[t22+t25+t27] opony zimowe

Wszystko o kołach - felgach i oponach...
Kowalik87
Stara się...
Stara się...
Model: Avensis t 27

Re: [t22+t25+t27] opony zimowe

Post autor: Kowalik87 »

Właśnie tak było, podobno felga się utleniła pod tą gumką która uszczelnia, wyczyścili i ma być dobrze

Awatar użytkownika
Wojteksw
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T25/T27

Post autor: Wojteksw »

Bardzo się cieszę że naprawili, często wystarczy dokręcić zawór i to uszczelni.

Kowalik87
Stara się...
Stara się...
Model: Avensis t 27

Post autor: Kowalik87 »

Koledzy a jak to jest z homologacja felg, mam do mojego 2 komplety kół, letnie 17 oryginalne Toyota i drugie 16 firmy chyba oz. Na tej naklejce informacyjnej w samochodzie jest tylko rozmiar 17 cali, co to oznacza, nie powinienem jeździć na tych 16 calowych?

Awatar użytkownika
Wojteksw
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T25/T27

Post autor: Wojteksw »

Kowalik87 pisze:Koledzy a jak to jest z homologacja felg, mam do mojego 2 komplety kół, letnie 17 oryginalne Toyota i drugie 16 firmy chyba oz. Na tej naklejce informacyjnej w samochodzie jest tylko rozmiar 17 cali, co to oznacza, nie powinienem jeździć na tych 16 calowych?
Było już pisane wiele razy, poczytaj cały temat i wnioski wyciągnij sam, czy postępować zgodnie z wyciągiem z homologacji, czy stosować dowolnie zamienniki.
Dopisano
Zobacz jeszcze temat http://avensis.info/viewtopic.php?f=58&t=803&start=1050 tam dawałem zdjęcie z wyciągu homologacji dla T27, każdy otrzymuje taki dokument i tam jest napisane dokładnie jakie powinno stosować się koła dla danego samochodu. W zależności od wyposażenia dane mogą być inne.

hans01
Coś wie...
Coś wie...
Model: Mondeo

Post autor: hans01 »

Shadow pisze:
Shadow pisze:Panowie, chciałem kupić do swojej t27 nokian wr d4, ale trafiają się wra4 z przebiegiem 1300km. Są równie dobre, co d4? Jeżdżę spokojnie, nie będzie większego dyskomfortu niż na d4? Są gorsze/lepsze? Wg etykiety są głośniejsze - 72vs.69 dB. Ciekawe, jak w rzeczywistości... Jak myślicie, brać?
Pozdrawiam
No to kupiłem WR A4, a w zasadzie się umówiłem, jutro odbiór. Mam nadzieję, że będę zadowolony :)
I jak wrażenia? Pewnie już trochę na nich pojeździłeś.

Shadow
Coś wie...
Coś wie...
Model: t27

Post autor: Shadow »

hans01 pisze:
Shadow pisze:
Shadow pisze:Panowie, chciałem kupić do swojej t27 nokian wr d4, ale trafiają się wra4 z przebiegiem 1300km. Są równie dobre, co d4? Jeżdżę spokojnie, nie będzie większego dyskomfortu niż na d4? Są gorsze/lepsze? Wg etykiety są głośniejsze - 72vs.69 dB. Ciekawe, jak w rzeczywistości... Jak myślicie, brać?
Pozdrawiam
No to kupiłem WR A4, a w zasadzie się umówiłem, jutro odbiór. Mam nadzieję, że będę zadowolony :)
I jak wrażenia? Pewnie już trochę na nich pojeździłeś.
No, na razie niecałe 500km :) Avensis dużo nie jeździ, bo od września śmigam służbowym.
Niemniej jednak moja największa obawa się nie sprawdziła- nie są głośne. Ja przynajmniej nie zauważyłem jakiejś znaczącej zmiany na minus w porównaniu z letnimi. Zimy ze śniegiem u mnie za wiele nie było, jedynie wczoraj trochę popadało, jazda w śniegu ok. Na razie jestem zadowolony, zobaczymy, co będzie dalej.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
infomk
Coś wie...
Coś wie...
Model: AVENSIS T27

Post autor: infomk »

piokli pisze:Najtaniej jest wyraźnie przed rozpoczeciem sezonu,
gdy hurtownie i sklepy potrzebują zrobić miejsce na nowy sezonowy towar.

