post autor: Irys »

Dostałem dwukrotnie fotki z moją gębą, pasażer też był świetnie sfotografowany. Obie strzelone nocą. Za pierwszym razem przekroczenie o 12 km, za drugim o 14.
Jeżdżę sporo. Staram się w miarę przepisowo, naprawdę. Ale faktycznie jest tak, jak tu któryś z kolegów wcześniej napisał - nie da się.. Absurdów na drogach jest oszałamiająca ilość.

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv

Post autor: wrc »

matrix pisze:Ja z wami sie podzielę moją opinią jak działają fotoradary np w Niemczech.
Niedawno mój znajomy (bardziej mój klient) :-D podczas gdy przewoził ludzi swoim busikiem w Niemczech gdzieś pod francuską granicą - przez gapiostwo lub pośpiech - nie wiem nie przyznał się :-D przekroczył prędkość o 10 km - i za niedługi czas przyszło mu do domu pismo tu UWAGA - PISMO ZE ZDJĘCIEM ! Czyli takie jak wysyła nasza kochana ITD o wskazanie kierującego. I od razu blankiecik do zapłaty mandatu.
Na zdjęciu była ewidentnie jego twarz - dał się rozpoznać.

A u nas kto widział takie pismo ze zdjęciem ??? ITD bawi się we wskazanie kierującego !
Ile u nas jest mandatu za przekroczenie prędkości o 10 km ??? Bo w Niemczech 10 Euro to 10 E x 4,20= ok 50 zł. Czyli nas i tak biednych polaków państwo jeszcze bardziej łoji ze skóry :jacipokaze:
Gdzie zarejestrowany jest sfotografowany pojazd? W jakim landzie niemieckim mialo miejsce to zdarzenie. Kto sfotografowal: policja czy jakas tam gmina. Od tego zalezy wiele, jest wiele rejonow w de gdzie zdjec sie nie wysyla, tylko kwitek do zaplaty, i oczywiscie z pytaniem kto kierowal. pozdr

Awatar użytkownika
ene
Coś wie...
Coś wie...

pafcio pisze:I nie odwoływałeś się od tego wyroku? Obrazek

jak nie jak tak ;p walczylem z gnojami ponad 2 lata,wkoncu zostalem uniewinniony, dziwne w tym kraju :jupi: :jupi:

trzydziestka
Nowicjusz
Nowicjusz
Silnik: 1,6 benzyna

Post autor: trzydziestka »

i właśnie walczyć trzeba! BRAWO!!! fatalne jest to że u nas system sądowniczy jest taki powolny w orzekaniu wyroków

Awatar użytkownika
ene
Coś wie...
Coś wie...

hehe, powolny to on ejst jezeli musi wydac wyrok przeciw swym pomiotą. Bo jezeli wyrok ma byc na korzysć sądów lub instytucja para państwowym to wyrok jest wtrymiga :D

Awatar użytkownika
Wojtec
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: T-etka 27
Silnik: benzyna

Post autor: Wojtec »

Przedruk z innego forum, źródło: moto-ct.pl

Warto przeczytać:

Teraz nikomu już nie można zabrać prawa jazdy. Odkrycie prawników pierwszy opisał Dziennik Gazeta Prawna.

Niedoróbki w przepisach - fotoradar nie zatrzyma prawa jazdy. Ani policjant, jeśli go zapomnimy.
Nie można wtedy wydać decyzji o zatrzymaniu na 3 miesiące NIGDY !!!

Starosta do dnia 31 grudnia 2016 wyda decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy kierującemu pojazdem, któremu podmiot uprawniony do kontroli prędkości zarzucił (nawet bez dowodów), że przekroczył dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym (lub przewoził pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym.... itd.).

JEDNAK PODSTAWĄ a więc warunkiem koniecznym jest informacja o zatrzymaniu prawa jazdy na podstawie art. 135 ust. 1 pkt 1a ustawy Prawo o ruchu drogowym czyli zatrzymania prawa jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na: kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym lub przewożeniu osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym (….. itd).

JEŚLI NIE MAMY PRAWA JAZDY to należy zaparkować samochód nie na środku jezdni lub obszarze wyłączonym z ruchu, gdzie nas gonił nieoznakowany pojazd tylko zjechać na dozwolone pobocze, parking sklepu, MOP na autostradzie, itd. aby uniknąć odholowania pojazdu, chyba, że mamy w aucie II osobę z prawem, wtedy nie ma to znaczenia.

