Wrocław - Serwis pogwarancyjny? Porządny warsztat?

ToyaKombi
Stara się...
Stara się...
Model: Avensis T25 Kombi
Silnik: 2.0 D4D 116 KM

Re: Wrocław - Serwis pogwarancyjny? Porządny warsztat?

Post autor: ToyaKombi »

Mimo, że temat warsztatów we Wrocku przewijał się przez to forum chciałbym zapytać mimo wszystko jaki warsztat polecacie? Pytam, ponieważ jeżdżę od jednego do drugiego i każdy ma inną opinię nt. problemu z silnikiem w mojej Toyce. Poszukuje kompetentnego speca, który raz a dobrze zidentyfikuje problem (prawdopodobnie z układem paliwowym lub wtryskami). Jeżeli polecacie któryś z wrocławskich warsztatów, gdzie mógłbym podjechać z pewnością, że nie zostanę "nabity w butelkę" i znają się na Ave, napiszcie gdzie taki się znajduje?

Bandzur
Spamer
Spamer
Model: T25
Silnik: 1.8

Post autor: Bandzur »

ToyaKombi pisze:Jeżeli polecacie któryś z wrocławskich warsztatów, gdzie mógłbym podjechać z pewnością, że nie zostanę "nabity w butelkę" i znają się na Ave, napiszcie gdzie taki się znajduje?
Może tu http://toyota-wroc.pl/

ToyaKombi
Stara się...
Stara się...

Dzięki za informacje. Zobaczymy co powiedzą.

Awatar użytkownika
AUTOKAM
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: W176 AMG
Silnik: 176.052

Post autor: AUTOKAM »

arkel pisze: Mega ogarnięty - nawet mi powiedział co się ewentualnie może dziać z samochodem w przyszłości.

:wow:

toż to wróżbita z pod świętej górki :)

ale fakt że kawał skurczybyka co zęby zjadł.
:swiety:

bercik
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: bercik »

I ja muszę przyłączyć się do tych peanów na temat Panów, już teraz z Karmelkowej, fachowcy całą gębą...dzięki nim moja Avka wróciła do żywych, a wydawało się że stan jest beznadziejny i mimo że powierzchowność nic i nikt już jej nie przywróci (gradobicie) to auto odzyskało moc, werwę jak za dawnych czasów. Pozdrawiam wszystkich panów od "mecha z toyoty", a szczególnie pana Marcina. Póki co nie znalazłem lepszych fachowców od mojej Avki i nie zamierzam już szukać. Pozdrawiam

maf
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T25
Silnik: 1.8 benzyna

Post autor: maf »

To żeby pytań "gdzie serwisować" było mniej, ja jeszcze dodam, że odbyłem po zakupie auta następujący "test":
1. Najpierw pojechałem na serwis do Toyota Bielany.
2. Potem to samo u Mecha z Toyoty (teraz na Karmelkowej).

Na Bielanach nie było bardzo źle (w sumie sprawdzali co mieli na liście), ale chwilami byłem naprawdę zdziwiony jak mogą się różnić przeglądy - na korzyść Mecha oczywiście!
Niebo a ziemia. Nie ma co się zastanawiać.

maf

Bandzur
Spamer
Spamer
Model: T25
Silnik: 1.8

Post autor: Bandzur »

A jaki było to różnice?

Awatar użytkownika
Flaming
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T22
Silnik: 2.0 D-4D

Post autor: Flaming »

w ASO pewnie do wymiany 2 razy tyle za 3 razy tyle :-D
Flaming

maf
Nowicjusz
Nowicjusz

Bandzur pisze:A jaki było to różnice?
Odpowiadam późno bo miałem przerwę wakacyjną :)

Do wymiany niewiele - auto było/jest w zbyt dobrym stanie.
Ale z tego co pamiętam:
1) serwis hamulców - na Bielanach ściągnęli koła, obejrzeli i stwierdzili ze jest o.k. - Mech rozkręcił wszystko niemal na części pierwsze (nawet stwierdził że jakichś blaszek mu brakuje, ale jeździć można), przedmuchał pod ciśnieniem (była chmura pyłu), popsikał, przesmarował i zabezpieczył jakimś środkiem (z dodatkowym, ciekawym komentarzem jak to z hamowaniem bywa).
2) dodatkowo była wymiana oleju w przekładni/skrzyni b. (?) - raz, że stwierdził, że co prawda w wersji po lifcie nie ma tego w zaleceniach Toyoty, ale przed FL było, a przecież skrzynia jest taka sama więc według niego powinno się to zrobić (mnie to przekonuje) - dwa że po zakupie to jednak warto to zrobić.

