Jak się jeździ w innych krajach

Inne tematy motoryzacyjne
Lever
Coś wie...
Coś wie...
Model: T27
Silnik: 2.0 D-4D 124 (DPF)

Re: Jak się jeździ w innych krajach

Post autor: Lever »

http://www.tvn24.pl/autostradowi-oszusc ... 905,s.html

Potwierdzam , wjezdzajac do Polski latem , widziałem taki samochod ,jechal wolno po prawej stronie , wystawil nawet reke i machal żebym się zatrzymal.
Dalem gazu i jechałem dalej. Zatrzymalismy się na parkingu na przerwę , po wjechaniu na autostradę ponownie natknelismy się na te wolno jadace audi. Znowu machali rekoma i migali swiatlami.
Chcialem zadzwonić na policje ale pojechałem dalej. Było to na autostradzie od Zgorzelca na Slask.
Moje zużycie paliwa i szczegółowe koszty można zobaczyć tutaj: Obrazek

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Model: Avensis T22
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv

Post autor: wrc »

Tez ich spotkalem i mnie zatrzymywali ale klakson a potem pewien palec odpowiedzial na ich watpliwosci co do tego czy sia zatrzymam czy nie. pozdr

Lever
Coś wie...
Coś wie...

Stwarzaja niebezpieczne sytuacje na autostradzie.
Pare lat temu pod Berlinem na rozjazdzie tez stal jakis "Rumun" i zatrzymywal, machal reka, wchodzil prawie natretnie na autostrade.
Jeszcze raz ich zobacze to odrazu zadzwonie na 112

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Model: Avensis T22
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv

Post autor: wrc »

Lever pisze:Stwarzaja niebezpieczne sytuacje na autostradzie.
Pare lat temu pod Berlinem na rozjazdzie tez stal jakis "Rumun" i zatrzymywal, machal reka, wchodzil prawie natretnie na autostrade.
Jeszcze raz ich zobacze to odrazu zadzwonie na 112
uwazaj bo ktos przyjedzie :hahaha:

Lever
Coś wie...
Coś wie...

Bylem na urlopie w Polsce ! Bylem nawet w kieleckim....tzn. na wschodzie Polski.
Jezdzilem gdzies po wioskach....na tzw. zadupiu
I o dziwo !!!! wszedzie byly drogi bardzo dobrej jakosci!!

Drogi w Polsce pomalu zaczynaja byc lepsze nie w Niemczech.
W Polsce prawie wszystko nowe....a w Niemczech wszystkie do remontu.

Awatar użytkownika
AVE
Guru
Guru
Model: T22,T27 jest T27 FL
Silnik: 1.8 147 KM (2ZR-FAE)

Post autor: AVE »

wróciłem niedawno z Włoch, jeździłem lokalnymi drogami Toskanii, i w porównania do naszych lokalnych to tam jest bardzo słabiutko, autostrady włoskie tez wyglądają mizernie, chociaż sama nawierzchnia jest bardzo dobra i daje radę w upałach.

Awatar użytkownika
Wahacz
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: 306
Silnik: 1,4 benzyna

Post autor: Wahacz »

Lever pisze:Bylem na urlopie w Polsce ! Bylem nawet w kieleckim....tzn. na wschodzie Polski.
Jezdzilem gdzies po wioskach....na tzw. zadupiu
I o dziwo !!!! wszedzie byly drogi bardzo dobrej jakosci!!

Drogi w Polsce pomalu zaczynaja byc lepsze nie w Niemczech.
W Polsce prawie wszystko nowe....a w Niemczech wszystkie do remontu.
Ja mam podobne odczucia. Stereotypowo uznaje się, że w Polsce drogi muszą być dramatyczne, a tymczasem duża część z nich naprawdę nie pozostawia nic do życzenia. Oczywiście są jeszcze odcinki, którymi strach jest jechać, ale są w mniejszości. Nie mówię tu tylko o drogach krajowych, ale nieraz spotkałem się z drogą wojewódzką, prowadzącą przez las na odludziu, a asfalt równy jak stół :)
motoWahacz.pl - najciekawsze wieści ze świata motoryzacji

Awatar użytkownika
Sciecha9
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T27
Silnik: 2.0

Post autor: Sciecha9 »

Zgadzam się z Wami. Naprawdę drogi w Polsce są coraz lepsze i wszystko zmierza w dobrym kierunku. Dopóki pieniądze Unia będzie dawać to drogi będą coraz lepsze w naszym kraju
Choć mam zim­ne ręce, życie, zaw­sze og­rzeję cię sercem

Awatar użytkownika
kierownik
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27 FL
Silnik: 1.8 V-Matic CVT

Post autor: kierownik »

