/Trojmiasto/ Nippon Auto Center - ul Schuberta

bartekm
Nowicjusz
Nowicjusz

/Trojmiasto/ Nippon Auto Center - ul Schuberta

Post autor: bartekm »

prosze o opinie

Nippon Auto Center - Klimek & Rozbicki Stacja Obsługi Samochodów Japońskich

adres: 80-171 Gdańsk, Schuberta 2A

Jakies inne sugestiem gdzie serwisowac Ave D4D? Najlepiej Gdańsk.
Czesc poleca Perfect Service... czesc nie... inne opinie?
Z gory dzieki

pozdrawiam
BartekM

yanon
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: yanon »

Też chciałem się czegoś dowiedziec odnośnie tego serwisu ale cisza. Czyżby wszyscy serwisowali samochody w Carterze lub ASO Gdynia Chwaszczyno & Rumia :-))

Pozdrawiam
Marek

Awatar użytkownika
ayrsen
Mistrz
Mistrz

Post autor: ayrsen »

yanon pisze:Czyżby wszyscy serwisowali samochody w Carterze
Dokładnie tak... :cfaniak: :cfaniak: :cfaniak: :ok: :ok: :ok:

Mitrandil
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Mitrandil »

Tak jak napisał Ayrsen Carter Gdańsk i nigdzie indziej nie oddam mojego czarnuszka.

jaros
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T25
Silnik: D4D

Post autor: jaros »

Pracuję niedaleko i byłem u nich dwa razy ze swoją "starszą" Avensis (D4D 2000r.)Pierwszy raz z drobiazgiem, drugi raz z dość poważną usterką elektryczną. Jestem zadowolony - naprawy odbyły się szybko, za pierwszą sprawę nie zapłaciłem nic, zaś za drugą policzono mi tak niewiele, że dałem dodatkowo ok. 50% extra! Zawsze wręczają fakturę. Moim zdaniem warsztat jest OK. Dodatkowym atutem jest to, że pracują 2 ekipy na 2 zmiany - od świtu do wieczora.
Jaroslaw

yanon
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: yanon »

Z tym masz racje w Gdyni mają czynne tylko do 16:30 i stop jak by wszyscy kierowcy nie pracowali i mieli na wszystko czas. W Carterze raz byłem jak sprawdzali auto do 22 i tu musze przyznać skrupulatność bo nie było 22 i bay tylko jeszcze troche im zeszło dłużej. To się chwali.

Pozdrawiam
Marek

jaros
Nowicjusz
Nowicjusz
Silnik: D4D

Post autor: jaros »

Marku - mój post odnosił się do NIPPON Auto Center z ulicy Schuberta - czyli do głównego tematu tego wątku. Przepraszam, że nie napisałem tego jaśniej w swym tekście; w przyszłości będę na to uważał :-)
A co do Cartera - mam mieszne uczucia. U nich także byłem dwukrotnie z usterkami: owszem naprawiają ale faktury później są ogromne. Nie pamiętam dokładnie stawki za tzw. "robociznę" ale wynosi ona coś około 200 pln/godz.
Pozdrawiam.
Jaroslaw

bartekm
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: bartekm »

Czesc

Dzieki za opinie. Przetestuje na sobie serwis Nippon... nieststy padlo mi dzisiaj sprzedlo dwumasowe...:-( [CENZURA] ! czekam na wycene...

Co do Cartera .... 3 razy kasowali mi blad poduszek+sprawdzenie fotela w sumie jakies 400 pln, wycenili naprawe na 13 - 16 tys wymiana calego ukladu.... znalazlem warsztat (BTW polecony przez Nippon) ktory naprawil usterke za 180 pln !!! wiecej w temacie o poduszkach

ASO w Elblagu... w czasie przegladu wymienili filtr kabinowy... podczas sprawdzania klimy nie moglem uwiezyc ile syfu bylo kolo tego filtra... po prostu nie chcialo im sie odkurzyc okolic filtra... w Norauto - standard....

Powyzdze zadecydowalo.... no more ASO... nie za taka jakosc i ceny

pozdrawiam
Bartek

Szefix
Coś wie...
Coś wie...
Model: T25
Silnik: 1.6 VVTi

Post autor: Szefix »

Ja serwisuje u prywaciarza :) w Gdynii.
Mam atez jednego dobrego mechanika niedaleko Gdynii tylko kolejki sa u niego na 3 tygodnie.
Nie wierze ASO - bo bylem swiadkiem oszustw i partactwa ( nie mowie o Carterze tylko tym drugim :) )

Narazie zadowolony jestem a o ww. serwisach nie slyszalem :(

Gregor 37
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 1AD-FTV

Post autor: Gregor 37 »

Z firmą Nippon Auto Center - Klimek & Rozbicki miałem przyjemnośc z poprzednią toyką carinaE , pełen profesjonalizm , z czystym sumieniem mogę polecic ten warsztat.Teraz w razie problemów też zaczne od nich z moją AVENSIS.Chociaż wolałbym żeby nie było takiej potrzeby.

brader74
Stara się...
Stara się...

