CZYSZCZENIE WTRYSKIWACZY - preparaty, metody

Paliwa, oleje, smary, lakiery, woski i inne preparaty...
slajders25
Stara się...
Stara się...
Model: Avensis
Silnik: 2.0 D4D 1CD

Re: CZYSZCZENIE WTRYSKIWACZY - preparaty, metody

Post autor: slajders25 »

No dymić to mi przestał jak zacząłem stosować 2T. Ale po zastosowaniu LM to nawet przy odpalaniu nic nie widać dymu no i teraz naprawdę przyjemniej się jeździ A zwłaszcza bardzo zmniejszyła się turbodziura co po przesiadce z benzyny naprawdę mnie wku... znaczy denerwowało

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
piokli
Spamer
Spamer
Model: T25FL
Silnik: ADFTV

Post autor: piokli »

Niedomykający się EGR będzie też zwiększać efekt turbodziury. Czyściłeś swój EGR ?

Zmiana softu silnika (nie wiem czy w 1CD da się) lub box wcześniej podniosą turbinę i też zmniejszą trochę turbodziurę. Tylko trzeba delikatnie z dawkami paliwa, aby nie zaczął dymić ;-)

slajders25
Stara się...
Stara się...

EGR czyszczony już 2 razy. Co do boxów to nie mam takiej potrzeby. Turbo pompuje 0.9 a czasem nawet 1.1 bara. Także myślę że jest ok. Teraz naprawdę fajniej się jeździ choć jak się przesiadam w benzynę żony to nieraz zamielę kołami na skrzyżowaniu

Hardox97
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T25
Silnik: 1CD-FTV D4D

Post autor: Hardox97 »

Witam jestem nowy na forum , przymierzam się do czyszczenia wtryskiwaczy za pomocą LM2666 w silniku 1cd-ftv w T25.
Niestety nie mogę pobrać zdjęć z podłączenia przewodów z postów wyżej , a jeszcze wcześniejsze są już niedostępne.
Może ma ktoś jeszcze je na dysku, i mógł by udostępnić, ponownie.

Pozdrawiam

MrK000
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Corolla
Silnik: 2.0 110KM

Post autor: MrK000 »

Również proszę o wytłumaczenie procesu czyszczenia wtrysków, co i gdzie podłączyć?
Z tego co się orientuję to trzeba kupić wężyk 6mm i jakiś filterek?

slajders25
Stara się...
Stara się...

Wszystko opisane wyżej wystarczy poczytać

Awatar użytkownika
piokli
Spamer
Spamer

MrK000 pisze:Również proszę o wytłumaczenie procesu czyszczenia wtrysków, co i gdzie podłączyć?
Z tego co się orientuję to trzeba kupić wężyk 6mm i jakiś filterek?
1CD-FTV: http://avensis.info/viewtopic.php?f=62& ... 50#p449238

Na poprzednich stronach macie opisane podłączenia w różnych d4d

piterek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: t25
Silnik: 2.0 disel

Post autor: piterek1 »

witam ja tez dzis zaszalałem i lm wyczysciłem wtryski , cała operacja trwała z pół godziny , teraz to dopiero jezdzi toyka wtryski jak kolega mi sprawdzał były
-1
-1
-1
1

Awatar użytkownika
piokli
Spamer
Spamer

Jakie zmiany w pracy silnika zauważyłeś?

piterek1
Nowicjusz
Nowicjusz

narazie zrobiłem tylko 10 km bo w domku miałem duzo robot ale jak wyjechałem od machera bardzo płynnie reagował na gaz , silnik ładnie ciagnoł , ciszej napewno pracuje a ze spalaniem to jutro ocenie , wczesniej wlałem ze 6 miesiecy ten specyfik do baku , była poprawa z jazda i odpalaniem ale jak narazie lepiej jest z czyszczeniem samych wtrysków , wczesniej jezdziłem samymi benzyniakami i zawsze byłem sceptycznie nastawiony do klekotów , narazie miło zaskoczony jestem toyotą , nie jest to demon predkosci bo tylko 116 km ale mi wystarczy

slajders25
Stara się...
Stara się...

Moje korekcje po czyszczeniu wyglądały bardzo podobnie Po 10kkm mogę śmiało powiedzieć że było warto.

piterek1
Nowicjusz
Nowicjusz

a tak pytam to taki zabieg co jaki czas stosowac ? bo to wkoncu chemia jest

slajders25
Stara się...
Stara się...

