[T25] Radio 2din na Androidzie - w końcu jest!

Nagłośnienie w Avensis
Jimi
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis
Silnik: 2.0

Re: [T25] Radio 2din na Androidzie - w końcu jest!

Post autor: Jimi »

Te ramki z Chin nie sa takie idealne ale przynajmniej wymiar pasuje do radia... Samo radio... BAJKA! Schematy które zamieściłem pasują do T25 2004 KOMBI BENZYNA VVTi 2.0 na bank. Polecam temat... Montaż banalnie prosty. Robilem sam na dwa razy bo zapomnialem podlaczyc anteny od GPS... Na tym luźnym przewodzie od zasilania anteny założyłem końcówkę i włożyłem do kostki ISO, tak, że jak kupiłem przejściówkę ISO do kostki Toyoty to pozostalo ich tylko spięcie. Co do sterowania z kierownicy, to końcówki od przewodu z radia i te po obcięciu kostki w aucie, pobieliłem cyną i zapiąłem w złączce WAGO linka podwójnym wedle oznaczeń na rysunkach w moim poście. Zachęcam do wymiany. Auto odmłodniał pare latek...Obrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

dinara
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27
Silnik: 2.0 benzyna CVT

Post autor: dinara »

Jak zmienisz jeszcze mieszek gałki biegów to będzie jak nowa :)

elo36
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: T25
Silnik: 2,2 diesel

Post autor: elo36 »

A jak wyglada sprawa z dzwiekiem ?

Jimi
Nowicjusz
Nowicjusz

dinara pisze:Jak zmienisz jeszcze mieszek gałki biegów to będzie jak nowa :)
Wlasnie sie do tego przymierzam... Ale tyle z tym roboty ;)

Jimi
Nowicjusz
Nowicjusz

elo36 pisze:A jak wyglada sprawa z dzwiekiem ?
Dzwiek rewelacja. Nie odbiega od fabrycznego, a moze ciut lepszy. Ciężko ocenić na głośnikach fabrycznych. Do tego by się przydały przetworniki z lepszej półki... Suma sumarum nie ma do czego się przyczepić. Odbiór stacji jakby lepszy...

TheRektor
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 2.0 D4D

Post autor: TheRektor »

Jimi pisze:
Dzwiek rewelacja. Nie odbiega od fabrycznego, a moze ciut lepszy. Ciężko ocenić na głośnikach fabrycznych. Do tego by się przydały przetworniki z lepszej półki... Suma sumarum nie ma do czego się przyczepić. Odbiór stacji jakby lepszy...

Nie każdego Chińczyka, mam 2 stacje, droższa i tańsza. Droższa dźwięk jak oryginalne radio ale więcej kontroli nad dźwiękiem, więc może wydawać się że dźwięk lepszy, poza tym wiele zalet takich jakie ma stacja multimedialna (BT, nawigacja, kamera cofania, możliwość podłączenia przez usb/mini usb i audio/video. Tańsze radio ma jakiś syfiasty wzmacniacz, sieje słyszalnie (nie jestem specjalnie audiofilem ale takiego radia drugi raz bym nie kupił), tańsze czasem się zawiesza przy używaniu nawigacji z czymkolwiek np: nawigacja i BT audio/telefon, brak kontroli dźwięku - w tym droższym mam do wyboru czy ściszyć po włączeniu wstecznego biegu - w tym tańszym wsteczny odłącza całe audio, komunikaty z nawigacji ściszają całkiem audio, w droższej stacji jest miksowanie nad którą mam pełną kontrolę - o takie rzeczy należy pytać sprzedawców tych sprzętów.

Z kolei mam pytanie, nie chce mi się rozbierać paneli jeszcze raz i może ktoś wie czy pojawia się prąd 12v na którymkolwiek pinie kostki radia po włączeniu pozycji/mijania? Chodzi o iluminację radia, mam w osobnym kabelku i przyciski się nie podświetlają dlatego że nie podłączyłem z pośpiechu tego przewodu (iluminacja). Na stałe (12v z zapłonu) nie chcę podłączać bo ta droższa stacja ma tryb jasności podświetlenia dzień/noc i pewnie reaguje też na włączenie świateł.
<<<=== Donawigowaliśmy do cela ===>>>