Niby drobiazgi (zwłaszcza 1), ale jednak.
Oczywiście na Bielanach nie było jakiejś całkowitej fuszerki (zresztą auto było w naprawdę dobrym stanie, więc żeby coś wpisać odnotowali, że dywaniki nie są przymocowane do podłogi :))) ale wymienione punkty dały mi do myślenia.

Z ostatniej chwili:
w tym roku byłem u nich (znaczy CAJ na Karmelkowej) na przeglądzie i muszę stwierdzić, że na pewno nie naciągają na niepotrzebne naprawy - nawet coś tam chciałem zrobić a mnie przekonywano, że to nie ma sensu, i że tylko niepotrzebnie wydam pieniądze, i cytat: "ale jak Pan koniecznie chce to my chętnie zarobimy" /i śmiech/ - oczywiście w znaczeniu że nie warto wywalać niepotrzebnie pieniędzy.

Aha, jeszcze to:
ostatnio podobno poziom obsługi obniżył się tam z pewnych względów, ale zastrzegam, że tylko słyszałem o tym z jakiegoś źródła - osobiście nie wiem, więc wątku nie rozwinę. Może ktoś inny jeszcze coś potwierdzi lub zaneguje.

maf
Nowicjusz
Nowicjusz

maf pisze:
[ciach]

Aha, jeszcze to:
ostatnio podobno poziom obsługi obniżył się tam z pewnych względów, ale zastrzegam, że tylko słyszałem o tym z jakiegoś źródła - osobiście nie wiem, więc wątku nie rozwinę. Może ktoś inny jeszcze coś potwierdzi lub zaneguje.
Muszę dodać - bo mam sygnał, że mogło to zostać źle zrozumiane.
Te ostatnie zdanie to oczywiście o Toyota Bielany. Ale podkreślam, tylko tak słyszałem (ale od osoby dość kompetentnej, chociaż nie bezinteresownej w temacie ;)

swiecha
Guru
Guru
Model: corolla e11
Silnik: 4EFE

Post autor: swiecha »

wniosek Mech najlepszy?

Awatar użytkownika
qadD4D
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: Prius
Silnik: 1,8 Hybrid

Re: Odp: Wrocław - Serwis pogwarancyjny? Porządny warsztat?

Post autor: qadD4D »

Commercial break

swiecha
Guru
Guru
Model: corolla e11
Silnik: 4EFE

Post autor: swiecha »

to nie reklama,to fakty na podstawie wypowiedzi powyżej
Ostatnio zmieniony 20 paź 2014, 22:17 przez swiecha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PPyrek
Guru
Guru
Model: Avensis T25 wagon
Silnik: 2.0 D4D (1AD)

Re: Odp: Wrocław - Serwis pogwarancyjny? Porządny warsztat?

Post autor: PPyrek »

swiecha pisze:to nie reklama,to fakty
Byłeś, robiłeś coś u niego?

ToyaKombi
Stara się...
Stara się...

maf pisze:
maf pisze:
[ciach]

Aha, jeszcze to:
Muszę dodać - bo mam sygnał, że mogło to zostać źle zrozumiane.
Te ostatnie zdanie to oczywiście o Toyota Bielany. Ale podkreślam, tylko tak słyszałem (ale od osoby dość kompetentnej, chociaż nie bezinteresownej w temacie ;)

Mogę jedynie potwierdzić, że poziom serwisu na Bielanach pogorszył się znacząco. Miałem okazje przekonać się na własnym przykładzie. Niestety w razie ich wpadki serwisowej wynikłej ze źle przeprowadzonej naprawy, nie wiedzieć dlaczego, opowiadają bzdury przy okazji dezawuując swoich kolegów. Nie mniej na konkretne pytania dotyczące konkretnego problemu/usterki potrafią jedynie gdybać. Niestety w przypadku braków wiedzy/bez wyświetlenia na komputerze błędu nie umieją określić problemu. W takim przypadku zawsze dla klienta mają rozwiązanie jedyne jakie przychodzi im do głowy - wymiana części, która jest często nie uzasadniona. Wybacz za przydługi opis ale walczyłem z nimi trzy miesiące stąd taki jest mój obraz o tym ASO.

