[D4D] Wtryskiwacze: trwałość, awarie, problemy, regeneracja

Dział dotyczący problemów z silnikami diesla i ich osprzętem
Awatar użytkownika
Wojtec
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: T-etka 27

[D4D] Wtryskiwacze: trwałość, awarie, problemy, regeneracja

Post autor: Wojtec »

Witam wszystkich.

Mam pytanie, czy ktoś z szanownych forumowiczów miał wątpliwą przyjemność wymiany wtrysków w swoim d4d- nieważnie czy to w T22 czy t25.
Ja osbiście musiałem wymienić jeden- dlatego z ciekawości pytam czy jest to częsty przypadek czy miałem po prostu "pecha"w cenie 1700 zł. :diabel:

Całe szczęście że nie trzeba wymieniać od razu wszystkich tylko można pojedyńczo. :chytry:

A i od razu informacja - najtaniej można kupić wtryski w diesel centrum polska w W-wie polecam !!!!!! szybka i fachowa obsługa bez żadnego matactwa i ściemniania.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2010, 20:28 przez Wojtec, łącznie zmieniany 1 raz.

stiopa46
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: Avensis T22,

Post autor: stiopa46 »

mechanik mój mówił ze juz pare wymienił wiec nie jestes odosobniony podobno paliwo ale wymieniał nawet te co w shellu tankowały tylko
siemka

jeszcze sie taki nie urodził żeby wszystkim dogodził

http://krematorium.szczecin.pl/index.php

bobulka
Stara się...
Stara się...

Post autor: bobulka »

witam ja tez w swojej d4d 116ps z 2005 roku wymienialem 2 wtryski po przebiegu 75 tys
efekt byl taki ze go szarpalo na wolnych obrotach i strasznie kopcil na 3 biegu przy 4tys obrotow !!!!
slyszalem ze w landkach to tez jest czesty przypadek ale to efek naszego paliwa!!1
pozdrawiam
artur

Awatar użytkownika
Wojtec
Zaawansowany
Zaawansowany

A gdzie kupowałeś wtryski i za jaką cenę - może jakiś ranking sklepów . :ok:

foka
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: foka »

Ja wczoraj dowiedziałem się że jeden wtrysk jest na granicy normy (-1.560) ale mam się nie przejmować, jak pierdyknie na amen to będe działać. Przebieg 128 tyś, 2004 rok.

bobulka
Stara się...
Stara się...

Post autor: bobulka »

ja naszczescie robilem w aso na gawrancji ale co widzialem koszt jednego 2400zl
ale poprawa byla odrazu jak wymienili!!
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Arfeel
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T22 liftback

Post autor: Arfeel »

ile kosztuje diagnoza wtrysków ??
If today was perfect, there would be no need for tomorrow

Awatar użytkownika
Wojtec
Zaawansowany
Zaawansowany

Jak by ktoś szukał oznaczenia wtrysków do swoich d4d ...- u mnie sprawdziło się idealnie

http://www.ginner.at/images/Dieselpumpe ... eite10.pdf

kolumna z cyframi np.095000- oznaczenia denso wtryskiwaczy
kolumna z cyframi np23670-0R, 0G to jest to co jest napisane na samych wtryskiwaczach.

medyk72
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: medyk72 »

Temat bardzo stary , ale sie dopisze - wtryski maja prawdopodobnie wade fabryczna. Nasze paliwo to tylko obiegowa opinia. We francji mialem kupic toyotke ktora byla od pierwszego wlasciciela - zalewana tylko ultimate diesel i po 80 tys padl wtrysk (jeszcze na gwarancji). Toyota bez dyskusji wymienila wszystkie 4ry wiec problem jest znany i napewno nie zalezy tylko od paliwa.

kamil263
Coś wie...
Coś wie...
Model: AVENSIS T25 PRESTIGE

Post autor: kamil263 »

i to ma niby potwierdzać wadę fabryczną wtryskiwaczy?? :bojesie: a we francji niby niemoże się trafić felerne paliwo ???

wtom
Mistrz
Mistrz
Model: i45

Post autor: wtom »

medyk72 pisze:Temat bardzo stary , ale sie dopisze - wtryski maja prawdopodobnie wade fabryczna. Nasze paliwo to tylko obiegowa opinia. We francji mialem kupic toyotke ktora byla od pierwszego wlasciciela - zalewana tylko ultimate diesel i po 80 tys padl wtrysk (jeszcze na gwarancji). Toyota bez dyskusji wymienila wszystkie 4ry wiec problem jest znany i napewno nie zalezy tylko od paliwa.
srutu tu tu pęczek drutu :jezyk: , nie mażadnych wad fabrycznych, czysta statystyka z rozkładu normalnego :-D , ja mam 170tys i wtryski mają korekcje idealne (po ok 0.1)

roy25
Stara się...
Stara się...