Awatar użytkownika
kierownik
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27 FL
Silnik: 1.8 V-Matic CVT

Post autor: kierownik »

TheRektor pisze:
Jimi pisze:

Nie każdego Chińczyka, mam 2 stacje, droższa i tańsza. Droższa dźwięk jak oryginalne radio ale więcej kontroli nad dźwiękiem, więc może wydawać się że dźwięk lepszy, poza tym wiele zalet takich jakie ma stacja multimedialna (BT, nawigacja, kamera cofania, możliwość podłączenia przez usb/mini usb i audio/video. Tańsze radio ma jakiś syfiasty wzmacniacz, sieje słyszalnie (nie jestem specjalnie audiofilem ale takiego radia drugi raz bym nie kupił), tańsze czasem się zawiesza przy używaniu nawigacji z czymkolwiek np: nawigacja i BT audio/telefon, brak kontroli dźwięku - w tym droższym mam do wyboru czy ściszyć po włączeniu wstecznego biegu - w tym tańszym wsteczny odłącza całe audio, komunikaty z nawigacji ściszają całkiem audio, w droższej stacji jest miksowanie nad którą mam pełną kontrolę - o takie rzeczy należy pytać sprzedawców tych sprzętów.

Z kolei mam pytanie, nie chce mi się rozbierać paneli jeszcze raz i może ktoś wie czy pojawia się prąd 12v na którymkolwiek pinie kostki radia po włączeniu pozycji/mijania? Chodzi o iluminację radia, mam w osobnym kabelku i przyciski się nie podświetlają dlatego że nie podłączyłem z pośpiechu tego przewodu (iluminacja). Na stałe (12v z zapłonu) nie chcę podłączać bo ta droższa stacja ma tryb jasności podświetlenia dzień/noc i pewnie reaguje też na włączenie świateł.
Tak, w oryginalnej instalacji jeden z kabli odpowiada za podświetlenie, nie pamiętam tylko który. Ale możesz z łatwością go znaleźć przy użyciu miernika.
"Panie władzo ma pan rację. Niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość.
Zdaję sobie sprawę z tego,że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo...ale jechałem szybko,gdyż.... lubię zapierdalać..."

TheRektor
Coś wie...
Coś wie...

@kierownik dzięki, tyle mi potrzeba (motywacji) bo nie chciało mi się rozbierać wszystkiego (choć już połowę roboty będzie mniej) jeżeli miałbym coś robić bez sensu. Jak wkładałem radio to z pośpiechu zapomniałem o tym przewodzie. Jeżeli jest to ze znalezieniem poradzę sobie bez problemu.

Juri85
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis t25
Silnik: 2.0 Benzyna 1AZ

Post autor: Juri85 »

Witam serdecznie czy ktoś z obecnych osob na forum monował takie radio ??
http://navigasyonstore.com/toyota-avens ... -kampanya/
Widac ze fajne i nie potrzebna zadna ramka

TheRektor
Coś wie...
Coś wie...

Chociaż moje radio z kilku postów wyżej nie jest na andku to tu został przeniesiony mój temat (na wince są obydwa). Do rzeczy, mam z tym radiem problem z tym gorszym które zamontowałem do vivaro (do avensis wsadziłem teoretycznie to lepsze). Choć radio mam od kilku mcy dopiero wczoraj zidentyfikowałem przyczynę, otóż radio lubi się zawieszać jak już wcześniej wspomniałem ale nie kojarzyłem tego problemu z podświetleniem ekranu (włączonymi postojówkami/mijania/drogowymi), przy włączonych światłach nigdy nie włączyła mi się kamera cofania myślę że tu jest problem, radio często zawieszało się podczas jazdy na światłach (nie potrzebuję używać świateł w dzień, nie jestem w PL). W jakiś sposób przewód od podświetlenia unieruchamia wyświetlanie się obrazu z kamery, samą kamerę przy włączeniu wstecznego rozpoznaje (obraz robi się jasny) ale zostaje na ostatnio używanym ekranie (np: nawigacja) - zostało to definitywnie sprawdzone, myślę że samo zawieszanie się też jest tym spowodowane (nie pamiętam aby zawiesiło mi się w czasie jazdy bez świateł, zawsze zawieszało się w czasie jazdy w nocy/zmroku).
Zapewne nie jest to jakaś wyższa elektronika aby automatycznie po włączeniu wstecznego przewód podświetlenia odłączał się a załączała się kamera - jak coś takiego zrobić? Mogę wypić z kostki przewód który daje impuls ze świateł i zostawić niepodłączony, wolałbym jednak aby ekran przy włączeniu świateł trochę przygasał.

