Jakie sprężyny Toyota avensis T 27 kombi

Wszystko o zawieszeniu i układzie kierowniczym...
gazimierz
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T27
Silnik: 1.8 benzyna +LPG

Jakie sprężyny Toyota avensis T 27 kombi

Post autor: gazimierz »

Witam

Niedawno założyłem instalacje gazowa w avensis mam butle 65 litrów po zatankowaniu gazu lekko siadła mi dupa chciałbym wymienić sprężyny bo te są już lekko wysłużone tylko zastanawiam się jakiej firmy. Nie jeżdżę sam często załadowany i długie trasy, czy są może do tego modelu jakieś sprężyny utwardzone?
Jakiej firmy sprężynę proponujecie? zastanawiam się nad:

https://www.czesciauto24.pl/kyb/7909195
https://www.czesciauto24.pl/kilen/7837808
ewentualnie
https://www.czesciauto24.pl/kyb/7909195

Rogerunio
Stara się...
Stara się...
Silnik: 1.8 benzyna

Re: Jakie sprężyny Toyota avensis T 27 kombi

Post autor: Rogerunio »

Witam
Temat pewnie już nieaktualny, ale może przyda się innym. Kilka dni temu wymieniałem w swoje Ave sprężyny tył i padło na Lesjoforsa. Okazało się to strzałem w dziesiatkę. W moim przypadku tył auta wydawało mi się, że siedzi trochę niżej niż innych Ave które obserwowałem. Podjechałem oczywiście w celu weryfikacji do paru warsztatów, ale nie stwierdzono odchyłek. Koła stały równo, wysokość progu w tylnej części nie była niżej od przodu. Ale coś mnie niepokoiło, a do tego niedługo wyjazd. Więc tak sobie myślałem, że jak jeszcze dociążę tył bagażem to będzie siedział bardzo nisko. No i kupiłem sprężyny Lesjoforsa, chyba takie jak idą na pierwszy montaż, podjechałem do kolegi na wymiankę i co się okazało, jedna sprężyna była pęknięta. Szok. Po wymianie auto podniosło się około 2-3cm i jest sztywniejsze.

Awatar użytkownika
Rozzi
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: T25FL
Silnik: 2.2 (2AD-FTV)

Post autor: Rozzi »

dzieki za info ...wlasnie przymierzam sie do wymiany sprezyn+amortyzatory tyl....jest niby ok, ale po 14 latach wozenia bagaszu cos czuje jakby nizej auto siedzialo....
Obrazek

Rogerunio
Stara się...
Stara się...

Rozzi pisze:dzieki za info ...wlasnie przymierzam sie do wymiany sprezyn+amortyzatory tyl....jest niby ok, ale po 14 latach wozenia bagaszu cos czuje jakby nizej auto siedzialo....
No wlasnie, u mnie dodatkowo ciagana byla przyczepa i na moje oko u mnie bylo nisko. A sprezyna siedziala na miejscu, wizualnie nic nie wskazywalo na uszkodzenie.

Awatar użytkownika
Haya
Stara się...
Stara się...
Silnik: 2.0 benzyna/lpg

Post autor: Haya »

Też wymieniałem amory z tylu wraz z sprężynami. Różnice czuć od razu. Jeden amortyzator już się pocił. Postanowiłem wymienić komplet wraz z sprężynami, po przebiegu 200 tys km

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Rogerunio
Stara się...
Stara się...

[quote="Haya"]Też wymieniałem amory z tylu wraz z sprężynami. Różnice czuć od razu. Jeden amortyzator już się pocił. Postanowiłem wymienić komplet wraz z sprężynami, po przebiegu 200 tys km

Ja u siebie wymieniałem amory wcześniej niż sprężyny, właśnie jeden się pocił, o dziwo nikt nie zauważył tego na przeglądzie. Przebieg również 200tyś.

ODPOWIEDZ