Post autor: roy25 »

A po czym rozpoznać uszkodzony wtrysk ?
U mnie od pewnego czasu obroty wzrastają o ok. szerokość wskazówki obrotomierza i w tym czasie silnik zaczyna klekotać jak traktor. Prócz tego wzrosło mi spalanie do ok. 10 l w mieście.
Auto ma niespełna 55 t.km. Silnik diesla 126 ps.
Tankuję tylko na shellu i orlenie. Na wszystkie tankowania mam faktury.

ulvur
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: ulvur »

Ja wymieniałem wtryski przy 25 tys (na gwarancji rzecz jasna). Przyczyna: wartości korekcji przekraczające normę. Wg ASO przyczyna leżała po stronie samych wtrysków - wada fabryczna.

misiu009
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: misiu009 »

roy25 pisze:A po czym rozpoznać uszkodzony wtrysk ?
U mnie od pewnego czasu obroty wzrastają o ok. szerokość wskazówki obrotomierza i w tym czasie silnik zaczyna klekotać jak traktor. Prócz tego wzrosło mi spalanie do ok. 10 l w mieście.
Auto ma niespełna 55 t.km. Silnik diesla 126 ps.
Tankuję tylko na shellu i orlenie. Na wszystkie tankowania mam faktury.
Podjedz do Aso tylko testerem można sprawdzić dawkowanie,

arek75
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T27

Post autor: arek75 »

Wtryski wymieniłem po 270k, oczywiście nie na nowe. Kupiłem używane po ok 70k. W tej chwili przejechałem 320k bez żadnych problemów.

Jeśli ktoś jest z 3miasta, to w Pruszczu Gdańskim jest dobry diagnosta (posiada oprogramowanie do różnych aut). Sprawdzam u niego Avensisa i Vectrę i zawsze stawia dobre diagnozy.

pozdrawiam

donek1986
Nowicjusz
Nowicjusz

Gdzie regenerują wtryski ?

Post autor: donek1986 »

Witam
Posiadam toyotę avensis 2,0 D4D z 2003roku w serwisie toyoty stwierdzono że uszkodzone są wtryskiwacze i ewentualnie pompa wysokiego ciśnienia.Po usłyszeniu ceny nowych wtryskiwaczy o mały włos nie dostałem zawału. Słyszałem że są w Polsce firmy , które potrafią zregenerować wtryski ( common rail denso ) do toyoty za nieduże pieniądze. Jeśli ktoś zna jakąś firmę to bardzo proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony 30 lis 2009, 19:12 przez donek1986, łącznie zmieniany 1 raz.
Donek1986

wtom
Mistrz
Mistrz

taaa i odrazu im wierzysz? skonfrontuj diagnozę u prawdziwego mechanika a nie u paprochów.

BoB77
Mistrz
Mistrz
Model: Avensis T22 FL SW

Post autor: BoB77 »

wtom, widze ze jestes z Wrocka. Moglbys polecic prawdziwego mechanika we Wro? Ja niestety trafialem na samych paprochow.
Obrazek

MP3 USB SD AUX w fabrycznym radiu
ZMIENIARKI MP3 / Bluetooth

wtom
Mistrz
Mistrz

zależy co chcesz robić? machanikę ogólną + silniki benzynowe, czy sam motor diesel?

Awatar użytkownika
sandr
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis Verso

Post autor: sandr »

Swojego czasu (styczeń 2009) również miałem ciągoty do regeneracji w drei-pol. Szczęśliwie, udało mi się kupić komplet nowych (e-bay UK) w cenie zbliżonej
do ówczesnej ceny jednej szt. u krajowego dystrybutora DENSO ...
Do czego zmierzam, podczas wymiany wtryskiwaczy zauważyłem, że końcówki wtrysków są strasznie "obrośnięte" twardym nagarem - otworki rozpylające były praktycznie niewidoczne. Nie chciało mi się tematu zgłębiać, wstawiłem nowe, stare poszły na allegro (2 szt. były sprawne, klient znał sprawę) - ale, kto wie - może samo oczyszczenie końcówek coś by w tym temacie pomogło?

ODPOWIEDZ