Chiptuning programowy 2.0 i 2.2d4d

Modyfikacje mechaniczne/elektroniczne.
przemyslaw.pajak
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: T27
Silnik: 2.0 diesel

Re: Chiptuning programowy 2.0 i 2.2d4d

Post autor: przemyslaw.pajak »

przemyslaw.pajak pisze:Gdzie w Warszawie lub na północnym wschodzie zrobią mi dobrze chiptunnig.?

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Ewentualnie może być warsztat w Poznaniu.

Awatar użytkownika
piokli
Spamer
Spamer
Model: T25FL
Silnik: ADFTV

Post autor: piokli »

przemyslaw.pajak pisze:Gdzie w Warszawie lub na północnym wschodzie zrobią mi dobrze chiptunnig.?
http://avensis.info/viewtopic.php?f=63& ... 20#p481595

magdog
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis t25
Silnik: 2.2 D4D 150 KM

Post autor: magdog »

Również poszukuję dobrego zakładu/mechanika do chipa t25 2.2d 150 KM , i wywalenia EGR. Kogo byście polecili w okolicach Białegostoku ?
Widzę że w Białymstoku działa firma Electric-services (http://electric-service.pl/nasza-oferta ... gKPV_D_BwE ) ktoś może coś dobrego/złego powiedzieć o tej firmie, bo zepsuć to nie problem :D , problem jak zwykle jest dobrze zrobić ?

przemyslaw.pajak
Nowicjusz
Nowicjusz

szymon16 pisze:Ja ze swojej strony mogę polecić v-tech w Ząbkach. Po chipie jak na razie u mnie wszystko ok. Mają tam nową hamownie, a sam program robi oddział v-techa z Krakowa.
Zadzwoń i porozmawiaj, gość całkiem dobrze ogarnia temat. Mnie kosztowała ta zabawa 1200zł, ale naprawdę warto.
Robiłeś Ząbkach czy w centrali

szymon16
Stara się...
Stara się...
Model: Avensis T27
Silnik: 2.0 D4D 126km

Post autor: szymon16 »

W Ząbkach. Do centrali wysyłają oni pobraną mapę i ją tam obrabiają, a w Ząbkach jest ona spowrotem wgrywana i sprawdzana na hamowni.

Awatar użytkownika
prenrzyk
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: Ave T25 FL
Silnik: 1AD

Post autor: prenrzyk »

Czy ktoś robił "zabieg" chipowania w trójmieście ?
Komu można by bez strachu zaufać i wykonać chiptuning ?
Do V-techu w Gdyni nie mam zaufania po sposobie instalacji i regulacji boxa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sajmooon
Coś wie...
Coś wie...
Model: T25
Silnik: 2.0 D4D - DPF +mod

Post autor: Sajmooon »

Soft Car w Gdańsku ( albo inaczej Pomorskie Centrum DPF ) robiłem u nich usunięcie programowe DPFu i teraz szykuje się na program u nich zrobili sporo T25 FL a chłopaki ogarnięte :)

carsik
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: Corolla Verso
Silnik: 2AD

Post autor: carsik »

szymon16 pisze:W Ząbkach. Do centrali wysyłają oni pobraną mapę i ją tam obrabiają, a w Ząbkach jest ona spowrotem wgrywana i sprawdzana na hamowni.
z tą hamownią to nie ma co przesadzać. Zmiana jest tak odczuwalna, że jak ktoś lubi cyferki to może się nimi pozachwycać. Czasami tylko przydaje się gdyż niektóre modele programowo nie trzymają parametrów fabrycznych (np. Peugeot 508 2.0 HDI 140KM) albo mają jakąś usterkę i wtedy widać na hamowni w wyjściowym badaniu.

przemyslaw.pajak
Nowicjusz
Nowicjusz

carsik pisze:
szymon16 pisze:W Ząbkach. Do centrali wysyłają oni pobraną mapę i ją tam obrabiają, a w Ząbkach jest ona spowrotem wgrywana i sprawdzana na hamowni.
z tą hamownią to nie ma co przesadzać. Zmiana jest tak odczuwalna, że jak ktoś lubi cyferki to może się nimi pozachwycać. Czasami tylko przydaje się gdyż niektóre modele programowo nie trzymają parametrów fabrycznych (np. Peugeot 508 2.0 HDI 140KM) albo mają jakąś usterkę i wtedy widać na hamowni w wyjściowym badaniu.
Robić chiptunnig bez sprawdzania na hamowanii to tak jak by zrobić komuś operację bez badań. Obrazek Obrazek

Miłosz
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: IS220D
Silnik: 2ad

Post autor: Miłosz »

A zlogowanie auta przed i po coś koledze mówi ? :) Także z tymi badaniami to nie trafiłeś ;)

carsik
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: Corolla Verso
Silnik: 2AD

Post autor: carsik »

przemyslaw.pajak pisze:
carsik pisze:
Robić chiptunnig bez sprawdzania na hamowanii to tak jak by zrobić komuś operację bez badań. Obrazek Obrazek

powtórzę, te badanie nadaje się do klepania zdrowasiek przez podnieconego cyferkami właściciela. Najważniejsze jest zawsze ile jest KM bo tym można się pochwalić :-D :-D :-D .
Wsiadam w samochód i wiem po 100m czy jest ok czy coś go boli a w odkryciu co to już hamownia nie pokaże. Każdy programista ma swoje myki a różnice są w zakresie kilku KM. Nie ma się czym podniecać czy 1AD ma 155 czy 160KM. Różnice w okolicach 1500rpm są tak odczuwalne jakby to był zupełnie inny samochód.

