Ceramizer a praca silnika

Paliwa, oleje, smary, lakiery, woski i inne preparaty...
recku
Stara się...
Stara się...

Post autor: recku »

moj kumpel prosił serdecznie żeby zapytać co sądzicie o tym preparacie i czy ktokolwiek z Was go używał. Chodzi mianowicie o ceramizer
http://www.ceramizer.pl

chlopak ma golfa IV 1,4 benzyna i od pewnego czasu samochód zaczyna mu chodzić jak diesel, myślicie, że to może coś pomóc? podobno Ceramizer to nie magnetyzer :P
Ostatnio zmieniony 15 lis 2009, 11:44 przez recku, łącznie zmieniany 2 razy.

tomek85_85
Moderator
Moderator

Post autor: tomek85_85 »

sluchaj, dla mnie jest to jedna wielka bujda zarowno ten preparat jak i historie z nim zwiazane...nie uwierze w to, ze gosciu ktory szykuje sie na generalke swojego auta nagle dolewa strzykawke preparatu i silnik dostepuje cudu - jezdzi i jezdzi...ostatnio ogladalem jakis reportaz na tvn turbo w ktorym to niby testowali podobny specyfik - mimo braku oleju silnik mial niby przejechac 500km...po 30 rozpadl sie...komentarz zbedny...jesli ktos juz sie uprze to niech sobie wleje taki preparat do jakiegos starego auta, jesli cos nawali to przynajmniej szkoda mu nie bedzie...

ja osobiscie nigdy nie lalem i lal nie bede... :tak:

tomek85_85
Moderator
Moderator

Post autor: tomek85_85 »

poczytajcie te opisy...ludzie sami nie wiedza co pisza...ciagle powtarza sie ta magiczna liczba 500km (cos to podejrzane)jesli niby to sie wlewa do oleju to z pierwszym obiegiem oleju po silniku juz ten preparat powinien sie rozlokowac i zaczac swoje dzialanie a nie dopiero po 500 km...

a to mnie najbardziej rozbawilo

TOMEK 1406

Powiem tak wstrzymywalem sie z wystawieniem komentarza do czasu jak sprawdze ceramizer (do silnika) ! I MUSZE POWIEDZIEC ZE DZIALA NA PELNYM BAKU LPG ROBIŁEM 250km A TERAZ ROBIE 300km SPADEK OLEJU ZNACZNY JESTEM ZADOWOLONY :))) I POLECAM WSZYSTKIM
to co on ma za bak??butla turtstyczna 5 kg i pewnie jeszcze maluch na gaz przerobiony??

recku
Stara się...
Stara się...

Post autor: recku »

hehe tak też własnie myslałem że bede mu musiał powiedzieć :P
też osobiście nie wierze w takie cuda bo jakby coś takiego istniało to dodawaliby to do oleju :) proste....

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Model: Avensis T22
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv

Post autor: wrc »

tekst "spadek oleju znaczny" wyjasnia wszystko :bojesie:
piwo dla Tomka1406 :ok: :hihihi: :tak:
komentarze tego produktu to kabaret

pozdr :-D

Aranaszek
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Aranaszek »

zdecydowanie najlepszy argument to ten z przejechaniem 300 km bez oleju :)

MarcinL_VU
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: MarcinL_VU »

tomek85_85 pisze:ostatnio ogladalem jakis reportaz na tvn turbo
też oglądałem i niestety efekt opłakany, biedną skodzinkę skasowali potem jakimś terenowym monsterem.
Cudów nie ma jak silnik zajechany to nic oprócz remontu mu nie pomoże.
tomek85_85 pisze:a to mnie najbardziej rozbawilo

Cytat:

TOMEK 1406

Powiem tak wstrzymywalem sie z wystawieniem komentarza do czasu jak sprawdze ceramizer (do silnika) ! I MUSZE POWIEDZIEC ZE DZIALA NA PELNYM BAKU LPG ROBIŁEM 250km A TERAZ ROBIE 300km SPADEK OLEJU ZNACZNY JESTEM ZADOWOLONY :) )) I POLECAM WSZYSTKIM

to co on ma za bak??butla turtstyczna 5 kg i pewnie jeszcze maluch na gaz przerobiony??
wystarczy że butla w kole zapasowym jest. Pojemność 42 wchodzi 36 i ja np max robię 360km. Ale te oszczędności itd to bzdura total a komentarze dorobione i tyle.
Obrazek
Obrazek
Jesteś FAST ...!!! Bądź FURIOUS !!!!!