Zimówki w sierpniu i na początku września,
a letnie w lutym i na początku marca.

Od roku śledzę na oponeo ceny wybranych modeli opon.
Opony nawet na chwilę nie staniały, aktualnie są droższe od 30 do 50 zł w zależności od modelu.

Najzabawniejsze jest iż wszystkie one są niby w promocji, ciągle przekreślona cena o około 200 złotych wyższa niż ta aktualna.
Obrazek

Awatar użytkownika
Karus
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27

Post autor: Karus »

infomk pisze:
piokli pisze:Najtaniej jest wyraźnie przed rozpoczeciem sezonu,
gdy hurtownie i sklepy potrzebują zrobić miejsce na nowy sezonowy towar.

Zimówki w sierpniu i na początku września,
a letnie w lutym i na początku marca.

Od roku śledzę na oponeo ceny wybranych modeli opon.
Opony nawet na chwilę nie staniały, aktualnie są droższe od 30 do 50 zł w zależności od modelu.

Najzabawniejsze jest iż wszystkie one są niby w promocji, ciągle przekreślona cena o około 200 złotych wyższa niż ta aktualna.
Kupowałem w zeszłym tygodniu opony do swojego Seata i w Inter Cars zrobili mnie w konia bo zamówiłem opony z 2019 roku a okazało sie przy odbiorze ze są 2018r. Oddałem je (pomijam problemy ze zwrotem pieniędzy... ) i kupiłem finalnie na alledrogo z 2019r. i wszystko OK. Oponeo jest generalnie drogie ale pewne.
pzdr
Seat Toledo II 1.6 8V 102KM (AKL) 1999r. & Toyota Avensis T27 Wagon 1.8 147KM (2ZR-FAE) 2012r. Premium LPG-PB Hybrid

Awatar użytkownika
infomk
Coś wie...
Coś wie...

Na oponeo bardzo dobrze mi się szuka i przegląda opony. Z ceną różnie bywa. Kupując zimowe, dzwonilem do nich w sprawie rocznika opon i nie potrafili mi udzielić informacji z którego roku będą moje opony. Zapytalem czy jak będą z innego niż oczekiwany to mam zwrócić , Pan odpowiedział że oczywiście i najlepiej od razu zamówic nowe, może będę z oczekiwanego rocznika.
Opony wg strony, wysyłka w 24h, czyli jak zamawiałem w sobotę to teoretycznie powinny dotrzeć na wtorek, ale wysłali w czwartek, wiec dotarły w piątek.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Awatar użytkownika
nettwork
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27 FL

Post autor: nettwork »

Fragment regulaminu z oponeo dotyczący pojęcia "nowe" opony... Ze swojego doświadczenia to mogę tylko powiedzieć że w wulkanizacji u siebie w PL mam taniej niż na oponeo i opony z bieżącego rocznika zawsze.
Nawet w DE niekiedy opony są tańsze w sklepach takich jak ATU czy Pitstop niż na oponeo.pl - swoje Dunlop zakupiłem w Pitstop Obrazek

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Karus
Coś wie...
Coś wie...

W Holandii też opony sporo tańsze niż w Polsce, szwagier ostatnio kupował to porównywaliśmy ceny i nieźle się zdziwiłem.
Seat Toledo II 1.6 8V 102KM (AKL) 1999r. & Toyota Avensis T27 Wagon 1.8 147KM (2ZR-FAE) 2012r. Premium LPG-PB Hybrid

Awatar użytkownika
infomk
Coś wie...
Coś wie...

Czy korzysta ktoś, lub może się ktoś wypowie na temat:

Dunlop Winter Sport 5 215/55 R17 98 V XL
zużycie paliwa - C
mokra nawierzchnia - B
głośność - 69dB
Obrazek

Awatar użytkownika
infomk
Coś wie...
Coś wie...

a może lepsze: Nokian WR D4 parametry identyczne ??
Obrazek

Awatar użytkownika
Karus
Coś wie...
Coś wie...

infomk pisze:a może lepsze: Nokian WR D4 parametry identyczne ??
O tych nokianach słysze duzo pozytywnych opinii od zanjomych, ktorzy ich używają. O dunlopach sie nie wypowiem, bo nie znam nikogo kto miał takie zimówki.
pzdr

gfit
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis II

Post autor: gfit »

