[T27] Wymiana przedniego reflektora

Wszystko o oświetleniu zewnętrznym i wewnętrznym...
avena_SE
Coś wie...
Coś wie...
Model: Land Cruiser
Silnik: 3.0

[T27] Wymiana przedniego reflektora

Post autor: avena_SE »

Ogarnial juz ktos temat? Chodzi mi o kwestie czy trzeba caly zderzak demontowac?
Pozdr

Dominik

Obrazek

greg07
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: T27
Silnik: 1.8 benzyna

Re: Wymiana przedniego reflektora w T27

Post autor: greg07 »

Witam,

też jestem zainteresowany sposobem demontażu. Mam do poprawki taki efekt (wyskoczyło samo podczas upału, tak kojarzę):
Zderzak Toyota t27a.jpg
Czy zderzak i błotnik są połączone jakimiś klipsami i czy dostanę się do tego złącza zdejmując reflektor, jak mi z wstępnych oględzin wynika?

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

bolo103
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: avensis
Silnik: 2.0 benzyna

Post autor: bolo103 »

greg07 pisze:Witam,

też jestem zainteresowany sposobem demontażu. Mam do poprawki taki efekt (wyskoczyło samo podczas upału, tak kojarzę):
Zderzak Toyota t27a.jpg
Czy zderzak i błotnik są połączone jakimiś klipsami i czy dostanę się do tego złącza zdejmując reflektor, jak mi z wstępnych oględzin wynika?

Pozdrawiam
Ten typ tak ma nic Ci nie wyskoczyło tak jest orginalnie zobacz przy innych avkach

greg07
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam,

sorry @up, ale ten typ tak nie ma, po 1-e mogę to kolanem wcisnąć i przez jakiś czas jest dobrze/równo, po 2-ie na drugim błotniku jest równo i nic nie wyskakuje, po 3-ie prze dwa lata nie wskakiwało, po 4-te nie widuję tego w innych Avensisach. Tak więc nadal proszę o pomoc w jaki sposób w miarę prosto zdemontować reflektor, konkretnie, czy jest to możliwe bez częściowego odkręcania całego zderzaka, by dostać się do dolnego zaczepu/zatrzasku reflektora - tak było w poprzednim modelu Avensisa i jak wygląda mocowanie do siebie obu części.

Pozdrawiam.

muzzz
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis t27 kombi
Silnik: 2.0 d4d 1ADFTV

Post autor: muzzz »

Po 5 mam tak samo i jeżeli do zmiany żarówki nie potrzeba demontować zderzaka jak w t25 to nie był on ściągany wiec samo mu sie tak zrobiło ;)

avena_SE
Coś wie...
Coś wie...

muzzz pisze:Po 5 mam tak samo i jeżeli do zmiany żarówki nie potrzeba demontować zderzaka jak w t25 to nie był on ściągany wiec samo mu sie tak zrobiło ;)
tzn jesli ty miales pecha i ci zatrzaski wyskoczyly/wypaczyly sie, to uwarzasz ze TTTM? Ciekawe podejscie...... Moj tak nie ma, znajomych tez tak nie maja, nikt na forum z posiadaczy T27 na to sie nie skarzyl oprocz ciebie, wiec pls...... Bez generalizowania
Pozdr

Dominik

Obrazek

muzzz
Coś wie...
Coś wie...

Nie tylko kolega tak wymienia po 1, 2 itd. a rzeczywiście jak widac one tak maja ze lubi zatrzask puścić sam dla siebie. ;)
Zluzuj gumę, emotka na końcu była odpowiednia mnie sie wydaje a cisnieniowac sie nie potrzeba ;)

greg07
Nowicjusz
Nowicjusz

@avena_se, może to Ci pomoże, coś czuję, że w T27 jest podobnie, tzn. śruby odkręcane od góry i wypięcie reflektora z zatrzasku od dołu:

https://www.youtube.com/watch?v=ckC6fFhXSXc

Pozdrawiam

PS @ muzzz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Interpunkcja

avena_SE
Coś wie...
Coś wie...

muzzz pisze:Nie tylko kolega tak wymienia po 1, 2 itd. a rzeczywiście jak widac one tak maja ze lubi zatrzask puścić sam dla siebie. ;)
Zluzuj gumę, emotka na końcu była odpowiednia mnie sie wydaje a cisnieniowac sie nie potrzeba ;)
Chlopie, gume to ja mam az za luzna, a jesli nadal brniesz w to ze zderzaki w T27 same sie luzuja z zatrzaskow, to jest to tylko i wylacznie twoja opinia. W realu jest inaczej :tak: Pecha natomiast moze miec kazdy, ale zeby od razu diagnoze stawiac to sorry....
Pozdr

Dominik

Obrazek

avena_SE
Coś wie...
Coś wie...

greg07 pisze:@avena_se, może to Ci pomoże, coś czuję, że w T27 jest podobnie, tzn. śruby odkręcane od góry i wypięcie reflektora z zatrzasku od dołu:

https://www.youtube.com/watch?v=ckC6fFhXSXc

Pozdrawiam

PS @ muzzz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Interpunkcja
Widzialem juz ten filmik. Thnx. W. Astepny weekend podlubie w garazu i dam znac co i jak
Pozdr

Dominik

Obrazek

muzzz
Coś wie...
Coś wie...

