[T25] Radio 2din na Androidzie - w końcu jest!

Nagłośnienie w Avensis
Awatar użytkownika
Biały DWR
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis
Silnik: 2.0 D4D

Re: [T25] Radio 2din na Androidzie - w końcu jest!

Post autor: Biały DWR »

Pytanie mam następujące, sorka że trochę nie w temacie bo nie android, ale czy ktoś to z was testował ??
http://allegro.pl/radio-nawigacja-gps-r ... 10085.html
Kilka dni polatałem z tego typu sprzętem i sie mnie spodobało, samo auto to gówno, ale osprzęt spoko.

Awatar użytkownika
Biały DWR
Coś wie...
Coś wie...

Nikt nie podpowie mi czy to będzie działać w miarę normalnie ??
Obrazek

Awatar użytkownika
golum777
Stara się...
Stara się...
Model: Avensis T25
Silnik: 2.2

Post autor: golum777 »

Na temat radia nic Ci nie powiem ale nie kupuj tej ramki z linku bo nie pasuje :P

Awatar użytkownika
Biały DWR
Coś wie...
Coś wie...

Ale chyba jak do T25 to nawet jeśli na fotce jest nie ta no to posiada pasującą, mi raczej chodzi czy Windows działa czy nie wiesza, slajduje itp. Niby na filmikach YT nawet to płynnie chodzi.
Hmmmm jeszcze wyjdzie na to że w tym gronie będę pionierem z tym urządzeniem :-D

Awatar użytkownika
75max
Stara się...
Stara się...
Silnik: 2.0 D

Post autor: 75max »

też szukam jakiegoś fajnego radia do T25 i nic nie mogę normalnego namierzyć

Awatar użytkownika
golum777
Stara się...
Stara się...
Silnik: 2.2

Post autor: golum777 »

Ja bylem dzisiaj w lokalnym sklepie z car audio i tam własnie polecali mi radyjko z tej firmy.
a co do ramki to na fotce jest ramka do t25 i "teoretycznie" ona pasuje ale po zamontowaniu wszystko odstaje. Jest poprostu do dupy wykonana.

HUNTER
Stara się...
Stara się...
Model: T25
Silnik: 1.8

Post autor: HUNTER »

Czołem!

Stacja zamontowana w styczniu 2016 - do dzisiaj działa bez zarzutu.

Dobra jakość audio ale co najważniejsze bardzo dobrze radzi sobie w połączeniu z internetem - pod radio podpięty jest modem 3G schowany w schowku. Bardzo dobrze łapie GPS - aplikacje takie jak: Yanosik, NaviExpert, Mapy Google, radio internetowe działają bez zarzutu. Gdyby zabrakło w jakimś miejscu sieci na stałe zainstalowana jest nawigacja IGO. Dobra wizualizacja - na przywitanie logo Toyoty, możliwość wyboru podświetlenia, opcja ustawienia jasności obrazu na dzień i noc, możliwość ustawienia priorytetów w komunikatach ww. aplikacji przy grającym audio - tzn. nie gryzie się, bardzo delikatnie wycisza podając komunikat na 4 cztery lub 2 głośniki (do wyboru). Bluetooth - idealny, pięknie zbiera głos i tak samo oddaje. Do stacji podpiąłem kamerę cofania w ramce rejestracyjnej - bardzo dobrze zbiera obraz ze skalą odległości.

- Stacja oparta jest na androidzie 4.2. Ma możliwość podłączenia DVB-T (cyfrowa telewizja naziemna). Żeby nie było tak słodko to straciłem sterowanie z kierownicy, stacja w prawdzie ma taką opcję (wnioskuje po interfejsie i opcji) ale nie miałem już czasu na dalsze grzebanie.

Co do estetyki - no cóż, sam rzeźbiłem, dupy nie urywa ale bez obrazy dla kogokolwiek - 2DIN w T25 choćbyś nie wiem jak cudował nigdy nie będzie super wyglądał. Dla mnie liczy się funkcjonalność.

Pozdrawiam
Hunter.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

koner
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T27
Silnik: 2.0 diesel

Post autor: koner »

cyberda pisze:Do T27 na pewno podejdzie bo na Ebay są ramki, a jak by co są dostępne tablety samochodowe na androidzie - nie mają CD ale za to mają pełne HD i są o połowę mniejsze na głębokość - fajna sprawa ale nieco droższa.
Trochę odświeżam, ale mógłbyś bardziej przybliżyć temat? Jakieś konkretne modele? Szukałem po aliexpresie, ale nie znalazłem nic na pełnym HD, a na tym bardzo mi zależy. No i brak CD nie jest dla mnie żadnym problemem - to już przeżytek ;-)

esgiee
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 1.8 benzyna

Post autor: esgiee »

Jak się ma zestaw głośnomówiący w takim radiu do zestawu oryginalnego montowanego w toyocie ?
Mam taki zamontowany i zastanawiam się czy da się zostawić ten toyotowski czy na takim radiu lepiej się będzie to obsługiwało. Wybieranie numerów itp.
Obrazek

Awatar użytkownika
patryklubi9auta
Nowicjusz
Nowicjusz
Silnik: 1ZZ-FE

Post autor: patryklubi9auta »

U mnie ta wtyczka od sterowania z kierownicy ma tylko 3 kable i to jeszcze w innych kolorach i nie wiem jak to podłączyć. Pomoże ktoś? Avensis z 2004 i radio Eonon GA2154

Obrazek

Awatar użytkownika
kierownik
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27 FL
Silnik: 1.8 V-Matic CVT

Post autor: kierownik »

patryklubi9auta pisze:U mnie ta wtyczka od sterowania z kierownicy ma tylko 3 kable i to jeszcze w innych kolorach i nie wiem jak to podłączyć. Pomoże ktoś? Avensis z 2004 i radio Eonon GA2154

Obrazek
Biało-czerwony go GND, Zielony to Key1, Żółty to Key2

Po podłączeniu programujesz przyciski w ustawieniach radia.

