T25 muzyka z telefonu.

Nagłośnienie w Avensis
Awatar użytkownika
andy965
Stara się...
Stara się...
Model: T25 kombi

Re: T25 muzyka z telefonu.

Post autor: andy965 »

podaj fotki ja to zrobiłeś..?

Awatar użytkownika
kierownik
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27 FL

Post autor: kierownik »

Kurde, nie mam zdjęć z samego procesu montażu, ale pokażę gdzie dałem gniazdo aux i jak to wygląda.

Tutaj jest "zmieniarka" którą kupiłem: http://www.ebay.co.uk/itm/321413747535? ... EBIDX%3AIT

Wtyczkę Jack odciąłem i kabel przylutowałem do gniazda Jack. Samą centralkę umieściłem pod panelem klimy, tam jest taki jakby pałąk do którego to przymocowałem. Samo lutowanie to łopatologia. W zasadzie proces montażu wszystkiego od a do z to łopatologia. Poradzi sobie z tym kompletny amator. Byle nie na szybko!

Tutaj są fotki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Od siebie dodam, że od bardzo dawna brakowało mi mojej ave gniazda aux. Ale do teraz nie zdawałem sobie sprawy jak bardzo mi go brakowało. Jako że mam w telefonie internet bez limitu danych, podłączam go sobie w autku i do dyspozycji mam kilka tysięcy stacji radiowych z całego świata, bez reklam itp itd. Nie wspominam już o muzyce z youtube. Jestem po prostu bardzo z tego rozwiązania zadowolony. A co najważniejsze, nie musiałem wymieniać radia dzięki czemu wnętrze zachowało swój oryginalny wygląd z czego również bardzo się cieszę.
"Panie władzo ma pan rację. Niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość.
Zdaję sobie sprawę z tego,że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo...ale jechałem szybko,gdyż.... lubię zapierdalać..."

Awatar użytkownika
andy965
Stara się...
Stara się...
Model: T25 kombi

Post autor: andy965 »

... jednak lepiej kupić od BoB77 emulator i mieć możliwość wpięcia w USB lub karty.
Taki adapter kosztuje ok 30funtów - Allegro za 197 zł(http://allegro.pl/adapter-aux-toyota-i5058401005.html)
Za 200 zl mamy więcej możliwości.
Ale pomysł fajny +++++++

BoB77
Mistrz
Mistrz
Model: Avensis T22 FL SW

Post autor: BoB77 »

USB/SD ma dodatkowo te zaletę że sterujemy z poziomu radia lub kierownicy
Obrazek

MP3 USB SD AUX w fabrycznym radiu
ZMIENIARKI MP3 / Bluetooth

Awatar użytkownika
kierownik
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27 FL

Post autor: kierownik »

Oczywiście USB/SD ma kilka zalet ale mi osobiście akurat na nich nie zależało. Jedyne czego chciałem to gniazdo AUX. Minusem modułu z gniazdem SD/USB jest to, że cała centralka musi być gdzieś w dostępnym miejscu, czyli na widoku. Nawet jak umieścimy ją w schowku, po otwarciu ona tam będzie. Może trochę to pedantyczne z mojej strony ale bardzo mocno chciałem tego uniknąć. Proste, subtelne rozwiązanie, które zastosowałem u siebie w pełni mnie satysfakcjonuje i każdemu komu nie zależy na sd/usb takowe polecam. W zasadzie cały pomysł z tymi modułami, które wpina się w gniazdo zmieniarki jest genialny. Bardzo nie chciałem wymieniać fabrycznego radia, aby nie zmieniać oryginalnego wyglądu wnętrza, ale myślałem, że nie będę miał wyboru. Jak najbardziej polecam i te z usb/sd i te bez!
"Panie władzo ma pan rację. Niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość.
Zdaję sobie sprawę z tego,że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo...ale jechałem szybko,gdyż.... lubię zapierdalać..."

BoB77
Mistrz
Mistrz
Model: Avensis T22 FL SW

Post autor: BoB77 »

W pełni się zgadzam. Rozwiązanie powinno być dopasowane do indywidualnych potrzeb.

A ukrycie zmieniarki to pryszcz. Jest naprawdę bardzo malutka.
Obrazek

MP3 USB SD AUX w fabrycznym radiu
ZMIENIARKI MP3 / Bluetooth

jedras
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Ave

Post autor: jedras »

Czy jest jakas zmieniarka cyfrowa która będzie banglać z radiem po lifcie 2006? Symbol radia to chyba 588xx a na aukcjach jest napisane że z tymi modelami np. Yatour nie działa. Może ktoś sprawdził i jednak okazało się że "zmieniarka" będzię działać w tych modelach?