Mieszkam w UK więc mogę coś na ten temat powiedzieć. Ogólnie jeździ się tutaj bardzo dynamicznie, mało kto trzyma się przepisowych 30mph, jak jadę 30mph to samochód za mną siedzi mi 5cm od zderzaka. Na autostradach więcej się stoi niż jedzie, a jak się jedzie to też meksyk, bo nawet jak jest pusta autostrada to i tak ludzie jeżdżą sobie środkowym lub zewnętrznym pasem mimo że jadą np 50mph gdzie można 70. Samochodów od ch**a i jeszcze trochę, trzeba mieć o czy dookoła głowy. Każdy w zasadzie czuje się najważniejszy na drodze. Królami są oczywiście kierowcy BMW i Audi, ale to chyba wszędzie. Parkować można gdzie się tylko chce, pod warunkiem, że włączy się awaryjki. Policja ma wyłożone. Ludzie przechodzą przez jezdnię gdzie chcą i kiedy chcą. No meksyk. Jedyny plus to taki, że jak wyjeżdżasz z podporządkowanej na ruchliwą główną to ktoś się zatrzyma, mignie światłami i cię wpuści.
"Panie władzo ma pan rację. Niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość.
Zdaję sobie sprawę z tego,że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo...ale jechałem szybko,gdyż.... lubię zapierdalać..."

Awatar użytkownika
motomirek
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis
Silnik: 2.0 D-4D

Post autor: motomirek »

kierownik pisze:Mieszkam w UK więc mogę coś na ten temat powiedzieć. Ogólnie jeździ się tutaj bardzo dynamicznie, mało kto trzyma się przepisowych 30mph, jak jadę 30mph to samochód za mną siedzi mi 5cm od zderzaka. Na autostradach więcej się stoi niż jedzie, a jak się jedzie to też meksyk, bo nawet jak jest pusta autostrada to i tak ludzie jeżdżą sobie środkowym lub zewnętrznym pasem mimo że jadą np 50mph gdzie można 70. Samochodów od ch**a i jeszcze trochę, trzeba mieć o czy dookoła głowy. Każdy w zasadzie czuje się najważniejszy na drodze. Królami są oczywiście kierowcy BMW i Audi, ale to chyba wszędzie. Parkować można gdzie się tylko chce, pod warunkiem, że włączy się awaryjki. Policja ma wyłożone. Ludzie przechodzą przez jezdnię gdzie chcą i kiedy chcą. No meksyk. Jedyny plus to taki, że jak wyjeżdżasz z podporządkowanej na ruchliwą główną to ktoś się zatrzyma, mignie światłami i cię wpuści.
W pełni się zgodzę, też miałem "przyjemność" tam trochę pojeździć. Trzeba pamiętać o dynamice i reagować szybko. Co do policji to są bardzo pomocni kierowcom. Przypadek żony: babka wymusiła jej na rondzie, doszło do stłuczki. Jechało dwóch policjantów motocyklami, tylko wystawili kciuki w górę, czy jest ok. Jak zobaczyli kciuk skierowany do góry żony to pomachali i pojechali. Wszystko załatwione było szybko.

Lever
Coś wie...
Coś wie...

Zgadzam się z Wami. Naprawdę drogi w Polsce są coraz lepsze i wszystko zmierza w dobrym kierunku. Dopóki pieniądze Unia będzie dawać to drogi będą coraz lepsze w naszym kraju
Dopoki Polacy beda kupowac od Niemcow ich stare , niepotrzebne , oszukane auta to Niemcy beda dawac na dobre bezpieczne autostrady zebyscie sie w tych gratach nie pozabijali!
Wazne sprostowanie: w EU nikt nikomu nie daje pieniedzy za darmo!

marcel32
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis
Silnik: 2.0

Post autor: marcel32 »

Portugalia jest też dosyć intuicyjna. Byliśmy tam na wakacjach, wynajmowąłem auto, i sieć drogowa jest tam naprawdę bardzo dobra.
Natomiast w Grecji jest trochę dziskości na drodze. A przynajmniej tak było na krecie na której miałem okazję przebywać, i też jeździć autem z wypożyczalni.

Brzemienny
Nowicjusz
Nowicjusz
Silnik: ok ok ok

Post autor: Brzemienny »

Mi się nie podobało w Albanii. Byliśmy na objazdówce więc sporo czasu w aucie i nie było dnia, żeby przy drodze albo na drodze dogorywał zwierz, a to pies a to osioł a to krowa :-( sporo tego było. drogi szerokie, nawet nie gorsze niż w PL, ale te zwierzęta których nikt nie sprząta a które są po prostu przydrożną padliną robiły wrażenie

ODPOWIEDZ