fotoradar

Inne tematy motoryzacyjne
Awatar użytkownika
dominikg7
Mistrz
Mistrz
Model: Avensis T22
Silnik: 1.8 VVT-i 1ZZ-FE

Post autor: dominikg7 »

jonw pisze:nie mów tak bo na osiedlowych bedziemy musieli pchac :-(
można się pośmiać ale ja bym się w sumie nie zdziwił - centrum miasta ograniczenie do 30km/h :D

kamyk
Guru
Guru
Model: t25 przed i po fl
Silnik: 1cd i 1ad

Post autor: kamyk »

http://www.smog.pl/wideo/39787/tak_poli ... ierowcach/
takie wozy u niemca widywalem ale u nas pierwszy raz....

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv

Post autor: wrc »

tytul tego filmu ("Tak policja chce się wzbogacić na kierowcach!") to nieporozumienie, przeciez nie placi sie mandatu na policje tylko na urzad wojewodzki (ok, w przypadku strazy miejskiej to juz inna historia), a w de jest takich aut od groma, i sobie stoja przy autostradzie czy w miastach, w niektorych miejscach tak czesto (np. na A9 Berlin-Norymberga przed tunelem w Bayreuth notorycznie parkuje octavia kombi) ze tam to juz zawsze zwalniam :cfaniak: , w pl widzialem juz (tez na necie) tak przerobione doblo :cfaniak:

Paweł_G
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T25 FL
Silnik: 2.2 D4D

Post autor: Paweł_G »

A czy komuś zdarzyło się dostać mandat w DE na autobahnie za brak zachowania wymaganego odstępu od pojazdu poprzedzającego? Ponoć stają czasem na wiaduktach i tam walą zdjęcia - w tym celu też przed wiaduktami sa wymalowane na jezdni te krótkie poprzeczne linie.

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator

Paweł_G pisze:A czy komuś zdarzyło się dostać mandat w DE na autobahnie za brak zachowania wymaganego odstępu od pojazdu poprzedzającego?
znam takich kolegow w pracy, sam nie dostalem bo na zderzaku z zasady nie jezdze, mandat jest dotkliwszy niz za predkosc stad wniosek prosty: jedz nawet za szybko, ale z odstepem

marklar
Stara się...
Stara się...
Model: Avensis T25
Silnik: 1AZ-FSE

Post autor: marklar »

Wygląda na to, że idzie ku lepszemu. Ciekawe tylko, jak to będzie wyglądało w rzeczywistości. Jak strażnicy wykorzystają swoje kosztowne przenośne zabawki zakupione z myślą o łatwym zarobku? Czy przerobią je na budki dla szpaków?
http://www.youtube.com/watch?v=KVVNa-RHXto&feature=aso
Ostatnio zauważyłem ich zwiększoną aktywność. Nawet dzisiaj ustawili swój "śmietnik" - i to w miejscu, gdzie zazwyczaj się nie pojawiają, bo trochę odległe od ich "bazy". Pewnie biedaki chcą jak najefektywniej wykorzystać czas, jaki pozostał im na zrobienie łatwej kasy.

Awatar użytkownika
marino166
Coś wie...
Coś wie...
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi

Post autor: marino166 »

z tymi ukrytymi radarami to kompletna paranoja, ciekawe czy po nowym roku coś sie zmieni na lapsze, na razie tylko obiecanki że tak będzie a jak wyjdzie to zobaczymy... dobrze ze ktoś te cb radia wymyślił... zaoszczędził mi sporo kasy :-D
FORD MONDEO MK4 2.0 TDCI - moja nowa miłość...

Awatar użytkownika
WaLeC
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: Sedan, po FL
Silnik: 2RT, 1,8 PB

fotoradar

Post autor: WaLeC »

No i niestety z fotoradarami nic się nie zmieniło :smutas:
Znaleźli obejście nowych przepisów i budki jak stały tak stoją i długo będą jeszcze stały...
wtom pisze:trzy dni temu walnęło mnie cos fleszem z krzaków :-) , gdy jechałem z w-wy na mazury. wcześniej byłeem przewidujący :jezyk: i zakleiłem szybną nalepkę oraz literkę na tablicy. mam pytanie czy przyjdzie mandacik gdyby wyczaili że jest zaklejone, miał ktoś podobne doświadczenia? wiem że jestem niepoprawny (więc kazań proszę nie prawić :-D ) ale nie mam ochoty płacić za przekroczenia o 1km ponad widełki radarowe, i jechać 10 godzin przez całą Polskę.
Ciekawi mnie jak ta sprawa zakończyła się dla kolegi, czy coś przyszło do domku czy nie ???