Awatar użytkownika
xantia
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T22
Silnik: 2.0

Post autor: xantia »

Osobiście sprawdziłem i polecam warsztat mech'a, na ulicy Karmelkowej. Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów żaden problem, dodatkowo diagnoza pękniętej pokrywy, czego nikt nie był świadom od tych ponad 10 lat auta w rodzinie :D Dodatkowo Panowie zrobili cały przegląd zawieszenia i auta. Sympatycznie, uczciwie, cenowo bardzo w porządku, a i wiadomo za co się płaci. No i nie ma się tego poczucia co w innych warsztatach, że klient to niestety utrapienie i problem i po coś w ogóle pan tu przyjeżdżał... :)

Gdyby ktoś nie mógł znaleźć ich strony, bo ja sam szukałem, to: KLIK

onfire007
Nowicjusz
Nowicjusz
Silnik: 1ZZFE + STAG4 Qbox

Post autor: onfire007 »

Macie jakiś dokładniejszy namiar na mecha z chwałkowa?

kondrax
Stara się...
Stara się...
Model: Corolla
Silnik: d4d 2.0 116km

Post autor: kondrax »

Mech wie co robi. Ale niestety cwaniaczek, trochę rozumy pozjadał. Bez mojej zgody wymienili mi cześć tablicy rejestracyjnej tej z logo na swoje z reklamą serwisu.
Cena uzgadniona a jak przyszło do płacenia to mówią w biurze, że netto i mam dopłacić VAT.. Mnie ich netto..., Jestem klientem detalicznym i ceny zawsze dla mnie muszą być podawane brutto. Nie biorę na FV.
Już nie wspomnę, że jedna rzecz mi spieprzyli, ale na szczęście naprawili w ramach poprawki.
I też mówi uszczelki miedziane pod wtryskami 500 i rozrusznik zregenerowany 500. Nie miałem kasy tyle wtedy mówię to tylko poproszę te podkładki a on 600zl. Mówię jak. 3 dni temu było 500zl. A on, że to w pakiecie było.
Zna się ale obsługa pozostawia do życzenia.

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

mech z toyoty
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: xc90
Silnik: 3,2 awd

Post autor: mech z toyoty »

wymiana podkładek na org częściach wraz z uszczelką kosztuje i kosztowała zawsze u mnie 600 i jest to cena brutto ,jeżeli było inaczej musiało zajśc nieporozumienie ,zapraszam po zwrot kasy, jeżeli suma była wyższa.Jestem poważnym i co najważniejsze uczciwym człowiekiem,i myślę że nikt nie może zarzucić mi że został oszukany przez moją osobę lub warzsztat, i nie życzę sobie żeby ktoś publicznie podając tylko jakiś pseudonim nazywał mnie cwaniaczkiem nie wyjaśniając sprawy osobiście ze mną, wszyscy ,którzy mnie znają wiedzą ,że zawsze można się ze mną dogadać nie chce mi się więcej pisać na ten temat pozdr

kondrax
Stara się...
Stara się...
Model: Corolla
Silnik: d4d 2.0 116km

Post autor: kondrax »

mech z toyoty pisze:wymiana podkładek na org częściach wraz z uszczelką kosztuje i kosztowała zawsze u mnie 600 i jest to cena brutto ,jeżeli było inaczej musiało zajśc nieporozumienie ,zapraszam po zwrot kasy, jeżeli suma była wyższa.Jestem poważnym i co najważniejsze uczciwym człowiekiem,i myślę że nikt nie może zarzucić mi że został oszukany przez moją osobę lub warzsztat, i nie życzę sobie żeby ktoś publicznie podając tylko jakiś pseudonim nazywał mnie cwaniaczkiem nie wyjaśniając sprawy osobiście ze mną, wszyscy ,którzy mnie znają wiedzą ,że zawsze można się ze mną dogadać nie chce mi się więcej pisać na ten temat pozdr
Nie będę się wykłucał na forum bo to nie ma sensu. Ale niestety takie jest życie, że nie każdy klient musi być zadowolony za każdym razem.
Nie uważam Pana za oszusta a specjalistę o czym napisałem. Lecz sposób rozmowy czasem z Panem można odebrać za zbyt pewnego siebie, użyłem sformułowania cwaniaczek w tym kontekście. I nie miałem na celu obrażania Pana. Przepraszam jeśli poczuł się Pan obrażony.
Co do ceny tak. 600 było jak przyjechałem robić tylko same podkładki. W pakiecie było po 500. Zresztą zakceptowałem cenę 600 i pasuje. Tyle, że to słowo pani z obsługi, że to netto mnie mocno zaskoczyło.
Nie odniósł się Pan do wymiany części rejestracji Obrazek
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