Ja zastosowałem pierwszy raz ale myślę raz na rok będzie ok

piterek1
Nowicjusz
Nowicjusz

tez o tym pomyslałem

piterek1
Nowicjusz
Nowicjusz

daje swoja opinie odnosnie czyszczenia wtrysków, zrobilem ze 150 km dzis , auto zapitala pieknie , zbiera sie az miło , nie ma zadnej dziury a przedtem lekka była przy 2 tys obrotow , niewidze zeby kopcił ,ciszej chodzi az na swiatłach jak stałem myslałem ze zgasł , spalanie takie samo , mysle ze warto było wyczyscic , pisze to bo nie jest to odczucie moje psychiczne , nie mam potrzeby by na forum kłamac i cyganic ale naprawde lm zrobiło robote

Awatar użytkownika
joshua79
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: A170 CDI
Silnik: 1,7

Post autor: joshua79 »

Tak ostatnimi czasy studiując karty charakterystyki LM Diesel Spulung (ok 45 pln), K2 Dictum (ok 25-30 pln) i K2 Diesel Go (ok. 5 pln), doszedłem do wniosku, że wszystkie powyższe zawierają w swoim składzie w zasadzie te same substancje czynne (tyle, że ten ostatni skoncentrowane w 50 ml).
Idąc tym tropem doszedłem do wniosku, iż samemu można by skomponować taki preparat do bezpośredniego czyszczenia wtrysków z bezpośrednim podpięciem się w przewody za niespełna 10 pln.
Mieszamy ten ostatni najtańszy z ok. 400-500 ml oleju napędowego w buteleczce i mamy cud miksturę na kilkanaście minut pracy silnika.
Pomjam już fakt, że te wszystkie cudowne specyfiki kosztujące nawet w okolicach 80 pln do setek plnów w serwisach mają niemal identyczny skład.
BTW: K2 szczyciło się na swoim produkcie za 5 pln, że w przeciwieństwie do konkurencji w swoim preparacie nie stosuje zbędnych wypełniaczy jak inni producenci, co pozwoliło zmniejszyć koszty i gramaturę opakowania, po czym po latach sam wypuścił K2 diesel dictum powielając marketingowe chwyty owych krytykowanych uzupełniając recepturę pewnie o 350 ml nafty świetlnej za 3 pln.
Jacyś chętni przetestować mój pomysł? Ja pewnie się skuszę.

Miłosz
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: IS220D
Silnik: 2ad

Post autor: Miłosz »

Jakby z tymi kartami charakterystyki było tak kolorowo jak piszesz to byłaby bajka. Powiem Ci z mojego 7 letniego doświadczenia jako technolog w chemii budowlanej, że karty charakterystyki chemicznej to pic na wodę. Są bardzo ogólne, często bardzo mylne. Sam robiłem produkty wraz z pełną dokumentacją i niestety... Również w praktyce próbowałem coś kombinować bazując na samych kartach i taka berbelucha wychodziła, że nie miało to ani ładu ani składu.

Awatar użytkownika
joshua79
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: A170 CDI
Silnik: 1,7

Post autor: joshua79 »

Zapewne masz rację, chemik ze mnie żaden. Myślę jednak, że w chemii paliwowej jest bardzo mały zasób substancji czynnych, które działają w okreśony - czyszczący sposób. Niewielkie odchyły w lewo, czy w prawo, tym bardziej z dodatkiem czystego ON jako nośnika nie powinny oddziaływać negatywnie.
W składzie tych wszelkich czyścików w różnych procentach głównie występuje kerozyna, cetan boostery i naftalen jako środek wspomagający smarowanie.

Zatem mniej lub bardziej rozbije nam to depozyty węglowe. Zawsze producent tychże środków bierze pod uwagę, że nikt nie leje tego do baku przy pomocy menzurki, skład paliw jest rózżny i może zawierać już podobnie działające substancje lub wręcz działające w opozycji.

W chemii budowlanej myślę, że takie lewo/prawo/ na oko już nie przejdzie :)

lucek911
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T25
Silnik: 2.0 D4D ADT250

Post autor: lucek911 »

T25 2.0 126 KM D4D silnik 1ad:

Metr przewodu fi wew 6 mm
Metr przewodu fi wew 8 mm
Łącznik prosty fi zew 6 mm
Łącznik prosty fi zew 8 mm
Opaska na przewód fi 6 mm
Środek do czyszczenia LM 2666
Filtr paliwa przepływowy (najtańszy, może być do benzyny) na fi zew 6 mm z obu stron
Słoik 1l

Przewody przezroczyste i łączniki plastikowe kupiłem w Castoramie, nie są do paliwa a do w sumie wody ale nadają się do takich krotkich zabiegów
Tyle potrzeba aby zrobić czyszczenie wtrysków bezpośrednio przez pompę wtryskową z pominięciem filtra paliwa auta.

Czynności do wykonania:

ZABIEGI ROBIMY NA ZIMNYM SILNIKU.

Dobrze jest zrobić sobie zdjęcia połączeń przewodów przed przystąpieniem do prac.

Zdemontować filtr powietrza wraz z rurą doprowadzającą powietrze do turbiny oraz odmę olejową. Odłożyć na bok.

