fotoradar

Inne tematy motoryzacyjne
Awatar użytkownika
matrix
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T25
Silnik: 1 CDFTV

Re: fotoradar

Post autor: matrix »

Witam. Wczoraj mi ITD przysłało pismo za przekroczenie prędkości o 13 km/h. :jacipokaze: Było to w sąsiedniej miejscowości jakieś 1,5 mc-a temu . Zastanawiający jest fakt że przyszło zdjęcie. Tablice rejestr widać - czytelne, ale twarz kierującego ciemna plama, nic nie widać tylko obrys kierowcy, ale bez twarzy.

Co z tym robić??
Widzę że zaczęli zdjęcia przesyłać.
Aha w tej miejscowości nigdy nie było fotoradaru, i żadnego znaku d-51 informującego o jego obecności.

Wygląda mi to na jakieś zdjęcie z ukrycia. :baseball:

esgiee
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 1.8 benzyna

Post autor: esgiee »

Poczytaj na anulujmandat pl. Jak Ci się chce bawić to skończy się w sądzie.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Nitrodek
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis
Silnik: 1.8 16V (129 KM)

Post autor: Nitrodek »

Jak będziesz miał wątpliwości to przedstawią Ci zdjęcie w dobrej rozdzielczości. To co pocztą dostajesz to tylko do wydruku.

Hefaj_stos
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: avensis t25
Silnik: 2.0 benzyna

Post autor: Hefaj_stos »

nienawidze fotoradarów na szczeście wiekszość w moim mieście jest zasłonięta już :D

Awatar użytkownika
nettwork
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27 FL
Silnik: 1.8 2ZR-FAE

Post autor: nettwork »

Nie wiem jak wygląda teraz sytuacja z ITD, ale swego czasu nie byli oni uprawnieni do wysyłania zawiadomień wzywających do zapłaty mandatów lecz jedynie Policja. 4 lata temu miałem sytuację, że przyszło do mnie zdjęcie i pismo wzywające mnie do wskazania kierującego pojazdem i zapłaty mandatu w wysokości 300 zł - pismo nadane przez ITD. Zgodnie z poradą mojego kolegi (prawnika) odesłałem do ITD pismo przyznając się, że to ja kierowałem pojazdem lecz odmawiam przyjęcia mandatu powołując się na paragraf (nr. nie pamiętam już) wskazując że tylko policja jest uprawniona do wystawiania mandatów. I od tamtego momentu cisza a 300 zł w kieszeni :jezyk: Warto zatem poczytać jakie uprawnienia ma teraz ITD :kawa:

Awatar użytkownika
pedziswir
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis 1.8
Silnik: 1.8

Post autor: pedziswir »

"złapało" was kiedyś na odcinkowym pomiarze prędkoci? zastanawiam się czy można się jakoś wywinąć

Awatar użytkownika
GarryMoveOut
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 1ZZFE + LPG

Post autor: GarryMoveOut »

pedziswir pisze:"złapało" was kiedyś na odcinkowym pomiarze prędkoci? zastanawiam się czy można się jakoś wywinąć
Odpowiedzi na Twoje pytanie nie znam :nie: ale z ciekawości zapytam ile przekroczyłeś? Chodzi mi o to jakie tam mają na tych odcinkowych marginesy :brewki: ustawione, w sensie ile trzeba przekroczyć żeby dostać. Wiem że prawnie jest 5km/h ale czy może nie jest ustawiony wyższy limit. Bo kiedyś słyszałem że w fotoradarach zwiększali te marginesy bo się za szybko zapychały :diabel:

Awatar użytkownika
pafcio
Spamer
Spamer
Model: Rav4,Verso,Yaris
Silnik: 2ZRFAE

Post autor: pafcio »

pedziswir pisze:"złapało" was kiedyś na odcinkowym pomiarze prędkoci? zastanawiam się czy można się jakoś wywinąć
:czytaj:
https://anuluj-mandat.pl/post/odcinkowy ... ty-i-fakty

Awatar użytkownika
infomk
Coś wie...
Coś wie...
Model: AVENSIS T27
Silnik: 2.2 DCAT 150(2ADFHV)

Post autor: infomk »

Obrazek

darekto
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Corolla
Silnik: 1.6 Dual

Post autor: darekto »

Pewnie jak posiadasz dowody, że rzeczywiście nie przekroczyłeś prędkości na odcinkowym pomiarze to możesz się wywinąć. W innej sytuacji chyba raczej ciężko.

Awatar użytkownika
pafcio
Spamer
Spamer

Post autor: pafcio »

"I więcej dezinformacji. Pokazują zdjęcie jednego lidaru, chwalą się i grożą drugim, a kupują trzeci, który nie posiada tych właściwości którymi się chwalą. Gorąco sugerujemy częstsze kontrole trzeźwości przed i przy kontaktach z prasą. Ktoś naprawdę coś nieźle sobie naużywał...
"Laserowy miernik prędkości LaserCam 4. Tym urządzeniem będzie posługiwała polska drogówka przy wykonywaniu kontroli prędkości. Posiada on 36-krotny zoom optyczny, ... Urządzenie będzie rejestrowało obraz danego pojazdu na całym odcinku kontroli prędkości. W całym kraju policja będzie miała do dyspozycji 400 takich urządzeń do 2020 roku,"
Urządzenie które kupują w ramach tego przetargu na 400 urządzeń nie ma żadnego ZOOMu. Ma stałą optykę która daje ostre obrazy w odległości do 100m (optymalna odległość 70 m)."
https://www.facebook.com/NielegalneRada ... CY&fref=nf

Wychwalają LaserCam4:
http://images.policemag.com/articles/M- ... am-4-1.jpg

Kupują TruCAM:
http://www.teletrafficuk.com/images/trucam.jpg

Awatar użytkownika
pafcio
Spamer
Spamer