Wycieraczki przednie - pióra

Wszystko o nadwoziu i jego elementach...
jotcekaes
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27 Lift 15
Silnik: Benzyna 1.8 +LPG

Wycieraczki przednie - pióra

Post autor: jotcekaes »

Cześć,

Ostatnio na parkingu strzeżonym pod Wydziałem Komunikacji w Poznaniu zostawiłem swoją avkę T27 kombi z 2016 roku na parkingu płatnym. Chodził taki dziwny typ parkingowy i pobierał opłatę (przy wyjeździe okazało się, że sprzedaje wycieraczki itd.). Zwrócił mi uwagę, że wycieraczki mi mażą szybę i że brakuje mi jednej spinki na końcu wycieraczki (tej plastikowej maskownicy). Byłem pewien, że była tam wcześniej, jednak z gościem nie rozmawiałem, wsadziłem tablice w ramki i wio do domu.

Dziś trafiłem na grupe fb na filmik w którym ukazane jest, że można samemu wymienić sobie gumki w piórach. Czy ktoś się już tego podejmował? Jeśli tak, to wychodzi dużo niższy koszt niż nowe pióra (po 190zł w ASO, po 80zł zamienniki na allegro), a gumki wychodzą 15zł.

Czy warto się w to bawić? Trudno wychodzą te stare gumy, czy są jakieś kłopoty? No i oczywiście czy wie ktoś gdzie i pod jaką nazwą szukać tej końcówki na pióro? Tej, którą pan na filmie zdejmuje celem wyjęcia starej gumy ;)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Model: Avensis T22
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv

Re: Wycieraczki przednie - pióra

Post autor: wrc »

Robilem to w innach autach, w hondzie nawet jest cos takiego jak OEM gumki :ok: . Jednak po 2-3 wymianach samych gumek potrzebujesz nowe piora bo stare traci elastycznosc i funkcje. Istnieje tez cos takiego jak przycinak do piorek ale tego nie uzywalem. pozdr

jotcekaes
Coś wie...
Coś wie...

Chyba jednak zainwestuję w nowe wycieraczki valeo. koszt kompletu przód + tył na allegro 140, zawsze komplet nowy będize.

Awatar użytkownika
nettwork
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27 FL
Silnik: 1.8 2ZR-FAE

Post autor: nettwork »

W t27 FL wymieniam od 3 lat tylko same gumy i nie mogę narzekać - koszt gumy niewielki więc wymieniam co pół roku.

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

jotcekaes
Coś wie...
Coś wie...

Jakbym miał tę zaślepkę na końcu pióra to też bym się zdecydował na gumki, ale brakuje mi jednej zaślepki i ta guma może tam śmiało się wysunąć...

SLK
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27FL
Silnik: 1.6 benzyna

Post autor: SLK »

od wielu lat kupuję gumki na aliexpress, może i wymieniam częściej, co kilka miesięcy, ale koszt prawie żaden, a jakość bez zarzutu.
moje ex: Colt'09, Megane'96

Awatar użytkownika
nettwork
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27 FL
Silnik: 1.8 2ZR-FAE

Post autor: nettwork »

wrc pisze:Robilem to w innach autach, w hondzie nawet jest cos takiego jak OEM gumki :ok: . Jednak po 2-3 wymianach samych gumek potrzebujesz nowe piora bo stare traci elastycznosc i funkcje. Istnieje tez cos takiego jak przycinak do piorek ale tego nie uzywalem. pozdr
Potwierdzam, ostatnio zauważyłem że duże pióro przednie nie dociska już jak wczesniej i podczas powrotu wycieraczki do stanu wyjściowej zamazuje szybę. Myślałem że wymiana gumy znów pomoże ale po kilku dniach od wymiany gumy znów rozmazywała (wymieniłem gumę 2 razy ciągu miesiąca i to samo). Pomyślałem zatem - cóż w kupię nowy zestaw piór w ASO i znów będę miał możliwość wymiany samej gumy - tak zrobiłem, wczoraj kupiłem zestaw za 165zl i... Nowe wycieraczki mają inne końcówki / zaczepy i nie da się wymienić samej gumy... Dobrze że mam stare pióra to spróbuję w przyszłości może przełożyć starą końcówkę do nowego pióra.

Zdjęcia wyślę na dniach

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
UnknowArtist
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis t27
Silnik: 2.0 diesel

Post autor: UnknowArtist »

Szkoda się bawić z jakimiś gumkami. Komplet wycieraczek firmy oximo na allegro 43zl.

jotcekaes
Coś wie...
Coś wie...

A ja mam pytanie jak wymienić tylne pióro? To cała wycieraczka czy jak się ją zdjemuje? Nie chciałbym urwać czegoś a podejście słabe i nie za bardzo wiem jak się za to zabrać.

Co do wycieraczek- kupiłem na olx oryginalne toyoty/Lexusa za 50zl. Tylko te z niewymiennymi gumkami, ale pudełka i logotypy OEM.

ODPOWIEDZ