Ranking silników benzynowych

Inne tematy motoryzacyjne
Awatar użytkownika
Karus
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27
Silnik: 1.8 2ZR

Ranking silników benzynowych

Post autor: Karus »

Obszerny artykuł opisujący najlepsze silniki benzynowe ostatnich lat. Silniki Toyoty Valvematic na 2. miejscu :)

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/r ... ych/1k5403

Czyli mam w swoich samochodach silnik z 2 i 4 miejsca. Jest OK :-D
Seat Toledo II 1.6 8V 102KM (AKL) 1999r. & Toyota Avensis T27 Wagon 1.8 147KM (2ZR-FAE) 2012r. Premium LPG-PB Hybrid

Awatar użytkownika
nettwork
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27 FL
Silnik: 1.8 2ZR-FAE

Re: Ranking silników benzynowych

Post autor: nettwork »

Karus pisze:Obszerny artykuł opisujący najlepsze silniki benzynowe ostatnich lat. Silniki Toyoty Valvematic na 2. miejscu :)
http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/r ... ych/1k5403
Czyli mam w swoich samochodach silnik z 2 i 4 miejsca. Jest OK :-D
Po otwarciu rankingu i przejściu na pierwszą stronę oczywiście cała strona poświęcona grupie VW :wysmiewacz: :sciana: jakoś mnie to nie zaskoczyło na tym portalu... :jezyk:
Abstrahując od VW to muszę stwierdzić, że jestem pod wrażeniem trwałości i jakości silnika Toyoty, gdyż po przejechaniu prawie 20 tyś.km od zakup samochodu (stan licznika prawie 83000) to silnik chodzi bez zarzutu :ok: mogę napisać z czystym sumienie, że jest "bezobsługowy" :fajka:
PS. widzę, że posiadasz instalację gazu w swoim aucie, racja? - jak ci się sprawuje? rozważam montaż na początku roku:)

Awatar użytkownika
Karus
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27
Silnik: 1.8 2ZR

Post autor: Karus »

No właśnie artykuł jest rzetelny moim zdaniem i wcale silniki vw nie są faworyzowane, wlasciwie poza silnikiem MPi i 1.8T ktore sa po prostu dobre to reszta zostala słabo oceniona.
Co do lpg to mam od 10 tys. Km i na razie jest super, jezdzi jak na benzynie tylko o połowe taniej :-D mam instalacje lpgtech-204, reduktor AC01, wtryski baracuda i zbiornik 70l brutto. To moj drugi samochod na lpg wiec sie nawet nie zastanawiałem.
Seat Toledo II 1.6 8V 102KM (AKL) 1999r. & Toyota Avensis T27 Wagon 1.8 147KM (2ZR-FAE) 2012r. Premium LPG-PB Hybrid

Awatar użytkownika
nettwork
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27 FL
Silnik: 1.8 2ZR-FAE

Post autor: nettwork »

Też muszę przyznać, że ranking wygląda dość rzetelnie, gdyż silniki w Oplach są na odległych miejscach :-D miałem poprzednio silnik 1.6 16V w Oplu i przyznam, że była to porażka po przekroczeniu 130tys. - urwane klapki w dolocie, poluzowana pokrywa w komorze silnika przez co silnik benzynowy brzmiał gorzej niż diesel, apetyt na olej ok 0,4l/1000km... :glupek:
Co do lpg to dzięki za info. Będę musiał zgłębić się zatem w temacie i poczytać trochę na forum;) :kawa:

ODPOWIEDZ