Potrzebny dobry mechanik w Szczecinie

polapoletek
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: polapoletek »

Witam wszystkich. Jestem nowa na forum i bardzo proszę o pomoc. Mam kłopot: pali mi się lampka "check engine" i już przeczytałam wszystkie posty dotyczące tego problemu. Wiem zatem, że przyczyn może być wiele. Występuje też inny problem, brak mocy na zimnym silniku. Potrzebuję adresu dobrego mechanika w Szczecinie, ale nie ASO, który byłby w stanie sprawdzić mi przyczynę. bardzo liczę na pomoc Państwa i będę za nią serdecznie wdzięczna.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 13 maja 2008, 08:44 przez polapoletek, łącznie zmieniany 1 raz.

Aranaszek
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Aranaszek »

W zdrojach na ul. leszczynowej znajduje sie warsztat Auto Japan - Service. Jak nazwa wskazuje zajmują się tam tylko japończykami i naprawdę robią to porządnie.

polapoletek
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam,
No niestety, musiałam jechać do ASO bo nikt mi nie mógł tego sprawdzić. Na szczęście nic wielkiego. W międzyczasie problem się sam rozwiązał, jak nalałam nowe paliwo z innej stacji. Komputer wykazał przytkanie zaworów. Mechanik powiedział, że mogła być zbyt uboga mieszanka. Od dziś będę omijała stację benzynową PKSu w Stargardzie Szczecińskim. Paliwo z Orlenu okazało się właściwe. Jednakże, jeśli problem się powtórzy będę musiała wymienić zawory pompy wtryskowej. Nie mam pojęcia jakiego rzędu to koszt, ale chyba nie jest to nic zbyt kosztownego.
Pozdrawiam

bajbus
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: bajbus »

ja tam polecam shella bo jest najlepszy :-D

Awatar użytkownika
gregor
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: avensis T25
Silnik: 2.0 1CDFTV

Post autor: gregor »

do toyotki tylko najlepsze paliwko - trudno , że drogie, omijać wszystkie podejrzane stacje .... a tak przy okazji , witamy płeć piękną na forum, i zapraszamy polapoletek do działu nasze samochody pochwalić się autkiem

RG

Post autor: RG »

polapoletek, w Stargardzie tylko Shell i Statoil. Mają najlepsze paliwa. Reszta to nie wiadomo co. A swoją drogą - nie studiujesz czasem na ZPSB i nie masz kombi w kolorze groszku????

polapoletek
Nowicjusz
Nowicjusz

Dzięki za informację,
w większości tam właśnie tankuję, ale czasami jak zapomnę, muszę zatankować w swojej miejscowości. Przykro mi, nie jestem już studentką (chlip, chlip), stoję raczej po drugiej stronie biurka. A moja Ave to beżowy metalik, sedan :).
Pozdrawiam

zgredzio69
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Potrzebny dobry mechanik w Szczecinie

Post autor: zgredzio69 »

polapoletek pisze:Witam wszystkich. Jestem nowa na forum i bardzo proszę o pomoc. Mam kłopot: pali mi się lampka "check engine" i już przeczytałam wszystkie posty dotyczące tego problemu. Wiem zatem, że przyczyn może być wiele. Występuje też inny problem, brak mocy na zimnym silniku. Potrzebuję adresu dobrego mechanika w Szczecinie, ale nie ASO, który byłby w stanie sprawdzić mi przyczynę. bardzo liczę na pomoc Państwa i będę za nią serdecznie wdzięczna.
Pozdrawiam
Dołączam się do pytania o solidne warsztaty w szczecinie, specjalizujące się w Toykach.

adamsawi
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: adamsawi »

Nazwa firmy Auto Service JAPAN S.C. - Serwis Toyota Ulica Leszczynowa 15 Kod i miasto 70-766 Szczecin Województwo zachodniopomorskie tel.091-461-4143

jeśli chodzi o sprawy eksploatacyjne i mechaniczne robiłem i jestem bardzo zadowolony,(tanio i fachowo) jeżeli chodzi o podłączenie pod komp to polecili mi tylko ASO na ul. Struga

pozdrawiam

stiopa46
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: Avensis T22,
Silnik: 1.6

Post autor: stiopa46 »

powierdzam lecz czas oczekiwania czasami jest disc długi :ok:
siemka

jeszcze sie taki nie urodził żeby wszystkim dogodził

http://krematorium.szczecin.pl/index.php

Awatar użytkownika
dablju pi
Coś wie...
Coś wie...
Model: T25 Wagon
Silnik: D4D 2,0 116 KM

