Strona 1 z 1

Cichy "buzzer" czujników cofania

: 16 lut 2019, 12:56
autor: bigroko
Witam
Mam od niedawna Toyotę Avensis z 2013 roku i mam mały problem, może ktoś się z tym już spotkał. W aucie mam kamerę cofania i czujniki, wyglądają na oryginalne. Problem polega na tym, że gdy włączam wsteczny i zbliżam się do przeszkody "buzzer" bardzo cicho "pika". Czy istnieje jakaś regulacja głośności ewentualnie czy ktoś wie gdzie znajduje się głośniczek - może udałoby się go wymienić. Wydaje mi się, że dźwięk wydobywa się z okolic deski rozdzielczej a nie chciałbym jej całej rozbierać w poszukiwaniu głośniczka.

Re: Cichy "buzzer" czujników cofania

: 03 mar 2020, 19:56
autor: kabi_ok
Czy znalazłeś odpowiedź na pytanie? Nabylem toyote i też te czujniki są dla mnie za ciche...

Re: Cichy "buzzer" czujników cofania

: 09 mar 2020, 20:33
autor: kabi_ok
Ktoś coś ???

Re: Cichy "buzzer" czujników cofania

: 19 mar 2020, 00:13
autor: matrix
ja ok 4 lata temu montowałem u siebie też cz. cofania VALEO i też ten buzer-ek był za cichy :baseball:
Gdy najpierw umieściłem go w bagażniku (wg Instrukcji Obsługi) - to nic kompletnie go nie słyszałem :jacipokaze:
Później przenioslem go do kabiny- na tylna półkę - ale też prawie wcale go nie słyszałem, a przy włączonym radiu tym bardziej. :glupek:

To dopiero sie wku...m i pojechałem do elektronicznego. Kupiłem drugi buzzerek, podłączyłem długim kablem (koszt ok 15zl) --> podpiąłem kabelek do centralki która została w bagażniku --> poprowadziłem przewód pod nakładkami na progi drzwi przednich i tylnych --> i schowałem buzerpod deską rozdzielczą w okolicach s. bezpieczników i teraz -miód malina :jupi: :jupi: