[T25] Uszkodzona klimatyzacja, problemy z klimatyzacją

Wszystko o klimatyzacji i ogrzewaniu...
Awatar użytkownika
Śpioch
Guru
Guru
Model: Avensis T25 Wargon
Silnik: 1ZZ-FE +LPG

Re: [T25] Uszkodzona klimatyzacja, problemy z klimatyzacją

Post autor: Śpioch »

kocur57 pisze:Trochę się sugeruję tym co powiedział mój spec od klimy - robiłem u niego wszystkie auta i zawsze wiedział co robi. Podobno sprawdzał napięcia na czujnikach po włączeniu klimy i wg niego nie docierają do układu odpowiednie sygnały sterujące. Czyli wygląda to na inny przypadek.
Tyle że nie bardzo wiem do kogo z tym uderzyć we wrocku lub okolicach.
W rejonie wrocka jest mech_z_toyoty. :tak:
Jest na forum u nas - jego profil http://avensis.info/memberlist.php?mode ... le&u=16159 wyślij pw z pytankiem. ;-)
"xxxxxxx to letnia i zimowa szarańcza dla Polski, która zaraża powietrze zgnilizną, roznosi próżniaczego ducha swoich ojców… tam tylko się gnieździ i mnoży, gdzie próżniactwo ma ochronę"
Stanisław Staszic

borp
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: borp »

Witam miałem podobny problem z klimą w T22. Po włączeni chwilę chłodziła a potem się wyłączała. Byłem u kilku znachorów od klimatyzacji i kazali wymieniać sprężarkę, czujniki etc... nic to nie dało i dalej było to samo. Pojechałenm do elektryka w Legnicy na Jaworzyńskiej za Orlenem posprawdzał jakie sygnały przychodzą do sterownika klimy sprawdził czujniki, sprężarkę i wszystko ok. Okazuje się że komputer silnika nie wystawiał sygnału do sterownika klimy. jedno cięcie i mostek i teraz wszystko gra. Czas diagnozy i naprawy ok 1,5 h za niewielką kasę. Wielki szacun dla gościa który najpierw pomyślał zanim co kolwiek kazał wymieniać na życzenie mogę podać numer telefonu do prawdziwego fachowca Pozdrawiam Paweł
Paweł

Awatar użytkownika
dejv85
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: Czołg C4 Picasso
Silnik: 2.0 ON

Post autor: dejv85 »

Panowie

Mam małe pytanie - pękła mi rurka od klimy . Zależy mi na tanim i szybkim zrobieniu jej. Wiecie może gdzie w okolicach WWA i Piaseczna można tanio zaspawać takowąż rurkę ?

Awatar użytkownika
jozef01
Mistrz
Mistrz
Model: WOŁGA T25
Silnik: 2,0 D4D 1CD

Post autor: jozef01 »

Jeśli chce Ci się przejechać do miejscowości Karczew k. Otwocka to polecam spawacza:
Karczew, os. Ługi ul. Grota Roweckiego 1 tel: 227191440, 602362475 (nie wiem czy aktualne nr).
Gościu jest naprawdę dobry.

Awatar użytkownika
Śpioch
Guru
Guru

dejv85 pisze:Panowie

Mam małe pytanie - pękła mi rurka od klimy . Zależy mi na tanim i szybkim zrobieniu jej. Wiecie może gdzie w okolicach WWA i Piaseczna można tanio zaspawać takowąż rurkę ?
Poszukaj w necie - gdzieś na Targowej lub Grochowskiej robią takie naprawy. Nie wiem nic więcej o ich lokalizacji. Google może coś podpowie.
"xxxxxxx to letnia i zimowa szarańcza dla Polski, która zaraża powietrze zgnilizną, roznosi próżniaczego ducha swoich ojców… tam tylko się gnieździ i mnoży, gdzie próżniactwo ma ochronę"
Stanisław Staszic

Awatar użytkownika
ATOYOT
Mistrz
Mistrz
Model: T25 PRESTIGE CHROME
Silnik: 2.2 D-4D 175KM :)

Post autor: ATOYOT »

kupiłem swoją ave już z niesprawną klimą, pojechałem do Legionowa do Lebiody jest tam takowa promocja że zalewają Ci czynnik z kontrastem za 215zł następnie po 2 tygodniach jeżeli okaże się że jest wyciek naprawią przeciek i za darmo napełnią z powrotem czynnikiem....tak więc wydało mi się to ok.... napełnili czynnikiem z kontrastem...po 2,5 tygodnia przyjechałem na kontrole, klima dalej chłodziła ale mieli sprawdzić ultrafioletem czy nie ma wycieków...i ku mojemu zdziwieniu nawet osłon nie zdjęli poświecił chwile i stwierdził że rurka do zaspawania...koszt? 250zł :hahaha: za zaspawanie rurki... więc teraz już wiem że czynnik wcale nie jest za darmo :hahaha: pedały :baseball: jeżdże już ponad miesiąc i klima cały czas działa..ale musze gdzieś podjechać żeby ktoś dokładnie mi poświecił tym ultrafioletem, bo jeżeli jest w ogóle wyciek to jakiś mikrowyciek który bede musiał i tak zrobić.
私の車 Avensis PRESTIGE CHROME EDITION - looknij!!

Awatar użytkownika
lutek
Spamer
Spamer
Model: T27
Silnik: 2.0 D4D 124KM

Post autor: lutek »

pedały :hahaha: ....a jak nazwać kogoś kto się na takie numery nabiera? :-D

Kod: Zaznacz cały

https://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/94228
„Oszustwo będzie tak olbrzymie, tak obszerne, że ujdzie ludzkiej uwadze.
Ci, którzy je dostrzegą będą uważani za szaleńców.”

Awatar użytkownika
Śpioch
Guru
Guru

ATOYOT super promocja. :hahaha:
Ja jeżdżę do kolegi i sprawa z klimą jeśli przestała działać powinna wyglądać mniej więcej tak :
- jak klima nie załącza się to sprawdzenie ciśnienia w układzie
- napuszczenie azotu do instalacji tworząc ciśnienie zbliżone do maksymalnie osiąganego w układzie
- obserwacja manometrów czy i jak szybko ciśnienie spada
- jak spada ciśnienie to wodą z mydłem psikamy złączki, kolanka itp i patrzymy gdzie pojawiają się bańki
- jak widać gdzieś bańki to gitara , jak nie widać to już trochę hoojowo :-D
- jak już się zrobiło hoojowo i nie widać gdzie pojawiają się bańki to można zaryzykować ( $$$ ) i nabić klimę z kontrastem ale przed tym powinno się zobaczyć ultrafioletem ( czy czym tam sprawdzają ) czy nie widać gdzieś poprzedniego kontrastu bo może się okazać że wszędzie już widać plamki.

Można zdemontować chłodnicę lub na aucie sprawdzić jej szczelność ale potrzebne są odpowiednie przyłączki + przewody a takie coś mało kto ma.
Stanisław Staszic

Awatar użytkownika
ATOYOT
Mistrz
Mistrz
Model: T25 PRESTIGE CHROME
Silnik: 2.2 D-4D 175KM :)

Post autor: ATOYOT »

lutek pisze:pedały :hahaha: ....a jak nazwać kogoś kto się na takie numery nabiera? :-D

nie skorzystałem z ich promocji :-) wsiadając do samochodu zapytałem tylko czy zawsze jaja robią sobie z ludzi

śpioch wcześniej byłem u innego.. napełniali azotem - schodziło ciśnienie, psikali mydłem - nie ma bąbelków.. dlatego zdecydowałem sie na kontrast bo już nie było wyjścia a ich "promocja" wydawała mi sie w porządku...pedały
Ostatnio zmieniony 17 cze 2013, 21:02 przez ATOYOT, łącznie zmieniany 2 razy.
私の車 Avensis PRESTIGE CHROME EDITION - looknij!!