Karus pisze:
O tych nokianach słysze duzo pozytywnych opinii od zanjomych, ktorzy ich używają. O dunlopach sie nie wypowiem, bo nie znam nikogo kto miał takie zimówki.
pzdr
Nokiany- dobry sprzęcik z tego względu, że są produkowane przez naród który na co dzień funkcjonuje w warunakch skrajnie zimowych - mam tutaj na myśli Finów. Któż jak nie oni wiedzą jak walczyć z surowym klimatem.
Z Nokianów warto sprawdzić jeszcze Nokian WR D3: https://www.sklepopon.com/opona-zimowa/ ... 91-t-26871
Mają dobry współczynnik ceny do jakości.

Awatar użytkownika
Karus
Coś wie...
Coś wie...

gfit pisze:
Karus pisze:
pzdr
Nokiany- dobry sprzęcik z tego względu, że są produkowane przez naród który na co dzień funkcjonuje w warunakch skrajnie zimowych - mam tutaj na myśli Finów. Któż jak nie oni wiedzą jak walczyć z surowym klimatem.
Z Nokianów warto sprawdzić jeszcze Nokian WR D3: https://www.sklepopon.com/opona-zimowa/ ... 91-t-26871
Co prawda produkowane są w Rosji ale poza tym zgoda :-)

Dexiu
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis t27

Post autor: Dexiu »

gfit pisze:
Karus pisze:
pzdr
A ja nie lubię Nokianów, na śniegu są fajne - jak inne premium, ale woda to inna bajka jak i błoto pośniegowe. Mi lepiej jeździło się na Michelinach i Kleberach. Używałem Kleber Krisalp HP 3 i Michelin Alpin zeszłą zimę i różnicy nie odczułem. Krisalp jest bardziej miękki. Michelin był ciut głośniejszy ale spalanie mi spadło 0,5l/100km więc ciut oszczędniejsze od Krisalpa.

Awatar użytkownika
Karus
Coś wie...
Coś wie...

Dexiu pisze:
gfit pisze:
Karus pisze:
pzdr
A ja nie lubię Nokianów, na śniegu są fajne - jak inne premium, ale woda to inna bajka jak i błoto pośniegowe. Mi lepiej jeździło się na Michelinach i Kleberach. Używałem Kleber Krisalp HP 3 i Michelin Alpin zeszłą zimę i różnicy nie odczułem. Krisalp jest bardziej miękki. Michelin był ciut głośniejszy ale spalanie mi spadło 0,5l/100km więc ciut oszczędniejsze od Krisalpa.
No i tu się zaczyna problem z wyborem opon zimowych, bo czy ja mieszkając we Wrocławiu gdzie snieg leży na jezdni przez ok 2 dni w roku powinienem bardziej patrzeć na zachowanie opony na śniegu czy jednak wodzie ?

Awatar użytkownika
infomk
Coś wie...
Coś wie...

W dużych miastach najlepiej spiszą się zapewne wielosezonowe, śniegu tam jak na lekarstwo, najwięcej chyba na parkingach. Najczęściej mokro od solanki i błoto pośniegowe zanim przemiela to inni kierowcy. Wczoraj kolega opowiadał mi o ciekawym spostrzeżeniu z wizyty w USA, większość kierowców (ich ilość zapewne zależny od stanu) on wspominał o Chicago i okolicach jeździ tam na wielosezonowych, które dwa razy w roku przekładają na krzyż. To po części wyjaśnia skąd te paraliże jak spadnie tam 20 cm śniegu.

Ja własnie czekam na Dunlop Winter Sport 5, do głównej drogi jadę po śniegu, później to zależy jak się spiszą służby i w mieście znów po śniegu (tutaj służby się nie śpieszą) z ostatniej zimy pamiętam głównie pamiętam zdarzenia związane ze śniegiem choć wiele go nie było, ale zdarzyły się dwie niekontrolowane ucieczki auta i tego chcę uniknąć tej zimy.
Obrazek

mheniek
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: T27FLII

Post autor: mheniek »

Przymierzam sie do zakupu opon zimowych.
Czy ktos wypowie sie o:
Vredestein Wintrac PRO 215/55 R17 98 V XL, FSL
Falken Eurowinter HS01 215/55 R17 98 V XL
Kleber Krisalp HP3 215/55 R17 98 H XL, FSL
pozdrawiam

ODPOWIEDZ