No ktoś mógł tez pomoc. Ale realne jest tez to, ze z latami spinki nie trzymają tak jak powinny. I tak w innych samochodach tez miałem. Tu zależy pewnie sporo od tego jaki jest sposób mocowania zderzaka do budy.
Gorzej, ze jest duże prawdopodobieństwo ściągania całego zderzaka w przypadku chęci zamocowania tego z powrotem... Mi osobiście az tak to nie przeszkadza tym bardziej, ze na naszych parkingach non stop moze ktoś ponownie pomoc mu w obluzowaniu.
Sam jestem ciekaw czy w t27 trzeba zdejmować zderzak przy wyciąganiu lampy. Szukałem długo i nigdzie nic o t27 nie znalazłem. Niestety moze tak byc tym bardziej, ze żarówki wymienisz spokojnie po ściągnięciu osłony pod maska, wiec wiec pewnie wg Toyoty nie ma potrzeby ułatwiania wyciągania reflektora ;)

Awatar użytkownika
jeffik
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: Avensis T27
Silnik: 2.0 Valvematic

Post autor: jeffik »

Jeśli chodzi o wymianę żarówki, to moim zdaniem nie trzeba demontować lampy, żeby dokonać wymiany. W zeszłe lato, przy okazji ogarniania komory silnika z brudu, postanowiłem zobaczyć jak moje D4S się miewają i wyjąłem je na światło dzienne. Niestety, dostęp do żarówek nie jest zbyt dobry, trzeba się trochę nagimnastykować, ale do ogarnięcia. Problemy mogą mieć Ci, którzy mają duże dłonie :-).

avena_SE
Coś wie...
Coś wie...

jeffik pisze:Jeśli chodzi o wymianę żarówki, to moim zdaniem nie trzeba demontować lampy, żeby dokonać wymiany. W zeszłe lato, przy okazji ogarniania komory silnika z brudu, postanowiłem zobaczyć jak moje D4S się miewają i wyjąłem je na światło dzienne. Niestety, dostęp do żarówek nie jest zbyt dobry, trzeba się trochę nagimnastykować, ale do ogarnięcia. Problemy mogą mieć Ci, którzy mają duże dłonie :-).
Do wymiany zarowek nie potrzeba wyjmowac reflektora. Wymienialem juz dlugie na xenony i postojowki na LEDy. W moim przypadku musze zdemontowac reflektor po stronie kierowcy, poniewaz domniemymam ze odpowietrzniki sie zatkaly, bo zbiera sie wilgoc od wewnatrz i nie odparowywuje jak powinna. Dlatego chce go wyjac, polepszyc miejsca klejone dodatkowa warstwa silikonu i obejrzec czy czasem nie ma pekniec.
Pozdr

Dominik

Obrazek

Awatar użytkownika
Arcturus
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 1,8 benzyna

Re: [T27] Wymiana przedniego reflektora

Post autor: Arcturus »

Klipsy w przednim zderzaku pod reflektorem nigdy same z powodu upału nie wyskoczą - a kiedy wyskakują ? - wtedy gdy podjeżdżając pod wysoki krawężnik nawet lekko zahaczymy o plastikową nakładkę pod zderzakiem. Klipsy te wg twierdzenia specjalistów z ASO są bardzo delikatne i balansują na granicy jednorazowego użytku - gdy już raz wypadną to z powrotem nie ma ich szans zapiąć. Mi w ASO zrobili na klej do klejenia szyb jakoś na razie się trzyma.

Awatar użytkownika
Dżejk Zet
Guru
Guru
Model: Rolniczy
Silnik: Jeździ na gnojówkę

Re: Odp: [T27] Wymiana przedniego reflektora

Post autor: Dżejk Zet »

Niestety zderzaki w t27 robione sa z ryżu i po jednokrotnym demontażu zatrzaski sie wyrabiaja. Też tak miałem aż do momenty punktowego podklejenia klejem do szyb :-D

marcinspike
Stara się...
Stara się...
Silnik: 1.8

Post autor: marcinspike »

temat aktualny, czy ktoś wyjmował reflektory? To trzeba zdjąć zderzak czy nie?

mikier
Stara się...
Stara się...
Silnik: 2ZR-FAE

Post autor: mikier »

Może ten opis i foto coś pomogą:
https://www.drive2.ru/l/527625394673680838/

marcinspike
Stara się...
Stara się...