Olej silnikowy...

Paliwa, oleje, smary, lakiery, woski i inne preparaty...
Awatar użytkownika
Karus
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27
Silnik: 1.8 2ZR

Re: Olej silnikowy...

Post autor: Karus »

ave4ever pisze:
11 lis 2020, 21:11
a możesz podać jakie to marki?
Np. Shell sprawdzisz na ich stronie wpisując numer spod spod specjalnej naklejki
http://ac.shell.com/
Dodatkowo jest chyba jakaś aplikacja Shella którą skanujesz kod QR i sprawdza ona oryginalność.
Ravenol z tego co wiem też ma weryfikację online za pomocą kodu.
Pzdr
Seat Toledo II 1.6 8V 102KM (AKL) 1999r. & Toyota Avensis T27 Wagon 1.8 147KM (2ZR-FAE) 2012r. Premium LPG-PB Hybrid

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Model: Avensis T22
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv

Post autor: wrc »

Ravenöl ma taką identyfikację że na olejach zakupionych u nich z sklepu podczas zdzierania naklejki kod się uszkadza także mega wynalazek. Tam też jakieś kody rabatowe sa. Ale olej dobry i sensowne ceny, mimo tych mega kodów pozostaje ich klientem. Pozdrawiam https://my.ravenol.com/de/check-your-code
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ave4ever
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 2.0 Valvematic

Post autor: ave4ever »

Ciekawe z tym Ravenolem. @wrc, trochę nie zrozumiałem. Tam się coś odrywa / odkleja gdzie zaznaczyłeś i się te PIN`y ukryte pojawiają?
Tylko skoro kupujesz w jakimś autoryzowanym czy firmowym sklepie producenta to raczej nie ma co na podróbki liczyć :-)
kiedyś było T22, teraz jest T27 :-)

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator

Tak w sumie to niezrozumiale napisałem. To się zdrapuje jak zdrapka w loterii i ten kod też się uszkadza wtedy. Kupuję prosto w Ravenöl na ich stronie więc zakładam że tam nie ma podróbki. Zdarzyło się to więcej jak raz, zobaczę jutro w garażu, tam stoją jakieś puste opakowania. W sumie lipa że tak to działa ale to jedyny zarzut jaki mam do tego produktu. Nie chce mi się bawić w jakieś reklamację życie za krótkie na takie akcje. W tym tygodniu lałem jakiegoś elfa to też tam jakieś hologramiki były, też zrobię fotke, mam też jakieś oryginalne litewskie mannole i Valvoline banki zerkne jak oni zabezpieczaja. Generalnie obecnie podrabia się niestety wszystkie marki popatrz na YouTube z policyjnych akcji. Pozdrawiam

ave4ever
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 2.0 Valvematic

Post autor: ave4ever »

Ok, dzięki. Hmm, no właśnie - ja teraz swoje i żony auto zalałem Valvoline 5W-30. Może ktoś wie, czy valvo można jakoś zweryfikować? Ja zawsze staram się kupować u znanych sprzedawców w necie, ale czy to jest jakaś gwarancja :niewiem:
kiedyś było T22, teraz jest T27 :-)

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator

Valvoline nie ma zupełnie nic, nic nie ma też total. Należący do tej samej grupy elf coś ma ale jak się zeskanuje to każe jakiś app instalować, nie chciało mi się. Mannol nie ma nic. Ravenöl mam 3 opakowania i wszędzie ten sam problem, nie idzie kodu odczytać i kod odrywa się razem z tą naklejka czy farba czy cokolwiek to jest. I oficjalnie to tylko rabat a nie sprawdzanie oryginalności. Zdjęcia mogę wstawić później. Pozdrawiam

marcinklin
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T25
Silnik: 1.8 benzyna

Post autor: marcinklin »

Słuchajcie, jeżeli chodzi o T25 1.8 vvti to w instrukcji napisane jest ACEA A1/B1 co analogicznie pozwala wlać olej A5/B5. Problem w tym, że oleje z tymi parametrami to 5W30, a moja avka ma 260 tyś przebiegu i była zalewana Shell Helix 10W40.
Z tym przebiegiem to pozostaje mi nie zmieniać na 5W30 tylko lać 10W40, ale oleje z tymi parametrami mają A3/B4 czyli teoretycznie nie są polecane z powodu wysokiego HTHS pow. 3,5.