Aha dodam jeszcze, że gdzieś przeczytałem, że jeśli ktoś nie zapłaci mandatu od straży wiejskiej, to po jakimś czasie komornik może wpaść do domu, a co za tym idzie dochodzą dodatkowe koszty, no i podobno komornikowi to już nie bardzo można zabronić zabrania czegoś...
Miał ktoś takie drastyczne doświadczenia ???

Awatar użytkownika
Schwefel
Guru
Guru
Model: T22 & T27
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE

Re: fotoradar

Post autor: Schwefel »

Pytanie tylko czy to będzie komornik sądowy czy tylko firma windykacyjna. W przypadku tego pierwszego to postępowanie trwa baaardzo długo, więc strażak musiałby być strasznym służbistą żeby się w to bawić. Jeżeli chodzi o firmę windykacyjną to nie musisz im otwierać :P

kamyk
Guru
Guru
Model: t25 przed i po fl
Silnik: 1cd i 1ad

Post autor: kamyk »

o wiele prosciej nie odbierac poleconego ze strazy miejskiej.... jak na razie skutkuje to u mnie i wszystkim ktorym polecilem ten sposob. nawet nie probuja wysylac 2 raz o wiele prosciej jest wystawic radar na 2 godziny i maja nowych...

Awatar użytkownika
IcyMan
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T25 Sol

Post autor: IcyMan »

Ostatnia wyprawa majówkowa nad morze zaowocowała czterema listami poleconymi: 3 ze straży miejskiej w Białym Boże i jeden od straży gminnej w Kęsowie. Zasranymi "koszami na śmieci" zrobili mi trzy zdjęcia w Białym Borze, zarejestrowali przekroczenia prędkości o 11, 13 i 17 km/h. Ograniczenie jest tam do 40. W ostatnim przypadku "śmietnik" zarejestrował mnie w gminie Żalno koło Człuchowa. Wszystko w dwa dni 1-2 maj , zawoziłem dzieciaki i żonę do sanatorium w Dąbkach k/ Koszalina.
Zastanawiam się z jakiej opcji skorzystać, tj, dwa zdjęcia zrobione są od tyłu, dwa od przodu-widać moja twarz. Proponują mi przyjecie mandatów po 100 zł za Biały Bór i 200 zł na Żalno. Tak sobię myśle, że te dwa zdjęcia gdzie widać moja twarz to przyjmę - 2 x 100 zł i 2 x 2 pkt. Pozostają dwa zdjęcia zrobione od tyłu - wybiorę opcję, w której nie jestem w stanie wskazać osoby kierującej, niech sobie dochodzą. (cenzura).
Podsumowując, UWAGA NA BIAŁY BÓR, CZŁUCHÓW, ŻALNO - droga krajowa nr 25 prowadząca do Koszalina/Kołobrzegu.
Cuộc sống giống như giấy vệ sinh

Awatar użytkownika
Schwefel
Guru
Guru
Model: T22 & T27
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE

Post autor: Schwefel »

Od kiedy to straż może wykonywać pomiary i robić zdjęcia sprzętem przenośnym? Nie ma aktów wykonawczych do ustawy, więc brak podstawy do tego.
Póki co to ścierwo zmiotło z ulic Warszawy, ale widać nad morzem chcą zarobić na niewiedzy turystów.

Poza tym na mocy nowych przepisów takie miejsce ma być oznakowane i skonsultowane z policją (to tak na przyszłość jak rozporządzenie wejdzie w życie).

Awatar użytkownika
ArturT25
Mistrz
Mistrz
Model: Vectra CDTI+VIRUS
Silnik: 181hp 400nm

Post autor: ArturT25 »

