T22 Szarpie i więcej pali

Wszystko o silniku, jego osprzęcie, ukł. wydechowym...
DzikiByku
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T22

T22 Szarpie i więcej pali

Post autor: DzikiByku »

Witam ślicznie na tym forum.

Kupiłem sobie Toyotę avensis z LPG STAG4. Podczas jazdy przy lekko wciśniętym gazie szarpie auto na każdym biegu, ale im mniejszy bieg tym mocniej szarpie. Po puszczeniu gazu też szarpnie. Niezależnie czy na benzynie czy na LPG.

Wymieniłem świece, wymieniłem przewody WN, wymieniłem 4 poduszki silnika, wymieniłem olej i filtry, a przy okazji wypłukałem silnik, gaz był regulowany i zostały zmienione węże i ciśnienie na parowniku.

Przeszła diagnostykę i nawet emisja spalin nic nie pokazała. Wcześnie przejechała nawet 450-470km na butli (wchodzi jakoś za 95-100zł), a teraz ledwo 350km.

Gdzie szukać problemu?

EDIT: Dodam, że auto kupione w Polsce, sprzęgło było zmieniane przez poprzedniego właściciela.

DzikiByku
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: T22 Szarpie i więcej pali

Post autor: DzikiByku »

Wymieniłem właśnie obie cewki na sprawne używane oryginalne. Żadnej różnicy.

Nikt nic nie wie? Wrrr... W prostych sprawach to jeden mądrzejszy od drugiego, a jak jest normalny problem to nikt się słowem nawet nie odezwie.

Awatar użytkownika
slawekko
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: slawekko »

w moim przypadku w Carinie II (silnik 3S-FE) powodem szarpania był uszkodzony wtryskiwacz
Obrazek

Somebody25
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis verso

Post autor: Somebody25 »

Ja wlasnie zmagam się z carina, ale problem jest taki że jak osiągnie 90 stopni to już jej się nie odpali. Dzisiaj wyskoczył check, sprawdziłem i daje błąd 22. Czyli czujnik temperatury silnika. Jutro zakupie i podmieniam, dam znać co i jak.

anabolo
Mistrz
Mistrz
Model: Camry V6

Post autor: anabolo »

DzikiByku pisze:Witam ślicznie na tym forum.

Kupiłem sobie Toyotę avensis z LPG STAG4. Podczas jazdy przy lekko wciśniętym gazie szarpie auto na każdym biegu, ale im mniejszy bieg tym mocniej szarpie. Po puszczeniu gazu też szarpnie. Niezależnie czy na benzynie czy na LPG.

EDIT: Dodam, że auto kupione w Polsce, sprzęgło było zmieniane przez poprzedniego właściciela.
Rozumiem, że szarpanie występuje także na benzynie? Jeśli tak to gaz nie mógł być wyrównany prawidłowo, skoro na benzynie źle pracuje.

Sprawdź węże od wszystkich podciśnień - być może jakiś jest dziurawy, albo jakiś paproch źle jest pozakładał, w sensie pozamieniał miejscami (z tym jest niestety problem, bo nigdzie nie ma diagramu do 3s-fe w avensis). Przyczyną może być też wymęczony potencjometr przepustnicy.

3. Sprawdź też znaki na rozrządzie - sprężyna od rolki napinającej z czasem się robi zbyt luźna, a zwykle jej nikt nie wymienia, może CI rozrząd przeskoczył...

ODPOWIEDZ