[T25] Radio 2din na Androidzie - w końcu jest!

Nagłośnienie w Avensis
tendrzak
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T25

Re: [T25] Radio 2din na Androidzie - w końcu jest!

Post autor: tendrzak »

Witam,
Posiadam Avensis T25 z 2003 roku z nawigacją (w komputerze) ale ze zwykłym radiem. Zastanawiam się aby zmienić same radio na takie:

Obrazek

Czy przeszczep może się udać? Chciałbym do tego dołożyć jeszcze kamerę cofania.

pjanas
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis

Post autor: pjanas »

Panowie, jak trzyma się kamerka ta cofania w lampie? Pasuje dobrze? W sensie w oświetleniu tablicy. Zamówiłem - radyjko czeka na montaż w sobotę, ale chcę wiedzięc, czy dużo kombinacji? Trzeba blendę ściągąć?

tendrzak
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: tendrzak »

Jakie @pjanas radyjko zamówiłeś? Ramka byłą w zestawie, czy oddzielnie zakupiłeś?

Awatar użytkownika
Grimm
Stara się...
Stara się...

Post autor: Grimm »

A poprawił się wam może jakość odbioru radia czy słuchania CD.??
U mnie ciągle szumi i nie wiem czy to radio czy głośniki które podobno były wymieniane na Hertze.
Pozdro
Patrzę w dół na góry

Dzoszua93
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Dzoszua93 »

Witam!
Ma ktoś zdjęcie jak podłączyć te trzy kabelki od sterowania z kierownicy? I który przewód jest od wzmacniacza od anteny?
Pozdrawiam

pjanas
Nowicjusz
Nowicjusz

Panowie, podeśle mi ktoś podpowiedź jak dobrze ustawić mixowanie radia i nawigacji maps google w trakcie jazdy? Tam w ustawieniach jest mixowanie dzwięków - mam poziom 5, próbowałem różnych sposobów, ale podczas słuchania radia nawigacja drze sie jak szalona, a chciałem tak pół na pół radio wycisza troszkę i słychać nawigację tak subtelnie.

elpiotrek
Stara się...
Stara się...
Model: avensis T25

Post autor: elpiotrek »

pjanas pisze:Panowie, podeśle mi ktoś podpowiedź jak dobrze ustawić mixowanie radia i nawigacji maps google w trakcie jazdy? Tam w ustawieniach jest mixowanie dzwięków - mam poziom 5, próbowałem różnych sposobów, ale podczas słuchania radia nawigacja drze sie jak szalona, a chciałem tak pół na pół radio wycisza troszkę i słychać nawigację tak subtelnie.
U mnie jest na 3. Ale ja pod przyciskiem navi mam Yanosika. A Google maps wlaczam jak potrzebuję. W mapach po prawej stronie jest ikona głośnika, ja daje tylko na komunikaty czyli symbol z wykrzyknikiem. I wtedy jest ok. W samych mapsach też chyba jest głośność komunikatów.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

kumpel_
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: kumpel_ »

Witam,
planuje kupić do swojej Avensis T25 po lifcie polecane tu radyjko: https://pl.aliexpress.com/item/32864796 ... autifyAB=0

Tylko jeszcze nie wiem czy w wersji 2GB czy 4GB. Wiadomo, że lepiej wersje 4GB, ale budżet i tak naciągam, a tu wypadłoby dołożyć kolejne 300zł.
Przejrzałem cały wątek, ale jeszcze potrzebuje się upewnić co do kilku kwestii.
1) czy ktoś z was ma to radio w wersji 2GB, czy na dzień dzisiejszy odczuwa z tego tytułu jakieś problemy? Zacina się? Za mało pamięci wewnętrznej?
2) kupując od tego chińczyka mieliście od razu wybór dostawy z Niemiec? Czy wysyłka jest niby z Chin, ale przepakowują paczkę w Niemczech? Aktualnie nie ma wyboru niemieckiego magazynu i zastawiam się czy go po prostu już nie ma.
3) rozumiem, że jeśli chodzi o samo radio to jest on plag&play? czy w tym radiu trzeba lutować kable od sterowania kierownicą czy to też jest plug&play?
4) do radia będę zamawiał jeszcze kamerę cofania. Montażem zajmie się kolega bardziej obeznany w takich zabawach. Czy, aby poprowadzić kable trzeba zdejmować boczki, tapicerkę bagażnika it? Czy jest możliwość gdzieś wciśnięcia kabli żeby ich nie było widać? Skąd należy wziąć zasilanie do kamerki i gdzie należy się podpiąć, aby po włączeniu wstecznego kamerka się sama włączała? Czy z kamerką przychodzi schemat, który powinien jednoznacznie rozwiać te wątpliwości?

pjanas
Nowicjusz
Nowicjusz

1) Ja miałem w poprzedniej t25 radio 2gb i zdecydowanie za mało. Podczas navigacji i słuchania radia, czy tam Youtube znacznie zacinało radio, często je muliło. Lepiej poczekać, odłożyć i kupić 4. Są różne fajne promo
2) Ja kupowałem za pierwszym razem z niemiec, a potem kupowałem z czech. Paczka w 3 dni u mnie. Od tego samego dostawcy brałem 2 razy (w razie co - priv).
3) Nie trzeba nic lutować. Pasuje jak igła. Ja jestem lewy w takich tematach, ale bez problemu poszło.
4) Kamerkę cofania można fajnie schować uszczelkami górą. Bez kłopotu. Jest schemat. W razie co każdy, kto kojrazy troszkę elektronikę Ci podłączy, bo to 4 kabelki.

POLECAM

Wojtek2006
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis t25

Mam pytanko. Po Podlonczeniu 2 din na androidzie. Nierozladowuje ci aku... Czy trzeba coś dodac

Post autor: Wojtek2006 »

Raftik pisze:
04 lip 2018, 18:07
Radio dzisiaj doszło, kamera cofania pewnie dojdzie za kilka tygodni. Nie wytrzymałem i radio odrazu zainstalowałem. Dla mnie rewelacja. Wtyczki plug&play, wszystko działa odrazu, została jedna luźna wtyczka z instalacji radia ale widocznie nie potrzebna. Radio wyszukuje więcej stacji niż w oryginalnym, nie musiałem nic zmieniać w instalacji radiowej. Jakość dźwięku super, na pewno nie gorzej od oryginalnego. Połączenia telefoniczne przez bluetooth w bardzo dobrej jakości z dołączonym mikrofonem. Rewelacyjna opcja regulacji jasności po włączeniu i wyłączeniu świateł.
Sygnał GPS super, antena zainstalowana za górnym schowkiem.

Z minusów: Nie mogę dojść co jest nie tak, że youtube nie wyświetla obrazu a jedynie dźwięk, zamiast obrazu mam jednolicie szary obraz. Czy to może być problem regionalny dla softu androida ? Też tak macie ? I niestety ustawienia automatyczne godziny i daty przy synchronizacji z siecią nie synchronizują się. Możliwe że coś źle skonfigurowałem choć mam codziennie kontakt z androidem.ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