okulary do jazdy dziennej oraz nocnej

Inne tematy motoryzacyjne
saint
Stara się...
Stara się...
Model: T22
Silnik: 2,0 D4D

okulary do jazdy dziennej oraz nocnej

Post autor: saint »

Witam!!!!
Jak w temacie.Czy posiadacie jakas wyprobowana marke okularow,ktora (pomimo tego co wypisuje producent) dobrze sprawdza sie w jezdzie dziennej,nocnej.Niedawno natknolem sie na artykul w ktorym polecane byly arctica.
Bardzo prosze o konkretne opinie gdyz chcialbym takowe kupic,bezpieczenstwo przede wszystkim,a slonce odbite od sniegu lub pseudo xenon w nocy daja mi sie we znaki.
Strach czyni Cię więźniem,nadzieja daje Ci wolność.

Awatar użytkownika
wojtekd3
Mistrz
Mistrz

Post autor: wojtekd3 »

Nie wiem jak z okularami do jazdy nocnej, ale na dzień polecam okulary z polaryzacją, np. polaroid. Znakomicie niwelują odbicia słońca np. od mokrego asfaltu, czy odbicia powierzchni deski od przedniej szyby. Poza tym w takich okularach doskonale widać osoby jadące z przeciwka, a nie tylko odblask słońca na szybie.
Piszę poprawnie po polsku, a przynajmniej się staram.

tyski77
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: tyski77 »

ja osobiscie używam okularów arctica. Mają filtr UV i polaryzacje. Zabardzo nie sciemniają obrazu za to super w nich widać i nie oślepia żadne światło.

saint
Stara się...
Stara się...

tyski77 pisze:ja osobiscie używam okularów arctica. Mają filtr UV i polaryzacje. Zabardzo nie sciemniają obrazu za to super w nich widać i nie oślepia żadne światło.
Mozesz podac ten konkretny model?

wojtekd3 bardzo ciekawa propozycja z tymi okularkami polaroida

Awatar użytkownika
Schwefel
Guru
Guru
Model: T22 & T27
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE

Post autor: Schwefel »

Ja też mam Arcticy model S-73 z polaryzacją. Sprawdzają się świetnie w samochodzie.

tyski77
Coś wie...
Coś wie...

Model który ja posiadam to s71 dagger. Strona z opisem http://www.e-horyzont.pl/arctica_52m/ok ... 3868t.html

saint
Stara się...
Stara się...

bardzo dziekuje za pomoc:)W przyszlym tygodniu wybieram sie na objazd po kilku sklepach i optykach:)

Awatar użytkownika
PrYmEK
Mistrz
Mistrz
Model: 308 GTi
Silnik: 1.6 THP200 by GCS

Post autor: PrYmEK »

czy te okulary ktore wymieniacie nadaja sie do jazdy w nocy ?
jezdzac w nocy na trasie krakow-wieden uzywalem okularow znajomego, ktore byly przeznaczone do jazdy w deszczu, mgle i nocy. Bardzo dobrze mi sie w nich jezdzilo, swiatla z nad przeciwka nie oslepialy i do tego ładnie rozswietlały droge. Jak je zdjołem po 5h to jakby ktos swiatlo zgasil. Nie znam marki ani modelu, ale jakies 10lat temu kosztowaly one 700zł.

Wracajac w zimie z ferii poznym wieczorem ubrałem na głowe google snowboardowe z zółtą szybką za 120zł. Cała droga była duzo jasniejsza, białe linie na drodze, piesi na poboczu, znaki wszystko czytelne, a swiatla z nad przeciwka to byly tylko zolte plamki.
Musialo to wygladac komicznie, ale działa bardzo dobrze.

tyski77
Coś wie...
Coś wie...

Nie. Te okulary nadaja sie tylko do jazdy w dzień. Swiatła samochodów nie oślepiają i ślonce nie przeszkadza. W deszczowe dni także dobrze sie sprawuję. Jednak w nocy najlepsze są okulary z zółtymi szkłami. Rozjasniają obraz. Okulary do jazdy noca można kupic na wiekszosci stacji benzynowych za ok. 20zł. Jednak one nie nadają sie kompletnie do jazdy w dzień

Awatar użytkownika
mlody02
Mistrz
Mistrz
Model: Avensis T25
Silnik: 1CDFTV 2,0 D4D

Post autor: mlody02 »

A ja używam okularów marki UVEX. Mozna kupić za niewielkie pieniądze.
Oczywiście są też za 200 zł ale i są za 30 więc każdy znajdzie coś dla siebie.
Najlepiej jak bedziesz przymierzał jakieś okularki weź sobie jak masz małą latareczkę i popróbuj czy razi światełko czy też nie. Miłego "Shopping'a" :ok:
Pozdr
Krzysiek :)

