Pedał hamulca wpada do spodu

Wszystko o hamulcach...
mattys337
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis t25

Pedał hamulca wpada do spodu

Post autor: mattys337 »

Witam, otóż mam problem przy mojej Toyocie 2.0 d4d. Pojawił się on około pół roku temu i średnio co miesiąc zapowietrzały mi się hamulce bez ubytku płynu, po odpowietrzeniu działo się znowu to samo po około 2 tygodniach. Mechanik powiedział żeby wymienić pompę hamulcową, po wymianie pompy hamulcowej pedał hamulca wpada do spodu niczym sprzęgło. Kolejna poszlaka szukania po forach, wymiana pompy ABS. Po wymianie pompy abs pedał hamulca taki sam. Dodam, że przy naciskaniu pedała hamulca po odkręceniu odpowietrznika ciśnienie płynu bardzo słabe, jednak jak ściągnę rurki z pompy hamulcowej, palcem nie da się utrzymać ciśnienia. Jaka może być dalsza przyczyna tego problemu? Jak odpowietrzać hamulce skutecznie w tym samochodzie? Oraz jaki jest układ sekcji w tej toyocie, na krzyż czy osobno przód i tył?

DAWKRY
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T 25

Re: Pedał hamulca wpada do spodu

Post autor: DAWKRY »

Witam znawcą nie jestem ale odpowietrzanie powinno odbywać się jak w każdym pojeździe z systemem ABS czyli od najdalej wysuniętego koła.
Zaczynasz od prawy tył, lewy tył, prawy przód lewy przód

Kowalik87
Stara się...
Stara się...
Model: Avensis t 27

Re: Pedał hamulca wpada do spodu

Post autor: Kowalik87 »

Teraz układy hamulcowe odpowietrza się ciśnieniowo przy użyciu maszyny, podjedź do jakiejś większej stacji naprawy typu Bosch i zrobią.

ODPOWIEDZ