Koło zamachowe D4D

Gdzie naprawiać auta i kupować części do nich
Piotrek_LU
Coś wie...
Coś wie...

Koło zamachowe D4D

Post autor: Piotrek_LU »

Miesiąc temu miałem kłopot z kupieniem zamiennika koła dwumasowego do D4D 2002r. Znajomy który szukał mi części, poinformował mnie że zamienniki będą dopiero na początku maja. Obdzwonił kilka hurtowni i nic. Nawet główny importer na Polskę nie posiadał ich na stanie. I stanąłem przed dylematem czekać miesiąc czy kupić oryginalne koło w serwisie toyoty za ponad 5000 :wow: . Ale od czego jest Allegro. Takie koła posiadała hurtownia w Poznaniu. Następnego dnia koło miałem w garażu. Koło zamachowe miało sygnaturę firmy AISIN (kooperanta TOYOTY). Osobiście jestem bardzo zadowolony z transakcji i z czystym sumieniem mogę polecić kupno koła zamachowego w tej firmie. :ok: Jeżeli chodzi o inne art. sprzedawane przez tą firmę nie mogę się wypowiadać bo ich nie kupowałem.

Nick na Allegro: jbakowski
Dane:
Jarosław Bąkowski Auto-Hurt s.c.
ul.Łacina 1
61-132 Poznań

jbakowski@auto-hurt.pl
061 8750649 pn-pt 8-17 061 8876292 pn-pt 8-17

Awatar użytkownika
wojtekd3
Mistrz
Mistrz

Post autor: wojtekd3 »

Ile kosztowało?

Piotrek_LU
Coś wie...
Coś wie...

wojtekd3 pisze:Ile kosztowało?
Dokładnie 2395 + koszt przesyłki 20 zł

Awatar użytkownika
wojtekd3
Mistrz
Mistrz

To trochę boli. Przy jakim przebiegu trzeba je było wymienić i czy wymieniałeś też sprzęgło?
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2007, 21:03 przez wojtekd3, łącznie zmieniany 4 razy.

Piotrek_LU
Coś wie...
Coś wie...

wojtekd3 pisze:To trochę boli. Przy jakim przebiegu trzeba je było wymienić i czy wymieniałeś też sprzęgło?
Od sprzęgła się zaczeło. Kupując samochód wyczułem wyraźne "haczenie" bigów w trakcie jazdy. W momecie zapierania się z całych sił i wciskania spezęgła "haczenie " było mniejsze ale nadal mocno wyczuwalne. Sprzedawca bąkał że "trzeba podciągnąć linkę sprzęgła albo wymienić olej w skrzyni" :hihihi:
Po wyjęciu skrzyni biegów okazało się że koło jest w katastrofalnym stanie. Było wytrte i ogólnie wyglądało 12 kg zardzewiałego złomu. podobno trzeba je wymieniać co jakieś 90 -120 tys ale nie mam 100% pewności. Moja ave ma na liczniku 115 tys ale po pracy silnika mysle że realnie ma jakieś 200 tys :-(

Awatar użytkownika
wojtekd3
Mistrz
Mistrz

No i dalej nie wiem czy wymieniłeś tylko koło czy również całe sprzęgło.
Z tą wymianą koła co 100 kkm to chyba przesada. Oznaczałoby to pozbywanie się z portfela od 3 do 5 tys. zł. na jeden element co 3 - 5 lat.

Piotrek_LU
Coś wie...
Coś wie...

Tak wymieniłem koło ze sprzegłem. Podobno producent zaleca wymiane kompletu (koło i sprzęgło) razem. Ja nie miałem wyjścia.

[ Dodano: 2007-04-28, 09:02 ]
Są ogłoszenia totyczące regrneracji kół dwumasowych. Ale ja bym sie nie odważył wsadzić do mojej TOYOTY starego zużytego złomu (nawet zregenerowanego). W końcu to 12 kg które wiruje z prękdością kilku tysięcy obrotów na minutę :bojesie:

FunkyKoval
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T22
Silnik: 2.0 D4D

Bardzo dobry sklep

Post autor: FunkyKoval »

Skorzystałem z usług polecanej hurtowni i chciałbym potwierdzić że sklep jest tani, towar dostarcza w jednej dzień a sprzęt jest bardzo dobrej jakości. :ok: :ok: :ok:

Dodatkowo fuksem dostałem oryginalne koło zamachowe Toyoty w cenie też skądinąd dobrego AISIN :-)
Tak samo jak ludzie Funky, bez żadnej różnicy.

mza666
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: mza666 »