Awatar użytkownika
Rock'N'Rolla
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: Avensis T25

Post autor: Rock'N'Rolla »

Jedras to nie jest zmieniarka ale już coś. Sprawdź czy ilość pinów się zgadza z twoim radiem http://www.aliexpress.com/item/Earphone ... eb201560_1

Ja mam za to pytanie czy ktoś już ma w aucie "audio wifi". Wystarczy mieć jacka 3,5
Od jakiegoś czasu się do tego przymierzam i najtaniej wychodzi coś takiego:
http://www.aliexpress.com/item/Wireless ... 45960.html
Tylko proszę nie mylcie tego z transmiterami FM czy BT bo to zupełnie inna jakość.
Jak kogoś zainteresowałem to można poczytać więcej pod takimi hasłami:
airMusic, AirPlay, Soundmate, Chromecast Audio

Awatar użytkownika
KJN
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: KJN »

jedras pisze:Czy jest jakas zmieniarka cyfrowa która będzie banglać z radiem po lifcie 2006? Symbol radia to chyba 588xx a na aukcjach jest napisane że z tymi modelami np. Yatour nie działa. Może ktoś sprawdził i jednak okazało się że "zmieniarka" będzię działać w tych modelach?
U mnie Yatour działa z W58830.

jedras
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Ave

Post autor: jedras »

ja mam dokladnie model 58831 6+6
Chyba zostaje tylko xcarlink za grube złotówki

Awatar użytkownika
KJN
Coś wie...
Coś wie...

Tutaj w wątku"Kierownik" pokazał zmieniarkę z tym modelem radia, co Ty masz, więc chyba można i tańsze rozwiązania.

Awatar użytkownika
matt28
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27 1.8

Post autor: matt28 »

Kupiłem coś, co nazywa się Belkin TuneCast, z automatycznym wyszukiwaniem najlepszej częstotliwości.
Jak na razie działa bez problemu z moim telefonem, i jestem bardzo zadowolony.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Avensis nr.3 - Business Edition 1.8 V-matic 2015
Obrazek

Raspyr
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Raspyr »

Nie masz po tym jakichs wiekszych problemow z dzwiekiem? Sa jakies przerwy? Przycinanie sie, trzaski? Jak ze sluchaniem na fulla glosnosci?

tomekles
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: tomekles »

Ja zamontowałem moduł Bluetooth i system działa jako zestaw głośnomówiący i transmiter muzyki z telefonu, przenosi też yanosika. Jakość muzyki w stosunku do transmiterów FM o niebo lepsza.
tomekles

mwx
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: mwx »

Panowie, mam problem.

Do W53904 zamontowałem zmieniarkę USB+jack, taką:
Obrazek

Niestety podpięcie jej spowodowało, że radio nie wyłącza się po zgaszeniu auta i pozostaje włączone, razem z komputerem pokładowym. Gdy wyłącze je ręcznie, to już nie włączają się automatycznie po odpaleniu.

Sam adapter działa tylko do pierwszego wyłączenia radia - potem już nie działa.

Macie jakieś pomysły jak to poprawić?

Awatar użytkownika
KJN
Coś wie...
Coś wie...

Masz objawy jakby we wtyku były zamienione miejscami plus z akumulatora z plusem po stacyjce.
Ale to dziwne, bo wygląda, że zasilanie tej zmieniarki idzie z radia.

mwx
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: mwx »

Tak to trochę wygląda, jakby się ACC ze stałym plusem spięło. No bo komputer za wiele chyba nie ma wspólnego z radiem, poza przewodami zasilającymi i ACC właśnie?

Awatar użytkownika
KJN
Coś wie...
Coś wie...

A jednak wychodzą oba sygnały.
We wtyczce do zmieniarki zamień miejscami piny od BATT i ACC.
Poniżej widok złącza 6+6 w radiu i opis jego wyprowadzeń.
Obrazek

W przejściówce do zestawu głośnomówiącego Parrota miałem dokładnie taką samą sytuację, że miejscami były zamienione te właśnie kable.

Awatar użytkownika
Gacek
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: Whajt Bijacz

Post autor: Gacek »

5 zł podstawowa wiedza na temat elektroniki i macie u siebie taki zestaw
Gacek pisze:Jako ze temat kabli ostatnio nie jest mi obcy

Postanowiłem wstawić gniazdo mini jack w radiu yarisa żeby sluchac muzyczki z mp3 czy telefonu

Musiałem dostać się do procesora dzwieku żeby znalejsc prawy i lewy kanał głośników żeby było łatwiej i niczego nie spalic wyciąłem po prostu okienko w obudowie aby na wlaczonym radiu moc poszukać odpowiednich pinów

Obrazek

Kabelki odpowiednio zabezpieczone przed przypadkowym wyrwaniem. Nóżki procesora zaklejona tasma na wszelki wypadek

Obrazek

I na koniec ulokowanie gniazdka w panelu radia. Niestety to było jedyne miejsce w yarisie gdzie mogłem je ulokować

Obrazek

Efekt jest taki po właczeniu radia np. na fale 88,8 radio szumi po podłączeniu np. mp3 sygnał zł mp3 jest nakładany na sygnał radia w efekcie słyszymy nasz ulubiony utwór :) a szumienie jest dopiero słyszalne przy bardzo głośnym odsłuchu.

Avka tez dostała podobne rozwiązanie tyle ze tam wykorzystałem kable idące ze zmieniarki i przełącznik aby mieć możliwość wyboru czy chce słychać utworów ze zmieniarki czy mp3.
;-)

nonez58
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: nonez58 »

Napisz jak się podłączyć w Avce. Mam pod fotelem napęd CD od nawigacji. Czy znajdę tam potrzebne przewody?

ODPOWIEDZ