Awatar użytkownika
lutek
Spamer
Spamer
Model: T27
Silnik: 2.0 D4D 124KM

Post autor: lutek »

A już myślałem,że się dałeś naciąć :-)

Kod: Zaznacz cały

https://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/94228
„Oszustwo będzie tak olbrzymie, tak obszerne, że ujdzie ludzkiej uwadze.
Ci, którzy je dostrzegą będą uważani za szaleńców.”

fisher1981
Coś wie...
Coś wie...
Model: T25
Silnik: 1.8 vvt-i

Znowu klima nie działa

Post autor: fisher1981 »

Opowiem jaki dziś miałem przypadek -może komuś się przyda

Wracając spokojnie z pracy nagle samochód tak jakby przez sekundę, może dwie dostał takiej mocnej zadyszki po czym złapał powietrza i znowu zaczął jechać. Po tej całej zadyszce okazało się, że klima przestała mi działać. Podjechałem do mechanika, który stwierdził, że padło sprzęgło sprężarki (kompresora) i że nie należy tym autem już jeździć dopóki się tego nie wymieni. Koszt nowej sprężarki to ok 1580 zł.

Tak się akurat składa, że niespełna dwa lata temu już regenerowałem swoją sprężarkę (koszt 1700 zł) na co dostałem 2 letnią gwarancję - na dzień dzisiejszy zostało mi jeszcze 2 m-ce. Zadzwoniłem do mechanika, który mi ją wówczas naprawiał i dowiedziałem się, że teraz jak są upały to bardzo często padają sprężarki a przyczyną są padające sprzęgła. Kazał mi podjechać w przyszłym tygodniu to postara się to naprawić a jak nie to będzie szukał sprężarki na wymianę. Dodał jeszcze, że spokojnie mogę jeździć tym autem bo nic innego poza brakiem klimy się nie stanie.

Chciałbym się u Was doradzić, czy takim autem można jeździć (bo jak widać opinie są rozbieżne) oraz co byście zrobili na moim miejscu tzn brać nową i mieć spokój czy znowu dawać do tego samego mechanika co już ją kiedyś robił? Wiem, że mówimy tutaj o sporej kwocie jaką trzeba wydać na zakup nowej ale z drugiej strony się zastanawiam który mechanik ma rację i któremu wierzyć. Bo jak się zdecyduję na nową to jutro auto mogę mieć gotowe.

maras147
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Anensis T25
Silnik: 2.0 diesel

Post autor: maras147 »

Witam. U mnie problem jest tego typu, że 2 miesiące temu nabiłem klimatyzacje, uszczelnili ją (był ponoć jakiś przeciek przy wężu) i było wszystko ok.
Ale od dwóch dni klimatyzacja znowu nie do końca chłodzi tzn. sprężarka się załącza (obroty wzrastają) ale zimne powietrze leci tylko prawą kratką na pulpicie, z lewej leci normalne z nawiewu. Co może być przyczyną?

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Model: Avensis T22
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv

Post autor: wrc »

Nie rozsypie sie po dwoch miesiacach i pewniejsza niz czesc uzywana. Btw. to chlodnica do silnika, nie do klimatyzacji. pozdr

RG

Post autor: RG »

I stało się. Pierwsza poważniejsza awaria mojej T25 i w dodatku z klimą. Posypało się sprzęgło sprężarki klimatyzacji. Ponieważ jest to denso, nie ma w ASO samych sprzęgieł. W czwartek jadę na wymianę całej sprężarki na nową.