IcyMan pisze:Ostatnia wyprawa majówkowa nad morze zaowocowała czterema listami poleconymi: 3 ze straży miejskiej w Białym Boże i jeden od straży gminnej w Kęsowie. Zasranymi "koszami na śmieci" zrobili mi trzy zdjęcia w Białym Borze, zarejestrowali przekroczenia prędkości o 11, 13 i 17 km/h. Ograniczenie jest tam do 40. W ostatnim przypadku "śmietnik" zarejestrował mnie w gminie Żalno koło Człuchowa. Wszystko w dwa dni 1-2 maj , zawoziłem dzieciaki i żonę do sanatorium w Dąbkach k/ Koszalina.
Zastanawiam się z jakiej opcji skorzystać, tj, dwa zdjęcia zrobione są od tyłu, dwa od przodu-widać moja twarz. Proponują mi przyjecie mandatów po 100 zł za Biały Bór i 200 zł na Żalno. Tak sobię myśle, że te dwa zdjęcia gdzie widać moja twarz to przyjmę - 2 x 100 zł i 2 x 2 pkt. Pozostają dwa zdjęcia zrobione od tyłu - wybiorę opcję, w której nie jestem w stanie wskazać osoby kierującej, niech sobie dochodzą. Pies ich jebał.
Podsumowując, UWAGA NA BIAŁY BÓR, CZŁUCHÓW, ŻALNO - droga krajowa nr 25 prowadząca do Koszalina/Kołobrzegu.
Fotki od tyłu nie przyjmuj nigdy z doświadczenia wiem jak to rozegrać, żeby był spokój. Mogę akty prawne i inne potrzebne wysłać ci na PW i nie przejdzie to miejskim z Chiny ludowe.

PS: Użyj trochę cenzury w postach, to nie wypada kolego :-].
Jak tu patrzysz to oceń moją białą damę przez link poniżej:

WHITE VECTRA CARAVAN
Akwarystyka profesjonalna. zakładanie i pielęgnacja akwariów roślinnych.

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator

chyba mozesz wszystkich mandatow odmowic, po zmianie przepisow nawet slynni kowboje z Sulechowa sie uspokoili...

Awatar użytkownika
IcyMan
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T25 Sol

Post autor: IcyMan »

ArturT25 pisze: Fotki od tyłu nie przyjmuj nigdy z doświadczenia wiem jak to rozegrać, żeby był spokój. Mogę akty prawne i inne potrzebne wysłać ci na PW i nie przejdzie to miejskim z Chiny ludowe.

PS: Użyj trochę cenzury w postach, to nie wypada kolego :-].
I tak też zrobię, fotek od tyłu nie przyjmę. Czekam na PW odnośnie aktów prawnych :)
Cuộc sống giống như giấy vệ sinh

Awatar użytkownika
wojtekd3
Mistrz
Mistrz

fotoradar

Post autor: wojtekd3 »

Dlaczego na PW? Przypuszczam, że wielu kolegów będzie zainteresowanych.
Piszę poprawnie po polsku, a przynajmniej się staram.

Awatar użytkownika
Wojtec
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: T-etka 27
Silnik: benzyna

fotoradar

Post autor: Wojtec »

wojtekd3 pisze:Dlaczego na PW? Przypuszczam, że wielu kolegów będzie zainteresowanych.
Dokładnie :-)
Piernik to też ciacho!

Awatar użytkownika
ArturT25
Mistrz
Mistrz

fotoradar

wojtekd3 pisze:Dlaczego na PW? Przypuszczam, że wielu kolegów będzie zainteresowanych.
Bo nie chce mi się przepisywać wszystkiego:-], ale to jak dzisiaj znajdę pól godzinki to wam wrzucę jak rozegrać tę partię ze strażą miejską :D. W moich zadaniach służbowych jest im pomagać, ale nigdy tego nie zrobiłem i nie mam zamiaru tego robić.

WHITE VECTRA CARAVAN

Awatar użytkownika
johnnycom
Stara się...
Stara się...
Model: AVENSIS
Silnik: 2.0 vvt-i D4

Post autor: johnnycom »

Mam coś ciekawego na okoliczność fotki z kosza. Znalazłem to kiedyś na demotach
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Moja Black Like the Night Ave

Today Tomorrow Toyota

Awatar użytkownika
ArturT25
Mistrz
Mistrz

johnnycom pisze:Mam coś ciekawego na okoliczność fotki z kosza. Znalazłem to kiedyś na demotach

Johnnycom
doceniam Twój humor :ok:

A tak na serio pierwsza dawka wytłumaczenia:

Koledzy ufam, że tego posta nikt nie rozpowszechni:

RAZ:

Sygn. XXXXXXX7/09

POSTANOWIENIE

Dnia XXXXXXXXXXXXr.

