[t27] gwizd ze skrzyni biegów

Wszystko o skrzyniach biegów...
KOBAS1982
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: AVENSIS T27
Silnik: 1,6 BENZYNA

Re: [t27] 1.6: gwizd ze skrzyni biegów

Post autor: KOBAS1982 »

i jeszcze jedno co tak naprawdę należy wymienić ??? może ktoś potrafi sprecyzować ( jak nazywa się ta część ) i jaki jest ewentualny koszt naprawy ?

bo ja już tutaj głupieje i zastanawiam się czy to po prostu taki urok tej skrzyni ?

mech z toyoty
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: xc90
Silnik: 3,2 awd

Post autor: mech z toyoty »

już w krótce podam najtańszą opcję ,usunięcia tego wycia,przyczyną jest jedna podkladka dystansowa i łozysko,oczywiscie procedury serwisowe są drogie ale mam klienta który za usunięcie tej usterki pozwoli mi potestować kilka opcj pozdrawiam

KOBAS1982
Nowicjusz
Nowicjusz

mech z toyoty pisze:już w krótce podam najtańszą opcję ,usunięcia tego wycia,przyczyną jest jedna podkladka dystansowa i łozysko,oczywiscie procedury serwisowe są drogie ale mam klienta który za usunięcie tej usterki pozwoli mi potestować kilka opcj pozdrawiam
Byłoby miło bo w najbliższy poniedziałek jadę do ASO KRAKÓW -> mam nadzieję, że tam ogarniają temat

Awatar użytkownika
tomekroch
Mistrz
Mistrz
Model: Auris I
Silnik: 1ZR-FAE 1.6 Benzyna

Post autor: tomekroch »

Kobas daj znać na ile taką naprawę wyceniają.
Kiedy za oczami noszę diabła, znajdź mnie tam gdzie +4822

SLK
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27FL
Silnik: 1.6 benzyna

Post autor: SLK »

Byłoby miło bo w najbliższy poniedziałek jadę do ASO KRAKÓW -> mam nadzieję, że tam ogarniają temat
Też jestem ciekaw, bo w serwisie zazwyczaj nic nie słyszą, a jak słyszą to mówią że to normalne i że w innych samochodach to jeszcze bardziej halasuje aż głowa boli ☺
moje ex: Colt'09, Megane'96

KOBAS1982
Nowicjusz
Nowicjusz

tomekroch pisze:Kobas daj znać na ile taką naprawę wyceniają.

Właśnie wróciłem z ASO KRAKÓW !

Oczywiście jestem po zakupie samochodu 4 dzień i umówiłem się też ze sprzedawcą, który zgodził się na przyjazd oczywiście przejechaliśmy się z dwoma serwisantami z ASO......

po przejażdżce stwierdzili że faktycznie coś jest nie tak z tym gwizdem, ale mieli mało przypadków z takimi właśnie anomaliami...więc im tłumacze że są to wadliwe konstrukcję....., które dopiero od 2013 zostały poprawione o nowe już nie psujące się elementy (kolesie coś gdzies poszli by coś się dowiedzieć i faktycznie dopiero po 2013 produkowane są nowe elementy sklrzyni biegów bo tamte coś z nimi było nie tak..?.....

sprzedawca oczywiście cały czas upierał się że niech Pan jeździ z tym się nic nie dzieje.... bo przecież na badaniach nic nie wyszło ? Lol.... oczywiście chciał mi wmówić że skrzynie tak po prostu głośno hałasują....
i tak mają....

Serwisant wycenił koszty roboty a więc na samym początku: to muszą zdjąć i rozebrać skrzynię.... koszt ok. 2 tys. na dobry początek i auto minimum na tydzień.... a w praniu wyjdzie co należy wymienić bo teraz nie wiedzą dokładnie co to może być....stwierdzili że nawet koszty naprawy mogą być w granicach do 12 tysięcy....
serwisant nie daje absolutnie pewnej gwarancji że zza chwilę skrzynia się nie rozleci.... bo musi ją najpierw rozebrać by określić co jest nie tak... więc
panowie ODDAJE SAMOCHÓD WŁAŚCICIELOWI...... KURFA NIE TEGO SIĘ SPODZIEWAŁEM..... :(((((((

SLK
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 1.6 benzyna

Post autor: SLK »

KOBAS1982 pisze:serwisant nie daje absolutnie pewnej gwarancji że zza chwilę skrzynia się nie rozleci.... bo musi ją najpierw rozebrać by określić co jest nie tak...
czyli standard. Serwis woli nie tykać dziada, bo nie wie czy w ogóle pomoże, czy nie pogorszy sprawy lub czy bardziej nie zepsuje skrzyni.

