[t22+t25+t27] opony wielosezonowe

Wszystko o kołach - felgach i oponach...
greg0004
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T25
Silnik: 1,8 benzyna/LPG

Re: [t22+t25+t27] opony wielosezonowe

Post autor: greg0004 »

Tak, opony z Dębicy. Nie jest to typowa opona na zimę, ale dla mnie wystarczająco sobie radzi. Można ją przyjąć jako kompromis ale na pewno lepiej wypadają sezonowe opony.

daniellw
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T27
Silnik: 2.0 benzyna

Post autor: daniellw »

Odświeżę trochę temat, bo planuję zakup opon przed zimą i mocno zastanawiam się nad wielosezonówkami.

Upatrzyłem 2 opcje:

1 - Kleber Quadraxer 2

2. - Nexen N'blue 4 sezon

Czy ktoś użytkuje któreś z tych gum, ewentualnie może polecić inne?

interno
Stara się...
Stara się...
Model: Corolla
Silnik: 1CDFTV

Post autor: interno »

Mam zakupić opony całoroczne 185 65 R14 Michelina lub Goodyera, które brać czy też nie ma to większego znaczenia, sprzedawca polecał mi jeszcze Continentala lub Nokiana.
Ostatnio zmieniony 13 gru 2019, 12:23 przez interno, łącznie zmieniany 1 raz.

interno
Stara się...
Stara się...

daniellw pisze:Odświeżę trochę temat, bo planuję zakup opon przed zimą i mocno zastanawiam się nad wielosezonówkami.

Upatrzyłem 2 opcje:

1 - Kleber Quadraxer 2

2. - Nexen N'blue 4 sezon

Czy ktoś użytkuje któreś z tych gum, ewentualnie może polecić inne?
Jaki rozmiar ? może któryś z moich znajomych ma zamontowane.
Znajomy ma 15" Klebera i chwali sobie ponoć to prawie Michelin ???.

jackassZSW
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 1800

Post autor: jackassZSW »

Nexen N'blue 4 season -dobre opony w dobrej cenie

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Model: Avensis T22
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv

Post autor: wrc »

interno pisze:Mam zakupić opony całoroczne 185 65 R14 Michelina lub Goodyera, które brać czy też nie ma to większego znaczenia, sprzedawca polecał mi jeszcze Continentala lub Nokiana.
Michelin mam i sa kiepskie pozdr

interno
Stara się...
Stara się...

wrc pisze: Michelin mam i sa kiepskie pozdr
To chyba wezmę Goodyera, to do pojazdu tego co w nicku, jeździ max. 8 tys. km. i większość po mieście, czasem na trasie/obwodnice miasta/ trochę szybciej ale to tak ok. 120-140 km/h .

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator

Są kiepskie na śliskim, reszta parametrów jest ok. Ale jaki sens ma produkt m+s który ma kłopoty na śliskim. Pozdr

jackassZSW
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 1800

Post autor: jackassZSW »

mam Goodyear 4season sa ok ale głośne

interno
Stara się...
Stara się...

wrc pisze:Są kiepskie na śliskim, reszta parametrów jest ok. Ale jaki sens ma produkt m+s który ma kłopoty na śliskim. Pozdr
A które z opon całorocznych o ile w ogóle maj oprócz M+S oznaczenie "3PMSF" 3 szczyty z płatkiem śniegu ?,
Co byś polecił ?.

interno
Stara się...
Stara się...

jackassZSW pisze:mam Goodyear 4season sa ok ale głośne
Cholewcia a czemu głośne ? przecież w informacji mają 67dB.
Moje stare letnie Continentale i zimowe Pirelli miały więcej dB coś ok.70 lub nawet więcej.

interno
Stara się...
Stara się...

Zakupiono Goodyear montaż jeszcze w starym roku a po jakimś tam czasie opiszę własne odczucia z użytkowania tych opon.
Dzięki wszystkim za pomoc, spokojnych Świąt i udanego Sylwestra.

Awatar użytkownika
j23kloss
Nowicjusz
Nowicjusz
Silnik: 2.0 D4 VVTi

Post autor: j23kloss »

Ja kupiłem rok temu Nokia Weatherproof w rozmiarze 205/55 R16, mówiąc szczerze nie narzekam. Są całkiem spoko. Zrobiłem na nich już 20kkm.

sroczkin1978
Nowicjusz
Nowicjusz
Silnik: 1.8 benzyna

Post autor: sroczkin1978 »

W poprzednim aucie miałem budżetowe opony wielosezonowe . Z racji ze jeździłem w większości " wokół komina" jako kierowca TAXI kupowałem opony firmy IMPERIAL . Na pierwszym komplecie przez dwa lata zrobiłem 110 tys km ,drugi poszedł razem z autem do nowego właściciela . Opony nie za głośne , na mokrym zachowywały się jak letnie , na nieodśnieżonych drogach osiedlowych i poza miejskich bardzo dobrze dawały sobie rady .
Do Avki ,która już nie jest wolem roboczym ,założyłem sobie tez wielosezonowe, ale firmy Kleber . Puki co jestem z nich bardzo zadowolony , jeszcze bardziej cichsze niż Imperial i na mokrym pięknie trzymają się nawierzchni . Z racji ze tu w 3City rzadko trafiają nam się ośnieżone zimy nie wiem kiedy przyjdzie mi je przetestować na śniegu . Ale ogólnie patrząc jak ostatnimi laty w całym kraju wyglądają zimy , ponowna jazda na całorocznych coraz bardziej nabiera sensu .

