[D4D] Wtryskiwacze: trwałość, awarie, problemy, regeneracja

Dział dotyczący problemów z silnikami diesla i ich osprzętem
adasko.zory
Stara się...
Stara się...

Post autor: adasko.zory »

Masz rację - pomoże, tylko żeby nie uszkodzić końcówki wtryskiwacza robi się to metodą ultradźwiękową. Rzadko regeneracja polega na wynianie innych części wtryskiwacza. W moim przypadku oczyszczono końcówkę oraz wymieniono przekładki. Oczywiście wymieniono także wszystkie podkładki i oringi.
Pozdrawiam.
Japan cars are the best

freddy76
Nowicjusz
Nowicjusz

Wtryskiwacze do Avensis D-4D Denso 23670-.....

Post autor: freddy76 »

Witam,

Padł mi wtryskiwacz w AVE T22 2.0 1CDFTV z 2000r po FL. Na stronie toyodiy.com znalazłem info, iż powinienem poszukiwać wtryskiwacza Denso 23670-29015 lub 23670-29035 (link tutaj).
Ponieważ, jak powszechnie wiadomo, wtryskiwacz rzecz nie tania, postanowiłem rozglądnąć się za używką. Znalazłem kilka sztuk takich wtrysków, niby do tego samego silnika (też 4-pinowe, też do Ave T22, też 2.0 1CDFTV, 110KM, itd.) ale numer różni się drugą częścią np. 23670-27030 lub 23670-27020. Wizualnie niby są identyczne ale...

Czy można je używać zamiennie? Czym się różnią? Czy można użyć wtryskiwacza od np Rav 4 albo Corolli z silnikiem 2.0 D-4D?
Jeżeli ktoś rozpracował już ten temat to bardzo proszę o pomoc.

[ Dodano: 2010-03-10, 11:49 ]
Od sprzedawcy specjalizującego się we wtryskiwaczach udało mi się uzyskać informację jak poniżej:
"Rozbieżność w numeracji wtryskiwaczy wynika z faktu ze 29015 nie jest już produkowany i został zastąpiony przez 27030."
Obrazek

Awatar użytkownika
krzyzak
Nowicjusz
Nowicjusz
Marka: Avensis
Model: T25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0
Kontakt:

Wymiana wtrysków

Post autor: krzyzak »

Witam.
Mam pytanie co sądzicie o tych wtryskach http://www.allegro.pl/item967093925.html ?
Bo w Bydgoszczy w serwisie to jedna sztuka 2700 !! :bojesie:

kamyk
Guru
Guru
Marka: toyota
Model: t25 przed i po fl
Rocznik: 2007
Silnik: 1cd i 1ad

Post autor: kamyk »

no taniej i tyle... ja bym kupil z anglika jak poszukasz za 1tys masz kpl
a ile masz nalatane ze wtryski padly?

Awatar użytkownika
sandr
Coś wie...
Coś wie...
Marka: Toyota
Model: Avensis Verso
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 D4-D

Re: Wymiana wtrysków

Post autor: sandr »

krzyzak pisze:Witam.
Mam pytanie co sądzicie o tych wtryskach...

A co można sądzić o wtryskach od handlarza? Totolotek...
Przy normalnej eksploatacji, wszystkie na raz nie padają - jest szansa że któryś będzie sprawny (chyba, że były potraktowane dziwnym paliwem itp. - wówczas kicha).
Ważne aby zgadzały się oznaczenia twoich wtryskiwaczy z zamawianymi (ktoś wyżej wkleił linka do austriackiej strony z kodami).

sqmir
Stara się...
Stara się...

Post autor: sqmir »

przyczyna dymienia to nie tylko wtrysk. u mnie po tym jak już mi pikawa przyspieszyła, powodem okazał się filtr powietrza!! ciekawe bo jak się tylko podniesie pokrywę filtra powietrza to wydaje się być czysty, ale wówczas patrzymy na "czysta stronę"/ po wyjęciu, na spodzie obudowy - śmietnik:)
2002 D4D Hatchback

matti7k
Nowicjusz
Nowicjusz

Padnięte wtryski D4D 126

Post autor: matti7k »

Witam

Ja miałem taki przypadek w T25 FL, że przy wymianie uszczelki pod głowicą (przebieg 130 tys km) genialny mechanik zostawił moje wtryski "gdzieś luzem" w warsztacie na 2 tygodnie i szlag je trafił :jacipokaze: . Efekt był taki, że po wymianie uszczelki auto po postoju nie chciało odpalać. Co ciekawe korekcja wtrysków była idealna - żaden nie miał więcej niż 1/-1 :nuda: a auto i tak nie chciało odpalać. W żadnym ASO nie wiedzieli co jest grane, bo niby wszystko było ok a auto nie odpalało. Przypadkiem trafiłem na kolegę, który zajmuje się TOYOTAMI - All Japanese/Warszawa. Od razu postawił prawidłową diagnozę, że wtryski. Jako, że nowe w cenie 1800 za sztukę kupiłem z rozbitka - przebieg 17 tys km 4 sztuki za 1700 zł i śmigam bez problemu już 15 tys km.