Podobno pomaga wymiana oleju w skrzyni na gęstszy, ale nie wiem czy ktoś tak próbował.

Może "mech z toyoty" pomoże ;)
moje ex: Colt'09, Megane'96

Visitor1230

Post autor: Visitor1230 »

Mech to pisze ze opcje najtansza poda, a potem cisza. Co do oleju w skrzyni to kiedys rozmawialem z kumatym mechanikiem z ASO w DE. I powiedzial, ze oleju w skrzyni zawsze jest za malo. Mowil, ze nawet na dobrze zagrzanej skrzyni po godzinnym postoju i tak wejdzie 80 ml w stosunku do stanu fabrycznego.

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Model: Avensis T22
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv

Post autor: wrc »

Jak skrzynia jest uszkodzona to nie pomoze zadna kombinacja z olejami, lub tymczasowo. Kiedys sypano wiory to na gielde i jeszcze na 50 km starczylo, ale chyba nie o taka naprawe chodzi. pozdr

Awatar użytkownika
tomekroch
Mistrz
Mistrz
Model: Auris I
Silnik: 1ZR-FAE 1.6 Benzyna

Post autor: tomekroch »

Kobas dziwne to ASO. Przecież na naprawę tego mają biuletyn. Usterka jest powszechnie znana.
Kiedy za oczami noszę diabła, znajdź mnie tam gdzie +4822

andrzelo1
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: T27
Silnik: 1.8

Post autor: andrzelo1 »

Witam,
Widzę ,że problem ze skrzynią biegów ma coraz więcej osób właśnie kupiłem 3 miesiące temu Toyotę Avensis t27 1.8 benzyna 2009 rok i mam dokładnie identycznie jak to przedstawił kolega Leoart na filmie .Przebieg 84 tysiące byłem w Łodzi w warsztacie gdzie specjalizują się w naprawie Toyoty warsztat rekomendowany nawet na forum.
Powiedzieli mi ,że mam tym się nie przejmować iż nie widzą jakiegoś problemu, a hałas jest coraz większy wydaje mi się ,iż nawet jak mam już radio włączone to słyszę ten dziwny szelest z skrzyni,wciskam sprzęgło i ustępuje.A jeszcze też nikt mi nie gwarantuje ,że nawet jak rozbiorą skrzynię to że naprawią.
Więc to jakiś bubel wypuściła Toyota temu może tak szybko robili ten Lift po wiedzieli o popełnionym błędzie.
Mam pytanie czy ktoś już to naprawiał i co musiał wymienić.
Rozmawiałem z jednym z forum użytkownikiem takiej ,że to toyoty to powiedział mi że kupił skrzynię za 900zł na allegro po 2012 roku Sprzęgło ,Docisk , Łożysko oporowe z siłownikiem 650 toyota (nie ma zamienników ) Oleje w sumie go naprawa wyniosła 3250zł. Czekam na info wasze, iż sam już nie wiem co mam robić czekać aż się rozsypie się skrzynia ?

mech z toyoty
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: xc90
Silnik: 3,2 awd

Post autor: mech z toyoty »

nie piszę bo to temat na 5 stron akcje serwisowe są takie że pierwsze skrzynie mają inne skosy na zębach dlatego naprawa według panów inz jest zajebiście droga, tylko skrzynie po takiej naprawie i tak po przejechaniu jakiejś ilości km też zaczynają wyć(te z pozmianowymi bwbechami też) więc po co robić drogie naprawy jeżeli odpowiedzialna za chałasy jest jedna podkładka i maks 2 łożyska a nawet jedno zrobiłem takie dwie skrzynie i są cicho tylko czekam na przejechaną ilość kilometrów klienci jeżdzą a ja czekam jak będzie wszystko ok to zrobimy naprawy pozdrawiam

kempes
Stara się...
Stara się...
Model: Avensis T27
Silnik: 1.8 benzyna

Post autor: kempes »

Widzę, że problemy ze skrzynią najczęściej opisują właściciele rocznika 2009. Czy to znaczy, że problem próbowano wyeliminować i w młodszych egzemplarzach problem został wyeliminowany?

