Polecany warsztat w Lublinie i okolicach

zupart
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: zupart »

Witam,

prośba do Użytkowników z Lublina i okolic o podanie namiarów na sprawdzony zakład znający się AVE T22.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
wojtekd3
Mistrz
Mistrz

Post autor: wojtekd3 »

Choć jestem z Białegostoku, to polecam warsztat Toycar w Stasinie. To blisko Lublina, a chłopaki znają się na rzeczy. Kupiłem u nich auto i robiłem jeden przegląd. Naprawdę szanują klienta i nie zdzierają portfela. Jak jestem w Lublinie i mam coś w aucie do zrobienia, to jadę tylko do Stasina.

beatka
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Polecany warsztat w Lublinie i okolicach

Post autor: beatka »

Polecam patyra auto serwis przy spółdzielczości Pracy 47 to jest naprzeciwko olimpu od strony shella moim skromniutkim zdaniem wiedza co robia, i mają doswiadczenie, zawsze jak tam jestem widze jakas toyote choc wiecej jest saab'ów nie zdzierają i trzymają się terminów poza tym nie patrzą na mnie jak na blondynkę tylko jak na klienta:) pozdrawiam
beatka

darkspy
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis 2.0 D4
Silnik: 1AZ-FSE

Post autor: darkspy »

Polecam zakład Andrzeja Jerwana przy ul. Kąpielowej 5 (zaraz obok stacji benzynowej przy Unii Lubelskiej). Robią zarówno mechanikę jak i elektrykę.

DrakPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T22
Silnik: 2.0 benzyna

Post autor: DrakPL »

polecam ToyCar w konopnicy

denon2000
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 4A-FE 1.6/110KM

Post autor: denon2000 »

W moim aucie ToyCar strzelił niezłą gafę - źle poskładali rozrząd, przez co poprzednia właścicielka pozbyła się samochodu (tak podejrzewam, bo auto wystawione było do sprzedaży niewiele po tym jak był wymieniony pasek - dostałem jeszcze fakture potwierdzającą usługę toycaru). Jeszcze przed zakupem sprzedający zabrał mnie do toycaru i tam panowie "mechanicy" zapewniali mnie jakie to super autko w super stanie. Nie wierząc im :) zaciągnąłem samochód na "niezależną" stację obsługi i okazało się, że z grubsza jest ok, tylko spaliny kilkunastokrotnie przekraczają normy. Ponieważ samochód był w dobrym stanie i w najgorszym przypadku ryzykowałem tylko remont silnika zdecydowałem się na zakup. Wszystko wyszło na jaw, gdy po zakupie zameldowałem się u mojego mechanika do wykonania przeglądu "zerowego" (oleje, filtry, paski itd). Auto od razu zaczęło inaczej jeździć i spaliny wróciły do normy i remont nie był potrzebny.

Awatar użytkownika
Samsung
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 2.0 diesel

Post autor: Samsung »

Polecam zakład prowadzony przez Andrzeja Jerwana przy ul. Kąpielowej 5 mieszczący się obok stacji benzynowej LUKOIL przy Unii Lubelskiej w Lublinie.
Mechanicy wiedzą co robić, robią to we wcześniej ustalonym terminie, a i co do ceny można dojść do porozumienia. Poza tym klient nie czuje się tam intruzem. Szczerze polecam.
Obrazek

Obrazek

ornak3
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: ornak3 »

Samsung pisze:Polecam zakład prowadzony przez Andrzeja Jerwana przy ul. Kąpielowej 5 mieszczący się obok stacji benzynowej LUKOIL przy Unii Lubelskiej w Lublinie.
Mechanicy wiedzą co robić, robią to we wcześniej ustalonym terminie, a i co do ceny można dojść do porozumienia. Poza tym klient nie czuje się tam intruzem. Szczerze polecam.
Byłem na Kąmpielowej może i wiedzą co robią ale ceny mają z kosmosu 350 zł za wymianę oleju to trochę dużo :jacipokaze: (T22D4D)

Awatar użytkownika
IcyMan
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T25 Sol
Silnik: 2.2 D4D

Post autor: IcyMan »

Panowie czy ktoś z Was korzystał z usług serwisu SABAT przy ul. Budowlanej? Z racji faktu, że blisko nich pracuje mam zamiar wybrać się do nich na przegląd - całkiem spory bo Avce stuknęło 160 tyś.
Mam zamiar wymienić olej (mają Castrola Edge w dobrej cenie), płyn chłodnicy, płyn hamulcowy, olej w skrzyni i filtry. W zawieszeniu coś puka i wydaje mi się, że dwumas już słychać a i klimatyzacją trzeba się zająć przynajmniej szczelność układu zbadać.
Kiedyś, chyba z 6 czy 7 lat temu robili mi hamulce w fordzie escorcie i byłem zadowolony bo w sumie tanio wyszło, ale to już historia, serwis się mocno zmienił, rozbudował.
Jeśli korzystaliście ostatnio z ich usług proszę o Wasze opinie.
Cuộc sống giống như giấy vệ sinh

darkspy
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis 2.0 D4
Silnik: 1AZ-FSE