Awatar użytkownika
MaŁy_RaDeK
Administrator
Administrator
Model: Avensis T27
Silnik: 1.8

Post autor: MaŁy_RaDeK »

tomek85_85 pisze:nie uwierze w to, ze gosciu ktory szykuje sie na generalke swojego auta nagle dolewa strzykawke preparatu i silnik dostepuje cudu - jezdzi i jezdzi
No ja też w cuda nie wierzę, ale zrobiłem mały test (już jakiś czas temu) i muszę przyznać, że byłem pozytywnie zaskoczony rezultatem.
Jest w wątku o innym preparacie tego typu: http://avensis.info/viewtopic.php?p=89711#89711
Tak jakoś mi się przypomniało i "odgrzewam starego kotleta" :-D

Dorzucam wykresy kompresji po zastosowaniu tego "magicznego wynalazku" ;-)

Obrazek

joshua
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: joshua »

Ja uzywalem ceramizer do poprzedniego auta, misiek galant, 2,0, benzyna.Z racji choroby galantowej, glosnych popychaczy.U mnie to dzialalo znakomicie, niestety nie u wszystkich posiadaczy galantow starczalo to na dlugo, ja lalem przy kazdej zmianie oleju i byla bloga cisza.Aha i silnik krecil wiecej o 700-800 obrotow, ciekawe to bylo bo mialem odlaczona blokade.Obecnie nie mam zadnego powodu lac to do verso, 130 tysi przejechane, silnik igla.

nrv
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Paseo/ avensis t22
Silnik: 5efe/3zz-fe

Post autor: nrv »

Jestem mega scepytczna osoba na takie plastry AIKIDO czy wróża Mariusza
Dlatego Ceramizer do mnie woogle nie przemawial

Mam tez toyote Paseo z silnikiem 5EFE 1.5
Po 180tys zauwazylem niestety zwiekszone zapotrzebowanie na olej ok 1-1.2/1000km

Kupilem ceramizer (i nie robie mu tu reklamy) sceptycznie wlalem jak w instrukcji , przez 200km nie katowalem silnika,jezdzilem spokojnie a potem pojechalem w trase maja poł miarki bagnetu oleju.
Zrobilem 1000km na wyjedzie zimowym z sraka w spodniach ze jezdze juz bez oleju ... a oleju tyle samo
stwierdzilem ze ... przypadek

akutalnie od tego czasu zrobilem juz 6000km, olej spadl do min miarki (wiec na paseo to jakies 1,5l poszlo)

Nie odczuwam zadnych zmian dynamiki silnika, i generalnie nadal cholernie bym w to nie wierzył a jednak z tym silnikiem zadziałało

rng17
Coś wie...
Coś wie...
Model: avensis I
Silnik: 7A-FE

Re: Ceramizer a praca silnika

Post autor: rng17 »

Ciekawe co będzie po wymianie oleju ? Osobiście raz pewien specyfik zalałem chyba Motordoktor albo coś w podobie ale obiekt testów Lada 2107 silnik szrot efekt widoczny przez około 10 tys km zauważalnie mniejsze chlanie oliwy około trzykrotne potem wróciło do normy

pawkaj
Guru
Guru
Model: T22
Silnik: 7AFE 1.8 benzyna/lpg

Post autor: pawkaj »

Ceramizer to nie Motodoctor.
Ja w tej chwili testuje po wlaniu LM Cera tech.
Najwcześniej będę coś wiedział na wiosnę po przejechaniu 5tyś ;-)

Awatar użytkownika
lutek
Spamer
Spamer
Model: T27
Silnik: 2.0 D4D 124KM

Post autor: lutek »

pawkaj daj tego bolidu swojego machnę Ci te parę tys. i nie będziesz czekał z odpowiedzią do wiosny :-D

