[t22+t25+t27] opony zimowe

Wszystko o kołach - felgach i oponach...
anabolo
Mistrz
Mistrz
Model: Camry V6

Post autor: anabolo »

A ja mam dylemat co wybrać na zimę - do tej pory miałem Dunlop SP Winter Sport M2 (z których byłem bardzo zadowolony-no może poza ruszaniem na wstecznym), ale niestety na 14" już takich nie robią (ani najnowszej wersji 3D) - jest jedynie Winter Response. A może coś innego w tej cenie do 250 zł? Z tańszych propozycji ciekawie wypada Fulda Montero 3, ale cena 190 zł za sztukę jest trochę podejrzana ;)
Ostatnio zmieniony 26 sie 2010, 20:01 przez anabolo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jozef01
Mistrz
Mistrz
Model: WOŁGA T25

Post autor: jozef01 »

Z zimówek oglądałem ostatnio u zaprzyjaźnionego wulkanizatora
coś takiego
Bardzo chwalili - sami na tym śmigają.
I dobra cena!

anabolo
Mistrz
Mistrz

Tylko, że nie ma tych opon w wersji 14" Są tylko z jedną szóstką - niby to samo... Ciekawe jak się sprawują na śniegu-dojeżdżam do pracy drogą, która jak popada jest odśnieżona najwyżej jedna strona-nie lubię się ciągnąć na drodze-Dunlopy pozwalały na bezpieczną jazdę 120km/h (oczywiście zwalniając na zakrętach, na mojej drodze jest bardzo mały ruch). Jak mi wyskoczyły balony na nich, to awaryjnie założyłem na przód Debice frigo - masakra po prostu (niby to Goodyear ultragrip 5). Ludzie chwalą sobie niby też najnowsze Ultragip 7 i nowe Bridgestone'y BLizzak LM30.

PS. Do modów - warto by rozszczepić temat opon na zimowe oraz letnie.

Awatar użytkownika
Portal
Guru
Guru
Model: Superb Combi

Post autor: Portal »

jozef01 pisze:Bardzo chwalili - sami na tym śmigają.
Jak rozumiem, wulkanizator jest naprawdę mocno zaprzyjaźniony? Albo widziałeś osobiście te gumy na jego aucie? Bo ogólnie rzecz biorąc to typowy "chłyt materkindody" ;-) w każdej praktycznie branży - "sam używam i bardzo sobie chwalę" :jezyk: .

anabolo
Mistrz
Mistrz

Po przeczytaniu paru internetowych opinii wcale nie są takie super-niby mają problemy na wodzie powyżej setki. CIekawe zestawienie jest na stornie http://www.testyopon.pl - pytanie na ile nie zależne ;)

Jery
Coś wie...
Coś wie...
Model: Ave T22

Post autor: Jery »

Co do tych Uniroyal MS 66 plus, przejeździłem na nich ubiegłą zimę 15/195/65, 4 nowe opony. Nie mam żadnych uwag, dobrze się jeździło.

Awatar użytkownika
jozef01
Mistrz
Mistrz
Model: WOŁGA T25

Post autor: jozef01 »

Portal pisze:Jak rozumiem, wulkanizator jest naprawdę mocno zaprzyjaźniony?
Tak, znamy się prawie 20lat, nigdy mnie nie naciął.
Portal pisze:Albo widziałeś osobiście te gumy na jego aucie?
Tak, założył na 2 swoje samochody (wozidełko i terenówkę). Oglądałem je i w zimę i teraz po zdjęciu na przechowalni. Wrażenie w dotyku - super miękkie.
Portal pisze:Bo ogólnie rzecz biorąc to typowy "chłyt materkindody" ;-) w każdej praktycznie branży - "sam używam i bardzo sobie chwalę" :jezyk: .

Oczywiście, że tak. Trzeba być czujnym.
anabolo pisze:Po przeczytaniu paru internetowych opinii wcale nie są takie super-niby mają problemy na wodzie powyżej setki. CIekawe zestawienie jest na stornie http://www.testyopon.pl - pytanie na ile nie zależne ;)
Co do opinii w internecie nabrałem się kiedyś na opony made in Japan marki Falken - w internecie cud-miód, praktyka pokazała co innego. Wolę posłuchać, co chłopaki aktualnie montują i polecają po sezonie czy dwóch eksploatacji niż czytać ten bełkot. Skrajnie pozytywne opinie napędzane przez importerów i dystrybutorów danej marki, negatywne przez ich konkurencje. Przestałem to czytać, nie warto. Ale wybór należy do Ciebie. Jeszcze raz napiszę, że co do tych Uniroyali powtarzam tylko opinie montażystów a zarazem użytkowników tych opon. Zresztą z tego co pisałeś chciałeś oponę budżetową. Znasz lepsze w tym przedziale cenowym? Ja nie.

