Poduszki powietrzne - kontrolka i inne problemy...

Wszystko o elektryce i elektronice...
kamilkrasnik
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis

Błąd poduszki B1183/22, wydruk diagnostyczny

Post autor: kamilkrasnik »

Witam. Zakupiłem toyote ave z Belgii, świeci się kontrolka poduszki.
Na forum znalazłem informację że:

mój błąd: B1182 Driver’s Air Bag, Stage 2 – – short circuit to Earth

W załączniku dodaje wydruk z diagnostyki, która przeprowadził poprzedni właściciel (niestety jest po niderlandzku)

Czy ktoś spotkał się u siebie z tym błędem? Po szybkim tłumaczeniu wychodzi na zwarcie w obwodzie poduszki kierowcy, diagnozą mogą być kabelki, moduł AIRBAG. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Obrazek

Awatar użytkownika
temp123
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: Land Cruiser

Re: Poduszki powietrzne - kontrolka i inne problemy...

Post autor: temp123 »

Ustal dokładnie jaki masz kod na foto jest B1183 a ty podajesz B1182
Co do poduszek to lepiej oddać auto do specjalista niż samemu gmerać chyba że uważa że troje życie jest tak mało warte.

kamilkrasnik
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis

Post autor: kamilkrasnik »

temp123 pisze:Ustal dokładnie jaki masz kod na foto jest B1183 a ty podajesz B1182
Co do poduszek to lepiej oddać auto do specjalista niż samemu gmerać chyba że uważa że troje życie jest tak mało warte.
Dokładnie masz rację, jest to błąd B1183. Będę musiał udać się do jakiegoś magika elektryka. Dziękuję za poprawienie mojego błędu

Irokez
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T25

Post autor: Irokez »

To nie jest wydruk z diagnostyki przeprowadzonej przez właściciela, tylko wydruk diagnostyki jaką trzeba wykonać w przypadku jak pojawi się taki błąd. Ot taka istotna różnica. Tutaj jest po angielsku:
http://www.tcorolla.net/circuit_inspection-847.html

W każdym razie jak napisał temp123, tak czuję że lepiej jak oddasz auto fachowcowi. A skończyć się może podobnie jak u mnie, zakupem i wymianą zwijaka.

Awatar użytkownika
Agril_Szanak
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T25

Post autor: Agril_Szanak »

Niedawno w ramach akcji serwisowej, wymieniałem komputer poduszek powietrznych. Wczoraj jak podpiąłem się z do kompa, nie byłem w stanie połączyć się z ECU poduszek. Czy to może być kwestia braku kompatybilności z moim TIS? Dodam, że raz na jakiś czas miga mi kontrolka poduszek. Dzieje się to bardzo sporadycznie i pojawiało się jeszcze przed wymianą komputera w ASO.

Obrazek

ODPOWIEDZ