Poduszki powietrzne - kontrolka i inne problemy...

Wszystko o elektryce i elektronice...
tomek85_85
Moderator
Moderator

Kontrolka od poduszek

Post autor: tomek85_85 »

witam
mam ave 99 rok
ostatnio podczas jazdy zapalila mi sie kontrolka od poduszek
nie bardzo wiem co mam zrobic z tym faktem poniewaz nigdy wczesniej nie spotkalem sie z tym
czy ktorys z Kolegow tez moze mial taki problem i wie jak go usunac czy moze niezbedna bedzie wizyta w serwisie?
dziekuje i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 16 lis 2007, 08:15 przez tomek85_85, łącznie zmieniany 1 raz.

Ziemas
Coś wie...
Coś wie...

Re: kontrolka od poduszek

Post autor: Ziemas »

tomek85_85 pisze:witam
mam ave 99 rok
ostatnio podczas jazdy zapalila mi sie kontrolka od poduszek
nie bardzo wiem co mam zrobic z tym faktem poniewaz nigdy wczesniej nie spotkalem sie z tym
czy ktorys z Kolegow tez moze mial taki problem i wie jak go usunac czy moze niezbedna bedzie wizyta w serwisie?
dziekuje i pozdrawiam
to może być tylko lub aż brak styku na którejś kostce w układzie poduszki - niemniej nie dotykałbym niczego samemu tylko prosto do ASO.

jawor
Stara się...
Stara się...

Poduszka powietrzna pasażera

Post autor: jawor »

cześć,
nie wiecie czy można wyłączyć przednią poduszkę powietrzną pasażera w Avensis T22 (2001r) ?
Chciałbym wozić małe dziecko z przodu w specjalnym nosidełku, ale konieczne jest wyłączenie na ten czas tej poduszki. Wcześniej miałem Peugeota 307 i 206 i tam się dało wyłączyć kluczykiem tą poduszkę.

pozdr.

Awatar użytkownika
ayrsen
Mistrz
Mistrz

Post autor: ayrsen »

jawor - nie, nie da się. Nie ma takiej możliwości.
Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieselem... :diabel:
Nie da Ci tego żadna dziewczyna, co może dać Ci w benzynie turbina! :ok:

Ziemas
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: Ziemas »

tylko w ASO deaktywacja poduszki=koszt :-(
ponowna aktywacja również w ASO=kolejny koszt :-( :-( :-(

Awatar użytkownika
Schwefel
Guru
Guru
Model: T22 & T27

Post autor: Schwefel »

Miałem tak w swoim wozie i nie obyło się od wymiany komputera. Na szczęście zgłosiłem to na pół roku przed końcem gwarancji i coś tam zamajstrowali, przez pewien czas nie paliła się a później znów się zapaliła. To było już po gwarancji. Stwierdzili, że muszą wymienić komputer - koszt. ~5000zł, na to im mówię, że czemu nie wymieli go jak wóz był na gwarancji? Potem tłumaczenie się szefa serwisu, no i rozmowa z szefem salonu -> komputer wymienili za free.
Napisz jak to wygląda u ciebie. Czy kontrolka nie gaśnie przy uruchamianiu? Czy zapala się w czasie jazdy?

CarinaGTI
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: CarinaGTI »

zacznij od sprawdzenia bezpiecznika, w audi brata to pomogło :-)
później, jesli nie pomoże, to styku na czujnikach od poduch
A jesli chcesz miec 100% pewność i nagle ta konktrolka wyskoczyła i nie masz autka od 2 dni to podpiąć do kompa i bedzie wiadomo co i jak :-)
Obrazek
Hilux 140KM@370Nm
Yaris 90KM@210Nm

tomek85_85
Moderator
Moderator

witam
bezpeiczniki sprawdzalem, sa ok
uz ta kontrolka jest tak, ze czasami sie swieci a czasami nie
podpialem auto pod kompa, powiedziano mi, ze uszkodzona jest tasma-zwijak ktory jest zamontowany pod kierownica i odpowiada za poduszke
dzis jade aby usuneli ta usterke, zobaczymy czy jest to tylko jakis przetarty przewod czy moze wszystko nadaje sie do wymiany
jak bede wiedzial to napisze, moze ktorys uzytkownik bedzie mial podobna sytuacje to bedzie wiedzial co w pierwszej kolejnosci trzeba sprawdzic

[ Dodano: 2007-06-06, 20:25 ]
bylem w ASO
okazalo sie, ze jakis kabelek (umiejscowiony jest przy zwijaku) ktory dochodzi do kostki dosc powaznie sie wytarl i prawie wylecial z niej, to byla cala przyczyna tej klopotliwej "malej awarii"

Awatar użytkownika
MaŁy_RaDeK
Administrator
Administrator
Model: Avensis T27

Post autor: MaŁy_RaDeK »

tomek85_85 pisze:to byla cala przyczyna tej klopotliwej "malej awarii"
A koszt naprawy... ?

