Chiptuning programowy 2.0 i 2.2d4d

Modyfikacje mechaniczne/elektroniczne.
Awatar użytkownika
piokli
Spamer
Spamer
Model: T25FL
Silnik: ADFTV

Re: Chiptuning programowy 2.0 i 2.2d4d

Post autor: piokli »

konradob pisze: Mój poprzedni samochód też miał podobnie zrobioną mapę ....
Podobnie zrobioną ale raczej o innym przebiegu. 400Nm raczej nie miał przy 1500 obr, a powyżej 2000 obr. gdzie turbina już wyraźnie pompuje. Różnica na wykresie niewielka, ale bardzo brzemienna w skutkach dla silnika.

Awatar użytkownika
konradob
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27 2,0 D4D
Silnik: 2.0 D4D 124KM

Post autor: konradob »

Po dzisiejszej jeździe i obserwowaniu samochodu poprosiłem o przerobienie programu. Przy tak wysokim momencie obrotowym w samochodzie wyczuwalne są drgania z zespołu napędowego.
Co prawda samochód przyspiesza bardzo płynnie a jazda na autostradzie to czysta przyjemność to mimo wszystko tak wysoki moment obrotowy to za wiele.
Zasugerowałem zejście z momentu obrotowego i przesunięcie go na wyższe obroty i wygenerowanie więcej koni.
W przyszłym tygodniu ma być gotowy program.

martiner
Stara się...
Stara się...
Model: Avensis T27
Silnik: 1AD-FTV

Post autor: martiner »

martiner pisze:I po robocie ;) 151 KM i 359 Nm
Pierwsza trasa po chipie, Warszawa do Sopotu autostradą. Moje odczucia są takie, elastyczność, przyspieszenie, wystarczające żeby byle kto za mną poganiaczemi nie mrugał na lewym pasie.
Spalanie jestem zaskoczony na niekorzyść. Komputer pokazuje niby 9 litrów ale po pełnym zatankowaniu zostały 2 kreski ( przejechane około 430 km). Praktycznie cała trasa tempomat 160km/h ze 20 kilometrów 180 km/h.
Mam wrażenie ze przy podobnym stylu jazdy przed chipem było przynajmniej 1 litr mniej.
Narazie tyle :)

carsik
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: Corolla Verso
Silnik: 2AD

Post autor: carsik »

no niestety ale zawsze to powtarzam - poweru z samego powietrza nie będzie.

Awatar użytkownika
emilko1994
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 2.0 D4-D Po wirusie

Post autor: emilko1994 »

U mnie też wzrosło spalanie może nieznacznie ale troszeczkę. Autko wyplulo w maju 123km i 297Nm, po czipie 148km i 370Nm, wykresu niestety nie mam, robiłem w turbodiesel.com w Białymstoku, gość ogólnie robił już sporo toyot ale głównie robi Vagi. Generalnie z modyfikacji jestem zadowolony, jedynie co mnie wkurza to że autko łapie takiego laga w okolicach 3tys obrotów na 2 i 3 biegu, obstawiam albo czujnik doładowania albo turbo, muszę to jeszcze dokładnie zdiagnozować, chyba że źle myślę i mogą to być np wtryski

Miłosz
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: IS220D
Silnik: 2ad

Post autor: Miłosz »

U mnie kuracja "wzmacniająco-kastrująca" zredukowała spalanie z 12+ na nawet 6. Zmień czujnik doładowania turbiny, też miałem ten sam problem.

Awatar użytkownika
piokli
Spamer
Spamer

U mnie po zmianie programu spalanie spadło 8-10%

carsik
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: Corolla Verso
Silnik: 2AD

Post autor: carsik »

to nie takie proste. Wszystko zależy od okoliczności. Przy autostradzie jak będzie się szło z maksymalnym wykorzystanie osiągów będzie więcej. Przy rozsądnej jeździe na drodze krajowej może być mniej. Tu jest sam program na power. Bez DPF byłoby sporo mniej. Mnóstwo różnych zależności. Ale jeżeli mówimy o samym powerze przełożenie jest proste - powietrze plus paliwo.

martiner
Stara się...
Stara się...

Post autor: martiner »

martiner pisze:
martiner pisze:I po robocie ;) 151 KM i 359 Nm
Pierwsza trasa po chipie, Warszawa do Sopotu autostradą. Moje odczucia są takie, elastyczność, przyspieszenie, wystarczające żeby byle kto za mną poganiaczemi nie mrugał na lewym pasie.
Spalanie jestem zaskoczony na niekorzyść. Komputer pokazuje niby 9 litrów ale po pełnym zatankowaniu zostały 2 kreski ( przejechane około 430 km). Praktycznie cała trasa tempomat 160km/h ze 20 kilometrów 180 km/h.
Mam wrażenie ze przy podobnym stylu jazdy przed chipem było przynajmniej 1 litr mniej.
Narazie tyle :)

Ale już na powrocie przy podobnmy stylu jazdy w/g komputera 8 litrów, nie wiem pewnie od morza wiało i jechałem z wiatrem :)