Spalony6
Coś wie...
Coś wie...
Model: AvensidT25
Silnik: D4D 1AD

Post autor: Spalony6 »

Witam potrzebuję zrobić chip tuning w silniku 1ad 126 km obecnie przebywam w podkarpackim możecie kogoś konkretnego sprawdzonego polecić z góry dziękuję

Spalony6
Coś wie...
Coś wie...
Model: AvensidT25
Silnik: D4D 1AD

Post autor: Spalony6 »

Ewentualnie Śląsk Gliwice Okolicę

Awatar użytkownika
prenrzyk
Zaawansowany
Zaawansowany

W piątek zrobiłem Chip tuning w swojej Ave.Zrobiłem po tym ok 400 km i jestem bardzo zadowolony. O wiele lepiej się zbiera właściwie od 1600 obr czuć jak przyspiesza.6 bieg w pełni można wykorzystać.
Robiący miał troszkę problemów bo u mnie nie ma fabrycznie DPF i modził z mapami .EGR wycięty programowo i zaślepiony blaszką.
Link do wykresu : https://drive.google.com/open?id=0B6OM9 ... npwRE83Ukk
Obrazek

Awatar użytkownika
piokli
Spamer
Spamer

Wydrukowało Ci chyba moc na kołach.
Najważniejsze są odczucia, 1ADFTV zbiera się jak 2ADFTV, a z 6 biegu można w końcu korzystać.
U mnie dodatkowo zniknął lag przy dodaniu gazu z niskich obrotów.
Niech moc będzie z Tobą !

Awatar użytkownika
prenrzyk
Zaawansowany
Zaawansowany

Nie mam pojęcia czy to na kołach czy silniku itp.Nie bardzo mnie to interesuje.
Mam odczucia bardzo pozytywne.Wreszcie Ave ma wszystkie biegi do jazdy a nie 5 i+ podtrzymanie życia na autostradzie.I ciągnie równo do 4 tys obr bez zadyszki.
Nie miałem okazji testować na dłuższych trasach więc to przede mną.O spalaniu to powiem po kilku tankowaniach.
Obrazek

Awatar użytkownika
piokli
Spamer
Spamer

U mnie spalanie spadło około 10%

Awatar użytkownika
pafcio
Spamer
Spamer
Model: Rav4,Verso,Yaris
Silnik: 2ZRFAE

Post autor: pafcio »

Ciesz sie "nowym" autem

Awatar użytkownika
Zupens
Mistrz
Mistrz
Model: Avensis T25
Silnik: 1AD+V-tech

Post autor: Zupens »

Jak dobrze pamiętam wcześniej miałeś doświadczenia z boxem, czekam na jakieś porównanie :-)

Awatar użytkownika
prenrzyk
Zaawansowany
Zaawansowany

Na ile pamiętam - a na boxie nie jeździłem od 2 lat - to na chipie zbiera się lepiej i równomiernie.dodatkowo ciągnie równo do 4500 bez zadyszki .Przy boxie miał dość przy ok 4000 .Dodatkowo przy chipie mam wycięty programowo i zaślepiony EGR.
Wykresów nie mam już od boxa więc nie porównam.Ale z tego co pamiętam je to chyba wartości maksymalne były przy boxie wyższe o kilka KM i paręnaście Nm.Z tym ,ze bardziej "brutalnie" były osiągane w okolicy 1800 obr i trzymały do 3700.Wykres był bardziej poszarpany z wyraźnymi dołkami.Przy chipie jest równiutko.
Dodatkowo wiadomo jak działa box a jak chip i to mnie głównie skłoniło do zamiany.Obawa o trwałość układu wtryskowego i jego wpływ na resztę silnika.

Poza tym robiłem boxa w V-techu w Gdyni.Coś modzili z oprogramowaniem boxa bo w standartowej wersji nawet na 2 programie wyzwalał check przy przekroczeniu 3500 obr.Wsadzili jakiś niestandartowy soft i chyba z 5 razy hamowali auto.Więc też ten box to nie był taki "plug-play".
Zreszta ich podejscie sposób pracy i komunikacja z klientem mocno mnie rozczarowala i zawiodła.
Obrazek

ODPOWIEDZ