Nagły reset navigacji

Dział (nie tylko) o fabrycznych nawigacjach
gorti1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 06 mar 2019, 06:37
Model: Avensis T27
Silnik: 1.8 benzyna

Nagły reset navigacji

Post autor: gorti1 »

Dzień dobry
Na wstępie witam wszystkich forumowiczów.
Jestem nowym posiadaczem Toyoty Avensis T27 1.8 benzyna i po tygodniu użytkowania zaskoczył mnie pewien problem z nawigacją a mianowicie:
Po 2 dniach nie używania auta gdy wsiadłem do auta i przekręciłem kluczyk wyświetlacz od nawigacji (TNS510) zamiast wyświetlenia logo pokazał jakiś Japoński napis po czym pokazał napis po angielsku że proszę nie odłączać zasilania ponieważ wczytuje dane z karty SD. W trakcie gdy dane się wczytywały się dane chciałem odpalić auto jednak rozrusznik nie reagował (kontrolki świeciły normalnie i nie przygasały ).
Po załadowaniu danych z karty nawigacja normalnie ruszyła i jak na razie działa a auto zapaliło jednak dopiero po zamknięciu go z pilota i ponownym otworzeniu.
Wszystkie stacje radiowe zostały w pamięci i działają normalnie ( słyszałem że przy braku zasilana się kasują)
Dzisiaj sprawdziłem rano czy wszystko działa i jak na razie nic się nie dzieje

Proszę o informację co mogło być przyczyną takiego zachowania nawi i samochodu.

PS dodam tylko że zdarzenie miało miejsce we wtorek a ja w sobotę wstawiłem do niego proste wyłączenie zasilania pompy paliwa tzn na przewodzie zasilającym pompę paliwa wstawiłem przełącznik 12v/20A. Przewód "+" przeciąłem w odległości ok 10 centymetrów od wejścia pod pokrywę pompy i podłączyłem do niego przewód prowadzący do włącznika. Jednak autem jeździłem jeszcze całą sobotę i cały czas używałem odcięcia po wyjściu z samochodu. Wiec myślę że to nie wina odcięcia (no chyba że się mylę)


Gorti

ODPOWIEDZ