fragmen
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T25
Silnik: 2.0 diesel

Post autor: fragmen »

Witam, mam pytanie do osób, które wymieniły fabryczne radio. Czy ktoś z was ma wersje toyoty przed FL oraz nad radiem komputerek pokazujący spalanie? W mojej jest otwierany ekranik, który przestał pokazywać wartości liczbowe, obraz się wyświetla ale brakuje liczb spalania oraz temperatury powietrza, czy ktoś z was miał może taki problem? Wiem tez, ze odpowiadała za to kostka podpięta do fabrycznego radia, lecz w tym już nie było gdzie jej podpiąć ... jakieś sugestie może co z tym można zrobic?

Tu załączam link do tematu gdzie opisałem problem razem z fotkami.
http://avensis.info/viewtopic.php?f=23& ... 91#p489691

Jimi
Nowicjusz
Nowicjusz

Pytanie do forumowiczów...
Mam w/w radio JOYING, chciałbym w nim zainstalować AutoMapę ma ktoś z was jakąś sprawdzoną wersję z mapami Europy??

seba150
Nowicjusz
Nowicjusz
Silnik: Diesel

Post autor: seba150 »

Co powiecie na takie radio?warto?
http://www.kenwood-electronics.pl/car/n ... ew=details

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

kliman
Stara się...
Stara się...
Silnik: 2ADFTV DIESEL

Post autor: kliman »

Juri85 pisze:Witam serdecznie czy ktoś z obecnych osob na forum monował takie radio ??
http://navigasyonstore.com/toyota-avens ... -kampanya/
Widac ze fajne i nie potrzebna zadna ramka
Witam,
mam zamontowane takie radio (wnet wrzucę fotki). I właśnie mam przy okazji pytanie - jaką kamerę cofania macie zamontowaną w T25? Kupiłem na AliExpress taką pod lampkę tablicy, ale okazuje się, że jest za mała do otworu...

Pozdrawiam

cypisol
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis verso
Silnik: 2.0 d4d

Post autor: cypisol »

witam.
Mam problem z podłączeniem sterowania z kierownicy
avensis verso 2004 radio toyota 58813 zamienione na 2din z chin. Standardowo z chińczyka od sterowania wychodząca 3 kable 2x key i gnd. i tu pojawia się problem gdzie powinienem je wpiać u siebie w kostki. Ciężko mi zlokalizować piny odpowiadajace za sterowanie radiem. Coś próbowałem kombinować i udało się podłączyć i zaprogramowac tylko przyciski od głosnosci, a i tak nie zawsze działaja jak należy.
Na zdjęciu schemat podobny do mojego radia.
od 58813 nie moge znalezc ale piny są tak samo opisane
Na kierownicy mam 5 przycisków 2x vol 2x seek i1x mode.
Ogólnie radio ok. rano czasami ma zwieche i muszę ze 3 razy resetować

Obrazek

Obrazek

kliman
Stara się...
Stara się...
Silnik: 2ADFTV DIESEL

Post autor: kliman »

Obiecane fotki....z lekkim poslizgiem!
WhatsApp Image 2017-12-14 at 22.37.07_proc.jpg
WhatsApp Image 2017-12-14 at 22.37.07_proc.jpg
WhatsApp Image 2017-12-14 at 22.37.08_proc.jpg
WhatsApp Image 2017-12-14 at 22.37.08(2)_proc.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

TheRektor
Coś wie...
Coś wie...