Post autor: darkspy »

ornak3 pisze:
Samsung pisze:Polecam zakład prowadzony przez Andrzeja Jerwana przy ul. Kąpielowej 5 mieszczący się obok stacji benzynowej LUKOIL przy Unii Lubelskiej w Lublinie.
Byłem na Kąmpielowej może i wiedzą co robią ale ceny mają z kosmosu 350 zł za wymianę oleju to trochę dużo :jacipokaze: (T22D4D)
Coś zmyślasz kolego. Chyba jedno zero dodałeś na końcu. Ceny u nich są przystępne.

@IcyMan

Co do sabatu - ja nie lubie tam jeździć. Obsługa jest średnia - kiedyś miałem problem z przedłużeniem przeglądu za jakąś pierdołę. Poza tym byłem na spr. zawieszenia - stwierdzono jakiś problem, gdzie po wymianie nie było poprawy.

suchy_lub
Stara się...
Stara się...
Model: T25 FL
Silnik: 1ZZFE

Post autor: suchy_lub »

Coś zmyślasz kolego. Chyba jedno zero dodałeś na końcu. Ceny u nich są przystępne.
Ceny tam są bez rewelacji. 400 zł za wymianę uszczelki pod głowicą w golfie (kiedyś pytałem w końcu zrobiłem za 250zł)
Ostatnio kolega robiła tam Forda Fieste żaden poważny remont ani poważne wymiany a skasowali go na 2100 zł (poprostu kosmos).

Ja radzę upewnić się tam wcześniej co do ceny i porównać z innymi.

us21
Stara się...
Stara się...
Model: T22 & T27
Silnik: 2.0 D4D

Post autor: us21 »

mam fatalne zdanie o serwisie Toycar po wizycie sprzed 2 miesięcy, nawet nie mam ochoty wracać tam z reklamacją,

jedyny pozytyw to fakt, że dostałem od nich telefon do naprawdę topowego zakładu elektroniki samochodowej, bodaj najlepszy warsztat z jakim miałem dotychczas do czynienia

Awatar użytkownika
wojtekd3
Mistrz
Mistrz

Post autor: wojtekd3 »

us21 pisze:mam fatalne zdanie o serwisie Toycar po wizycie sprzed 2 miesięcy, nawet nie mam ochoty wracać tam z reklamacją,

jedyny pozytyw to fakt, że dostałem od nich telefon do naprawdę topowego zakładu elektroniki samochodowej, bodaj najlepszy warsztat z jakim miałem dotychczas do czynienia
Może coś więcej o przyczynach fatalnego zdania.
I druga prośba: skoro zakład elektroniki topowy, to podaj adres. Innym może sie przydać.
Piszę poprawnie po polsku, a przynajmniej się staram.

us21
Stara się...
Stara się...
Model: T22 & T27
Silnik: 2.0 D4D

Post autor: us21 »

wojtekd3 pisze: Może coś więcej o przyczynach fatalnego zdania.
I druga prośba: skoro zakład elektroniki topowy, to podaj adres. Innym może sie przydać.
1. Toycar
ok,
Zapalał mi się check engine więc pojechałem do Toycar z prośbą o diagnostykę komputerową i usunięcie awarii,
poprosiłem również o likwidację pisków tylnego hamulca podczas normalnej jazdy.
Po sprawdzeniu stwierdzili błąd przepustnicy i odesłali do specjalistów od elektroniki. Jeśli chodzi o hamulce to konieczne było odblokowanie 4 zacisków, przy okazji zaproponowano wymianę końcówki drążka kier., wymianę łączników stabilizatora i wymianę przegubu zewn. wszystko za bodaj 750 zł.

Zgodziłem się na wszystko i poprosiłem jeszcze o wyczyszczenie przepustnicy (90zł) uczciwie zapowiedziano mi, że to może nie pomóc na błąd.

Po przyjechaniu okazało się, że nie wymienili przegubu zapłaciłem 830 zł. Okazało się, że boją się wymieniać przeguby, bo może się okazać, że zamówiony nie będzie pasował. Stary przegub po wyjęciu podobno nie da się znów założyć. Byłem w lekkim szoku.
Następnego dnia zadzwoniłem po numer błędu i okazało się, że nie znają ale jeśli chcę to mogę przyjechać to znów go podepną - bez kolejki.
Po kilku dniach hamulec zaczął piszczeć, przegub wciąż stuka a numeru błędu nie ma. Fajnie się gadało z Panami, którzy chętnie popisywali się wiedzą o Toyotacha ale mi nie o to chodzi. Tak zakończyłem współpracę z Toycarem. Zdecydowanie odradzam.

