[T27] Tempomat - instalacja Luna/Sol 2.0 D4D

Wszystko o elektryce i elektronice...
Awatar użytkownika
Raftik
Stara się...
Stara się...
Model: Avensis T25 Lift

Re: [T27] Tempomat - instalacja Luna/Sol 2.0 D4D

Post autor: Raftik »

A czy ktoś przerabiał temat w 1.8 T25 po liftingu ? Przepustnica bez linki gazu. Czytałem cały temat ale nie znalazłem odpowiedzi. Generalnie wiem, że prawie pewniak to Diesel ale może akurat komuś się udało w Ave po lifcie 1.8 benzyna.

mario632
Coś wie...
Coś wie...
Model: T25>T27

Post autor: mario632 »

Ja probowalem w 1.8 2006 sol po lifcie z el przepustnica. Po przekladce kierownicy zero reakcji niestety. Nie pociagneli instalacji do tempomatu

rulerpl
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T25

Post autor: rulerpl »

Działa! niesamowite jak Toyota to głupio wymyśliła. Auto to Ave T25 2.0 Sol Sedan ADT250(EC)

zbyszek_
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T27

Post autor: zbyszek_ »

Jak by ktoś chciał zainstalować "pełny pakiet" tempomatu - tj. oprócz funkcji utrzymywania prędkości także funkcję ograniczenia prędkości to wymaga to jeszcze mniej pracy niż instalacja.
Wymagania :
- zainstalowana manetka do tempomatu
- posiadanie włącznika ograniczenia prędkości (84470-05010)
dalej postępujemy zgodnie z tym co opisał Karrde79 w dziale zrób to sam:
http://avensis.info/viewtopic.php?f=5&t ... 17#p458111

dzery
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis

Post autor: dzery »

Witam.

Chciałem u siebie zainstalować przycisk ograniczenia prędkości (tempomat założyłem - wystarczyło podłączyć manetkę i działa), ale nie mogłem znaleźć wtyczki. Znalazłem taką:

Obrazek

ktoś wie co to może być? Mam dalej szukać tej właściwej, czy jest opcja że mogę jej nie mieć?

Znalazłem odpowiedni wątek: http://avensis.info/viewtopic.php?f=5&t ... 11#p505811

młody_90
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: młody_90 »

Witajcie,

Ja również chciałbym dołączyć do osób cieszących się tempomatem w swoim Avensis T27 (1,6 benzyna). Przeczytałem wszystkie strony wraz z rosyjską instrukcją i przystąpiłem do montażu.
1). Manetka wraz z przewodem do taśmy kierownicy zainstalowane.
2). przewody niebieski i brązowy w czarnej wtyczce pod kierownicą są obecne ( fabrycznie),
3). pin 40 na ecu silnika to przewód niebieski i rezystancje zmieniają wraz z ruchem manetki
4). podpinając się testerem diagnostycznym delphi byłem w stanie zaświecić kontrolkę od tempomatu więc jest ona obecna w zegarach. ( niestety żaden ruch manetki nie był rozpoznawany w programie)

podsumowując - tempomat nadal nie działa miał ktoś podobny przypadek ?
LemonR pisałeś, że Tobie tempomat zaczął działać dopiero po podpięciu pod kompa ? możesz to rozwinąć ? może tutaj jest problem ?

Awatar użytkownika
LemonR
Zaawansowany
Zaawansowany

Post autor: LemonR »

Jeżeli o mnie chodzi to podłączyłem się teachstremem I wykonałem test manetki tempomatu, to tyle. Ale z perspektywy czesu wydaje mi się że po prostu nie umiałem go włączać na początku.
Napewno dobrze go włczasz? Naciskasz przycisk z boku I klikasz manetką w dół, podczas normalnej jazdy, nie w czasie hamowania silnikiem.

młody_90
Nowicjusz
Nowicjusz

Dziękuję za instrukcję ale tak też już próbowałem. Zastanawia mnie fakt, że testerem byłem w stanie zaświecić kontrolkę na zegarach (jako test kontrolki), a wciskając przycisk on/off kontrolka się nie włącza. Analizując całą zasadę działania manetki w przypadku używania przycisku ON/OFF manetka zwiera pin 40 ECU do masy (tak długo, jak wciskamy przycisk). Cała reszta to już podanie odpowiednio różnych rezystancji między pin 40 ECU a masą.

Czy jest możliwe, żeby sterownik nie obsługiwał opcji tempomatu ? Jakaś aktualizacja sterownika ?

Awatar użytkownika
LemonR
Zaawansowany
Zaawansowany

Przetestuj manetkę tempomatu według tego:
Obrazek

Jeżeli będzie ok, to musisz się podłączyć do komputera samochodu i zobaczyć czy rozpoznaje on prawidłowo sygnały z manetki.

młody_90
Nowicjusz
Nowicjusz

Manetka sprawdzona, rezystancje mieszczą się w tolerancji a tempomat jak nie działał tak nie działa.
Czym diagnozujecie swoje Toyoty ?

Awatar użytkownika
LemonR
Zaawansowany
Zaawansowany

jjaarryy
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: jjaarryy »

avensis2009_18 pisze:Witam,

wszystkich zainspirowany tym wątkiem postanowiłem i ja spróbować.
Mam t27 sol 2009 1.8 benzyna kupiony w polskim salonie.

Na początek próbowałem w ASO w Lublinie/Świdniku dzwoniłem dwa razy raz powiedzieli że da się zrobić potem za drugim razem po kilku miesiącach że się nie da...

potem znalazłem ten wątek i poszło:
Kupiłem na allegro cały zestaw (polecam taką opcję!) tj. dźwigienka, kabel, zaślepka i 2 śrubki (z tego co pamiętam 130 zł + transport).
Wolałem żeby zrobił to ktoś bardziej doświadczony i zrobiłem rekonesans ile to by kosztowało, Jestem z Lublina, najpierw ASO odpowiedź: nie da się, a jak zapytałem ile kosztowałoby wymienienie "zepsutej" dźwigienki to ok 400 zł. W toycar zrobili to za 50 zł działa i dioda też świeci.

Takie małe urządzenie a tyle radości :)

Szczególne podziękowania dla jjaarryy za opis i zdjęcia!
Nie ma sprawy ;) pozdrawiam

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Archeo
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Archeo »

Witam

Czy po dołożeniu dźwigienki zadziała tempomat w Avensis T27 FL2 1.8 benzyna 2018 r. Active (ZRT271L-AEFNPW)?
Ktoś może próbował ?

Pozdrawiam

kame
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: kame »

Dziś zamontowałem tempomat w avensisie T27 1.8 SOL. Instalacja banalnie prosta, najwięcej problemu sprawiło podważanie poduszki żeby ja wyjąć. Przewodów nie trzeba odpinać, można ją odłożyć na kierownicę. Po wpięciu manetki działają lampki na zegarach. Koszt 35zł :) Jak są jakieś pytania to służę pomocą

benchmarek
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Abensis T27

Post autor: benchmarek »

Zamontowałem manetkę do T27 SOL 2.0 D4D 2011/09. Tempomat działa, jednak kontrolki na desce nie. 5 minut roboty jak się wie jak zwolnić zaczepy poduszki. Trochę mi to zajęło. Poduszki nie trzeba odłączać nie ma takiej potrzeby przewody są długie, można ją odłożyć na bok. Akumulator odłączałem, nie wykasowały się liczniki km tylko radio zgubiło ustawienia.

ODPOWIEDZ