Pozdrawaiam

160maly
Nowicjusz
Nowicjusz

D4D - wtryskiwacze

Post autor: 160maly »

Mam pytanko dotyczace wtryskiwaczy do toyoty avensis I 2002 D4D.2.0 a mianowicie padl mi jeden wtrysk i mam mozliwosc kupienia uzywanego od toyoty avensis verso moje wtryski maja numer 23670-27030 denso 01d28742 a wtrysk ktory mam mozliwosc kupic posiada te same numery co moj czyli 23670-27030 denso tylko ma inny numer koncowy 11e07580 czy ktos by mogl mi pomoc czy ten wtrysk bedzie pasowal do mojego autka ?bo sam sie nie orientuje czy wszystkie numery musza sie zgadzac czy tylko pierwszych 10 ?

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
Kontakt:

Post autor: wrc »

jak dziesiec cyfr sie zgadza to czesci sa zamienne
witaj na forum :ok:

pozdr :-D

adamadamek
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: adamadamek »

Witam
oj te nasze auta ja mam ave z salonu nowa kupiona 2008 roku i bardzo mnie zdziwilo jak po 30 tys musieli mi zmienic wtryski no co tak zdazylo sie pomyslalem puzniej to samo 80 tys a na 100 tys turbina obecnie mam 125 tys izaczynam slyszec znowu turbine i jakies dodatkowe wibracje cos mi gdzies drzy i co wy na to

Awatar użytkownika
janju
Coś wie...
Coś wie...
Marka: TOYOTA
Model: AVENSIS T22 KOMBI
Rocznik: 2002
Silnik: D4D

Post autor: janju »

Wtryski-zdarza się.Turbina-popracuj nad techniką jazdy.
janju
---------------------
Nie jestem najlepszy na świecie, ale nie ma lepszego ode mnie.
Jose Mourinho o sobie

tuptus
Nowicjusz
Nowicjusz

Regeneracja wtrysku D4D

Post autor: tuptus »

Koledzy poszperałem trochę na forum, ale nie mogę znaleźć zbyt wiele opinii na temat regeneracji wtrysków w d4d ?

Czy ktoś poleca jakiś warsztat gdzie wykonują to profesjonalnie ?

Czy opłaca się regeneracja wtrysku ? Czy lepiej go wymienić ?

Czy ktoś ma doświadczenia "poregeneracyjne" ? tzn. np czy po przejechaniu 20 tys km od regeneracji wszystko jest ok ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

P.S. Jeden z moich wtrysków zaczyna podlewać (jeszcze w normie) wole zażegnać problem w zarodku....

Jery
Coś wie...
Coś wie...
Model: Ave T22
Rocznik: 1999
Silnik: 2.0TD 2C-TE

Post autor: Jery »

Rzeczywiście było już o tym, podrzucę Ci tylko jednego linka do firmy drei-pol
http://www.drei-pol.pl/
100 km na wsch od Wawki, nie mam opinii na ich temat, doczytaj sam.. wtryskami bawią się chyba dużo, w sekretariacie widziałem cale gabloty z wtryskiwaczami.

kamyk
Guru
Guru

matti7k pisze:Ja miałem taki przypadek w T25 FL, że przy wymianie uszczelki pod głowicą (przebieg 130 tys km) genialny mechanik zostawił moje wtryski "gdzieś luzem" w warsztacie na 2 tygodnie i szlag je trafił :jacipokaze: . Efekt był taki, że po wymianie uszczelki auto po postoju nie chciało odpalać.

kolego zmien warsztat bo podmianke Ci strzelili...

lmilczarek
Coś wie...
Coś wie...
Model: T25
Silnik: 2.2

Re: [d4d] Wtryskiwacze: trwałość, awarie, poroblemy, regener

Post autor: lmilczarek »