Odłączyć przewód paliwowy powrotny do baku przy pompce paliwa, ma fi 6. W odłączony przewód wpinany swój przewód fi 6 łącząc je łącznikiem fi 6. Na końcu tego swojego przewodu wpinamy filtr paliwa przepływowy (zgodnie z kierunkiem przepływu paliwa pokazanym strzałka na obudowie filtra) i wkładamy ten filtr do słoika. Jedno połączenie mamy już gotowe. Tym przewodem środek będzie wracać do słoika. Teraz wypinamy przewód paliwowy fi 8 koło pompki paliwa który zasila pompę wtryskową. Ze swojego przewodu fi 8 mm odcinamy odcinek ok 30 cm i odkładamy na bok. Pozostały swój przewód fi 8 mm łączymy łącznikiem fi 8 z odłączonym wcześniej przewodem. Koniec tego swojego przewodu wkładamy do słoika. Drugi przewód mamy połączony i gotowy. Tym przewodem środek będzie pobierany ze słoika. Pozostało nam zaślepienie filtra paliwa w aucie. Są tam dwa króćce z których ściągaliśmy przewody paliwowe. Bierzemy wcześniej odcięty kawałek naszego przewodu fi 8 i zakładamy na te króćce. Jeden z króćców jest fi 6 a przewód zakładamy fi 8 więc będzie nieszczelność dlatego na ten cieńszy króciec zakładamy opaskę aby uszczelnić połączenie. Mamy zaślepiony filtr paliwa auta. Teraz pompką pompujemy, paliwo wypełni przewód zaślepiający, a my sobie sprawdzimy czy dobrze uszczelniliśmy go. Jeśli jest ok zalewamy LM 2666 do słoika i stawiamy go sobie na osłonie silnika koło akumulatora. Ja słoik dodatkowo włożyłem do skrzynki z narzędziami aby mi czasem nie kiwał się przy uruchomieniu silnika albo gazowaniu.

Zakładamy filtr powietrza i odmę.

Uruchamiamy silnik. Przez 10-15 min trzymamy silnik na niskich obrotach zwiększając je do tych 2 tys. Wyłączamy silnik. Czekamy z 15 min aby środek LM sobie penetrował przez ten czas pompę wtryskową a silnik lekko wystudził się. Ponownie uruchamiamy silnik i tu już sobie gazujemy aby prędkość obrotowa była od 800 do 4500 obrotów (oczywiście wyższe wartości lepiej krócej trzymać bo silnik tego nie lubi szczególnie na luzie). Wtryski teraz dostają w kość, środek LM zrobi się ciepły ;) a przewody nasze wyraźnie miękkie więc za bardzo nie grzejcie.

Trzeba obserwować słoik bo środka LM starcza gdzieś na 30 min pracy silnika czyli w sumie 2x po 15 min. Jak już środek będzie się kończył wyłączamy silnik. Czekamy aż silnik wystygnie. Znowu ściągamy filtr powietrza i odmę, podłączamy przewody paliwowe jak było na początku. Róbcie to na zimnym silniku bo przy odłączaniu przewódow trochę rozleje się paliwa i środka więc lepiej aby tam za ciepło nie było. Nikt nie chce zrobić sobie pożaru auta. Na koniec zakładamy zaś filtr powietrza i odmę.

Czyszczenie wtrysków zakończone. Resztę środka ze słoika można wlać do baku. Filtr przepływowy zobrazuje ile syfu wypłukaliśmy z układu zasilania paliwa.

Odczyty korekt wtrysków dobrze jest zrobić przed zabiegiem i po nim aby zauważyć różnice.

NoNamE
Stara się...
Stara się...
Model: Aventis T25
Silnik: 2.0 D4D

Post autor: NoNamE »

Witam
Dzisiaj "próbowałem podpiąć się przewodami by wyczyścić wtryski bezpośrednio gdyś znajomy podiol pod kompa i okazało się że 1 z wtrysków ma 1.80 😱😲 podpowiedział mi bym kupił płyn i przepłukał więc słuchaj rady zakupiłem środek LM 25 coś tam coś no i tu zaczęły się schody dodam że obca jest mi mechanika ale myślę ja bym miał nie dać rady 🤔🤔🤔 dam radę i zrobię to więc zdjalem przewód od filtra paliwa ten z przodu podpinając do niego 2 8mm a 2 z przewodów podpiąłem zaraz za filtrem co idzie wężyk też 8mm i (_l_) może ktoś pokazać mi zdjęcia jak to ma dokładnie wyglądać w toyota ave 2.0 D4D 116 podejrzewam gdzie mogłem zrobić błąd ale chciałbym się upewnić na zdj a obczailem cały wątek i nie mogę dojść do tego gdzie jest mój błąd
Z góry dziękuję

ODPOWIEDZ