Koronawirus - odkażanie aut

Inne tematy motoryzacyjne
tomangelo
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis
Silnik: 1ZZ-FE

Koronawirus - odkażanie aut

Post autor: tomangelo »

Cześć

W związku z ostatnimi wydarzeniami związanymi z koronawirusem zachodzi potrzeba utrzymania szczególnej czystości w autach, coby nasze maszynki nie stały się bronią w ręku wirusa. Najbardziej narażone będą oczywiście klamki, kierownica, dźwignia biegów, ogółem wszystko co można dotknąć oraz system wentylacji. O ile plastik czy skórę można przemyć jakimś środkiem dezynfekującym, tak nie bardzo wiem co zrobić z wentylacją, raczej nie zaleję filtru kabinowego spirytusem ;-) . Są niby środki do klimatyzacji, ale to chyba jest bardziej nastawione na grzyby i pleśnie, nie wiem jak to sobie radzi z wirusami.
Ewentualnie może ktoś ma jakieś własne patenty lub doświadczenia, co robić lub czego nie robić w związku z zabezpieczaniem auta przed wirusem.

Miłosz
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: IS220D
Silnik: 2ad

Re: Koronawirus - odkażanie aut

Post autor: Miłosz »

Ozonator wrzucam i po sprawie. I w aucie i w domu. Nie ma co wpadać w panikę, żyć trzeba jakoś w tych "chorych" czasach.

kry1
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T22
Silnik: 1.6 VVT-i

Post autor: kry1 »

Jeżeli jeździsz na taksówce, to na twoim miejscu bym jeździł w pakiecie ochronnym oraz wszystko owinął folią, codziennie wymieniał, następnie dezynfekował jak np. karetki. A jeżeli jest to twoje rodzinne auto i wszyscy są zdrowi, to nie popadajmy w paranoję. Cenię czystość w samochodzie, ale nie do przesady, wszystko ma swoje granice.

Awatar użytkownika
PrYmEK
Mistrz
Mistrz
Model: 308 GTi
Silnik: 1.6 THP200 by GCS

Post autor: PrYmEK »

tomangelo pisze:
26 mar 2020, 17:17
O ile plastik czy skórę można przemyć jakimś środkiem dezynfekującym...
No a jak to wpłynie na skóre i plastik w dłuższym okresie ? Czy plastik nie wyblaknie a skóra nie zacznie sie kruszyć, łuszczyć ?

ODPOWIEDZ