2. Zakład elektroniki na ul. Południowej
Kolejka od tygodnia w górę. Na placu 40 samochodów wszelkich marek, większość jak się okazało po próbach napraw w innych warsztatach.
Nad Toyotą pochyliło się 2 elektroników i widziałem, że wiedzą jak działa samochód. Panowie coś pogrzebali ale podczas jazdy próbnej check engine znów się zapalił. Przyszedł właściciel wyjął przepustnicę na podstawie odczytów coś tam podregulował.
Od 5 tys. km i prawie 2 miesięcy check engine się nie zapala. Samochód naprawiono w jeden dzień nie wymieniając żadnego elementu, cena 200 zł. Jestem pod wrażeniem.
Z rozmów wynikało, że naprawiali już niemal wszystko - wszelkie samochody, łodzie motorowe, motolotnie, samolot i jakieś inne wynalazki. Polecam.

djonizy
Coś wie...
Coś wie...
Model: avensis t22
Silnik: 2.0 td

Post autor: djonizy »

Dobrego elektronika to ze swieca w lublinie szukac.Wiekszosc to pseudo elktronicy.Jest tez dobry przy lotnisku radawiec
Kocham moja Ave za promien skretu....

suchy_lub
Stara się...
Stara się...
Model: T25 FL
Silnik: 1ZZFE

Post autor: suchy_lub »

djonizy pisze:Dobrego elektronika to ze swieca w lublinie szukac.Wiekszosc to pseudo elktronicy.Jest tez dobry przy lotnisku radawiec
Jak możesz podaj jakieś namiary.

Ile mniej więcej kosztuje podpięcie pod komputer t22?

Pozdrawiam

djonizy
Coś wie...
Coś wie...
Model: avensis t22
Silnik: 2.0 td

Post autor: djonizy »

Uliczka przed lotniskiem jesli jedziesz w kierunku poniatowej,501503713 jak sie nie myle to Tomek.
Kocham moja Ave za promien skretu....

Ryszard13
Coś wie...
Coś wie...
Model: t25
Silnik: 2.0 dizel

Post autor: Ryszard13 »

Ja jednak polecam Toycar,bo ludzie ci wiele lat pracowali w serwisie Toyoty i na pewno pojęcie mają to co robią,wiadomo mechanicy są jak lekarze,jednemu pomogą i będą ich chwalić drugiemu postawią złą diagnozę(TO SIĘ WSZĘDZIE ZDARZA) no i niestety wtedy są negatywne opinie.
Wiele razy korzystałem z porad tego zakładu i złego słowa nie mogę o nim powiedzieć.
Często zaopatruje się tam w części,bo wiedzą jakich zamienników można użyć o ile jest taka możliwość, a jakie omijać z daleka.

Markok
Nowicjusz
Nowicjusz
Silnik: 1.6 benyzna

Post autor: Markok »

każda sroka swój ogonek chwali. Dołączę się do opinii na temat zakładu na ul. Południowej - potwierdzam, sprawdziłem na własnym aucie - fachowcy to mocni, ale nie ma nic za darmo - ceny dość wysokie. Dlatego polecam jako ostatnią deskę ratunku. Co do Sabatu - ja jestem umiarkowanie zadowolony, na plus przemawia fakt, że Sabat czynny jest do 21.00.

tomikier
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis
Silnik: 1.8 benzyna

Post autor: tomikier »

Szczerze odradzam wszystkim wizytę w Auto Serwis Patyra. Szukałem warsztatu mechanicznego w lublinie i okolicach już jakiś czas i zasugerowałem się wpisami na tym forum... Szczerze wszystkim odradzam ten warsztat. Partactwo i niedbalstwo to słowa które tylko w niewielkim stopniu odzwierciedlają jakość pracy jaką wykonuje ten pseudo serwis. Przejdę jednak do konkretów:

- urwane śruby mocujące osłonę pod silnikiem (ostała się tylko jedna ) mechanicy postanowili więc osłonę przyłapać na blachowkręty
- w zderzaku pozostawili śrubokręt gwiazdkowy, wpadł dosyć głęboko i nie chciało im się wyjmować. Miesiąc czasu dochodziłem co tak stuka....
- nie potrafili wyregulować zamka w klapie

Niby proste sprawy a wszystko o co prosiłem i za co zapłaciłem zostało dosłownie spartaczone !

To nie jest serwis, to zwyczajni partacze !

Jeśli ktoś mi nie wierzy i ma jakiś zastrzeżenia do mojej opinii to proszę pisać na maila:

tomikier@yahoo.pl

z wielką chęcią porozmawiam i ostrzegę, stwierdzam też iż nie mam żadnego warszatu ani żadnego interesu w publikowaniu tej opinii po prostu chcę ostrzec innych...

Jednym słowem PATYRA- omijajcie szerokim łukiem....

ODPOWIEDZ