cypisol pisze:witam.
...Ogólnie radio ok. rano czasami ma zwieche i muszę ze 3 razy resetować
Może komuś się przyda w "walce" z podłączaniem after market radia i dostanę złotą łopatę przy okazji. Moja "tańsza" stacja resetowała się (nawigacja nie zostawiała żadnego wpisu z błędem) losowo.Stopniowo doszedłem do tego że te zwiechy nie są takie losowe. U mnie powodował to kabelek regulacji podświetlenia (światła włączone radio włącza nocny tryb pracy - samo włączenie świateł nie wywoływało od razu zwiechy, zawsze było to po jakimś czasie od kilku minut do pół godziny nawet). Po odłączeniu tego przewodu problem w ogóle nie występuje.
W tym przypadku można byłoby to zrobić na jakimś przekaźniku aby radio przygasiło się od razu po włączeniu świateł (myślałem o tym też) potem odcinało prąd z przewodu aby nie zawiesić radia ale... ten sprzęt to taki złom (brak regulacji poziomów przygaszenia - przygaszone i tak jest za jasne, głanowy wzmacniacz - sieje, brak wpływu na stan radia po włączeniu kamery cofania - nie można słuchać muzy z BT a jak jeszcze ktoś w tym czasie zadzwoni... tak samo jeżeli ktoś zadzwoni nie ma możliwości powrotu do nawigacji. Tych wszystkich wad pozbawiona jest droższa stacja którą mam w innym samochodzie.

jasiek1972
Nowicjusz
Nowicjusz
Silnik: benzyna 1.8 VVT

Post autor: jasiek1972 »

Odświeżę temat .
Chciałem w mojej T25 wymienić fabryczne radio na jakiegoś chińczyka z niższej półki tzn. do około 700zł .
Mam kilka dylematów co wybrać .Może jakieś sugestie czym się kierować podczas wyboru ?
Najważniejsze na czym mi zależy to:
1.Radio
2.Czujnik cofania .
3.GPS
4.Sterowanie z kierownicy , choć niekoniecznie .

Czy warto dopłacać do modelów na Androidzie ( na Windows CE są troszkę tańsze ), nie jestem fanem ściągania aplikacji na androida ponieważ myślę ,że nie będę z tego korzystał w aucie .
Bardziej zależy mi na płynnej pracy .
Czy korzystanie z GPS na takim radiu jest wygodne ? Do tej pory miałem na szybie przyklejony GPS i nie jestem przekonany czy jeśli będzie niżej , to czy będzie to wygodne .
Mam kilka modeli na myśli . Proszę o opinie który model lepiej brać pod lupę .
1.Vordon HT-869V2 ( przekracza mój budżet , ale rozważę jeśli warto )
2.Joying JY-UM135N
Joying JY-NM124N
3.CATUO 7020G
4.HoXiao C-MP5-6800

Awatar użytkownika
golum777
Stara się...
Stara się...
Silnik: 2.2

Post autor: golum777 »

jasiek1972 pisze:Odświeżę temat .
Chciałem w mojej T25 wymienić fabryczne radio na jakiegoś chińczyka z niższej półki tzn. do około 700zł .
Mam kilka dylematów co wybrać .Może jakieś sugestie czym się kierować podczas wyboru ?
Najważniejsze na czym mi zależy to:
1.Radio
2.Czujnik cofania .
3.GPS
4.Sterowanie z kierownicy , choć niekoniecznie .

Czy warto dopłacać do modelów na Androidzie ( na Windows CE są troszkę tańsze ), nie jestem fanem ściągania aplikacji na androida ponieważ myślę ,że nie będę z tego korzystał w aucie .
Bardziej zależy mi na płynnej pracy .
Czy korzystanie z GPS na takim radiu jest wygodne ? Do tej pory miałem na szybie przyklejony GPS i nie jestem przekonany czy jeśli będzie niżej , to czy będzie to wygodne .
Mam kilka modeli na myśli . Proszę o opinie który model lepiej brać pod lupę .
1.Vordon HT-869V2 ( przekracza mój budżet , ale rozważę jeśli warto )
2.Joying JY-UM135N
Joying JY-NM124N
3.CATUO 7020G
4.HoXiao C-MP5-6800
Ja miałem krótką przygodę z radiem na androidzie, możesz zobaczyć kilka stron wcześniej, ale tak w skrócie: android lubił się zawiesić, jakość dźwięku nie powalała i strasznie odbiegała od ori radia a ekran był za nisko żeby komfortowo korzystać z nawigacji.

jasiek1972
Nowicjusz
Nowicjusz
Silnik: benzyna 1.8 VVT

Post autor: jasiek1972 »

Jakiej firmy miałeś to radio?

ODPOWIEDZ