Podsumowując (bo mam ochotę kupić toyke 2,2 D4D z 2008 roku stoi w salonie toyoty ale cwaniaki gwarancji na wtryski nie chcą dać ---- "naturalne zużycie" więc wymiany nie będzie..... ile to średnio statystycznie wytrzymuje ???? ta którą chce kupić wymianę miała po 60 tyś !!!!!!! toz to porażka na całego !!!!!! wymienili na gwarancji 4 wtryski i pompę , teraz ta toykla ma 112.000 km więc statystycznie o ile mnie nie wyprowadzicie z błędu za 8 tyś km poleci znów wszystko....gdyby przyszło mi zapłacić to 10.000 PLn pewno....więc sprawa mocno nie opłacalna.
luki

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
Kontakt:

Post autor: wrc »

wtryski wytrzymuja oczywiscie wiele wiecej niz 60 tys. km, niestety w niektorych silnikach 1ad i 2ad wymianiane byl na gwarancji, bywaly z nimi problemy

meehow
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T25
Rocznik: 2006
Silnik: 1CDFTV

Post autor: meehow »

Panowie, czy ktoś byłby na tyle cierpliwy (bo nie znalazłem na forum), żeby opisać w jaki sposób hałasują wtryski, jeśli hałasują? Ja od dłuższego czasu szukam przyczyny klekotu, który na rozgrzanym silniku pojawia się tylko przy minimalnym dozowaniu paliwa, praktycznie na granicy zdjęcia nogi z gazu. Jak przyspieszam energicznie, to silniczek brzmi, że aż miło posłuchać. Ale przy leciutkiej równej jeździe (powiedzmy 60 km/h na czwórce) bez żadnego przyspieszania nienaturalnie klekocze. Silnik 1CDFTV. Choć ponoć potrzeby nie ma, ale pokusiłem się o sprawdzenie luzów zaworowych na wszelki wypadek. Na dwóch zaworach był nieznaczny luz, ale po wymianie płytek nic lepiej.

Aha, i jaka jest dopuszczalna korekcja wtrysków? U mnie diagnoza wykazała maksymalnie -1,6 i +1,9, na pozostałych cylindrach +/-0,5.

Pozdrawiam,

Michał

kamyk
Guru
Guru

tak chodzi zdrowy motor! u mnie od kliku lat "fachowcy" przepowiadaja koniec motoru i nic z tego, kolejne avki z przebiegami ponad 500tys znajduja nabywcow i popracuja kolejne 500tys, TTTM, oczywiscie jak komus to przeszkadza to aso zrobi to za symboliczna kwote, daj sobie spokoj z szukaniem dziury w calym

kumcio
Nowicjusz
Nowicjusz

[d4d] Wtryskiwacze: trwałość, awarie, poroblemy, regeneracja

Post autor: kumcio »

Witam,

Właśnie zapisałem się do drei-pol'u na diagnozę i naprawę wtrysków jeśli będzie konieczność(T25 2.0 D4D - 2006 r). Cena jaką mi przedstawiono to 2300 za diagnozę, regenerację 4 wtrysków i czyszczenie przewodu paliwowego (wraz ze zbiornikiem).
Gwarancja pisemna 6 miesięcy.

Patrząc ciągle na ceny uzywanych wtrysków uważam że bardziej opłaca się zregenerować i mieć tą gwarancję niż zapłacić komuś a potem się jeszcze raz bujać z tematem.

W sobotę zostawiam im samochód. Na poniedziałem ma być gotowy.
Zobaczymy jak moja T25 będzie śmigać po naprawie.

Awatar użytkownika
ArturT25
Mistrz
Mistrz
Marka: Opel
Model: Vectra CDTI+VIRUS
Rocznik: 2008
Silnik: 181hp 400nm
Kontakt:

[d4d] Wtryskiwacze: trwałość, awarie, poroblemy, regeneracja

Post autor: ArturT25 »

kumcio pisze:Witam,

Właśnie zapisałem się do drei-pol'u na diagnozę i naprawę wtrysków jeśli będzie konieczność(T25 2.0 D4D - 2006 r). Cena jaką mi przedstawiono to 2300 za diagnozę, regenerację 4 wtrysków i czyszczenie przewodu paliwowego (wraz ze zbiornikiem).
Gwarancja pisemna 6 miesięcy.

Patrząc ciągle na ceny uzywanych wtrysków uważam że bardziej opłaca się zregenerować i mieć tą gwarancję niż zapłacić komuś a potem się jeszcze raz bujać z tematem.

W sobotę zostawiam im samochód. Na poniedziałem ma być gotowy.
Zobaczymy jak moja T25 będzie śmigać po naprawie.

A jakie były objawy?
Jak tu patrzysz to oceń moją białą damę przez link poniżej:

WHITE VECTRA CARAVAN
Akwarystyka profesjonalna. zakładanie i pielęgnacja akwariów roślinnych.

ODPOWIEDZ