anabolo
Mistrz
Mistrz

Opony zimowe - opinie

Tak dla przejrzystości - teraz w tym miejscu piszemy o oponach zimowych - na przyszłość będzie łatwiej coś wybrać, bo jak wiadomo, dobry producent letnich nie koniecznie musi był najlepszy też w zimowych.

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Model: Avensis T22

[t22+t25+t27] opony zimowe

Post autor: wrc »

temat jest kontynuacja tematu: http://avensis.info/viewtopic.php?t=219 ... 87c4811db7
w ktorym dyskusja byla o wszystkich rodzajach opon, tutaj piszemy tylko o oponach zimowych, owocnej wymiany opinii :cfaniak:

ARTI 76
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T25

Post autor: ARTI 76 »

Aktualnie mam 205/55/r16 czy na zime mogę kupic felge 15 i rozmiar opony 195/65/15

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Model: Avensis T22

Post autor: wrc »

z tego co pamietam to ze wzgledu na zaciski w t25 w dieslu nie jest to mozliwe, minimum to 16 cali

Awatar użytkownika
AVE
Guru
Guru
Model: T22,T27 jest T27 FL

Post autor: AVE »

uniroyal ms 66 plus bardzo dobra opona - mam takie, spokojnie daje rade w gorach na sporym sniegu, bardzo cicha i cena nie zabija. polecam :ok:

Awatar użytkownika
mobydick
Coś wie...
Coś wie...
Model: AVENSIS T25 WG

Post autor: mobydick »

wrc pisze:z tego co pamietam to ze wzgledu na zaciski w t25 w dieslu nie jest to mozliwe, minimum to 16 cali
to pewne jest? bo juz sie przymierzałem do zakupu felg stalowych 15".....

Awatar użytkownika
prenrzyk
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: Ave T25 FL

Post autor: prenrzyk »

Pewne.

kimi34
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T25

Post autor: kimi34 »

Ja zakładam na zimę michelin pilot alpin pa2 i nie narzekam na nie .
pozdrawiam kimi34
AVE D4D 2.0

Awatar użytkownika
disaster3
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: Focus III FL

Post autor: disaster3 »

Ja juz 2 sezony jezdze na Dunlopach Winter Sport 3D i to chyba najlepsze opony zimowe jakie do tej pory miałem. Wiem nie są tanie ale jest malinowo......

Awatar użytkownika
Muti
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27FL

Post autor: Muti »

popieram kolege wyżej w 100%.W Toyce i touranie mam te dunlopy i jestem mega zadowolony,bo na prawde daja frajde z jazdy,a miałem juz pare opon...jeszcze bardzo dobrze wspominam goodyear;a ultra gripa GW-3 tylko to juz opona high-performance i sporo kosztuje,ale jest warta kazdych pieniedzy jak sie chce jezdzic bezpiecznie..
A co do michelinów,to chyba najwiekszy syf jaki miałem w touranie,kupione przez poprzedniego własciciela,jak dla mnie porażka,za hałas,trzymanie na wodzie i sniegu.

Mateusz
Była Toyota Avensis T27 Wagon 2.O VVTi CVT Prestige
http://avensis.info/viewtopic.php?t=6684
http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... sc&start=0
Jest T27 FL Wagon Prestige 2.2 D4D 150km
VW Touran 2.O TDI 140KM Highline

Awatar użytkownika
pankuba
Coś wie...
Coś wie...
Model: Mégane 220 GT

Post autor: pankuba »

Ja mam bardzo dobre doświadczenia z Semperit Sport Grip, też raczej średnia półka, ale warte polecenia.
Benzin

Awatar użytkownika
jeffik
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: Avensis T27

Post autor: jeffik »

A miał ktoś może do czynienia z oponami Fulda Kristall Supremo? Jak one się zachowują? Warte kupienia?

kamyk
Guru
Guru
Model: t25 przed i po fl

Post autor: kamyk »

typowa srednia polka niestety podczas moich wlajazy na zachod podczas temperatur na autobanach ok 10 n a plusie w 30tys zostaly slicki....

ODPOWIEDZ