Fotelik dziecięcy - jaki?

Inne tematy motoryzacyjne
kulio7
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T25

Re: Fotelik dziecięcy - jaki?

Post autor: kulio7 »

Mlody a w jakim wieku masz dzieci? do ilu lat taki fotelik starczy? poroducent pisze ze do 12..

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Model: Avensis T22

Post autor: wrc »

Waga i wzrost decyduja a to sie roznie rozwija. Pozdr

Awatar użytkownika
mlody02
Mistrz
Mistrz

Post autor: mlody02 »

kulio7 pisze:Mlody a w jakim wieku masz dzieci? do ilu lat taki fotelik starczy? poroducent pisze ze do 12..
Nie wiem do ilu starczy, waga jest od 9 do 36 kg, a ile waży? chyba coś koło 16kg a ma 2 lata.
Więc jeszcze trochę czasu zostało :)
Pozdr
Krzysiek :)

kulio7
Coś wie...
Coś wie...

wrc, wiem wiem, kazde dziecko inne. Tak sie tylko zastanawiam czy jest mozliwe zeby taki fotelik wystarczyl do 12 lat, tak jak zapewnia producent. Wyglada na to ze nie. Tak czy inaczej chyba i tak je zamowie dla moich blizniakow :-)

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Model: Avensis T22

Post autor: wrc »

Sa foteliki modulowe, ze cos sie tam wyciaga i fotelik dopasowuje, i tak przez caly okres uzywasz jeden. Sa tez dedykowane, ale wtedy bedziesz kupowal wiecej fotelikow. pozdr

Awatar użytkownika
mlody02
Mistrz
Mistrz

Post autor: mlody02 »

W wieku 12 lat nie ma szans na ten fotelik. Syn ma 11 lat i nie ma mowy żeby sie zmieścił.
Jak Ci na tym zależy to kup z odpinanym oparciem, wtedy zostanie Ci samo siedzisko tzw podkładka i wtedy to wykorzystasz.
Syn od 2 lat nie mieści sie w foteliku ale siedział na podkładce. Teraz ma 143 cm więc już może z przodu siedzieć. :-)
Pozdr
Krzysiek :)

kulio7
Coś wie...
Coś wie...

Zalezy mi bardziej zeby foteliki byly bezpieczne, wygodne i porzadne. Najwyzej za pare lat sie zmieni, a poki co Recaro :-)

euzebiuszek
Coś wie...
Coś wie...
Model: T25

Post autor: euzebiuszek »

W sumie to chyba dobry temat na takie pytanie.
Czy kojarzycie może jak w świetle ostatnich zmian w przepisach wygląda sprawa wożenia dzieci w siedziskach? Wiem, że przed zmianami tak naprawdę nie było jasnych zasad od kiedy można na siedzisku a kiedy jeszcze w foteliku. Natomiast po wprowadzeniu ostatnich zmian reklamowali coś w mediach, że teraz są przejrzyste przepisy.
Czy ktoś z Was się orientuje jak to teraz jest?

Awatar użytkownika
tetrus
Zaawansowany
Zaawansowany

Post autor: tetrus »

Glowne zalozenia:
Znika wcześniejsza granica wieku 12 lat i teraz o bezpieczeństwie dziecka będzie decydował wzrost.
Teraz na tylnej kanapie będzie można przewozić dzieci bez fotelika od wzrostu 135 cm (wcześniej granica ta była ustalona na 150 cm).
Kolejna ważna zmiana to wprowadzanie zakazu przewożenia dzieci do lat 3 pojazdami starszej konstrukcji, niewyposażonymi w pasy bezpieczeństwa. Nie wolno także przewozić dzieci poniżej 150 cm wzrostu na przednim siedzeniu bez fotelika bezpieczeństwa.
Za przewożenie dzieci bez fotelika grozi mandat w wysokości 150 zł i 6 punktów karnych.
http://superauto24.se.pl/porady/zmiany- ... 50692.html
Obrazek
Srebrna strzała

Nr KRS 0000186434
cel szczegółowy: 38/A
fundacja-sloneczko.pl/frame/pokaz_opis.php?ida=38/A

euzebiuszek
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: euzebiuszek »

Czy za fotelik, w przypadku przewożenia na przednim siedzeniu, uważa się również siedzisko?