Co poradzić bo mam mętlik w głowie, a chciałbym jakiś jakościowo lepszy olej zalać niż Shell Helix.

Dodam tylko, że auto kupione kilka dni temu. Nie wiem czy olej bierze, będę musiał sprawdzić po wymianie, ale jest spory(lub dlugotrwały co zakładam) wyciek z uszczelki na pokrywie zaworów, olej na bagnecie był trochę nad minimum jak dzisiaj sprawdzałem, więc póki co dolałem co miałem 5W40 do kropki maksimum.

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator

Zalać dobre syntetyczny 5w30 i tyle. Pozdrawiam

marcinklin
Nowicjusz
Nowicjusz

wrc pisze:
22 lis 2020, 07:19
Zalać dobre syntetyczny 5w30 i tyle. Pozdrawiam
Sklaniałbym się mu temu, ale chodzą mi po głowie myśli, że 5W30 jest rzadszy, więc może ubywać go jeszcze więcej, albo wypłucze mi syf, a przy tym prsebiegu jest go sporo zapewne. A przypadkiem przed wlaniem 5W30 po 10W40 nie trzeba płukanki robić?

Zapomniałem dodać, że mam silnik z LPG.

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator

Nic nie jest rzadsze to olej o innej lepkości. Generalnie widzę że dużo mitów gdzieś wyczytałes. Jak silnik jest faktycznie mocno zasyfiony to i tak pewnego dnia zapcha to smok badz magistralę. Na ten problem to tylko zdjęcie miski pomoże. Niestety zdarzają się perełki gdzie oszczędzano na serwisie...Pozdrawiam

marcinklin
Nowicjusz
Nowicjusz

wrc pisze:
22 lis 2020, 08:42
Nic nie jest rzadsze to olej o innej lepkości. Generalnie widzę że dużo mitów gdzieś wyczytałes. Jak silnik jest faktycznie mocno zasyfiony to i tak pewnego dnia zapcha to smok badz magistralę. Na ten problem to tylko zdjęcie miski pomoże. Niestety zdarzają się perełki gdzie oszczędzano na serwisie...Pozdrawiam
Rozumiem.
W takim razie jaki olej polecasz ? Chciałbym jakościowo trochę lepszy olej. Skupiać się na 5W30 ?
Myślałem nad
- Liqui Moly, ale który ?
- Mobil 1 Peak 5W50 ?
- Specol Spec Premium ?
- Millera EE/XF longlife ?
- Motul Eco Energy 8100

ważne, aby miały parametry A5/B5 oraz ten parametr czyszczący TBN.

Może ktoś poleci jakiś jeszcze olej najlepiej do silnika z dużym przebiegiem :)

Awatar użytkownika
Karus
Coś wie...
Coś wie...

marcinklin pisze:
21 lis 2020, 23:28
więc póki co dolałem co miałem 5W40 do kropki maksimum.
Mieszasz oleje różnej lepkości, klas a może nawet i producentów?
Już współczuję temu silnikowi...
Zmień olej na taki jak powinien być, zrób ewentualnie płukankę, zalej to co powinno być, zmień go wcześniej po np. 3 tyś km.
Jak bierze olej to każdy będzie brał.
Pzdr
Seat Toledo II 1.6 8V 102KM (AKL) 1999r. & Toyota Avensis T27 Wagon 1.8 147KM (2ZR-FAE) 2012r. Premium LPG-PB Hybrid