Post autor: dablju pi »

A może ktoś zna porządne firmy na lewobrzeżu? Pozdrawiam forumowiczów,

stiopa46
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: Avensis T22,
Silnik: 1.6

Post autor: stiopa46 »

zależy co chcesz naprawiac mam jedną firme solidnie i w rozsądnych kostach jak jestes zainteresowany to spytaj na pw
siemka

jeszcze sie taki nie urodził żeby wszystkim dogodził

http://krematorium.szczecin.pl/index.php

reflekt
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: reflekt »

Witam , posiadam scaner diagnostyczny OBDII jeśli komuś z was zapali się "check engine" to moge pomóc w odczytaniu usterki

Awatar użytkownika
mobydick
Coś wie...
Coś wie...
Model: AVENSIS T25 WG
Silnik: D4D 2.0 116 KM

Post autor: mobydick »

reflekt pisze:Witam , posiadam scaner diagnostyczny OBDII jeśli komuś z was zapali się "check engine" to moge pomóc w odczytaniu usterki
witam,
a jak z cenka za usluge? ile to bedzie kosztowac i dlaczego tak duzo? :-D
pytam tak na przyszlosc

reflekt
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: reflekt »

dla forumowiczów zaledwie 40zł z dojazdem na terenie miasta

szuras
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Corolla
Silnik: 1,4

Post autor: szuras »

Witam.
Ostatnio robiłem swoją Corolke u tego mechanika, też słyszałem sporo dobrych opinii i postanowiłem sprawdzić.

Do dziś robiłem moja Corolle w Auto Abc na Ku Słońcu, niestety bardzo się na nich zawiodłem.
Dwa tygodnie temu wymieniali mi tarcze i klocki, a teraz znowu muszę przeczyszczać zaciski, bo podczas wymiany nie nasmarowali tłoczków.

Wolałem już nie korzystać/reklamować u nich montażu tych tarczy tylko wybrałem się do Auto Japan aby to naprawić i sprawdzić zawieszenie (coś od dłuższego czasu stuka w tylnym zawieszeniu).

Co do jakości wykonania naprawy przez Auto Japan to narazie nie mam zastrzeżeń (jestem zadowolony), zobaczymy jak się autko będzie sprawowało po przejechaniu kilometrów.

Co do kosztów, to zapłaciłem:
- 2 x 90 zł za łączniki stabilizatora (tył)
- 1 x 54 zł poduszki/gumy (chyba stabilizatora) tył (częsci z ASO)
- 1 x 71 zł poduszki/gumy (chyba stabilizatora) z przodu
- 3 x 11zł osłony hamulców
- 190 zł robocizna

Dodatkowo zrobiłem jeszcze u nich
- 110 zł linka hamulca ręcznego
- ~20zł śruby potrzebne przy zaciskach hamulca tylnego

Łącznie wyszło 700zł (robocizna + materiał).

Nie wiem czy to drogo ale w Auto Abc chcieli za sam przód ~1200zł (poduszki wahacza, łączniki stabilizatora).

Szkoda że mają warsztat na prawobrzeżu ale z drugiej strony jest on czynny do 18:00, da radę podskoczyć po pacy.

Szary
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T25
Silnik: 2.0 D4D

Post autor: Szary »

Dołączę się do pochwal Auto -Japan robiłem u nich rozrząd cena ok (około 1000zl ) i czas w którym opanowali wymianę rewelka.
Pozdrawiam!

r3mas1
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T25
Silnik: 2.0 benzyna

Post autor: r3mas1 »

a ja zdecydowanie odradzam auto japan na leszczynowej mialem problem z abs-em i narazili mnie lacznie na jakies 500 zl za czujnik ktory byl ok i dwa czujniki abs ktore wymienili tylko jeden w aso okazalo sie ze wtyczka byla zabrudzona a panowie ktorzy z łachą przyjeli moja avke na warsztat nie dosc ze kazali mi kupowac czujniki krore byly dobre to jeszcze mniee kasowali za usuge ale usterki nie zlikwidwali

Felman
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T22
Silnik: 1.6 VVT-i

Post autor: Felman »

Dobry mechanik jest na gdańskiej za salonem hyundai. Facet robiłem przez 15 lat w serwisie Toyoty i się w nich specjalizuje ale ogólnie każdego azjate naprawi, nie drogi, a dobry

ODPOWIEDZ