[T27] Elektryczny hamulec postojowy

Wszystko o hamulcach...
chudya
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T27
Silnik: 1.8 benzyna

Re: [T27] Elektryczny hamulec postojowy

Post autor: chudya »

Kolega pewnie ma na myśli, żeby kupić używkę ze szrotu i podmienić samą linkę.
Artur

Piotrek11977
Nowicjusz
Nowicjusz
Silnik: 1,8 benzyna

Post autor: Piotrek11977 »

No w zasadzie to najlepiej wymienić by było samą linkę ale ze zdjęć w necie wygląda że jest zintegrowana z mechanizmem. Może ktoś miał na wierzchu i wie czy można to rozłożyć i wymienić samą linkę. Nawet kupno używanego mechanizmu z linkami można rozważyć, jeśli można rozebrać i wymienić samą linkę.

RP81
Nowicjusz
Nowicjusz
Silnik: 1.6D4D

Nie działa elektryczny hamulec postojowy

Post autor: RP81 »

Witam wszystkich .
Po gwałtownym hamowaniu zapaliła się kontrolka i komunikat - nie działa układ elektryczny hamulca postojowego. Jeszcze przez chwilę działał lecz przy ruszaniu nie chciał się zwolnić -następnie przestać działać całkowicie. Po zgaszeniu silnika słychać tylko dziwny zgrzyt w okolicach silnika moduł z tyłu nie załącza się. Komputer natomiast pokazuje błąd przełącznika pedału sprzęgła który wydaje się być prawidłowy P0704 Clutch pedal position(CPP) switch -circuit malfunction. Napięcie na akumulatorze jest okej bezpieczniki również w porządku wtyczki wizualnie sprawdzone . Co proponujecie?

małybu
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis t27

Post autor: małybu »

Witam. Mam problem . Podobno to już standard . Elektryczny ręczny w końcu oszalał. może mi Ktoś podpowiedzieć czy w okolicach Szczecina naprawia ktoś moduł ręcznego? Kiedyś na forum Czytałem o Warszawie ostatnio znalazłem ogłoszenie w Częstochowie ale coś bliżej by mi pasowało.

Goora
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Goora »

Witam wszystkich.
Jestem nowym posiadaczem ave t27. Czytam o tym hamulcu i szukam dziur na imbus, którym w razie draki trzeba przekręcić 600 razy. Wydaje mi się że ich nie mam. Mógłby ktoś fotkę podrzucić ?

Awatar użytkownika
DawidZielu
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27 FL2
Silnik: 2.0 benzyna

Post autor: DawidZielu »

Zachęcam do przeczytania instrukcji obsługi, do ściągnięcia nawet ze strony Toyoty.

małybu
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis t27

Post autor: małybu »

W nawiązaniu do mojego problemu parking brake inoperable i 3 błędów na kompie. Napisze tak. Szukałem szukałem mechanika niedaleko Szczecina. Ceny różne. Nie każdy chciał się bawić z tym. Pomógł znajomy mechanik. Koszt 100 zł ręczny działa. Mogę zaciągnąć ręcznie przyciskiem co wcześniej nie było możliwe. Kontrolki nie świecą się błędów nie ma. Więc koledzy koleżanki nie dajcie się od razu skasować te 2000 4000 tys. Bo może to być kwestia jakiejś zlaczki

ODPOWIEDZ