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Model: Avensis T22
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv

Post autor: wrc »

Lipa, bo samo sprzeglo wychodzi wiele taniej... pozdr

Awatar użytkownika
Rock'N'Rolla
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: Avensis T25
Silnik: 2.0VVTiD4 1azfse

Post autor: Rock'N'Rolla »

RG prosze napisz cos wiecej. Po prostu pewnego dnia przestalo chlodzic czy moze wyło coś, jesli tak to jak długo z tym jeździłeś?

RG

Post autor: RG »

Rock'N'Rolla pisze:RG prosze napisz cos wiecej. Po prostu pewnego dnia przestalo chlodzic czy moze wyło coś, jesli tak to jak długo z tym jeździłeś?
Pewnego dnia zauważyłem, że klima nie daje zimnego powietrza. Podczas upałów się o tym przekonałem. A że mam porównanie z klimą w RAV4 to wiedziałem, ze coś jest nie tak. Nie było burczenia, warczenia itp. Pojechałem nabić klimę, czynnika było tylko 120g. I okazało się, że sprężarka nie chodzi. Pojechałem do ASO i tam stwierdzili że posypało się sprzęgło. Jeździłem z tym kilka miesięcy ale dopiero upały pokazały że coś jest nie tak...

Awatar użytkownika
Rozzi
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: T25FL
Silnik: 2.2 (2AD-FTV)

Post autor: Rozzi »

RG pisze:I stało się. Pierwsza poważniejsza awaria mojej T25 i w dodatku z klimą. Posypało się sprzęgło sprężarki klimatyzacji. Ponieważ jest to denso, nie ma w ASO samych sprzęgieł. W czwartek jadę na wymianę całej sprężarki na nową.
a to sprzęgło musi być z ASO ? ???
w ASO bendiksu, czy szczotek do rozrusznika też nie ma...całe rozruszniki tylko ;-)
pierwszy lepszy sklep ze sprzęgłami do Denso http://www.sklep.acauto.pl/category/denso-toyota-
Obrazek

Mak
Stara się...
Stara się...
Model: avensis t25
Silnik: 1AZ-FZE

Post autor: Mak »

Rozzi pisze:
RG pisze:I stało się. Pierwsza poważniejsza awaria mojej T25 i w dodatku z klimą. Posypało się sprzęgło sprężarki klimatyzacji. Ponieważ jest to denso, nie ma w ASO samych sprzęgieł. W czwartek jadę na wymianę całej sprężarki na nową.
a to sprzęgło musi być z ASO ? ???
w ASO bendiksu, czy szczotek do rozrusznika też nie ma...całe rozruszniki tylko ;-)
pierwszy lepszy sklep ze sprzęgłami do Denso http://www.sklep.acauto.pl/category/denso-toyota-
jak ktos lubi przeplacac to i po wentylki do aso mozna jezdzic

fisher1981
Coś wie...
Coś wie...
Model: T25
Silnik: 1.8 vvt-i

Post autor: fisher1981 »

Wczoraj wymieniałem sprężarkę ale nie w ASO lecz była regenerowana. Też padło mi sprzęgło i to podobno się naprawia.
Dlaczego piszę podobno. Otóż moja po wymianie rzeczywiście super chłodzi ale na obrotach w zakresie 1100-1200 obr/min wydaje dodatkowe dźwięki (cholernie wkurzajace) które są tylko i wyłącznie w tym przedziale obrotów.
Wróciłem do tego warsztatu a tam chłop twierdzi że to wina czegoś innego (jego zdaniem rozrząd lub alternator). Dla ciekawostki podam, że przy wyłączonej klimie tego hałasu nie ma!! Czyli dla mnie ewidentnie sprężarka. Mechanik twierdzi, że może być też tak, że sprężarka po włączeniu daje dodatkowe obciążenie na silnik i stąd później te hałasy jeżeli coś jest już na wykończeniu.
Póki co walcze o wymianę sprężarki i zobaczę na czym to się skończy.

RG na jaka wysokość ASO wystawiło fakturę?

ODPOWIEDZ