Olej silnikowy...

Paliwa, oleje, smary, lakiery, woski i inne preparaty...
armaagedon
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: T25
Silnik: 1AZ-FSE

Re: Olej silnikowy...

Post autor: armaagedon »

toine pisze:Mówił że C2 jest najwazniejsze a nie marka
Wszystko się Zgadza C2 spełnia wymogi dla silników z DPF ale nie zawsze rekomendowany dla Toyoty.
Zmień proszę na Castorla Magnatec C2 5W30 profesjonal i prosze podziel się wrażeniami Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

armaagedon
Nowicjusz
Nowicjusz

Karus pisze:@armagedon - a to tylko Castrol ma niskopopiołowe oleje? Olej musi spełniać normy wymagane przez dany silnik a marka to inna sprawa. Castrol raczej dobrych opinii nie ma...
No Wlaśnie oznaczenie C2 to oleje niskopopiołowe, ale nie zamierzam się tu dochodzić kto ma rację. Od zawsze moja rekomendacja dla silników Toyoty jest Castrol i nigdy nie było problemu. Jeśli uważasz że firma nie ma znaczenia to mamy odmienne zdanie, ponieważ ja uważam że akurat toyota jeździ rewelacyjnie na Castrolu, podyktowane jest to wieloletnim doświadczeniem i obserwacją . A najlepszym czynnikiem będzie Pan który się wypowie po zmianie oleju z Totala na Castrola.

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Model: Avensis T22
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv

Post autor: wrc »

Najważniejsza jest norma a nie marka. Co do jakiś tam rekomendacji to pozostawię to bez komentarza zadam za to takie pytanie: a kto jest producentem oleju OEM toyota? Pozdrawiam

toine
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T25
Silnik: 2,2 150KM

Post autor: toine »

@up
Chyba Total

Awatar użytkownika
Karus
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27
Silnik: 1.8 2ZR

Post autor: Karus »

armaagedon pisze:
24 mar 2021, 00:02
Karus pisze:@armagedon - a to tylko Castrol ma niskopopiołowe oleje? Olej musi spełniać normy wymagane przez dany silnik a marka to inna sprawa. Castrol raczej dobrych opinii nie ma...
No Wlaśnie oznaczenie C2 to oleje niskopopiołowe, ale nie zamierzam się tu dochodzić kto ma rację. Od zawsze moja rekomendacja dla silników Toyoty jest Castrol i nigdy nie było problemu. Jeśli uważasz że firma nie ma znaczenia to mamy odmienne zdanie, ponieważ ja uważam że akurat toyota jeździ rewelacyjnie na Castrolu, podyktowane jest to wieloletnim doświadczeniem i obserwacją . A najlepszym czynnikiem będzie Pan który się wypowie po zmianie oleju z Totala na Castrola.

Nie napisałem, że firma nie ma znaczenia tylko, że to inna sprawa. Nie przekręcaj moich słów.
Seat Toledo II 1.6 8V 102KM (AKL) 1999r. & Toyota Avensis T27 Wagon 1.8 147KM (2ZR-FAE) 2012r. Premium LPG-PB Hybrid

armaagedon
Nowicjusz
Nowicjusz

Przepraszam za moją nad interpretację mój błąd.

armaagedon
Nowicjusz
Nowicjusz

wrc pisze:Najważniejsza jest norma a nie marka. Co do jakiś tam rekomendacji to pozostawię to bez komentarza zadam za to takie pytanie: a kto jest producentem oleju OEM toyota? Pozdrawiam
Nie zamierzam się kopać z koniem i komuś coś udowadniać. Wiesz co to za skrót "TGMO" Obrazek

armaagedon
Nowicjusz
Nowicjusz

toine pisze:@up
Chyba Total
Total ma tyle wspólnego z olejem do toyoty co Brembo z mercedesemObrazek

toine
Nowicjusz
Nowicjusz

Czytam i nadal nie wiem, Motul czy castrol ?

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Model: Avensis T22
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv

Post autor: wrc »

Ja Ci marki nie podam jaka masz kupic, od tego jest wytarczajaco duzo ochotnikow ktorzy chetnie promuja te czy inna marke... Dobierz sobie olej wg. specyfikacji, jest duzo wiecej niz dwoch producentow oferujacych dobre produkty.
toine pisze:
23 mar 2021, 22:39
Mówił że C2 jest najwazniejsze a nie marka
Miales juz konkretna odpowiedz od kogos i tego sie trzymaj
I tutaj masz ciekawe informacje: viewtopic.php?f=69&t=13043
od niezaleznego autora.

pozdr

armaagedon
Nowicjusz
Nowicjusz

toine pisze:Czytam i nadal nie wiem, Motul czy castrol ?
Tylko i wyłącznie rekomenduje z wasnego doświadczenia. W Pana przypadku
Castrol Profesjonal C2 5W30 .
Pozdrawiam i proszę napisać czy poprawiła się kultura pracy silnika. I jakie są Pana odczucia. A raczej wiem co mówię pozdrawiam i czekam na odezwę Obrazek

Awatar użytkownika
Karus
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27
Silnik: 1.8 2ZR

Post autor: Karus »

@armaagedon - niezle naganiasz na tego Castrola, chciałbym wierzyć, że bezinteresownie...
Seat Toledo II 1.6 8V 102KM (AKL) 1999r. & Toyota Avensis T27 Wagon 1.8 147KM (2ZR-FAE) 2012r. Premium LPG-PB Hybrid

toine
Nowicjusz
Nowicjusz

Ten castrol profesjonal tylko w litrowych butelkach i 70 zł litr.

armaagedon
Nowicjusz
Nowicjusz

Karus pisze:@armaagedon - niezle naganiasz na tego Castrola, chciałbym wierzyć, że bezinteresownie...
Uwierz mi że jest to podyktowane tylko i wyłącznie moimi doświadczeniami nie mam w tym żadnego interesu Ale zastanów się nad jedną rzeczą Przeanalizuj jeszcze raz wątek człowiek pisze że kupił samochód w którym był olej do wymiany a był to olej Castrol i na tym zużytym oleju pracował silnik lepiej niż na nowym totalu To nie ja napisałem czy już w tym momencie nie powinna ci się oświecić zielona lampka lub jakakolwiek lampka ?że silnik Toyoty pracował lepiej na zużytym castrolu niż na nowym totalu pomyśl.
Dlatego że jestem pewny pewnych spraw Piszę aby właściciel tego samochodu wypowiedział się oficjalnie na forum jeśli kłamie. Ponieważ pisałem w kilku wątkach odnośnie Toyoty i niestety zawsze moja sugestia co do awarii i przyczyny była słuszna Gdzie mogę podesłać screeny gdzie ludzie potwierdzają moje słowa tylko szkoda że nie oficjalnie tylko piszą na priv dlatego wolałbym jeśli ktoś mi coś zarzuca żeby to było oficjalnie nie Boję się krytyki a jeśli już to proszę o krytykę konstruktywną którą można polemizować używając argumentów.

ODPOWIEDZ