Sąd Rejonowy w XXXXXXXXXXXX Wydział Kamy w składzie:

Przewodniczący SSR XXXXXX Protokolant st sekr. sąd XXXXXXXXXXX przy udziale - oskarżyciela publicznego Komendanta Straży Gminnej XXXXXXXXXXXXXXX po rozpomaniu sprawy przeciwko XXXXXXX ukaranej mandatem karnym z wniosku ukaranej w przedmiocie uchylenia mandatu karnego na podstawie art 13§1 kpw, art 32§3 kpw, art 101§1, §2 kpw postanawia:

Uchylić nałożony na XXX w dniu 20.09.2009r. przez straż Gminną W XXXXX mandat kredytowany seria CI numer 5638821. •

Uzasadnienie:
Dnia 09.09.2009 roku XXXXX została ukarana przez straż Gminną w XXXX mandatem kredytowanym seria CI numer 5638821 za wykroczenie z art. 97 kw popełnione dnia 17.07.2009r.
Dnia 15.09.2009r. ukarana złożyła odwołanie do Sądu Rejonowego w XXXX. W treści odwołania skarżąca wniosła o uchylenie mandatu karnego wnosząc, że nie wskazanie na żądanie organu uprawnionego komu powierzyła pojazd nie wyczerpuje znamion wykroczenia określonego w art. 97 kw, nie dotyczy bezpieczeństwa lub porządku na drogach publicznych. Powołała się też na § 1 pkt 2 art. 97 kpwow, który stanowi, że funkcjonariusz uprawniony do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego może ją nałożyć jedynie wtedy, gdy... nie zachodzi wątpliwość, co do osoby sprawcy czynu... Na posiedzeniu przed Sądem podała, że nie wie kto kierował samochodem tego dnia, z samochodu korzysta jej mąż i pracownik, który jest montażystą.

Sąd zważył, co następuje:
Funkcjonariusz Straży Gminnej w XXXXXX nakładając mandat karny kredytowy na odcinku C formularza wpisał rodzaj i charakter wykroczenia oraz kwalifikację prawną. Osoba ukarana XXXXXX potwierdziła przyjęcie mandatu karnego kredytowego składając czytelny podpis i oświadczenie, że "nie kierowała tym pojazdem".
Zgodnie z art. 101 kpwow przyjęty mandat karny kredytowy może być uchylony, gdy grzywnę nałożono za czyn nie będący czynem zabronionym jako wykroczenie. Nie można w żadnym przypadku mówić o powstaniu odpowiedzialności wykroczeniowej właściciela pojazdu z tytułu nieudzielanie informacji o sobie samym jak o osobie popełniającej
wykroczenie drogowe. Prowadziłoby to do niedopuszczalnego samoobwinienia i naruszania wszelkich uprawnień procesowych służących obronie.
Organ prowadzący postępowanie powinien wskazać posługując się swoimi uprawnieniami procesowymi osobę sprawcę wykroczenia.
W kodeksie wykroczeń znajduje się przepis, który penalizuje zachowanie sprawcy polegające na odmowie udzielenia informacji uprawnionemu organowi - art. 65§2 kw zatem nie można dokonać subsumcji zachowania właściciela pojazdu lub posiadacza odmawiającego udzielenia informacji o osobie kierującego pojazdem jako wyczerpującego znamiona z art. 97 kw w zw. z art. 78 ust 4 prawa ruchu drogowego.
Dla stwierdzenia wykroczenia z art. 65§2 kw wymagane jest by sprawca umyślnie wprowadził w błąd co do nieudzielenia właściwemu organowi wiadomości o osobie kierującej pojazdem. XXXXXXX udzieliła takich informacji.
Nie dające się usunąć wątpliwości rozstrzyga się na korzyść strony obwinionej. W świetle powyższego na mocy powołanych w sentencji przepisów Sąd postanowił uchylić nałożony na XXXXXX mandat karny kredytowy dnia XXXXXX9r. seria CI nr 5638821.

DWA:

Jeśli przy fotce od tyłu nie wskażesz kierującego, to Straż Miejska może skierować wniosek z Art: 65§2 KW za UMYŚLNE WPROWADZENIE W BŁĄD ORGANU PAŃSTWOWEGO tutaj STRAŻ MIEJSKA, lecz Sąd Rejonowy (bo Grodzkie poszły w niepamięć) nie wpakuje ci ani 1zł za niewskazanie kierującego, bo ty Bogu Ducha winien pożyczyłeś komuś rodzinie, on pożyczył komuś w rodzinie itp i jak ty masz do tego dojść.

Jeszcze trochę poszperam w dokumentach i mogę Ci/Wam jeszcze bardziej przybliżyć tę sprawę.

WHITE VECTRA CARAVAN

ODPOWIEDZ