tomek85_85
Moderator
Moderator

koszt takiej "imprezy" wyniosl mnie cale 50 zl

bakin

podobny problem

Post autor: bakin »

witajcie w sobote grzebalem sie w avensis bo szukalem miejsca gdzie moga sie spotkac przewody z panela regulacji nawiewem i od wentylatora no i nie znalazlem Ale w czasie powrotu z wyjazdu zaswiecila mi sie w pewnym momencie kontrolka poduszek i napinaczy pasow. mam nadzieje ze to tylko jednorazowe i wiecej nie powtorzy sie ale jak nie to wezme przyklad z tomek85_85 i lece od razu pod kompa sie podpiac Pozdrawiam

tomek85_85
Moderator
Moderator

witam
nie wiem czy czytales instrukcje obslugi avensis ale jest nam napisane, ze miedzy innymi podczas takich zabaw jak ty robiles lub np przy podpinaniu radia ta "feralna" kontrolka moze sie zapalic
jesli zapali ci sie ponownie to wal smialo na serwis, niech ci pokasuja bledy bo jak nie to bedzie ci sie swiecic i swiecic (a mnie osobiscie to bardzo denerwuje jak mi sie jakas kontrolka ostrzegawcza pali)
pzdr

Awatar użytkownika
wojtekd3
Mistrz
Mistrz

Post autor: wojtekd3 »

U mnie dziś po raz drugi podczas jazdy zaczęła migać w.w. kontrolka. Już raz to miałem i "samo przeszło". Dzisiaj jej aktywność skojarzyłem z tym, że rano, przed uruchomieniem auta odsunąłem fotel kierowcy do tyłu. Zaznaczam, że w fotelach mam poduszki powietrzne. Podczas najbliższego postoju pomacałem kabelki od poduszki pod siedzeniem, docisnąłęm złączkę i przy następnym uruchomieniu kontrolka nie zaświeciła. Mam nadzieję, że to tylko bzdurka wynikająca z braku styku na jakimś połączeniu elektrycznym.

tomek85_85
Moderator
Moderator

jak to mowia... z malej chmury duzy deszcz...
tutaj jest podobnie mala usterka a problem dosc spory
oby nigdy wiecej juz takich niespodzianek

bakin

tomek85_85: mnie tez wkurzaja jakiekolwiek kontrolki swiecace sie

jawor
Stara się...
Stara się...

Poduszka powietrzna pasażera w T25

Post autor: jawor »

witajcie,
jak odbierałem samochód - nie uzyskałem 100% informacji jak to jest z poduszką powietrzną pasażera w nowym T25. Nigdzie nie ma możliwości jej wyłączenia a serwisanci powiedzieli że chyba poduszka się nie odpali jeżeli na przednim siedzeniu pasażera nie znajduje się ciężar większy niż 40kg.

Takie 'chyba' mi trochę nie wystarcza. Zdarzyć się może że będę musiał jechać sam z 4 miesięcznym dzieckiem i chciałbym go mieć przy sobie z przodu wioząc go w nosidełku, ale chciałbym mieć pewność że w razie czego poduszka nie odpali. Nosidełko wraz z dzieckiem ważyć może teraz góra 10kg.

Czy słyszał ktoś i faktycznie może potwierdzić że poniżej 40kg ta poduszka nie odpala się ?
Z góry dzięki za info.

pozdr.

tomek85_85
Moderator
Moderator

od kilku dni zaczela mi swiecic sie kontrolka od posuszki

myslalem, ze znowu nawalil zwijak wiec go rozebralem ale wygladal na ok

pojechalem wiec do salonu toyoty w stalowej woli (pozdro dla nich - obsluga szybka, mila i fachowa) abo podpiac auto pod komputer. wykrylo mi jeden blad oznaczony jako P103 - zwarcie, utrata masy...

chcialbym zapytac czy sa moze jakies charakterystyczne miejsca gdzie ten przewod mogl sie przetrzec lub odczepic (kierujac sie zasada TTTM), moze ktos z Was mial juz podobny problem?? nie chce mi sie rozbierac calej instalacji i szukac tego miejsca, chcialbym zaczac od tych najbardziej charakterystycznych... prosze o jakies podpowiedzi...

dzieki i pzdr

Awatar użytkownika
wojtekd3
Mistrz
Mistrz

Post autor: wojtekd3 »

Poszukaj pod siedzeniami kierowcy i pasażera. Są tam złączki, które czasem wystarczy dicisnąć do siebie lub tylko nimi poruszać i problem znika (do następnego razu) :-D

tomek85_85
Moderator
Moderator

o zlaczkach wiem, probowalem z nimi, wypinalem je i wpinalem ponownie ale to nic nie dalo

czyli od jutra jesli tylko czas pozowli zaczne sie bawic w rozbieranie auta...

bakin

hehe uważaj na poduszki żeby nie wystrzeliły, kolega w golfie tak sie bawił ze mu jedna wywaliła :) hehe :tak:

ODPOWIEDZ