Powodzenia.
"Panie władzo ma pan rację. Niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość.
Zdaję sobie sprawę z tego,że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo...ale jechałem szybko,gdyż.... lubię zapierdalać..."

Awatar użytkownika
patryklubi9auta
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: patryklubi9auta »

Dzięki, jutro się z tym pobawię i zaprezentuje dzieło :-D

piwosz84
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: t25
Silnik: 1,8 vvti

Post autor: piwosz84 »

Witam Panowie!

Założyłem do swojej Avensiski radio 2 din. Chińskie radio kupione w Polsce, ramka kupiona u chińczyków. Wzorowałem się na kolegach z początku postu. Oklejony panel klimy i ramka folią szczotkowane grafitowe aluminium. Wszystko działa łącznie ze starowaniem z kierownicy, denerwuje mnie tylko fakt, że przy odpalaniu auta radio załącza się jakby 2 razy. Tzn, przekręcam zapłon radio się włącza, odpalam silnik i radio się wyłącza i włącza ponownie, tak jakby podczas odpalania spadało napięcie i restartowało radio. Czy u Was działa tak samo, czy ja mam coś źle podłączone. Dodam, że zastosowałem przejściówkę ISO, lutowałem tylko illumination, sterowanie kamery cofania i sterowanie kierownicy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kierownik
Coś wie...
Coś wie...

U mnie było to samo ale radio nie resetowalo się całkowicie tylko przygasał ekran a po chwili radio bootowało się dalej. Czas uruchomienia w zasadzie się nie zmieniał. Zrób test, zmierz ile czasu uruchamia się jak tylko włączysz zapłon. Później zmierz drugi raz ile uruchamia się z przerwą na uruchomienie silnika, zobaczysz że różnica będzie nieznaczna.

A radio prezentuje się bardzo ładnie u ciebie. Gratuluję i życzę zadowolenia. Ja byłem że swojego bardzo zadowolony. Piszę, że byłem bo auto sprzedałem i teraz jeżdżę T27. W prawdzie mam fabrycznie wbudowaną navi i Bluetooth itd ale myślę o zmianie na androida jednak. Tamto co miałem to była bajka i tęsknię bardzo za tym radiem.
Zdaję sobie sprawę z tego,że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo...ale jechałem szybko,gdyż.... lubię zapierdalać..."

Awatar użytkownika
LemonR
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: Avensis T27
Silnik: 2ZRFAE, 1.8

Post autor: LemonR »

piwosz84 pisze:...odpalam silnik i radio się wyłącza i włącza ponownie,...
Sprawdź do jakiej wartości spada napięcie na akumulatorze przy pracy rozrusznika. Naładuj akumulator i zobacz czy jest różnica.

piwosz84
Nowicjusz
Nowicjusz

Dzięki kierowniku za pochwałę :) Cieszę się że się podoba bo dużo pracy mnie to kosztowało :) Faktycznie po odpaleniu silnika uruchomia się ponownie prawie w takim samym czasie jak po załączeniu zapłonu. Muszę jeszcze sprawdzić akumulator tak jak pisał LemonR. A może Toyota ma tak, że przy odpalaniu odcina prąd urządzeniom peryferyjnym żeby było więcej mocy na rozruch?

Awatar użytkownika
slawekko
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T22

Post autor: slawekko »

Piwosz84 co to za folia?
Obrazek

piwosz84
Nowicjusz
Nowicjusz

Szczotkowane aluminium kolor grafit 3d

piwosz84
Nowicjusz
Nowicjusz

Panowie jeszcze jedno mnie zastanawia. Odbiór radia, często szumi, nie gubi zasięgi ale pojawiają się szumy... Zasilanie anteny niby podłączone było w kostce ISO i w kostce do radia, więc odbyło się bez lutowania. Już sam nie wiem, w oryginalnym radiu wszystko grało jak ta lala...

Awatar użytkownika
kierownik
Coś wie...
Coś wie...

piwosz84 pisze:Panowie jeszcze jedno mnie zastanawia. Odbiór radia, często szumi, nie gubi zasięgi ale pojawiają się szumy... Zasilanie anteny niby podłączone było w kostce ISO i w kostce do radia, więc odbyło się bez lutowania. Już sam nie wiem, w oryginalnym radiu wszystko grało jak ta lala...
Sprawdź czy na pewno jest to zasilanie podłączone i kabelki idą tak jak powinny. Innego problemu jak brak zasilania anteny nie widzę.

ODPOWIEDZ