[t25] Hak holowniczy

Wszystko o nadwoziu i jego elementach...
krzysztof30
Stara się...
Stara się...
Model: Avensis T25
Silnik: 1CDFTV 2,0 D-CAT

[t25] Hak holowniczy

Post autor: krzysztof30 »

Witam.
Chciałbym zamontować do Avensiski 2004r, sedan, hak holowniczy, jakiego producenta polecacie??? Tak aby nie trzeba było podcinać zderzaka, i aby był mało widoczny.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2009, 12:15 przez krzysztof30, łącznie zmieniany 1 raz.
krzysztof30

Awatar użytkownika
franklin1978
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 2.0 D4D

Post autor: franklin1978 »

Tak się składa, że zawodowo siedzę w tym temacie. Najlepszym producentem haków holowniczych w europie jest firma BRINK (obecnie pod nową nazwą thule towing systems). Serwis tototy (większość marek) używa tych haków jako swój oryginał.
Wracając do tematu to:

* brink oferuje dwa rodzaje haków: automatycznie wypinany 438400, ale przy tym się podcina zderzak i jego koszt to 1540 zł lub przykręcany 438300, w którym nie trzeba podcinać zderzaka 924 zł.
*bosal przykręcany -716 zł (bez wycinania), automat 1060 (bez wycinania)
*słupsk polski produkt (dobra jakość, sam taki posiadam)- przykręcany 560 zł (bez wycinania), automat 850 zł (bez wycinania)

bobulka
Stara się...
Stara się...

Post autor: bobulka »

witam kolego ja zakładałem w krakowie na zakopiance hak do swojej toyki 2007 liftback
ale nie w aso tylko w innym !!! polski i jest super i bardzo dobry polecam

krzysztof30
Stara się...
Stara się...

hak holowniczy

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=735281652 a znacie może tego producenta???
Dziękuje Wam koledzy za podpowiedzi, o tym haku ze słupska słyszałem,że są dobre.
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=735795657 zastanawiam się jeszcze nad tym produktem
A kolego na zakopiance w jakiej firmie zakładałeś?? Podał byś jakieś namiary????
Pozdrawiam
krzysztof30

Awatar użytkownika
franklin1978
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: franklin1978 »

Co do tego pierwszego to trudno powiedzieć co to za producent, ale mam pewne wątpliwości co do tego haka. Na początku opisałem ci trzech producentów brink, bosal i słupsk. Każdy z nich produkuje jeden hak do modelu 4 i 5 drzwiowego i drugi do kombi. Natomiast w tej aukcji jest opisane, że pasuje do sedana i kombi. Wygląda mi to na polską firmę TMT z Rudy Śl. jeśli tak to go nie kupuj. Natomiast haki steinhofa są całkiem przyzwoite i ma dobrą cenę. Nazwa może mylić, bo kojarzy się z niemieckim produktem, ale to też polska firma. Ja bardziej skłaniałbym się w kierunku haka za Słupska.

krzysztof30
Stara się...
Stara się...

hak

Miałem kiedyś zamontowany hak ze Słupska w passacie B5 i byłem bardzo zadowolony, nic nie było widać tylko samą końcówkę ( ogon z kulą), teraz wolał bym coś tańszego bo nic ciężkiego nie będę ciągał, ale mam też doświadczenie,że co tanie to tandetne i raczej pójdę za Twoją radą i kupie albo Słupsk albo tego Steinhoffa.
krzysztof30

ofik
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: ofik »

Osobiście miałem kiedyś zamontowany hak z Rudy Śl. i zgubiłem go wraz z przyczepą kempingową pomiędzy Warszawą a Częstochową. Nie polecam ani haka, ani takiego doświadczenia.
Obrazek

telloo
Stara się...
Stara się...
Model: T25
Silnik: 1ADFTV d4d

Montaż haka holowniczego w T25 kombi

Post autor: telloo »

Szukałem na forum i nie znalazłem. Czy montował ktoś z Was może hak samodzielnie?
Czy jest to do zrobienia w domowych warunkach?