Awatar użytkownika
jgr
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T27

Post autor: jgr »

Moje zdanie jest takie, że większość fotelików, które pozwalają na jazdę tyłem jest lepsza od takich do jazdy przodem, jeżeli głównym kryterium wyboru będzie bezpieczeństwo. W Polsce o dziwo ciągle patrzy się tylko na gwiazdki i na skompromitowany fałszowanymi testami ADAC.
Owszem foteliki od jazdy tyłem wymagają większej przestrzeni od przewożenia dziecka ale osobiście używałem fotelika do 18kg w skodzie fabii I, gdzie nawet na nogi jest mało miejsca (zamontowałem go za kierowcą a mam 180cm, więc ni dużo ni mało).
Jak ktoś ma troszkę więcej czasu to polecam zajrzeć i poczytać blog gościa, który sprzedaje foteliki ale tłumaczy (czasem trywialne ale nieoczywiste rzeczy) na co zwracać uwagę przy kupnie fotelika http://osiemgwiazdek.blogspot.com

Student22
Mistrz
Mistrz
Model: Avensis T27

Post autor: Student22 »

Ja ma fotelik do sprzedania
Cybex w świetnym stanie jak ktos zainteresowany to zapraszam

Awatar użytkownika
virusek
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: virusek »

Naczytałem sie na blogu osiemgwiazdek oraz na stronach szweckich i zwątpiłem. Juz zupełnie nie wiem co mam kupic dla córy jako następny fotelik 15kg w gore
Ave D-4D 2,2 150KM +
Obrazek

esgiee
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: esgiee »

Ja mam Axkid Kidzone kupiony zresztą u gościa z 8gwiazdek.
Moim zdaniem krzesełka RWD są bezpieczniejsze, nie są na bank wygodniejsze dla rodzica i dla pasażera siedzącego przodu ale w sumie mam to gdzieś :) bo dla mnie liczy się bezpieczeństwo dziecka.

Jeżeli mam coś powiedzieć o montażu w Avce to krzesełka RWD drastycznie zmniejszają ilość miejsca pasazera z przodu i ja przy wysokości koło 190cm nie jestem w stanie tam jechać bo nie mam jak nóg ułożyć żeby w miarę bezpiecznie siedzieć.
Jadąc widzę dzieciaka patrząc w moje lusterko a on ma swoje na zagłówku środkowym kanapy tak więc wszystko widzę, jak chce coś zrobić to spokojnie mogę ręką coś u niego zrobić czego nie polecam podczas jazdy :).
Niestety ale trzeba się też zabezpieczyć na zimę i kupić jakiś pokrowiec na siedzenie za fotelikiem bo dzieciak w brudnych butach zrobi na bank dużo syfu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotrekk_85
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: i30

Post autor: Piotrekk_85 »

Ja też muszę kupić fotelik. Mały waży 10kg i nie mieści się już w nosidełko. Czytam i czytam i głowa mi puchnie....
Jak tak dalej będzie, to politycy, niczym szkoccy górale, założą spódniczki, aby owieczek nie płoszyć za granicę dźwiękiem rozpinanego rozporka.