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator

Ja marek konkretnych nie polecam, używam dużo różnych ale to bez znaczenia co uzywam. Ja bym na pierwszą wymianę jednak nie pakował się w jakieś najdroższe mega oleje tylko zalał 5w30 i obserwował poziom oleju (zawsze w tych samych warunkach aby mieć porównanie). Po pewnym przebiegu będziesz wiecej wiedział o tym silniku. Pozdrawiam

marcinklin
Nowicjusz
Nowicjusz

Karus pisze:
22 lis 2020, 09:29
marcinklin pisze:
21 lis 2020, 23:28
więc póki co dolałem co miałem 5W40 do kropki maksimum.
Mieszasz oleje różnej lepkości, klas a może nawet i producentów?
Już współczuję temu silnikowi...
Zmień olej na taki jak powinien być, zrób ewentualnie płukankę, zalej to co powinno być, zmień go wcześniej po np. 3 tyś km.
Jak bierze olej to każdy będzie brał.
Pzdr
Musiałem dolać bo miałem na minimum, a ten olej dał mi kolega mechanik. W tym tygodniu będę zmieniał już na właściwy olej.
A powiedz mi czy płukanka firmy Miller zda egzamin ? Wlać do oleju na 15 min uruchomić silnik i zlać olej.

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator

Lepiej najgorszy inny na dolewkę niż za mało więc nie ma problemu. Płukanki mają swój wątek tam się informuj. Ja sam nieustannie mieszam oleje i nie miałem kłopotow. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Karus
Coś wie...
Coś wie...

wrc pisze:
22 lis 2020, 09:38
Lepiej najgorszy inny na dolewkę niż za mało więc nie ma problemu. Płukanki mają swój wątek tam się informuj. Ja sam nieustannie mieszam oleje i nie miałem kłopotow. Pozdrawiam
Zgadza się, że lepszy jakikolwiek olej niż wcale ale mieszanie olejów różnych klas jest ryzykowne i może się źle skończyć dla silnika.

@marcinklin - tak jak kolega wrc napisał, o płukankach tu jest dużo informacji, musisz poszukać, bo osobiście nigdy płukankę nie używałem ale z tego co czytam to niektórzy często to robią.

marcinklin
Nowicjusz
Nowicjusz

Karus pisze:
22 lis 2020, 10:11
wrc pisze:
22 lis 2020, 09:38
Zgadza się, że lepszy jakikolwiek olej niż wcale ale mieszanie olejów różnych klas jest ryzykowne i może się źle skończyć dla silnika.

@marcinklin - tak jak kolega wrc napisał, o płukankach tu jest dużo informacji, musisz poszukać, bo osobiście nigdy płukankę nie używałem ale z tego co czytam to niektórzy często to robią.
Panowie przepraszam Was, ale nie mogę znaleźć nic o płukanki silnika. Wpisuję w wyszukiwarce płukanie silnika albo płukanka i zupełnie inne tematy wyskakują.

A pytanie do Was, skoro miałem lany 10W40 to dlaczego nie mógłbym zalać go ponownie ?
Może specjalnie był lany taki, a nie inny ?

Awatar użytkownika
Karus
Coś wie...
Coś wie...

Tu masz wątek o płukankach
viewtopic.php?f=69&t=9560&p=515859&hili ... ly#p515859

Oczywiście, że możesz zalać 10w40 ale musisz mieć świadomość, że to nie jest olej rekomendowany do tego silnika. Niemniej dużo ludzi taki leje i też jest ok. Twój wybór.

marcinklin
Nowicjusz
Nowicjusz

Karus pisze:
22 lis 2020, 15:09
Tu masz wątek o płukankach
viewtopic.php?f=69&t=9560&p=515859&hili ... ly#p515859

Oczywiście, że możesz zalać 10w40 ale musisz mieć świadomość, że to nie jest olej rekomendowany do tego silnika. Niemniej dużo ludzi taki leje i też jest ok. Twój wybór.
Rozumiem. Postanawiam jednak zrobić płukankę i zalać olej prawidłowy.
Czy wiecie jaki współczynnik TBN posiada MOBIL SUPER 3000 X1 FORMULA FE 5W30 ?

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator

Ściągaj sobie karty produktów ze stron producenta i je analizuj. To najpewniejszą metoda. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