Awatar użytkownika
amstrong89
Nowicjusz
Nowicjusz
Silnik: 2.0D4d

Post autor: amstrong89 »

Montowałem w t25 liftback jakby co to pisz to mogę coś poradzić

mlody_yy
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: T27
Silnik: 2.0

Post autor: mlody_yy »

Witam
Montaż haka jest bardzo prosty w razie potrzeby mogę podesłać instrukcje.
Osobiście polacam Steinhofa. Pracuje w tej firmie i wiem jak są produkowane oraz jaką mają wytrzymałość. Często badamy haki konkurencji (łącznie z Brinkiem) i naprawde niewiem w jaki sposób otrzymały homologacje ( nie są w stanie wytrzymać czasem 1000000 cykli badania, całe trwa 2000 000) Co do montarzu haka do avensis duży plusem jest zwykła wiązka elektryczna (ok 30 zł) i nic się nie dziejez elektroniką. :-)

roman_81
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T27
Silnik: 2,2 D4D

fajny hak do ave

Post autor: roman_81 »

witam
znalazłem fajny hak
http://www.brink.eu/
na filmie jest "mesio" ale do avki też jest, szukałem w Polsce i znalazłem za dwa i pół klocka z wiąchą- org. dla ave -na "allegro" w tej firmie
http://allegro.pl/item1096127472_hak_ho ... modul.html
może ktoś znajdzie taniej :-)
pozdro...........
ps
chodzi o T27

Bosm@n
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Bosm@n »

Ja chce sobie dobry hak zamontowac (składany) do kombi z 2007 roku.
Mieszkam we Wrocławiu - jak ktoś zna DOBRE/SPRAWDZONE miejsce we Wrocławiu gdzie montują haki to się wybiorę:-)
m@rcin

Awatar użytkownika
ufik
Coś wie...
Coś wie...
Model: t22
Silnik: 2.0 d4d

Post autor: ufik »

franklin1978 pisze: Wygląda mi to na polską firmę TMT z Rudy Śl. jeśli tak to go nie kupuj. .
a czemu nie tmt? mam taki hat w mitsubishi lancer ku i jest ok trochę już 2 lata ciągam przyczepy i nic się nie dzieje
6.4 l/100

miko
Nowicjusz
Nowicjusz

Podłączenie gniazda haka holowniczego

Post autor: miko »

Czy T25 kombi z 2004 r. posiada wyprowadzone gniazdo do podłączenia wiązki elektrycznej haka holowniczego.Jeżeli nie to proszę o uwagi kogoś, kto już tę wiązkę podłączał .

Irokez
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 1AZ-FSE

Podłączenie gniazda haka holowniczego

Post autor: Irokez »

Nie robiłem, ale przeglądając zasoby toyota-tech.eu wychodzi na to, że wiązka jest potrzebna do wpięcia się w instalację w paru punktach. Czyli gotowca czekającego tylko na kabelek od gniazda przyczepy nie ma jakotakiego.

Ryszard13
Coś wie...
Coś wie...
Model: t25
Silnik: 2.0 dizel

Re: [t25] Hak holowniczy

Post autor: Ryszard13 »

Ostatnio zamontowałem sam hak holowniczy firmy Brink dedykowany do Toyoty Avensis Kombi,kolega który pomógł mi podłączać instalację elektryczną odciął mi z instalacji elektrycznej która była z hakiem i gniazdem przekaźnik RLR/52-12, twierdząc że do niczego on jest mi nie potrzebny,sam nie wiem czy ma on rację czy jednak go z powrotem wlutować,bo nie wiem jaką rolę on spełniał?

Awatar użytkownika
werdoo
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 1.8 benzyna

Post autor: werdoo »

proszę napiszcie czy hak z avensis kombi 2004 r będzie pasował do sedana 2007, jak to samemu sprawdzić bo nie mogę się połapać o cohodzi w instrukcji auta. mam taki hak od znajomej i nie wiem czy go brać. może ktoś z forowiczów mieszka gdzieś w okolicy głogowa i zerknął by na to pomóżcie prosze.!!!!!!

Awatar użytkownika
werdoo
Coś wie...
Coś wie...

mam tabelke odnośnie montażu aka w instrukcji obsługi i z niej wynika że będzie w sedanie troche bardziej wystawała kula czyli z kombi do sedana by pasowało a odwrotnie nie. napiszcie coś na ten temat.

Awatar użytkownika
werdoo
Coś wie...
Coś wie...

ja mam autohak 056 to jest od kombi a muszę mieć 055 i nie wiem czy będzie pasować

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Model: Avensis T22
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv

Post autor: wrc »

nie znam obu haków, ale gdyby to było to samo to robiono by 2 różne?

ODPOWIEDZ