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator

Zmieniona konstrukcja występuje na rynku od 04.2012, jest na to biuletyn, dotknięte są także auris, corolla i verso.
Nie ma nic po polsku:
ОПИСАНИЕ ПРОБЛЕМЫ
Некоторые клиенты могут жаловаться на воющий шум, доносящийся из коробки передач, при движении на всех передачах (при невысокой частоте вращения коленчатого вала двигателя). Наиболее отчетливо шум слышен в диапазоне скорости движения 60-90 км/ч.
Some customers may experience and report that whining noise is coming from transmission when driving in all gears.
Moza jakas przyjazna dusza wstawi biuletyn na forum.

pozdr

_MARECKI_
Stara się...
Stara się...
Model: Verso
Silnik: 2zr-fae

Post autor: _MARECKI_ »

Visitor1230 pisze:Mech to pisze ze opcje najtansza poda, a potem cisza. Co do oleju w skrzyni to kiedys rozmawialem z kumatym mechanikiem z ASO w DE. I powiedzial, ze oleju w skrzyni zawsze jest za malo. Mowil, ze nawet na dobrze zagrzanej skrzyni po godzinnym postoju i tak wejdzie 80 ml w stosunku do stanu fabrycznego.
Myślicie że dolanie oleju może poprawić sytuacje w skrzyni?

Bandzur
Spamer
Spamer
Model: T25
Silnik: 1.8

Post autor: Bandzur »

wrc pisze:Moza jakas przyjazna dusza wstawi biuletyn na forum.
Po rosyjsku może być Towarzyszu? :-D
Poniżej link do poprawionego biuletynu CP-0030T-0413
EC6#: воющий шум при движении на всех передачах
z dnia 09/05/2014 w PDF dotyczący problemów w skrzyniach biegów w następujących modelach Toyoty AURIS; AVENSIS; COROLLA; IQ; URBAN CRUISER; VERSO; VERSO-S; YARIS
NDE150; NDE180; NRE150; NRE180; ZRE151; ZRE152; ZRE185; ZRT270; ZRT271; NDE150; NDE180; NRE150;NRE180; ZRE142; ZRE151; ZRE181; ZRE182; NGJ10; NUJ10; NLP110; NLP115; NSP110; ZGR20; ZGR21; NLP121; NSP120; NLP130; NLP90; NSP130; NSP90

także każdy może sobie ściągnąć i przetłumaczyć :szatanek:

https://www.dropbox.com/s/p2fx7oatkci2r ... a.pdf?dl=0
i tu jeszcze info z GB w tej sprawie:
http://www.toyotaownersclub.com/forums/ ... box-whine/

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator

Moze byc po rosyjsku, najwazniejsze ze jest. Sciagne sobie to w domu, bo poki co mam zablokowany dostep do linkow. pozdr

Bebol
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 1.8 benzyna

Post autor: Bebol »

To ja dołożę swoje "pięć" groszy, jeśli chodzi o skrzynię biegów. Avke kupiłem w maju z przebiegiem ok 23tys.km, i niestety po paru dniach usłyszałem "wycie" skrzyni biegów jak zmieniałem bieg z 2 na 3. Po wrzuceniu na luz, wyło tak samo. Serwis na początku nic nie słyszał, ale jak im poleciłem, żeby podnieśli samochód na podnośniku (wcześniej taki zabieg zrobiłem na zaprzyjaźnionym warsztacie) i zaczęli "jechać", to wyło tak, że z żoną słyszeliśmy to na poczekalni :) Specjalista z fabryki w Wałbrzychu który przyjechał po dwóch tygodniach z nową skrzynią, jak tylko wsiadł i się przejechał, to od razu nakazał wymianę skrzyni biegów. Niestety, nie powiedziano mi co konkretnie było walnięte, moja stara skrzynia pojechała sobie spowrotem do fabryki... Tak więc moją przygoda z Toyotą zaczęła się bardzo obiecująco... Na szczęście mam jeszcze gwarancję...

Awatar użytkownika
sebastian.k
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: verso
Silnik: 1.8 vvti

Post autor: sebastian.k »

Mam toyotę verso 2013. 83000 km. 1.8vvti .
Świst ze skrzyni taki sam jak na filmie. Wstępnie robiłem rozeznanie w ASO. Wymieniają zazwyczaj cała skrzynię /gwarancja / .
Rzekomo poprawili konstrukcję po 2012... chyba jednak niekoniecznie. Temat jest znany w ASO - skrzynie faktycznie z Wałbrzycha.

Awatar użytkownika
SaddaS
Stara się...
Stara się...
Model: Avensis T27
Silnik: 1,8 2ZR-FAE

Gwizd skrzyni 1,8 147km T27 2010 130tyś

Post autor: SaddaS »

Witam, ostatnimi czasy słyszę lekki gwizd skrzyni biegów powyżej 80km/h pod obciążeniem tz przy wcisnietym gazie jak autko ciągnie, czy ktoś coś podobnego ma lub naprawia wymieniał.... Natknąłem się na dosc stary wątek na ten temat ale on się urwał i nowych poszlak brak.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