Klimatyzacja nie chlodzi dobrze

Wszystko o klimatyzacji i ogrzewaniu...
Kp2012
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T25
Silnik: 2.0 D4D

Klimatyzacja nie chlodzi dobrze

Post autor: Kp2012 »

Witam

Mam problem z klimatyzacja w Avensis t25 d4d. Klimatyzacja podczasz duzych upałów słabo chlodzi oraz lewa strona(od kierowcy) odczuwalnie słabiej chłodzi.
Na forum wyczytałem, że może brakować czynnika chłodzącego, wiec pojehałem do serwisu, żeby mi sprawdzili układ i uzupełnili czynnik. Mechanik powiedział, że była nieszczelność „na zaworku”.
Niestety uzupełnienie czynnika nie pomogło gdyż dalej ten sam problem występuje.

Jeżeli temperatura na zewnatrz wynosi tak do 25 st i auto jest nie nagrzane to jeszcze w miarę klimatyzacja daje rade.

Może ktoś miał podobny problem bo niestety w okolicy mam samych „nabijaczy klimy”. Ciężko o dobry i rzetelny serwis.

Jeszcze mam jedno pytanie odnośnie budowy ukladu klimatyzacji i chlodzenia auta.
Otoż z przodu blizej siknika znajduje się chłodnica wody z wentylatorami a blizej zderzaka skraplacz klimatyzacji a pomiedzy tymi dwiema chlodnicami mam trzecia i nie wiem czy ona należy do skraplacza klimatyzacji? I ta właśnie srodkowa chlodnica jest bardO zabrudzona od gory. Moze to ma wokywa na wydajnosc chlodzenia.

Z gory dziekuje za pomoc.

Awatar użytkownika
arek184
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: T22_BA
Silnik: 4A-FE_Z5

Re: Klimatyzacja nie chlodzi dobrze

Post autor: arek184 »

Jak najbardziej może mieć wpływ. Skraplacz z reguły jest pierwszą chłodnicą patrząc od przodu auta. Na dole jest intercooler
"żeby sztywna była furka, w furce musi być rozpórka"

Kp2012
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T25
Silnik: 2.0 D4D

Re: Klimatyzacja nie chlodzi dobrze

Post autor: Kp2012 »

Dzięki za odpowiedz.
W takim razie chłodnica od klimy jest w miare ok wizualnie. To od intercoolera jest brudna.

ODPOWIEDZ