Post autor: brader74 »

Nippon został mi polecony przez znajomego (były pracownik Cartera) jako zakład gdzie moge taniej zrobić co nie co i zakład w którym poradzą sobie z nowymi silnikami (zdaje sie że to jakiś jego znajomy, ale nie wiem czy z Cartera). Drugi zakład to firma (nazwy nie pamiętam) na ul. Słowackiego za zwalonym mostem (dawne tłumiki - wjeżdza się w komleks hurtowni i warsztatów). Tam też pracuja ludzie którzy wcześniej w Carterze robili - są solidni i niedrodzy.
Co do Shuberta: Sąsiad z klatki kilka lat tamu pojechał samochodem aby wyremontować silnik. Po remoncie zrobił nim 1000 km i silnik padł. W innym warsztacie okazało się, że nie miał zrobionego remontu i zotał oszukany, miał stare panewki, tłoki itp. Nie wiem jak jest teraz i kto był za to wtedy odpowiedzialny (właściciel? czy jego pracownicy?), jednak sąsiad na nich reaguje alergicznie...

praski01
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: praski01 »

hmmm to lipton bo juz prawie sie przekonalem, a macie kogos z polecenia kto zajmie sie rozrzadem ??
w lipcu jestem w gda i musze sie tym zajac, jakie to moga byc koszta na dzien dzisiejszy ??
dzieki za odp.

kamyk
Guru
Guru
Model: t25 przed i po fl
Silnik: 1cd i 1ad

Post autor: kamyk »

ja z gdyni latam na rozrzad do leborka koszt 180-200pln tam jest jedyny warsztat ktory w mojej 18letniej przygodzie z motoryzacja budzi moje zaufanie

praski01
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: praski01 »

siemka Kamyk :-)
a masz jakies namiary ?? noo i moze orietujesz sie czy oni tez moga zalatwic czesci w jakis przyzwoitych cenach , hmm ?
thx pozdr

kamyk
Guru
Guru
Model: t25 przed i po fl
Silnik: 1cd i 1ad

Post autor: kamyk »

siemasz ja graty do rozrzadu sam zalatwiam. poszukaj na necie japanmoto z rumii maja wszystko i w rozsadnych cenach, warsztat Ryszard Pioch Nowa Wies Lęborska pozdr

marv
Coś wie...
Coś wie...

Carter :(

Post autor: marv »

W ASO Gdańsk miałem niemiłą przygodę. 2.5 tygodnia czekałem na weryfikację usterki . Czekałem to mało powiedziane, prosiłem się o to by się zabrali do tej roboty, potem już musiałem się kłócić. Na koniec wzięli 270 zł za weryfikację. Uszkodzona była klima, za którą naprawę (wymianę) chcieli 6 tyś złotych. Ceny mają z kosmosu. Co z tego, że pracują na dwie zmiany, dadzą Ci kawkę, pooglądasz TV. Znam też przypadek jak wlali do auta na obowiązkowym przeglądzie najgorszy olej z możliwych.

Awatar użytkownika
drmurek
Stara się...
Stara się...
Model: Avensis T27
Silnik: 1.8 benzyna

Carter to dno!

Post autor: drmurek »

Toyota Carter w Gdańsku to porażka. Byłem tam w sprawie zakupu auta to mieli mnie kompletnie w d.... Później raz trafiłem z autem na gwarancji tylko dlatego, że usterka wystąpiła 500m od ich serwisu i znowu obsługa miała wszystko w nosie. Chociaż auto naprawili na razie dobrze. Co do Gdyni-Chwaszczyno to obsługa super. Tam kupiłem auto. Serwis i info o aucie, czasie naprawy co do minuty. W sprawie Nippon Auto Service to nie mam żadnych zastrzeżeń. Od lat serwisuje tam 12 letnią Corollkę mojej żony, a wcześnije swoją Corollkę. Wszystko bez zarzutów i taniej niż w ASO. Na forum Corolli to jedyny serwis polecany w Trójmieście poza ASO.

ODPOWIEDZ