Kod: Zaznacz cały

https://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/94228
„Oszustwo będzie tak olbrzymie, tak obszerne, że ujdzie ludzkiej uwadze.
Ci, którzy je dostrzegą będą uważani za szaleńców.”

pawkaj
Guru
Guru
Model: T22
Silnik: 7AFE 1.8 benzyna/lpg

Post autor: pawkaj »

Wpadnij jutro przed południem. Kluczyki będą czekały pod zderzakiem. ;-)
Mnie się nie śpieszy... :-D

rng17
Coś wie...
Coś wie...

O efektach to można mówić po wymianie oleju lub dwóch wymianach to do zimy następnej trzeba czekać :)

elraf
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: elraf »

A ja sobie przetestuję jak jeden z kolegów pisał Ceramizer to nie Motodoktor który to zagęszcza olej.

rng17
Coś wie...
Coś wie...

to się potem pochwal co i jak

Barbapapa
Mistrz
Mistrz
Model: Avensis T27 FL Wagon
Silnik: 2.0 benzyna

Post autor: Barbapapa »

Skoro ten CERAMIZER to taka rewelacja, to czemu fabryki samochodów/silników go nie stosują w procesie produkcji? Dziwne mi się to wydaje, bo z opisu (http://www.ceramizer.pl/content/view/29/41#silnik) wynika, że to cudo robi wszystko (no, może poza tańcem na rurze :hahaha: ).
Barbapapa (Zukashizukanokanoka)
Fiat 126p FL 0,65 (24 KM), Polonez 1,6 GLE (87 KM), Fiat Marea Weekend 1,6 SX (103 KM), Opel Astra I 1,4 (60 KM), Ford Mondeo Mk II 2,0 (132 KM), Volvo V70 2,5T 4x4 (250 KM), Ford Mondeo Mk III 2,0 (145 KM), Ford Mondeo Mk III (FL) 3,0 ST (226 KM), Nissan Almera 1,5 (97 KM), Suzuki Vitara 4x4 1,6 (97 KM), Ford Mondeo Mk IV 2,5 (220 KM), Kia Soul 1,6 (124 KM)

Awatar użytkownika
kocur
Mistrz
Mistrz
Model: T25 D4D
Silnik: 1CDFTV

Post autor: kocur »

Takie koło gospodyń wiejskich - tańczy, śpiewa, recytuje, daje d... i haftuje. Normalnie cuda panie i taka sytuacja.
Amor Patriae Nostra Lex

szary liftback

elraf
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: elraf »

Ceramizer dodany. Spokojna głowa napewno opiszę co i jak jednak muszę porobić troszkę km aby coś zauważyć. A teraz nieco opiszę historię otóż jak wiadomo wersja 1,8 vvti ma bolączki dotyczące "brania" oleju. Testowałem z różnymi olejami przy zakupie auta był minerał jakiś shell 15w40 ja testowałem z półsyntetycznym 10w40 najpierw valvoline potem motul i texaco (ostatni był najlepszy z półsyntetycznych pod względem "brania" pobierał 05-0,7l/1000) teraz mam pełen syntetyk (nie hydro) motul specyfic cng/lpg 5w40 pierwsza na dolewki bańka 4-5litrowa poszła szybko ok 1litra/1000 km przy drugiej bańce jakby się uspokoiło czyli 05-07. No i stwierdziłem że za 3 000 przychodzi termin zmiany oleju więc pomyślałem doleję ceramizera i sprawdzę tę technologię wydobywczą jakby co to zrobię płukankę i zmienię olej tym bardziej iż się troszkę pod tym naczytałem również jakieś "niezależne" badania ...że bez wpływu na olej, nie jest to zagęszczacz oleju jak motodoktor itp. oraz że tej substancji jest stosunkowo niewiele 4g czli połowa strzykawki wielkości palca wskazującego, no i dodałem i teraz czekam na razie muszę przejechać 200km spokojnej. Pewnie do "Wszystkich Świętych" to zrobię a potem pomierzę.

ODPOWIEDZ