Awatar użytkownika
konradob
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27 2,0 D4D
Silnik: 2.0 D4D 124KM

Post autor: konradob »

Witam.
Program poprawiony. Niestety za żadne skarby nie dało wygenerować więcej koników, taki urok mojego egzemplarza. Teraz jazda jest bardziej płynna i przyjemniejsza, teraz mam pojeździć i powiedzieć czy jestem zadowolony, jeśli będę miał uwagi Panowie poprawią program tak bym był usatysfakcjonowany.
Przy pierwszym programie spalanie na trasie Warszawa -Łódź - Warszawa oscylowało na poziomie 6.8 ( wartość z komputera ) z czterema dorosłymi na pokładzie i prędkościami od 140 do 180 km/h, częste przyspieszanie i hamowanie ( mało ekonomiczna jazda ) niestety na 5,6 i czasami na 4 biegu podczas przyspieszania wyczuwalne były wibracje ( zbyt wysoki moment obrotowy ). Teraz wibracji nie ma a sama jazda jak pisałem jest bardziej przyjemna.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

gravor
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis
Silnik: 2.0 D4D

Post autor: gravor »

2.0d4d 126km , na serii wypluło 138.8, silnik w dobrej kondycji, zero problemów. Po chipie rezultat niżej. Minął już miesiąc, silnik pracuje elastyczniej, co do spalania nic sie nie zmieniło ( małe odczucie , że mniej :piwo: ) Jestem zadowolony :dance:

Obrazek

Awatar użytkownika
Zupens
Mistrz
Mistrz
Model: Avensis T25
Silnik: 1AD+V-tech

Post autor: Zupens »

Chyba pierwszy seryjnie tak mocny 1AD na tym forum. Gratuluje.

chkstate
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: T27

Post autor: chkstate »

Widze ze ludzie jeszcze czytaja ten watek wiec podziele sie rowniez moim doswiadczeniem z T27 (2.0 D4D 2010r.), 1AD-FTV i chipem.
Na hamowni wyszlo seryjnie 143 km a po przeprogramowaniu 172 km przy maksymalnym momencie obrotowym 398 Nm. Czas pokaze jak maszyna to wytrzyma ale w kazdym razie jestem mocno zadowolony z wyniku, ktory jest mocno odczuwalny na drodze (zona jak do tej pory nie miala problemow to po przeprogramowaniu nagle ma chorobe lokomocyjna :ok: )

Obrazek

Awatar użytkownika
Sajmooon
Coś wie...
Coś wie...
Model: T25
Silnik: 2.0 D4D - DPF +mod

Post autor: Sajmooon »

prawie 20KM więcej niż seria .... a w sumie wynik przed chipem niewiele mniejszy niż mój już po chipie...

Awatar użytkownika
piokli
Spamer
Spamer

Piękny wynik :ok:

To się musi przyjemnie odpychać :-)
a spalanie będzie mniejsze niż w benzynowym Yarisku.

Awatar użytkownika
Zupens
Mistrz
Mistrz
Model: Avensis T25
Silnik: 1AD+V-tech

Post autor: Zupens »

Gratuluje chyba pierwsza toyota która ma taki nadmiar mocy w serii, zawsze szło to w drugą stronę :)

silvester
Nowicjusz
Nowicjusz
Silnik: 1ADFTV

Post autor: silvester »

Chciałbym moją toyotkę też podrasować. Polecicie jakiś warsztat w kuj-pom ?

mario632
Coś wie...
Coś wie...
Model: T25>T27>T27Fl
Silnik: Byl 2.0 1ad jest 1.8

Post autor: mario632 »

1. 50tys i zadnych problemow
2.Same plusy
3.Minimalnie mniejsze albo w granicach bledu statystycznego
4. Nie bral przed jak i nie bral po chipie
5. Samochod stal sie duzo elastyczniejszy i w koncu zaczal jezdzic jak wspoczesny diesel. Mi wyszlo 160km i 350nm
6. Chip to najlepsza rzecz jaka zrobilem przy tym aucie. Teraz mam benzyne 1.8 i do tej pory nie moge sie przyzwyczaic do mizernych osiagow benzyny.
Generalnie warto to zrobic bo seria jest troche zamulona. Ja robilem u kolegi Cersik z forum w warsztacie gt4 czy jakos tak-polecam

Kamilo
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Ave
Silnik: 2.0 D4D

Post autor: Kamilo »

Szanowni, czy ktoś ostatnio robił chip w 2.0 D-4D 1AD na terenie województwa mazowieckiego i mógłby pochwalić się swoimi wynikami na hamowni oraz opinią nt warsztatu, w którym podnosił moc w swojej Avce? Przymierzam się do podniesienia mocy w swoim aucie i chciałbym wcześniej zebrać opinię od użytkowników aut po chiptunningu. Z góry serdecznie dziękuję :piwo:

silvester
Nowicjusz
Nowicjusz
Silnik: 1ADFTV

Post autor: silvester »

Koledzy a miał ktoś z was doczynienia z firmą TC Performance Chip Tuning w Reptowie k. Bydgoszczy? Jakieś opinie?

ODPOWIEDZ