Teraz jeśli nie mamy prawa jazdy to policjant nie odbierze nam prawa jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym GDYŻ NIE MAMY PRZY SOBIE PRAWA JAZDY. Na wszelkie pytania o prawo jazdy prócz „nie mam przy sobie ani w pojeździe” należy odpowiadać „jako obwiniony odmawiam składania wyjaśnień”. (nauczmy się, iż jesteśmy zobowiązani podać tylko miejsce zamieszkania, miejsce pracy, obywatelstwo, zawód i wykształcenie, zgodnie z art. 65 kodeksu wykroczeń, CAŁA RESZTA TO CWANIACZENIE POLICJANTA, na które należy odpowiadać „jako obwiniony nie odpowiadam na pytania”).

Nie dać się nabrać na cwaniaczenie policjanta, iż nie jesteśmy obwinieni, gdyż jak nas zatrzymał to podał przyczynę kontroli, jak nie to należy zapytać przed sięgnięciem do portfela, co jest przyczyną kontroli, gdyż policjant jest zobowiązany to podać nawet bez zapytania. A jak nie mam prawa jazdy to już jesteśmy obwinieni automatycznie o brak prawa jazdy, mandat 50 zł brak punktów - zgodnie z taryfikatorem. UWAGA, prawo jazdy PRZENIEŚĆ Z PORTFELA w inne miejsce już teraz żeby policjant go nie dostrzegł!

Wracając, policjant nie zabierze nam prawa jazdy za pokwitowaniem GDYŻ NIE MAMY PRZY SOBIE PRAWA JAZDY, cwany może i wyśle do starostwa wniosek o zatrzymanie, jeśli dostaniemy list z starostwa o zwrot prawa jazdy należy __złożyć skargę__ w starostwie na urzędnika, ze względu na działanie niezgodne z prawem i wniosek o postępowanie dyscyplinarne wobec urzędnika.

Przypominamy im, że decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy do dnia 31 grudnia 2016 w związku z rzekomą, nieudowodnioną prędkością większą niż 50 km/h na obszarze zabudowanym można wydać tylko w sytuacji, gdy jest informacja o zatrzymaniu prawa jazdy na podstawie art. 135 ust. 1 pkt 1a ustawy Prawo o ruchu drogowym, a w niniejszej sytuacji nie ma takiej informacji, gdyż nie miałem/am przy sobie prawa jazdy i nie zostało ono zatrzymane.

TYM SPOSOBEM policjant nie odbierze nam nigdy prawa jazdy nawet jeśli zmierzy iskrą 1 samolot i wyjdzie mu obojętnie czy przekroczyliśmy o ponad 50 czy ponad 150 km/h dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość. Może też robić nieoznakowanym pojazdem dowolne najazdy na nasz tył i dowolnie fabrykować naszą prędkość. Do 31 grudnia 2016. Bez obaw. Nie odbierze.

A jeśli nie odbierze to żaden urzędnik nie może wydać decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Musi zakończyć postępowanie z powodu braku spełnienia wymogu.

Cytat z prasy: "Kłopotliwe przepisy przejściowe pierwotnie miały obowiązywać tylko do 3 stycznia 2016 roku, jednak nowelizacja z grudnia 2015 r. (Dz.U. poz. 2183) przedłużyła ten termin do 31 grudnia 2016 roku." Oznacza to, iż kilkadziesiąt tysięcy odebranych praw jazdy na 3 miesiące to tylko wynik nieznajomości prawa kierowców.

„Decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym wolno wydać tylko w sytuacji, gdy dokument zostanie odebrany na drodze."

szerzej prawnie tu (na końcu ):
http://pastebin.com/LFLzPp3K

źródło pierwotne:
http://prawonadrodze...ac-prawa-jazdy/

Chciałbym, żeby jeszcze wypowiedział się jakiś prawdziwy prawnik, a nie "internetowy". Brzmi dość sensownie.
Piernik to też ciacho!

Awatar użytkownika
Wojtec
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: T-etka 27
Silnik: benzyna

Post autor: Wojtec »

zdublowałem :-)
Piernik to też ciacho!

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator

pozostaje prawko w domu zostawic i w droge, pozdr

Awatar użytkownika
ene
Coś wie...
Coś wie...

3x tak ! Mnie w Zg zazwyczaj scigaja za nieprzerejstrowane samochody. robi sie to juz nudne, ale co tam, przynajmniej moge porozmawiac z ciekawymi ludzmi ^^

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator

Juz w pierwszym watku pytalem czemu wstawiasz na forum zdjecia z komendą <p> w tle!!! Teraz wszystko jasne. pozdr

Awatar użytkownika
ene
Coś wie...
Coś wie...

wrc pisze:Juz w pierwszym watku pytalem czemu wstawiasz na forum zdjecia z komendą <p> w tle!!! Teraz wszystko jasne. pozdr

Kumple...

ODPOWIEDZ