Awatar użytkownika
adamsi
Coś wie...
Coś wie...
Model: Accord
Silnik: K20A6

Post autor: adamsi »

polecam polaroidy. jeszcze za czasów monitorów kineskopowych robili najlepsze filtry
ja sam mam swoje polaroidy dobre kilka lat, czasami jak upadną to soczewki plastikowe potrafią wyskoczyc, ale polar jest jak nowy. niektóre nowe "spolaryzowane" okulary takiego nie mają.
zresztą do przeprowadzenia jest łatwy test. bierze sie 2 pary okularów i jedna soczewka nad drugą. w pewnym momęcie polar powinien sie "zamknąć" tzn nic nie przepuszczac . jak sie "zamykają" to szkło dobrze spolaryzowane
jak ktoś uzywa filtra spolaryzowanego do foto to wie o czym mówie ;-)

[btw]
gdzie w w-wie jest jakiś sklep z polaroidami ?
Obrazek

Toyota Avensis T22 kombi ->Honda Civic 5 Gen -> Subaru Justy 1.2 4WD -> Toyota Avensis T22 Sedan -> Honda Accord CL7

saint
Stara się...
Stara się...

adamsi dobre pytanie bo ja tez takowego szukam:)poki co zaproponowano mi objazd po wiekszych optykach,ale czy to ma sens? :nuda:

tyski77
Coś wie...
Coś wie...

ja polecam odwiedzenie sklepów "horyzont". Tam obsługa pomoze dobrac okulary w zaleznosci od potrzeb. Ewentualnie sklep internetowy.

saint
Stara się...
Stara się...

tyski77 pisze:ja polecam odwiedzenie sklepów "horyzont". Tam obsługa pomoze dobrac okulary w zaleznosci od potrzeb. Ewentualnie sklep internetowy.
to chyba nie jest typowy sklep z okularami?poza tym nie jestem pewien czy posiadaja oni rowniez polaroida.A co do sklepow internetowych to trzeba znalezc na prawde porzadny aby w razie braku dopasowania do twarzy mozna bylo zwrocic.Na obecna chwile bardzo ciekawie z e-sklepow prezentuje sie http://www.okularypolaroid.pl/. Obsluga jest bardzo fachowa i rzetelna.

tyski77
Coś wie...
Coś wie...

w sklepach horyzont jest ogromny wybór okularów. Nie tylko Arctica ( ja tam kupilem). Okulary polaroid nie wiem gdzie mozna dostac.Może w horyzoncie da sie dostac? Co do zwrotów to jest na to regulacja prawna:)

Awatar użytkownika
adamsi
Coś wie...
Coś wie...

saint pisze:
tyski77 pisze:ja polecam odwiedzenie sklepów "horyzont". Tam obsługa pomoze dobrac okulary w zaleznosci od potrzeb. Ewentualnie sklep internetowy.
to chyba nie jest typowy sklep z okularami?poza tym nie jestem pewien czy posiadaja oni rowniez polaroida.A co do sklepow internetowych to trzeba znalezc na prawde porzadny aby w razie braku dopasowania do twarzy mozna bylo zwrocic.Na obecna chwile bardzo ciekawie z e-sklepow prezentuje sie http://www.okularypolaroid.pl/. Obsluga jest bardzo fachowa i rzetelna.
no mają sporą oferte, tylko wolałbym isc przymierzyc, a nie zamiawiac/odsyłac.
Obrazek

Toyota Avensis T22 kombi ->Honda Civic 5 Gen -> Subaru Justy 1.2 4WD -> Toyota Avensis T22 Sedan -> Honda Accord CL7

tyski77
Coś wie...
Coś wie...

ale sklepy horyzont to nie tylko sklepy internetowe:) Najbliższy mnie jest w CH Targówek

Egaraz
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Egaraz »

Mysle ze tej firmy będa dobre. A ile jestes w stanie przeznaczyc na takie okulary??
Sklep Motoryzacyjny - www.Egaraz.com

saint
Stara się...
Stara się...

No i kupilem:)dokladnie ten model w tym sklepie :) http://www.okularypolaroid.pl/12/216 Poki co wielkiego testu nie bylo ale przez 2 dni jakie je mam jestem zachwycony.Sam fakt jak wyostrzaja obraz i uwypuklaja czerwien jest super.W delikatnej mgle nie chcialo sie ich sciagac gdyz doslownie poprawialy jakosc widzenia.

Awatar użytkownika
adamsi
Coś wie...
Coś wie...

saint pisze:No i kupilem:)dokladnie ten model w tym sklepie :) http://www.okularypolaroid.pl/12/216 Poki co wielkiego testu nie bylo ale przez 2 dni jakie je mam jestem zachwycony.Sam fakt jak wyostrzaja obraz i uwypuklaja czerwien jest super.W delikatnej mgle nie chcialo sie ich sciagac gdyz doslownie poprawialy jakosc widzenia.
z Polaroidem jak z Toyotą. raz uzyjesz nie chcesz nic innego
Obrazek

ODPOWIEDZ