Witam piszę po raz pierwszy :jupi:
Ostatnio również musiałem wymienić sprzęgło w mojej Ave po 160 tys. Kupiłem komplet tzn sprzęgło, docisk, łożysko i koło dwumasowe za 2600 brutto. Polecam bo koło i sprzęgło jest Aisin czyli tak naprawdę oryginał. Aha kupiłem je w Łodzi (tu mieszkam) ale od gościa z Allegro - firma Dexx. Na zamówienie czekałem dokładnie 4 godziny tzn zadzwoniłem i pojechałem po 4 godzinach po odbiór. Jakby ktoś potrzebował namiary to oczywiście służę -
Pozdrowionka dla wszystkich
Aha oczywiście nalezy wymeniać zawsze komplet

Awatar użytkownika
Froger
Nowicjusz
Nowicjusz
Silnik: 1CD-FTV

Post autor: Froger »

Witaj .
Podaj namiary tej firmy w Łodzi, gdzie kupiłeś (komplet) koło dwu masowe
do Ave .
Pozdrawiam

Froger

Awatar użytkownika
jozef01
Mistrz
Mistrz
Model: WOŁGA T25
Silnik: 2,0 D4D 1CD

Post autor: jozef01 »

Już można "wyrwać" poniżej 2kzł.
np:
http://www.allegro.pl/item309980660_kol ... s_2_0.html

Tanieją te zestawy sprzęgłowe - bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv

Post autor: wrc »

ma ktos kolo po regeneracji, narazie dominuja negatywne opinie, ale brak informacji od osob ktore to zalozyly :nie:

pozdr :-D

Awatar użytkownika
wojtekd3
Mistrz
Mistrz

Na innym forum czytałem informavje od osób, które założyły koło regenerowane.
Opinie równie niepochlebne. Po kilku-kilkunastu kkm następna wymiana.

Awatar użytkownika
lukrobax
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T25
Silnik: 1AD-FTV

Post autor: lukrobax »

Wymiana u mnie zestawu koło+sprzęgło zbliża się wielkimi krokami... na komplet szykuję już 2k-PLN ile mam szykować na montaż? I komu zlecić taka wymianę? - nie pytam tu o konkretne namiary, tylko o rodzaj zakładu, czy może to być zwykły mechanik, czy jakiś profilowany zakład? (choć jeśli ktoś wie gdzie w Warszawie to poproszę o namiar) ;-)

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv

Post autor: wrc »

ja sie umowilem w aso, obiecali cene 600 zl

pozdr :-D

Awatar użytkownika
lukrobax
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T25
Silnik: 1AD-FTV

Post autor: lukrobax »

ten Avensis to moja pierwsza i ostatnia Toyota... :jacipokaze:

denon2000
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 4A-FE 1.6/110KM

Post autor: denon2000 »

lukrobax, kupując nowszego diesla musisz być przygotowany na takie ewentualności. Koła dwumasowe, turbiny, pompy, wtryski, przepływki, każda z tych napraw jest droga. Problemy są w różne w różnych markach. Czasy ropniaków gdzie robiło się setki tysięcy bez wkładania paluszka już za nami. Mimo, że bardzo lubię jeździć dieslem wybrałem jednak kombinację Pb+LPG. Rozwiązanie podobne jeśli chodzi o koszty paliwa ale o wiele tańsze jeśli chodzi o serwisowanie.

bartekm
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: bartekm »

Witam

No i nieststy wpisze sie rowniez... jutro mam nadzieje odebrac Ave z serwisu ... padlo kolo dwumasowe po 140 tys km (rozsypalo sie w ciagu 30 km, jeden dzien) silnik D4D 2002 rok T22... Asin komplet sprzeglo+kolo dwumasowe mozna dostac ponizej 3 tys pln. trzeba troche poszukac i popytac kto gdzie ma jakie upusty. Robocizna 400-500pln. ASO wycenia taka naprawe na 6 000pln chyba ze kolo jednomasowe wtedy 4 000 ... czyli standard , wszystko x100%

pozdrawiam
Bartek

Awatar użytkownika
wojtekd3
Mistrz
Mistrz

bartekm pisze:Asin komplet sprzeglo+kolo dwumasowe mozna dostac ponizej 3 tys pln.
Asin komplet sprzeglo+kolo dwumasowe mozna dostac za 1800 pln. Poczytaj wcześniejsze posty.

Awatar użytkownika
d15
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: Auris FL Premium +
Silnik: 1,33 VVT-i

Post autor: d15 »

bartekm pisze:(rozsypalo sie w ciagu 30 km, jeden dzien)
BartekM, czy mógłbyś poopowiadać, jakie były pierwsze (i do ostatnich) objawy?
Oczywiście, wiadomo o "turkotaniu" itp, ale coś konkretniej?

Dzięki i pozdrawiam

Darek

ODPOWIEDZ