hans01
Coś wie...
Coś wie...
Model: Mondeo
Silnik: TDCi 2.0

Post autor: hans01 »

interno pisze:
18 gru 2019, 00:19
jackassZSW pisze:mam Goodyear 4season sa ok ale głośne
Cholewcia a czemu głośne ? przecież w informacji mają 67dB.
Moje stare letnie Continentale i zimowe Pirelli miały więcej dB coś ok.70 lub nawet więcej.
Potwierdzam, Goodyear 4season są głośne. Kilka dni jeżdziłem nową Corrolą na takich oponach. Silnik benzyna, cichy, opony było słychać już od niskich prędkości.

interno
Stara się...
Stara się...

jackassZSW pisze:
15 gru 2019, 10:37
mam Goodyear 4season sa ok ale głośne
Jeżdżę na tych oponach od jakiegoś czasu i ciągle nasłuchuję tego hałasu i powiem jak dla mnie jest OK.
Testowałem przy różnych temperaturach, prędkościach i tak na mój słuch a nie mam najgorszego jak również mam porównanie z innymi gumami, nie jest tak źle z tym hałasem.
Co prawda mam je w dieslu ale mój silnik pracuje perfekcyjnie na 98% stanu technicznego jak go fabryka wypuściła.
Musiałbym chyba te opony założyć do hybrydy może wtedy byłby ten hałas od opon bardziej słyszalny i dokuczliwy.
Co do nawierzchni śliskiej,ubity zamarznięty śnieg to opony oczywiście rady nie dały ale inni na dużo lepszych też sobie nie poradzili w tamtej sytuacji i chwili.
Na normalnym śniegu i takim śnieżna breja- błoto byłem pozytywnie zaskoczony oczywiście w ramach rozsądku z prędkością ale obserwowałem te typowo zimowe i mój pojazd im nie ustępował.
Co do mokrej nawierzchni to też woda ładnie odprowadzana i żadnych problemów, nawet pozwoliłem sobie na trochę eksperymentów w trasie z zachowaniem o bezpieczeństwo innych użytkowników drogi.
Na wodzie miałem okazję na kilka mocnych hamowań na dużym placu manewrowym i tez pozytywne odczucia.
Teraz poczekamy na upały jak opona będzie się sprawowała na rozgrzanym asfalcie.
Z zakupu jestem zadowolony, zobaczymy jak będzie dalej i jak prędko będzie ubywało bieżnika.

badtek
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis III
Silnik: 2.0 D-4 1798benzyna

Post autor: badtek »

Czy ja wiem czy jest sens ? :glupek:

mickowboj
Nowicjusz
Nowicjusz
Silnik: 1.8 benzyna + LPG

Post autor: mickowboj »

Zakupiłem w zeszłym miesiącu komplet nowych TRACMAX A/S Trac Saver w rozmiarze 215/45r17. Miałem lekkie obawy, bo nigdy nie jeździłem na wielosezonowych i to chińczykach (różnie mówią). Skłoniła mnie do tego sytuacja z pandemią (nie wiem czy będę dużo jeździł) i miejsce zamieszkania (trójmiasto). Na palcach jednej ręki mogę policzyć ile razy jechałem na śniegu w ostatnich 2 latach. A przy tym potrzebowałem 2 nowych opon letnich i kompletu zimowych. Parametry mają ok, dodatkowo oprócz M+S mają symbol 3PMSF. Zaryzykowałem… Jak na razie jestem w szoku. Wyważały się bardzo dobrze (małe ciężarki), wulkanizator mówił że w ostatnich latach Chińczycy dogonili już Europejskie marki. Są cichutkie, na suchym dobrze trzymają, na mokrym jak letnie, kilka razy ostrzej wszedłem w zakręt i jest ok. Zobaczymy ile wytrzyma bieżnik i jak wytrzymają wysokie temperatury. Mieszanka nie jest za miękka więc myślę, że może być ok. Za komplet zapłaciłem 839 PLN (taniej ich nie znalazłem), będę zadowolony jak wytrzymają 2,5 sezonu. Jak na razie polecam i proszę się nie słuchać stękań "że chińczyki są słabe" i nie kierować się tylko reklamami. Ja np. czytałem opinie o tych oponkach na stronach włoskich, niemieckich i UK i było dużo pozytywnych.

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator

Tanio. Właśnie szukam kompletu opon w tym rozmiarze. Pozdrawiam

mickowboj
Nowicjusz
Nowicjusz
Silnik: 1.8 benzyna + LPG

Post autor: mickowboj »

wrc pisze:
04 maja 2020, 14:57
Tanio. Właśnie szukam kompletu opon w tym rozmiarze. Pozdrawiam
Jak coś kupuję to zawsze staram się zagłębić i lubię poszukać coś więcej na temat firmy. Szczególnie, że o chińczykach jest mało informacji. TRACMAX należy do spółki "Shandong Yongsheng Rubber Group Co., Ltd.", która produkuje opony o różnych nazwach (markach). W chińczykach dużo opon ma swój odpowiednik w innej "firmie". Klepią to samo ale na różne rynki i zmieniają tylko boki i nazewnictwo. Np. "Rotalla setula 4 season" jest bliźniakiem tej opony, ale bardziej na rynek UK i GER. Załapała się nawet na oficjalne niemieckie testy https://www.autobild.de/artikel/ganzjah ... 74163.html . Nie wypadła najgorzej, ale już jest droższa od TRACMAX'a mimo że to samo. Od, taka ciekawostka :)

ODPOWIEDZ