Awatar użytkownika
j_24
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: corolla / I30

Post autor: j_24 »

Piotrekk_85 pisze:Ja też muszę kupić fotelik. Mały waży 10kg i nie mieści się już w nosidełko. Czytam i czytam i głowa mi puchnie....
Weź młodego i auto na takie zakupy warto sobie przymierzyć potomka do fotelika i fotelik do auta i potem do kpl. Ja zdecydowałem się na fotelik z mocowaniem isofix. Posadziłem Małą w kilku wygoolanych i po przymiarkach miałem swój typ. Moja córka ma teraz 5 lat jakieś 112 cm wzrostu waga hm 18kg i teraz już poddupniku śmiga. Pewnie też czytasz wyniki testów znajdź sprzedawcę co ma te modele od ręki żeby się przymierzyć.
126px2(74-81)>ccx1(96new)>uno(97)>ford taurus(96new)>mercedes sec560(92)>peugeot406(02)>toyota land 100(01new)>vw polo n6(01)>alfa 147(03)>audi a4(03new)>lexus is250(06)>toyota corolla(07) trzymana jak chłop konia do dzisiaj>toyota avensis(10new) krzywe "H" i30(14) >Auris(15)>Corolla(19new)

Awatar użytkownika
Piotrekk_85
Zaawansowany
Zaawansowany

Tak też mam zamiar zrobić. Problem polega na tym, że na miejscu mam ze 3 sklepy z fotelikami, także będę pewnie musiał wybrać z tego, co jest...
Jak tak dalej będzie, to politycy, niczym szkoccy górale, założą spódniczki, aby owieczek nie płoszyć za granicę dźwiękiem rozpinanego rozporka.

esgiee
Coś wie...
Coś wie...

Piotrekk_85 pisze:Ja też muszę kupić fotelik. Mały waży 10kg i nie mieści się już w nosidełko. Czytam i czytam i głowa mi puchnie....
Mój ważył dokładnie tyle samo jak się przeprowadził z nosidełka.
Dużo rzeczy trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie krzesełka.
Najlepiej się zastanowić ile ma się możliwość przeznaczyć na to pieniędzy i w tym przedziale przeglądnąć krzesełka i wybrać to najbezpieczniejsze i najbardziej pasujące dziecku.
Np. krzesełko Cybex Juno w testach Adac miało bardzo dobre noty ale jak wsadziłem w nie dziecko to widziałem w jego oczach początek klaustrofobii.
Ważne jest też czy chcesz przodem do kierunku jazdy czy tyłem, czy ISOfix jest Ci potrzebny czy nie bo np ISOfix jest fajny jak chcesz często przekładać krzesełko w innym wypadku to zbędny bajer a kosztujący...
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotrekk_85
Zaawansowany
Zaawansowany

ISOFIX odpada z racji jego braku w aucie( nie upewniałem się fizycznie ale czytałem tu na forum, że wytępuje dopiero po FL). Ma być bezpieczny i nie utrudniać życia nam i małemu.
Co do kierunku jazdy, to bezpieczniejszy będzie zapewne ten tyłem ale czy mały wytrzyma kilka lat "nie widząc co jest przed nim?" Nie znam osobiście nikogo z takiem fotelikiem, więc nie znam opinii użytkownika. Fajnym bajerem jest przekręcanie fotelika ale to już zapewne cena powyżej 1000 zł.
Myślę, że w przedziale do 700 wybiorę coś konkretnego. Dzisiaj bądź w sobotę weżmiemy Profesora Ciekawskiego na przymiarkę

esgiee
Coś wie...
Coś wie...

Dobre krzesełko RWD kosztuje gdzieś koło 1,5tyś zł więc całkiem sporo tyle, że są bezpieczniejsze od zwykłych. Dzieciakowi nie będzie przeszkadzało to, że jedzie inaczej niż ja bo w sumie nie zna innej jazdy a widzi przez okno wszystko co chce no i trochę przez tylną szybę :)

Ze zwykłych to sam patrzyłem na Roemer Trifix bo miał ISOFIX ale nawet bez tego jest wersja KING chyba która wygląda na taka samą a w testach ADAC ma wysoką notę bezpieczeństwa i dzieciak siedząc w nim nie wyrażał żadnych sprzeciwów :p
Obrazek

ODPOWIEDZ